folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder MONSTER® ABRA A7 V6.1 17.3" Almaya Karar Verdim

MONSTER® ABRA A7 V6.1 17.3" Almaya Karar Verdim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Hocalar 3.000 TL. Bu fiyata daha iyisi dediğiniz. Yada onu değilde bunu al 200 300 daha verip dediğiniz varsa önerilerinize açığım.

Kullanım alanı;

Tabiki oyun GTA V yüklemek ilk yapacağım şey olucak bu bilgisayara.

Bölümümle alakalı olarak milyonlarca deprem verisinin veri işlemini gerçekleştirme

grafik çizme 

çeştli harita programlarını kullanma

autocad

jeoloji jeofizik ve inşaat alanında kullanıcam

vs vs gibi çeşitli muhendislik programları kullanıcam.

ayrıca iş istasyonum olucak. ofiste bunu kullanıcam.

ne diyorsunuz ekran biraz büyük ancak büyük ekran işime geliyor.

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Güzel makina ihtiyacın varsa almalısın, 970 serisi neden düşünmüyorsun,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam sadece sunu söyleyebilirim, aynı özelliklere daha ucuzunu bulmana imkan yok. monster'ın olayı zaten f/p ürünü olması. birde victor türedi son zamanlarda ama ikisinin arasında ucurum olur mu sanmıyorum.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben kullanıyorum memnunum

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Güzel makina ihtiyacın varsa almalısın, 970 serisi neden düşünmüyorsun,

hocam sanırım tulpar serisindek ullanmışlar 970 i ancak onlardada bütçemi min 800 tl daha arttırmam gerekli. yani şuan için bilemyorum 800 tl daha versemmi diye 4000 falan tulpar lar.

EDİT:MONSTER® ABRA A7 V4.1.1 17.3" de 970 kullanmışlar 3800 tl imiş. bilmiyorum almalımıyım sence 800 tl fazla verip. değermi bu paraya

ExpirE tarafından 18/May/15 11:18 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Şuan tekrardan kararsız kalmış durmdayım 3 model var.

MONSTER® TULPAR T7 V2.6.1 17.3"

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=471855&kat=6453&lang=tr-TR#.VVmetfntmko

MONSTER® ABRA A7 V4.1.1 17.3"

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V4-1-1.html#.VVme-_ntmko

MONSTER® ABRA A7 V6.1 17.3"

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V6-1.html#.VVmf6_ntmko

ne diyorsunuz?

"bea"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MorganBlacK
    MorganBlacK's avatar
    Erkek

800 lira fazla ver derim laptop hayvan gibi zaten. 3000 çıkan yerden 800 de çıkar haliyle ekran kartı en önemlisidir hocam biliyorsun..

Osuranın karşısında sıçmazsan götü yok derler.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle Monster markasının fiyat/performans markası olması nedeniyle çok fazla incelemeye gerek olduğunu sanmıyorum. Zira aynı fiyat aralığında denk performansı olan başka bir marka bulamazsınız.

Aynı markanın farklı modellerinde, ekran kartı bakımından daha güçlü modellerden çıkarmayı düşünmedim. Şimdi 300-400 gibi bir rakam sarfettiğiniz halde size en az 1000 lira fazlası olan bir modeli söylemek de pek uygun değil galiba :)

Sıkıntılı olduğunu düşündüğüm tarafları, ekran kartının değiştirilebilir olmayışı ve gömülü batarya özelliği. Gerçi 3000 lira gibi bir fiyata 1. sınıf ekran kartı olan bir dizüstü bilgisayar bulmuş olmanız bile önemli bir husus :) Ekran kartını değiştirmeye ihtiyacım yok diyorsanız sorun değil, ama ileriki yıllarda bataryada bir sorun olursa servise göndermeniz gerekebilir. Bir de HDD'nin dönüş hızı hakkında bir bilgi göremedim, umarım 7200 rpm'den düşük değildir.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam öncelikle Monster markasının fiyat/performans markası olması nedeniyle çok fazla incelemeye gerek olduğunu sanmıyorum. Zira aynı fiyat aralığında denk performansı olan başka bir marka bulamazsınız.

Aynı markanın farklı modellerinde, ekran kartı bakımından daha güçlü modellerden çıkarmayı düşünmedim. Şimdi 300-400 gibi bir rakam sarfettiğiniz halde size en az 1000 lira fazlası olan bir modeli söylemek de pek uygun değil galiba :)

Sıkıntılı olduğunu düşündüğüm tarafları, ekran kartının değiştirilebilir olmayışı ve gömülü batarya özelliği. Gerçi 3000 lira gibi bir fiyata 1. sınıf ekran kartı olan bir dizüstü bilgisayar bulmuş olmanız bile önemli bir husus :) Ekran kartını değiştirmeye ihtiyacım yok diyorsanız sorun değil, ama ileriki yıllarda bataryada bir sorun olursa servise göndermeniz gerekebilir. Bir de HDD'nin dönüş hızı hakkında bir bilgi göremedim, umarım 7200 rpm'den düşük değildir.

7200 hocam

"bea"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacı 300 daha verebiliyorsan git 300 tl ye 120 gb lik bir SSD al kendi içindeki HDD yide kutulattırıp harici olarak kullan.Al sana uçak gibi bilgisayar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

ben bunu alıcam 2 ay içinde.

http://www.sanalmarketim.com/msi-gp70-2qf624xtr%C2%A0leopard-pro-core-i74720hq-8gb-1tb-gtx950m-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_60195/

Bende senin almak istediğinden düşünüyordum sonra bu işlerden çooook anlayan bir arkadaşıma danıştım. mikerim monster'ı, al MSI hayatın kurtulsun dedi :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
Toplam Hit: 5224 Toplam Mesaj: 36