folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşum Hastalandı Mı?

Muhabbet Kuşum Hastalandı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bartimaeus
    Bartimaeus's avatar
    Erkek

Hocam  anlamadım. Benim bildiğim muhabbet kuşu zaten o şekilde uyur?

Halsizligi de tuy dokme zamanı geldiyse ondan olabilir. Ha bir de yıkarken zorla tutup korkuttuysan ondan da boyle davranıyor olabilir hayvan.

Tabi sen yine de emin degilsen bir veterinere gotur hayvanı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    Bartimaeus bunu yazdı

Halsizligi de tuy dokme zamanı geldiyse ondan olabilir. Ha bir de yıkarken zorla tutup korkuttuysan ondan da boyle davranıyor olabilir hayvan.

Hocam kuş tünekte uyur, orjinali daldır, düz zeminde uyumaz.

Uyuma şekli doğru, fakat uyduğu yer yanlış.

Belirtmek isterim.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Ilaclari kullanip beklemekten baska caren yok,umarim atlatir .

Bu da bizim eleman,cani isteyince dusunu alir cikar. :)

http://www.youtube.com/watch?v=jHK5QLukWAI

Bortubocek sever
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Bartimaeus bunu yazdı

Veterinere götürmiycem hocam semptomlar zaten belli, soğuk algınlığı ilacı alıcam, vitaminli mama almayı düşünüyorum bide. Mürekkep balığı kemiği aldım hiç ne gaga attı ne bişey sorun ne acaba? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Bartimaeus bunu yazdı

Veterinere götürmiycem hocam semptomlar zaten belli, soğuk algınlığı ilacı alıcam, vitaminli mama almayı düşünüyorum bide. Mürekkep balığı kemiği aldım hiç ne gaga attı ne bişey sorun ne acaba? 

Hocam mürekkep balıgı kemigini kalsiyim eksikligi ve yumurta yaptıgı dönemde kullanır ve gagasını v.s düzenlemek içinde kullanır zamanı geldiginde hepsine el atar zaten hazır mama almanı tavsiye etmem kendi mamanı kendin yap derim daha iyi olur istersen mama tarfi verebilirim sana kaç kuşun var toplamda ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Bartimaeus bunu yazdı

Hocam mürekkep balıgı kemigini kalsiyim eksikligi ve yumurta yaptıgı dönemde kullanır ve gagasını v.s düzenlemek içinde kullanır zamanı geldiginde hepsine el atar zaten hazır mama almanı tavsiye etmem kendi mamanı kendin yap derim daha iyi olur istersen mama tarfi verebilirim sana kaç kuşun var toplamda ?

hocam tek işte, mama dışında birşey de yemiyor ki meyve falan koyuyorum kafese yok... hiç bi şekilde el sürmüyo hayvan 5 aydır. Ayrıca  gaga taşı vardı daha evvel onu bitirdi, mürekkep balığı kemiği aldım tek bi gaga atmadı. Çok sıkıntılı bu hayvan :/ hiç normal bi muhabbet kuşu gibi değil

ArduouS tarafından 28/Haz/14 02:52 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam merak etme inşallah düzelir her meyveyide verme yeşillik hiç verme ishal eder.

Mama içinde şunları yap

İrmik
    Haşlanmış yumurta + kabugunuda robotta çek veya havanda döv (rendele ince ince)
    Havuç (rendele ince ince)
    Cicibebe havanda dövülmüş veya robatta çekilmiş
    Etimek havanda dövülmüş veya robatta çekilmiş --------- bunlar sana kalmış
    Mısır Unu      --------------  bunlar sana kalmış

1 tane kuşun varsa hepsinden azar azar veya göz kararı koyarsın sen.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Sherlock sezon finali yapacak gibi duruyor hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

pakistandan gelen muhabbet kuşları oluyormuş.onların direnci düşük.cabuk hasta oluyorlar.fiatlarıda düşük.orjinal muhabbet kuşunun rengi zaten yeşil oluyor.senin kuş sarı renkte.bendede var 10-15 günde hasta oluyor.bebeklere verilen sogukalginligi şurubundan 3-4 damla verdim.sabaha canavar gibi kalktı.avia astım verdik(suluga  konacak) multisol vitamin vereceksin 7--8 damla(gunde) direk agzina vereksin.yem yemesi icin kuşu eline al avcundan yesin..hayvanın yem yemek icin ayaga kalkmaya hali bile kalmiyor.vitamin direk agzina damla ile ver.peşinden bizim kuş ishal oldu.onun icinde aivdiare verdik.haşlanmış patates verdik.)ishaliade kesildi.şimdi iyi gibi gene.fakat 10-15 günde bir hasta oluyor.bunyesi zayıf hayvanın.hasta oldumu insan üzülüyor gercekten.beni bu kadar etkileyecigini bilmiyordum.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Sherlock sezon finali yapacak gibi duruyor hocam

nice one :D 

bu arada 4. sezon çıkmıycak dimi la :(

çet geçmiş olsun karşim :(

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 5977 Toplam Mesaj: 59