Mazot Vs Lpg

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

2018 corolla 

32 -33 ltre lpg 

S.içi = 300-320km

Ş.disi=400km den fazla

HeYeT tarafından 09/Mar/22 07:29 tarihinde düzenlenmiştir

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

Yani anladığım kadarıyla ab itibariyle lpgli araçlara binmek daha mantıklı duruyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

ortalama benzin tüketimi 10 litre olan aracın gaz tüketimi 12.5- 13 litre oluyor genelde. mevcut yakıt fiyatlarında araçta önceden lpg dönüşümü yapılmış ise avantaj lpg de. yok eğer şimdi dönüşüm yapılmak isteniyorsa malum kit ve işçilik fiyatlarıyla ne zaman amorti eder kara geçersin orası muamma

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tüketim değerleri ayrıntılı şekilde hesaplanmış ama bakım ve tamir maliyetleri pek konuşulmamış.. Ankara ve İstanbul'daki taksilerin neredeyse hepsi lpgli çünkü lpg uzun vadede çok daha ucuza geliyor. Dizel araçlar ekonomiktir ama bakım ve tamir maliyetleri çok daha masraflı oluyor.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

bizim focus 2008 model brc lpg dün 325e fulledin 0'ken aynı istasyondan önceki fullememde 360+ gitti 280 civarına dolmuştu. en son benzin fullediğimde 700 civarında gitti 45 lt. yakın zamanda fullemedim benzini. bu lpg yakımında motor ısınana kadar haracanan benzin hariç. istanbul içi kullanım. ama yine de motorun ömrü için lpg hiç taktırmazdım.

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

bence şu anki fiyatlarla ortalama bir araçta;

lpg km'de 1 lira yakar.

dizel km'de 1,2 lira yakar.

benzin km'de 1,7 lira yakar.

kuytul tarafından 10/Mar/22 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

4 yıldan fazladır 1.5 dizel kullanıyorum. tork ve yakıttan çok memnunum.

şehir içi 4.9- 5.1 arası yakıyor.

şehir dışı 3.5-4.1 arası yakıyor.

yol iklim vbye göre.

araçta 5 kişi bagaj dolu yazın klima açık hiç çekişten düştüğünü görmedim.

lpg ile kıyaslanamaz bile bence.

Hangi sehir o 5 litre sehir ici yapiosun :)

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 4310 Toplam Mesaj: 48
lpg petrol mazot