folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Midye Dolma Saklama Süresi?

Midye Dolma Saklama Süresi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

Midye zehirlemesi cok pistir. Adami surundurur. Bizzat yaşadım. Cok dikkat edin.

Belirtileri neler

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

üçyol ottoman midye fiyatı uygun 130 küçük 20 

110 orta 30 lira

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

Midye zehirlemesi cok pistir. Adami surundurur. Bizzat yaşadım. Cok dikkat edin.

Belirtileri neler

Ben yıllar önce midyeden zehirlendim ve çok kötü 3 gün boyunca beslenemedim su dahil ne ağzıma attıysam kustum yataktan kalkacak halim yoktu kendinize getirecek tek çare serum oda evde tektim hastaneye bile gidemedim 

3. Günün sonunda yarım domates yiyebilmiştim sonra sonra kendime gelebildim. 

Midye çok riskli ve kendisi de pis birşey her ne kadar midyeyi çok sevsemde günlük değilse ki Günlük midye bile en az 1 gün öncesinindir yemiyorum yememeğe çalışıyorum  

Çiğ köfteden zehirlensen etkisi yarım gün bir gün sürer bu en az üçgün sikertiyor. 

Son olarak at onları çöpe. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo
    noname bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

Belirtileri neler

Hocam ben yedigimden fazlasini 2 gun kustum. Migdemde suni bir sislik vardi. Midye sanki bir bocek olmustu icimde dolaniyordu o kadar tiksindim. O parcalari siyah siyah burnumdan geldi kusarken. Curuk yumurta ile yosun karisimi bir tat olmustu. Halsizlik cok vardi. Yemek kokusundan bile tiksiniyordum. Ayaga kalkacak halim yoktu. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

eyvah eyvah. 3 kişi gömdük bakalım az önce. inşallah bişey olmaz :D

edit, 3 saat olmuş, sıkıntı yok gibi. daha da gelmez heralde >.< 

çok boş bi macera oldu, gereksiz bi deneyimdi, çöpe atın gitsin arkadaşlar 

04:24

noname tarafından 08/May/19 04:24 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

istiridyeden et yiyen bakteri bulaşıp bir insanı kıt kıt diye yiyerek öldürmüştü. 

Buna yakın bi'şey okudum diye hatırlıyorum da,; yemek ve kıt kıt diye ses verme olayı, nasıl oluyor onu anlamadım. 

Benim bildiğim, bakteriler mikroskop'ik canlılar, ve bu düzeyde dişler yok veya diş benzeri malzeme yok. En fazla olsa olsa, Dış Sindirim dedikleri nane'yi yaparlar. Onun için de sindirim enzimlerini dış ortama salıp, sindirilmiş ürünleri hücre içine alır(mekanizması nasıldır bilemiyorum). 

En fazla sindirim sonucu gaz çıkışı varsa, belki sıralı bir şekilde gaz'ın salınımı oluyordur, diye düşünüyorum. 

Petrol yiyen, plastik yiyen, Demir yiyen bakteri duymuştum. @@,) 

-0-

konuyla ilgili olarak da; denize uzak yerlerde tüketmemek lazım diye düşünüyorum(soğuk zincir ile taşıyacaklarına ihtimal vermediğimden). Neticede içinde bir miktar protein vardır bu meretin, ve açık havada taşınmasıyla iyi mikrop yuvası olur.

Tüketilecek ise Taze tüketilmesi gerekli diye düşünüyorum. Denizden toplandıktan sonra, gün içinde ... .

Aklıma takıldı ama; bu Midye'nin içinde ne kadarlık bir malzeme yada protein var ki? bi`de içinde inci çıkıyormuş, seyreyle ^^".

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

üçyol ottoman midye fiyatı uygun 130 küçük 20 

110 orta 30 lira

amk oranın.. 

Geçen geldiğimde blader ile aldık. 3 5 tane yedikten sonra hepsini çöpe attık.

Bir midye ancak bu kadar kötü olur.. 

@Noname sokağa çıkıp elini sallasan 50 tane midyeciye denk gelirsin. Birisini yakalayıp sorman daha iyi olur. 

Ek olarak, 12 saat den fazla saklanmıyor midye.. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

çok boş bi macera oldu, gereksiz bi deneyimdi, çöpe atın gitsin arkadaşlar 

04:24

Hayırdır ? ACilde falan mısınız ?

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Günaydın. Günün ilk sigarasını tersten yakmam harici her şey yolunda. Acile falan gitmedik hani şey demek istedim alınan risk ve heyecanın süresi, midye yemenin 15dklık zevkiyle kıyaslanınca çok orantısızdı. Onun gereksizliğini fark ettim.

Et yiyen bakteri de solucan cemalinde rüyama girdi. Asansörde kalıyorduk bir sürü solucan insanları yiyordu iki üç kişi bağışıklığımız var deyü hayatta kalıyorduk sonra solucanlar kendini sindirdi iz kalmadı. Uyanmasaydım muhtemelen suçu üstümüze yıkacaklardı. 

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

o midyeleri yediysen osurugunda pis kokar soliyim. denizle yosun kokusu karisimi baharatli baharatli. migdeni bir yikat kendine gelsin.

Toplam Hit: 2883 Toplam Mesaj: 24
buzdolabı midye dolma