folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memur Olup Çalışırken 2 Yıllık Okunur Mu?

Memur Olup Çalışırken 2 Yıllık Okunur Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anti_usa
    anti_usa's avatar
    Erkek

Ardakaşlar kısaca özetliyim benm durumum şimdi 2 yıllık bilgisayar programcılığı denen okulu bitirdim.Tam bitirmedim tabi devamsızlık problemim yok ama

alttan derslerim var sadece sınav dönemlerinde kaldığım derslerin sınavlarına gircem ve kpss ye hazırlanmaktayım olurda kazanırsam inş.

bu okul ne olcak kazandığım yerdeki bi okula kaydımı aldırabilcem mi?

Yoksa gidip gelmem mi gerekecek?

gidip gelceksem nası izin alcam :S

herkese şimdiden teşekkürler...

T.C. Anayasası Madde3:Türkiye Cumhuriyeti, Devleti ve Milleti ile bölünmez bir bütündür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

Bir şekilde izin alıp sınavlara gider gelirsin devam zorunlulugun yoksa.

Devam zorunlulugu olsa bile hem polislik, maliyecilik yapan hemde devam zorunlulugu olan derslere gelen 3-5 kişi tanıyodum. Demekki olabiliyomuş bir şekilde.

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anti_usa
    anti_usa's avatar
    Erkek

peki çalıştığım yerdeki bi 2 yıllığa kaydımı aldırma gibi bi şansım var mı ki

T.C. Anayasası Madde3:Türkiye Cumhuriyeti, Devleti ve Milleti ile bölünmez bir bütündür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

ne olarak başvurdun kpss ye ? önlisans mı ortaöğretim mi ? eğer önlisans ise 1 yıl içinde diploma isteyecek mezun isen hemen isteyecek ibraz edemez isen memurluk hakkını kaybediyorsun. bende senin durumundayım şu anda

çalışırken 4 yıllık bile okursun fark etmez.

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gumusservi
    gumusservi's avatar
    Dişi

anti_usa bunu yazdı:
    -----------------------------

peki çalıştığım yerdeki bi 2 yıllığa kaydımı aldırma gibi bi şansım var mı ki

atandığın tarihte mezun olmuş olman gerekiyor diye biliyorum önlisans olarak girdiysen sınava..eğer sorun olmaz sa bile , sınav dönemi izin alıp gidiceksin gerekirse rapor falan alıcan..zaten sen yerleşene kadar bitirirsin inş. okulu da gerek kalmaz.. :))

Çok fotojenik bir "acı" çekiyorum. G ü l ü m s e . . .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

destanition bunu yazdı:

ne olarak başvurdun kpss ye ? önlisans mı ortaöğretim mi ? eğer önlisans ise 1 yıl içinde diploma isteyecek mezun isen hemen isteyecek ibraz edemez isen memurluk hakkını kaybediyorsun. bende senin durumundayım şu anda

çalışırken 4 yıllık bile okursun fark etmez.

arkadaşın dediği şekilde değilse okuyabilirsin 40-45 yaşında dayılar okuolardı...

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anti_usa
    anti_usa's avatar
    Erkek

ben ortaöğretim olarak kayıt yaptım 2 yıllığın uzayacağını bildiğim için :)

ayrıca bizim okuldada vardı öle 40 yaşında dayılar emekli maaşları artsın die geliolarmış.

gumusservi

yerleşene kadar biter deken nası olcak hazirana kadar sarkarmı atamalar :) pek bilgim yok kusra bakmayın

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gumusservi
    gumusservi's avatar
    Dişi

anti_usa bunu yazdı:

ayrıca bizim okuldada vardı öle 40 yaşında dayılar emekli maaşları artsın die geliolarmış.

gumusservi

yerleşene kadar biter deken nası olcak hazirana kadar sarkarmı atamalar :) pek bilgim yok kusra bakmayın

keşke önlisans girseydin.. biterdi okulun nasıl olsa atana na kadar...2011 kpss yerleştirme takivimi henüz açıklanmadı ama sanırım 3 veya 4. atamaya gelir haziran yani inş.. :)) sen yeterki güzel bir puan alda atan bir şekilde biter okul.. :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anti_usa
    anti_usa's avatar
    Erkek

gumusservi bunu yazdı:

anti_usa bunu yazdı:

gumusservi

keşke önlisans girseydin.. biterdi okulun nasıl olsa atana na kadar...2011 kpss yerleştirme takivimi henüz açıklanmadı ama sanırım 3 veya 4. atamaya gelir haziran yani inş.. :)) sen yeterki güzel bir puan alda atan bir şekilde biter okul.. :)

hımm kısmet artık :) anlaşılan atanınca bitmese bile bi şekilde izin alıp gitcem sınavlara :) inş bu sene biter okul

herkese teşekkürler tekrar...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gumusservi
    gumusservi's avatar
    Dişi

ne kadar eminsin öyle atanacağına ya Allah mı söyletiyor ne hadi bakalım.. :)) kaç dersin kaldıki ??  eylülde sınavdan sonra sık biraz bitir işte.. :) uzadıkça sinir bozucu hal alıyor şu okullar.. bitmiyor dersler sınavlar pofff...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anti_usa
    anti_usa's avatar
    Erkek

10 tane var ya :(  bizim okul ve okuldada özellikle bizim bölüm 2 yıllık okula öğrencilerin 5 yıl gelmesiyle nam salmıştır :)

yılda 120 mezun verir ama sadece 6-7 kişi diploma alabilir böle biyer...işte

Toplam Hit: 3118 Toplam Mesaj: 25