Matrix Evren Kuramı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CharuM
    CharuM's avatar
    Erkek
    Matrix evrenin varlığına dair bir delil sunun kardesler. İnsan beyni çok karmaşık bir yapıya sahip. İki üç bilgi atınca içine sana yoktan hayal ürünü şeyler yaratıyor. Bu tip kurguların sonu yoktur. İnsanlık kendini bu dünyaya- yada daha da abartalım- bu evrene sıkışmış gibi hissediyor. Ve sıkıştığı yerden çıkma çabası içinde. Matriz evren benzeri kurgular da bu tür düşüncelere hizmet eden insanlığın düşüncelerini sömürüp bilinçli ya da bilinçsiz bizi boşluğa iten senaryolardır. Bu tür şeylere inanan insanları hala bir arayış içinde olan kimseler olarak görüyorum.
    Onlar ki daha kendilerini bile tanımıyorlar ki bü tür başı sonu belli olmayan düşüncelerin ve kurguların peşinde teneke gibi tıngırdıyolar.
    Kendinize gelin biraz gerçeklerle tanışın. Gerçekleri tam anlamıyla göremeyen yalan uyduramaz. Adam olun azcık!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    benim anlamadigim metrix de dosya transfer eder gibi telefonla insanin ruhunu(!) veya bedenini matrix in kendi icine transfer etmesi. insan bu konulara fazla dalinca kafayi siyirir bence. dusunsene o kaday kizla yatmissin hepsi hepsi birer metrix mis. birde o kadar para verdigimiz biralari dusunuyorumda bosuna mi yasiyoruz yoksa ama biz yinede metrixleselim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek
    Eğer ruha inanmıyorsan Acizmendi nickini neden kullanıyorsun.Benim bildiğim kadarıyla acizmen diler aşırıdinci adamlar ve böyle konularda çok hassaslar.Tabi senin için başka anlamı varsa bu nickin onu bilmem.
    Ruhun varlığına inanmıyorsan al bir türkçe kuran meali oku belki anlarsın.
    Tabi ateistsen o senin sorunun.Eğer değilim diyorsanda neden boş yere böyle şeyler ortaya atıyorsun.

musun nesin

Siz arkadaslarimdan rica ediyorum lutfen sirk, hayvanat bahceleri veya gosteri havuzlari denen o iskence kamplarini ziyaret etmeyin , ettirmeyin. Ozgurluk sadece insanlar icin gecerli bir kavram degildir. --------------------------- SINCE 2001 TILL FOREVER TBT Güçlü bir halk lidere ihtiyaç duymaz. E.Z
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acizmendi
    acizmendi's avatar
    Erkek
    ben aczimendi degilim.
    ateistim oyum buyum suyum hic degilim.
    ruh var demisler bende ispatlayin dedim? cunku buna inanmiyorum.
    ya benim gibi soru sorup cevap bulun ya da ananizdan babanizdan duydugunuz dine inanmaya devam edin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    : )
    puehahehehheeahahaa
    o zaman pokeimam da hack disinda imamlik yapiyor o zaman uhahahahhaa
    pokeimam hangi camide bayramlarda falan geliriz bea
    dimi aczmendi
    bende zaten sifirinaltinda yim
    bosverin bu isleri
    ruhlasalim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek
    Ben bu dini annem veya babamdan öğrenmedim kendim istediğim için bu dini benimsedim.

Birde birşey eklemek istiyorum herkesin dini kendine insan istediğine inanır veya inanmaz önemli olan görüşlere olan saygıdır.Forumun diğer bir konusuda tanrının varlığı hakkında.
    Şunu söyliyeyim, herkesin bildiği gibi bu konu binlerce yıldır konuşuluyor ve kimse daha bir arpa boyu yol ilerlemiş değil. Bana göre tabi , çünkü kimse inancından kolay kolay taviz vermez bence herkes gibi bizde sonucu olmayan birşey için parmaklarımızı yoruyoruz bırakın kim neye inanıyorsa inansın herkes kendinden sorumludur, yeterki karşılıklı saygı olsun.
    Benim birsürü hristiyan yahudi ve ateist arkadaşım var ve biz çok iyi anlaşıyoruz ve kesinlikle bu konuları açmıyoruz.

Siz arkadaslarimdan rica ediyorum lutfen sirk, hayvanat bahceleri veya gosteri havuzlari denen o iskence kamplarini ziyaret etmeyin , ettirmeyin. Ozgurluk sadece insanlar icin gecerli bir kavram degildir. --------------------------- SINCE 2001 TILL FOREVER TBT Güçlü bir halk lidere ihtiyaç duymaz. E.Z
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acizmendi
    acizmendi's avatar
    Erkek
    yani sen simdi butun dinleri inceledim ve bu dinde karar kildim diyorsun dogru mu?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek
    Evet öyle diyorum doğru anlamışın.
    Yalnız yalan olmasın museviliği pek fazla incelemedim.İncilide 4 sene önce hristiyan bir arkadaşından aldım ve 2 defa okudum.
    İçlerinde en aklıma yatan kuran oldu.Şimdi peki ondan önce hangi dini kabullenmiştin dersen kendimi müslüman zannediyordum derim.
    Peki şimdi müslümanlığı tam olarak yaşıyormusun dersin.
    Hayır derim çünkü gerçek müslümanlığı yaşayan insan sayısının sayılabilecek kadar az olduğunu düşünüyorum ve elimden geldiği kadar yaşamaya gayret ediyorum.
    Not:Tabiki bunlar benim düşüncelerim herkesin kendine göre yorumu olabilir.
    Ayrıca bu konudan sıkıldım ben buraya din konuşmak için gelmiyorum sadece stresli geçen günün ardından
    biraz olsun rahatlamaya çalışıyorum ama daha da stresleniyorum.O yüzden başka bir bölümde fazla yorucu olmayan bir konuda görüşmek üzere.BYE

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek
    Ayrıca tanrının varlığı konusundaki bölümede görüş bildirmeyeceğim artık.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gurur
    gurur's avatar
    Erkek
    Matrix filmindeki gibi mi ben çok sevmiştim hatta dünya keşke öyle olsa demiştim süper bişi ya ama arada bir filmdeki gibi matrixten çıkacan yani hep matrixte kalmıyacan.
Toplam Hit: 13717 Toplam Mesaj: 45