Merhaba Ben Kapitalizm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    faruk_sahin bunu yazdı

Güzel bir yazı olmuş benimde aklıma takılıyor hep sizin düşünceleriniz nelerdir bu konuda merak ediyorum. Günümüz dünyasına baktığımızda birileri gerçekten çok zor şartlarda sadece karınlarını doyurabilmek le meşgulken veya onu da yapamayanlarin olduğu bir ortamda birileri milyon$ lık araçlara biniyorlar biri sokakta yaşamaya mahkum diğerinin 10 larca evi var. dünya hepimizinse şayet dünya kaynaklarını kullanmada neden bu denli adaletsizlik var. Bunun cevabinda da kapitalizm var biliyorum. Sizce bu aşamaya gelmiş bir dünyada bu durum normale döndürülebilir mi? Kapitalizm olmayan bir dünya hayal mi?

Şu saatten sonra hayal bence. 

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Bu tur konularda genelde hayatta istedigi yerlere gelememis,zamaninda okumamis/calismamis.Kendi birsey olmadan bir guce gelmeden duzeni degistirmeye calisan insanlar daha etkin olur.

Mesela Dev-Lis`i ornek alalim.Adamlar daha lise ogrencisi.Adam daha bir sik olmamis.Hatta daha resit bile degil.Cocuk henuz.Gidiyor amerikan askerinin tekine cuval geciriyor kafasina.

Ilk once bir sik olacaksin.Birey olacaksin dunyada.Ondan sonra kendini duzeltip,aileni duzelteceksin.

Kendi isi ile mesgul olup devamli kendini gelistiren insanlar bu tip konulara zaten kafa yormaz.Zaten analitik dusunen bir insan f(devrim yapalim)  fonksiyonundan birsey cikacagini gormez reel olarak.

Das kapital`i okumakla olmuyor bu isler dostum.

cordelian tarafından 20/May/15 17:55 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Komunizm parayı feminizm de kocayı buluncaya kadarmış

Demiş atalar

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı

Bu tur konularda genelde hayatta istedigi yerlere gelememis,zamaninda okumamis/calismamis.Kendi birsey olmadan bir guce gelmeden duzeni degistirmeye calisan insanlar daha etkin olur.

Mesela Dev-Lis`i ornek alalim.Adamlar daha lise ogrencisi.Adam daha bir sik olmamis.Hatta daha resit bile degil.Cocuk henuz.Gidiyor amerikan askerinin tekine cuval geciriyor kafasina.

Ilk once bir sik olacaksin.Birey olacaksin dunyada.Ondan sonra kendini duzeltip,aileni duzelteceksin.

Kendi isi ile mesgul olup devamli kendini gelistiren insanlar bu tip konulara zaten kafa yormaz.Zaten analitik dusunen bir insan f(devrim yapalim)  fonksiyonundan birsey cikacagini gormez reel olarak.

Das kapital`i okumakla olmuyor bu isler dostum.

güzel tespit katılıyorum :) ayrıca hocam das kapital herkesin anlayabileceği bir kitap değil ki:) yani bu ideoloji savunanların çoğu okumamıştır kapital'i. Ben de vardı okuma şansı buldum ama ağır kitap :) herkesin harcı değil.. O yüzden genellikle kulaktan dolma bilgilerle hareket ediliyor. Elbette kendini çok geliştirmiş insanlar da var ama gözlemlerime göre genelde işi gücü olmayan, toplumda pek saygınlığı olmayan, doğru dürüst geliri olmayan insanların uğraşıyor daha çok. İstisnalar var ama çok fazla değil. Genç nesillere bir şey demiyorum zaten.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Komunizm parayı feminizm de kocayı buluncaya kadarmış

Demiş atalar

Çok komünist arkadaşım oldu, buna bizzat şahidim.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Eminim bu yazıyı kapitalizmin en büyük icatlarından birisi olan Facebook'ta görmüşsündür :D

krypt tarafından 20/May/15 18:00 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    KrypT bunu yazdı

Eminim bu yazıyı kapitalizmin en büyük icatlarından birisi olan Facebook'ta görmüşsündür :D

ne yalan söyleyim öyle. daha facebook benden yazışmalarım hariç pek bir şey alamasa da alet oluyoruz :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hip hop bizim, eminem bizim pop bizim riyanna bizim broklin bizim niv york bizim 
    biz birlikte ambirakayız, 
    amerikalı kardeşlerimin yüzde 85 i faşist bir devlete hasret 
    beni seçsinler 

yeni amerikayı birlikte kuralım

eklemeyi unuttum; her işsize 5 bin dolar, yöküde kaldırıcam ayık olsunlar

akmarky tarafından 20/May/15 18:16 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    KrypT bunu yazdı

Hohahahhahdjfgk headshot

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

burdan biri yazmıştı 30 yaşına gelip kendi yolunu çizmemiş adam adam demem die nedense o geldi aklıma .

adamın anlattığı 10numara  örnek olmuş.malesef iş veren kalifiye eleman bulamadığından şikayet eder . kalifiye elemansa para veren iş yeri bulamadığından . adamlar bir çok konuda fabrika işçisini öyle bi sıkıştırmışlarki nefes alsa işten kovuyorlar . senden çok var deyip. 

illaki bu olay patlak verir vermek zorunda ......

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 5806 Toplam Mesaj: 45