Metal Müzik İle İlgili Her Şey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dark22
    dark22's avatar
    Erkek

ben ayıkım ama sen neden se ayık değilsin herhalde  konuyu polemik haline getiren kendinsin şu an senin yaptığın laf ebeliğinden başka birşey değil sen heavy metali satanist ler kulübü olarak yorumluyorsun bense değil diyorum sen metalcilerin görüşünü utopik buluyor sun ben realist  buluyorum  bunda anlaşılmayacak  birşey yok herhalde...

aklıma bir şey gelmedi sonra yazıcam :D <br>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Valla ilginç yav, neyse.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dark22
    dark22's avatar
    Erkek

tabiki ilginç...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Ne güzel didişmişsiniz. Hatta bazı yerlerde aynı şeyi söylemişsiniz ama didişmeye devam etmişsiniz. :D
    KrypT'in dediği bir şeye özellikle katılıyorum "black metal havadan zeplinle inmedi" oradan buradan etkileşim içinde olarak gelişti. Rock'n Roll hatta Blues olmasaydı buraya gelmesi bu kadar dallanıp budaklanması imkansızdı bu tarzların. En basitinden Black Sabbath'a bakarsak amatör oldukları dönemde Blues & Jazz yaptıklarını bir röpörtajlarında söylemişlerdi.

Satanizm ve Black Metal olayına gelecek olursak; sadece black metal'e özgü birşey olduğu söylemedim, söylemem de. Fakat Black Metal'in amacı [başlama noktası] budur diyorum. Black Metal ile alakası olmayan Therion grubuna bakarsak yaptıkları müzik okültizm temellidir, açık seçik şekilde Satanizm olgularını göstermez fakat şarkı sözlerini yazan insan Dragon Rouge cemiyeti'nin kurucusudur. Grubun geri kalanı da cemiyete mensuptur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Aslında benim yazdıklarımı çıkartıp kalanları okursak eleman kendi kendiyle tartışıyor bariz. Bende o yüzden ilginç deyip çekildim zaten hahah.

Benim söylediğimde, sadece black metal'in değil, bütün extreme metal'in başlama noktası odur. Küçük bir tarihsel araştırma zaten bunu gösterecektir.

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dark22
    dark22's avatar
    Erkek

beyler anlamadığınız bir şey varsa o da satanizm 15 inci yüzyılın ilk döneminde başlayıp bir tür kiliseye olan karşıtlık daha doğrusu dikta yönetimine olan baş kaldırı olarak başladı şeytan burda bir sembol olarak kilise yönetimine karşı kullanıldı kilise nin dayatmalarına karşın halk kilisenin kuralarının benimsen meyeceğni gerçeklerin saptırıldığını ileri sürerek bu sembolik akıma ilgi büyüdü bu akımı başlatanlar deist diler bir yaratıcının olduğunu kabul eden ama kilisenin dayatmalarına kilisenin din anlayışına karşı çıkan topluluklar bunları araştırmadan ezbere münakaşa etmenin anlamıda yok çünkü insan oğluna ilginç gelen şey bilmediği şeydir...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dark22
    dark22's avatar
    Erkek

Heavy Metalin Teması 
    Bir sanat türü olarak Heavy Metal, müzikten çok daha fazlasıdır; aynı zamanda görseldir de. Albüm kapakları ve sahne şovları müziğin kendisi kadar önemlidir. Bu yüzden Heavy Metal tarihi boyunca çoğu sanatçı işbirliği içine girmiş, dinleyicilere geniş bir perspektif sunmuştur. Bu bakımdan Heavy Metal, tek bir metodla icra edilen diğer tüm sanat biçimlerinden ayrılır. Çünkü resim görsel olarak, semfoni işitsel olarak icra edilirken bir Heavy Metal grubunun imaj’ı ve ortak tema’sı albüm kapağından sahne tasarımına, şarkı sözünün tonundan müziğin sesine kadar pek çok öğeyi birleştirir. 

Hayatın problemlerinin gerçekliğini dile getiren fantastik dil özellikleridir. Bunların yanında, 1960’ların hippi kültüründen gelen barış ve sevgi nin reaksiyonu olarak Heavy Metal bir karşı-kültür olarak gelişmiş, karanlığın yerine ışık, aptalca ve sığ bir müzik tarzı olan pop müziğin mutlu sonu yerine de saf gerçeklik gelmiştir. 

Heavy Metal’in temaları 50, 60 ve 70'erin neşeli pop kültüründen daha ağır ve ciddidir; savaşa, nükleer yıkıma, çevresel sorunlara, siyasi ve dini propagandaya odaklıdır. 

Gerçeğin yorumlanması Heavy Metal'de bazen çok basit olabilir; çünkü onun fantastik ve şiirsel dili karanlıkla aydınlığı, umutla düş kırıklığını, iyiyle kötüyü, grinin gölgesinde hiç kalmadan ayırabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alienfinger
    alienfinger's avatar
    Erkek

BURZUM & MAYHEM kimse vazgeçemeeez

ben tamamen yepyeni bir dinsel bilinçliliğin başlangıcıyım ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

dark22 bunu yazdı:
    -----------------------------

beyler anlamadığınız bir şey varsa o da satanizm 15 inci yüzyılın ilk döneminde başlayıp bir tür kiliseye olan karşıtlık daha doğrusu dikta yönetimine olan baş kaldırı olarak başladı şeytan burda bir sembol olarak kilise yönetimine karşı kullanıldı kilise nin dayatmalarına karşın halk kilisenin kuralarının benimsen meyeceğni gerçeklerin saptırıldığını ileri sürerek bu sembolik akıma ilgi büyüdü bu akımı başlatanlar deist diler bir yaratıcının olduğunu kabul eden ama kilisenin dayatmalarına kilisenin din anlayışına karşı çıkan topluluklar bunları araştırmadan ezbere münakaşa etmenin anlamıda yok çünkü insan oğluna ilginç gelen şey bilmediği şeydir...

-----------------------------

Konuştuğun şey hakkında hiçbir şey bilmiyorsun, bir de üstüne gelip ezbere konuşmayın diyorsun. Senin gibi maksimum 19 yaşındaki bir adamla bunları tartışmaya da lüzum yok. Lan metal başlıklarına karışmayayım, ülkem metalcisinin %90'ı gerizekalı diyorum, dayanamayıp karışınca yine entel, çakma metalcinin birine denk geliyorum. Ya bu memlekette kendine metalci diyen adamlar hakkaten beyinsiz ha.

while (1<2)
Toplam Hit: 11211 Toplam Mesaj: 100