folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Motor Sıcakken Marş Basmaması

Motor Sıcakken Marş Basmaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Adam marş motoru dönmüyor diyor. LPG diosunuz sizin tabirinizle gaz kafası(regülatör) yok gaz rölesi. Allahın aşkına marş motoru gazla mı çalışıyor?? Yüksek ihtimal kömürler bitmiş bobinin işi bittiyse sadece bobinde değişir. Marş motorunun içindeki. 

tamam ya ne kızıyon :W git kendin yap :W 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    ZaZu bunu yazdı

Adam marş motoru dönmüyor diyor. LPG diosunuz sizin tabirinizle gaz kafası(regülatör) yok gaz rölesi. Allahın aşkına marş motoru gazla mı çalışıyor?? Yüksek ihtimal kömürler bitmiş bobinin işi bittiyse sadece bobinde değişir. Marş motorunun içindeki. 

tamam ya ne kızıyon :W git kendin yap :W 

Kızmak yok :) lift arızalı bugün git yarın gel :)

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

marş motorunun otomatiği hocam yüksek ihtimal. Çünkü ısınınca basmıyor diyorsun gerisi role falan hikaye. Desekki ısınınca kablolardan kaynaklı bir bant açılması temassızlık oluyor. Artık zamanla tamamen bırakırdı. Ama marş motor otomatiği ısınınca kendini itemiyor dişliye doğru oda kitliyor. Soğuyunca eski düzenüne geri dönüyor. Sıcakken vurdururak calışıyorsa otomatiğe baktır

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı

marş motorunun otomatiği hocam yüksek ihtimal. Çünkü ısınınca basmıyor diyorsun gerisi role falan hikaye. Desekki ısınınca kablolardan kaynaklı bir bant açılması temassızlık oluyor. Artık zamanla tamamen bırakırdı. Ama marş motor otomatiği ısınınca kendini itemiyor dişliye doğru oda kitliyor. Soğuyunca eski düzenüne geri dönüyor. Sıcakken vurdururak calışıyorsa otomatiğe baktır

Ama marş motorunda hiç ses gelmiyor. Tık bile demiyor. Çok da dikkat ediyorum ama hiç ses duyamadım. Ancak yine de bakacağım mutlaka

Mustafa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Hacılar noldu şimdi son durum düzeldi mi bu olay? Film gibi amk merak ettim.

Anıl
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

RAdyatör suyu sıcaklığının 90 derecelerde olması çok makul değil..

Sıcaklık sensörleri ( piyasada müşir diye geçer ) onlarla ilgili bir sorun bütük olasılık.. LPG ciye götür.. İş beyinle alakalı büyük olasılık..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Araba vurdurunca çalışıyor mu?

Akü den giden kabloyu kontrol et

Marş motorunun sigortasını değiştir 

Marş motorunun kömürleri bitmiş olabilir bunlar ilk bakacakların

+1

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    Shuqufe bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

Araba vurdurunca çalışıyor mu?

Akü den giden kabloyu kontrol et

Marş motorunun sigortasını değiştir 

Marş motorunun kömürleri bitmiş olabilir bunlar ilk bakacakların

+1

Arabayı vurdurunca sorunsuz çalışıyor.

Aküden giden kabloyu kontrol ettim herhangi bir gevşeklik, yaralanma vs bulamadım.

Marş motorunun sigortasını bulamadım, zaman buldukça arıyorum.

Marş motorunun sadece kömülerine bakmak için sanayide birkaç usta gezdim birkaçı hiç niyetlenmedi bile illa tüm marş motorunu değiştirelim diye tutturuyorlar. Bir usta tamam bakarım dedi o da değişimsiz sadece bakmaya 150₺ para istediği için şimdilik askıya almaya karar verdim.

Hacılar noldu şimdi son durum düzeldi mi bu olay? Film gibi amk merak ettim.

Yukarıda bahsettiğim sorundan dolayı şimdilik sorunu erteledim. Ya da kendim bakabilirsem bir ara marş motorunun kömürlerini kendim söküp bakacağım, yenisini alıp takacağım. Tabi henüz nereden ve nasıl sökeceğimi bilmediğim için beklemede.

En son dün akşam yaşadım sorunu ancak ilginç bir şey fark ettim motor sıcakken stop ediyorum, tekrar çalıştırmaya çalıştığımda marş almıyor, farları yakıyorum tekrar deniyorum çalışmıyor, farları söndürüp tekrar denediğimde çalışıyor. Bazen bu şekilde 3 seferde çalışırken (Marş motoru dönerken) bazen bu döngüyü 3, 4 veya 5 kez tekrar ettiğimde çalışıyor. Bu da kafamı karıştırdı farlarla ne alakası olabilir ki diyorum. Acaba arada süre geçtiği için mi çalışıyor yoksa farları kapatıp açmanın bir etkisi oluyor mu o da kafamı karıştırıyor :D

Sorun gittikçe garipleşiyor ancak işim ile evim arası yakın olduğundan şu an hayati öneme sahip değil. Ev - İş arası haricinde bir yere gittiğimde ciddi problem olabiliyor. Bir kez kavşakta bir kez de sokak ağzında kalmıştım mesela 5-10 dakika normalde kısa gelse de trafikteki insanlara bunu kabul ettirebilmek pek mümkün değil. Hatta bir seferinde fiziksel tartışmaya ramak kala döndük. Eninde sonunda sorunu bulup çözmek istiyorum.

Mustafa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

RAdyatör suyu sıcaklığının 90 derecelerde olması çok makul değil..

Sıcaklık sensörleri ( piyasada müşir diye geçer ) onlarla ilgili bir sorun bütük olasılık.. LPG ciye götür.. İş beyinle alakalı büyük olasılık..

Hızlı gidiyorsam (70 km/sa ve üzeri) hararet göstergesi 70°C civarlarında geziniyor. Onun dışında 90°C fix ve ne üzerine çıkıyor ne altına iniyor. 90°C'ye yaklaşırken bir ara radyatör fanını açıyor ama kaç derecede açtığına pek dikkat etmedim bugüne kadar sorun çıkartmadığı için.

Mustafa
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Yazan oldu mu bilmiyorum fakat marş motorunu kontrol ettir, başıma geldiydi.

the man who gets tired after eating a ban
Toplam Hit: 6932 Toplam Mesaj: 43
otomobil elektrik elektrik motor araç arıza tofaş aksam doğan 1991