folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Meslek Lisesi Subaylığa Gidebiliyormu?

Meslek Lisesi Subaylığa Gidebiliyormu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

para için yapılmıyacak ve yapılmaması gereken bir meslek. polisler askerlerden daha fazla maaş alırlar. hemde daha rahattırlar. subaylık olmazsa polisliğe başvur.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sertan_06 bunu yazdı:
    -----------------------------

bende ticaret lisesi mezunuyken girmiştim astsubaylığa mülakattan döndük.Askere gittim geldim.Hala her gün şükrediyorum iyiki kazanmamışım.üni den sonra da alıolar sözleşmeli teğmen olarak bence bi üniyi bitir git gel askere sonra karar ver gidip gitmeyeceğine.Alperin söylediklerine sonuna kadar katılıyorum..

1-3 nöbetindeyim nizamiyede geceleyin aklıma geldi aynı senin olay astsubaylık sınavında elenmiştim Allaha şükürler olsun iyiliki kazanamamışım dedim bağırdım a.q benim kıdemsiz ne oluyo abi diyo anlattım olayı :))

askerlit yapmayan arkadaşlar orda şan şeref yazıyorlar ya çok gülüyorum çok :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

bence de askerlik yapanların yorum yapmasını gerekir bu tür konularda çünkü hayal kırıkları çok fazla bu tür şeylerde. bir de muvazzaf subaylarda astsubaylarda istifa gibi bi hakkın da olamıyor. bu da çok kararlı olmaı gerektiriyor.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

SeyhSamil bunu yazdı:

S.a beyler başlıkdada belirttiğim gibi Saglık Meslek Lisesi mezunuyum Subaylığa gidilebiliyormu?Meslek liselerini almıyolar diye duymuştum geçen sene öylemi gerçekten?

Denilenlere bakma arkadaşım :) Bizim akrabalar subaydır  hemde bir kaç nesil devamlı olarak. Hepsiyle görüşüyoruz. Eğer severek yaparım para benim için dert değil diyorsan ol. Ancak şu varki meslek liseleri harp okullarına giremiyor. Eğer meslek lisesindeysen hemen bir düz liseye geçiş yap ve oradan mezun ol sayısal bölümünden. Tavsiyem denizci ve ya havacı ol bizimkiler denizcidir rahattır denizi seversen severek yaparsın. Tabi ileride karada da görev alacaksın. 

Haberlere inanma insanların ordu hakkında kötü düşünmelerini istiyorlar.

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

herkesin dediklerine bakma hocam. askerlikte önemli olan çalıştığın insanlardır. çalıştığın kişiler iyiyse, şemdinliden bile gelmek istemezsin. yok eğer çalıştığın adamlar kötüyse en kral yerde bile durmak istemezsin. benim birader astsubay mesela. edirne keşanda şuan. çanakkale-ankara-doğubeyazıtta görev yaptı. hiç sıkıntısı yoktu ama buraya geldi, çalıştığı adamlarla arası iyi olmadığından mecburi hizmetim dolsunda istifa edeyim diyip duruyo. 15 sene mecburi hizmet, 21 senedede emekli oluyo. 6 sene için okadar canından bezdirmişler adamı.

meslek lisesi çıkışlılarıda alıyorlar. imam hatipler hariç. ama sayı olarak az alınıyor. sen genede git askerlik şubesinden detaylı bilgi alırsın.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

askerlik her yerde askerliktir bu zihniyet değişmez.. hayatın boyunca askerlik yapacağına git hamallık yap. askere gidip geldikten sonra insan çok farklı düşünüyor. önce gidin görün. dışardan astsubaylar bir bok gibi görünüyor içine girdiğin zaman rezilliklerini görüyorsun o mesleğin. subay da öyle. benim fikrim ; gençliğini ve hayatını karartma. yok benim hiç birşey umurumda değil diyorsan paşa gönlün bilir:)

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hocam içinden gitmek geliyorsa git bakz yarın gitmezsin sonra ben gidecektimde tbtdeki elemanlar yüzünden olmadı dersin

biz sana onun bunun akrabasından felan değil kendi gördüklerimizi söylüyoruz ama meslek garanti parasıda var. sonuç olarak senin geleceğin geleceğimi garanti oltına almak istiyorum ben maaşımı alayım ordu evi sağlık sigortasi bilmem ne gibi olanaklardan yararlanayım diyorsan git

ama bu tür şeyler istiyorsan ben polis çocuğuyum polislikte zordur ama bukadar değil polis olmak için çalış derim.

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

SeyhSamil bunu yazdı:

S.a beyler başlıkdada belirttiğim gibi Saglık Meslek Lisesi mezunuyum Subaylığa gidilebiliyormu?Meslek liselerini almıyolar diye duymuştum geçen sene öylemi gerçekten?

Denilenlere bakma arkadaşım :) Bizim akrabalar subaydır  hemde bir kaç nesil devamlı olarak. Hepsiyle görüşüyoruz. Eğer severek yaparım para benim için dert değil diyorsan ol. Ancak şu varki meslek liseleri harp okullarına giremiyor. Eğer meslek lisesindeysen hemen bir düz liseye geçiş yap ve oradan mezun ol sayısal bölümünden. Tavsiyem denizci ve ya havacı ol bizimkiler denizcidir rahattır denizi seversen severek yaparsın. Tabi ileride karada da görev alacaksın. 

Haberlere inanma insanların ordu hakkında kötü düşünmelerini istiyorlar.

en zor denizmiş hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

yas subay olum ne yapacaksın kafayımı yedin :)

git hamallık yap daha iyi

Sen takma böle arkadaşları askerli en serefli ve onurlu meslektir. Liseden mezun olupta direk sınavla subay olamazsın ast subay olursun ordan subaylığa gecersin :)

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

girersin Subaylık 10 numara askeriyede ast olmayacaksın ast olursan o kötü ama subaylığın en altıbile 10numaradır

uzmanmış astsubaymış çekilir dert değil yapılacak meslek değil okadar diyorum

bu arada askerliğinipoşetolarak yapanlar askerliğin ne olduğunu daha anlayamaz askerlik 15 ay yapılınca anlaşılır ancak 5 ayda poşetolarak yapanlarbıkıyorsa eyvah eyvah diyorum

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 6685 Toplam Mesaj: 41