folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Muhammet İsimli Kullanıcı İle Sorunlu Alışveriş

Muhammet İsimli Kullanıcı İle Sorunlu Alışveriş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

KARAR

Muhammet isimli kullanıcının beraatine ve Alkolikkarga kullanıcısının ticari itibarı zedelemeken özrüne karar verilmiştir, Özür 100 TL para cezasına çevrilebilir

:)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

KARAR

Muhammet isimli kullanıcının beraatine ve Alkolikkarga kullanıcısının ticari itibarı zedelemeken özrüne karar verilmiştir, Özür 100 TL para cezasına çevrilebilir

:)

LÖSEV'e bağış yapsın :D

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

adam haklı veya haksız bir mağduriyetinden söz etmiş en doğal hakkı ve bilgilendirme amaçlı bu şekilde konu açabilir. karşı tarafa da söz hakkı doğar oda açıklamasını yapar herkes istediğini düşünür.

kimseden bişey talep etmemiş  yardım para vs. istememiş 2 satır yazı yazmış durumunu izah etmiş. ama forumun çok bilmişleri yine salça olmuş insanlıktan soğutuyorlar ya.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Ne kadar kraldan çok kralcı var

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı

adam haklı veya haksız bir mağduriyetinden söz etmiş en doğal hakkı ve bilgilendirme amaçlı bu şekilde konu açabilir. karşı tarafa da söz hakkı doğar oda açıklamasını yapar herkes istediğini düşünür.

kimseden bişey talep etmemiş  yardım para vs. istememiş 2 satır yazı yazmış durumunu izah etmiş. ama forumun çok bilmişleri yine salça olmuş insanlıktan soğutuyorlar ya.

her konuda oldugu gibi burada da bir tahribat klasigi yasanmadan olmazdi hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Arkadasim sen urunu aldiktan sonra nekadar sonra benle urun arizali dedin. Urunun bozuksa gonderceksin alir almaz. Urun calisiyodu. Faturasini aldin benden. Garantisi devam ediyomus dedin. Garantiye gonderdin. 

Garantiyle aranda olan problemi buraya yansitma. Cocukluk yapma. Benden garantili urun aldin faturasida gonderdim.

Ilgisizde kalmadim firmayla gorusmeler ve mailler attim. Hepsinden haberin var. Askerdesin diye aradim. Yoksa satmisim. Ben niye duseyim sendeki urunun servis takibine.

Iyilikten anlamiyorsun. 

Urunun garantisi varsa sen yukumlulukten kurtulmuyorsun.6502 de korunan taraf alicidir.alici urunu de kontrol etmekle yukumludur.eger urundeki ayip gizli ayip ise sorumluluk sendedir.

Tabi bu yaptigim hukuki yorumdur.yoksa konuda sen haklisin sen haksizsin demiyorum 

rapidhacker550 tarafından 11/May/17 12:18 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Ürünün daha önce servise gittiğinin söylenmesi gerekmez miydi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

Arkadasim sen urunu aldiktan sonra nekadar sonra benle urun arizali dedin. Urunun bozuksa gonderceksin alir almaz. Urun calisiyodu. Faturasini aldin benden. Garantisi devam ediyomus dedin. Garantiye gonderdin. 

Garantiyle aranda olan problemi buraya yansitma. Cocukluk yapma. Benden garantili urun aldin faturasida gonderdim.

Ilgisizde kalmadim firmayla gorusmeler ve mailler attim. Hepsinden haberin var. Askerdesin diye aradim. Yoksa satmisim. Ben niye duseyim sendeki urunun servis takibine.

Iyilikten anlamiyorsun. 

Urunun garantisi varsa sen yukumlulukten kurtulmuyorsun.6502 de korunan taraf alicidir.alici urunu de kontrol etmekle yukumludur.eger urundeki ayip gizli ayip ise sorumluluk sendedir.

Tabi bu yaptigim hukuki yorumdur.yoksa konuda sen haklisin sen haksizsin demiyorum 

6502 de bir taraf tüketici diğer taraf satıcı sağlayıcıdır. Somut olayda kimse tacir vasfını haiz değil kimse de tüketici değil bu durumda olaya 6502 uygulanmaz genel mahkemelerde dava açılması gerekir :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Iyilikten anlamiyorsun. 

Hocam arızadan dolayı tamire giden ürüne sağlam demekle hata yapmışsın. Satarken önceden arızadan ötürü tamire gittiğini söylemeliydin. Yenisiyle değiştirilmedikçe arızalanan ürünün arızalanma oranı sıfır üründen her zaman daha yüksektir. Insan sağlığı içinde geçerli bu. Sen bunu demediğin için olay sana sarmış. Bu yüzden Ebay'den bişey satarken nokta çiziğine kadar bilgilendiriyorum ilanda.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Iyilikten anlamiyorsun. 

Tam buna yakın bir şey yazacaktım , ama konuyu açan öyle bir yazmışki , 

arızalı  ürünü satışı yapan müride göndermiş garantiyede o mürid göndermiş de o mürid i bekliyormuşsun gibi yazmışsın .. 

Açıkcası ben iyi niyetli bir konu ve yazı olduğunu düşünmüyorum zaten arkadaşında yazıklarını iyi değerlendirirseniz bir sıkıntı var demektir ... 

Adam ürün çalışıyor diyor , sen gördün mü ? Arızalı diyen " senin sattığın kişi " bozdu ise nerden biliyorsun ?? Neden ona değilde burdaki mürid e afedersin ama BOK atıyorsun . 

Hepsini geçtim , adam sna belgeleri yollamış , ücret iadesi de alacaksın ki karlısın da ;) garantiyle sen meşgul ve muhattapsın , sana bu kartı satan mürid den daha ne istiyorsun ? Bunu bir anlat .. 

Şöylede birşey var , biliyorsa vede söylemediyse ürünün daha önce tamir gördüğünü  buda ayıp demek ...

Yani garantiye sen yollamışsın ürün garantide , bu adam neyi nasıl ağardan alabilir ? Bunuda ben anlamadım bir anlat lütfen ... 

Bence bu konu ile seninde dediğin gibi kimin kiminle alışveriş yapıp yapmayacağı ortada ...

Ve bence sen bu konuyu sil , insanları haksız yere ifşa etme ( ifşa edilecek birşeyde yok ya ) . 

Bu arada alanıda satanıda tanımam ...

network tarafından 11/May/17 13:47 tarihinde düzenlenmiştir

I Love Software , Software is a life...
Toplam Hit: 7896 Toplam Mesaj: 50
alış-veriş