Müthiş Çalışma (Heykel Traş Sanatı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

swordfish bunu yazdı:
    -----------------------------

u235 bunu yazdı:

swordfish bunu yazdı:

u235 bunu yazdı:

swordfish bunu yazdı:

yemin ederim boş iş.

Birisi çıksın desinki şu kadar faydası var..

tabi ki boş iş.İnsan dediğin sadece yiyip icip,sıçan ve çalışan bir canlı türü olmalı.Arkadaş haklı : |

Peki o zaman çıkıp şurada anlatta şu faydası var insanlığa diye bizde aydınlanalım.İnsanlığa faydası olmayan birşey benim gözümde hiçtir, Çöptür, Zaman kaybıdır.

Kime ne faydası var ? Kimseye faydası olmayan birşey boş iştir..

- Bu çalışmalar sosyolojik açıdan önemlidir.İleride araştırma yapacak nesiller için bulgular bırakır.

- Heykeller ülkelerin sembolleri dahi olabilir.Bnkz: Özgürlük Anıtı ( Amerika ) , Bknz: İse heykeli ( Brezilya )

- Sanat insanın içindeki olumlu duyguları ortaya çıkarır ve izlemesi,dinlemesi keyif verir.Bir çok insan dinlenme ve eğlenmek için operalara yada bu tür heykel sergilerine gidebilir.

Sadece aklıma gelen 2-3 tanesi oldu.Senin mantığına göre sadece insanlar oturup program yazmalı,tek tip konutlarda oturmalı,tek renk arabalara binmeli,sanat ve estetiklik diye bir halt olmamalı.Ha saçmalamışın geri adımda atmıyon.İnsanlık yüzyıllardır sanat yapıyor ve bu sanat karşıtlığı karanlık çağ zamanlarından sonra bitti.Ama senin kafa hala oralarda galiba.Yanlış anlama senle bir problemim yok normalde forum içinde millete yardım etmeni falan severim ama bu konuda bariz şaka yapar bir halin var hocam :)

Not: Şahsen bu sergi Türkiyede olsa ve fiyatı ucuz olsa kesinlikle giderdim.

Dostum benimde ne senle ne başka biriyle kişisel bir sorunum yok olmazda zaten, ama sen benim yazdığım " insanlığa faydası olmayan şeyler boş iştir " lafımdan " 

insanlar oturup program yazmalı,tek tip konutlarda oturmalı,tek renk arabalara binmeli,sanat ve estetiklik diye bir halt olmamalı " Anlıyorsan bir sorun var ve  zaten konuşacak, anlatacak birşey kalmamıştır benim açımdan..Ki zaten geri adım atacak birşeyde yokki ? Benim için hala boş ve gereksiz iş bu sergideki saçma sapan heykeller.

:)) 

pekala hocam

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

antivirus bunu yazdı:

şimdi benim anlamadığım yapılan bi heykele haram demedik diye  inançsızmı olduk  müslümanlıktanm cıktık.

bu inançlıyım diye geçinen insanlar bunu direk mürid arkadaslara söylemiyorum üstüne alınmasın ama bu inançlıyım diyen arkadasların kacı namaz kılıyor hadi

namazı gectim kacı cumaya gidiyor  yalan söylemiyor hak yemiyor  zekatını veriyor  fitresini veriyor kurbanını kesiyor hangi imanlıyım diyen arkadas  imanın islamın

şartlarını biliyor kuran okumayı bilip hangisi kuran okuyor hangisi ölmüşleri için bi kuran okuyayım diyor .

geçin bunları arkadas ilk önce şu saydığım cok basit şeyleri yapalım  Peygamber efendimizin şefaat edeceği  Allahın sevdiği kullarından biri olmaya çalışalım ondan

sonra  heykele haram demedi diye birilerini suçlayalım veya  inanmıyor diyelim .

Yahu hadi hiç birini yapma inan veya inanma sana ne oluyor  sen kimsin de  karsıdaki insanı  inançlı veya inançsız diye yargılama hakkını kendinde buluyorsun.

Heykele her ne kadar haram desende her ne kadar beğenmesende adam uğraşmış be abi senin için boş  şeyler ifade eden  o adam için belki çok şey anlatıyor

sevmiyorsan saygı duy be arkadas.

Zaten insanlık anıtına ucube diyip yıktıran da bu zihniyet değilmiydi  .

Bak kardeşim herkezin inancı kendine, inanan inanır inanan inanmaz benim bunu yargılamaya hakkım yok.Ben kimseye neden inanmıyorsun demiyorum.

Benim de inançsız ateist arkadaşlarım var bu gune kadar hiç oturup tartışmadım yada yargılamadım.Dediğim gibi herkezin inancı kendine..

Ama sorun şu ki !! Benim anlatmak istediğim şu ki !!

Eğer inanıyorsan, Allaha, Kurana, Peygambere, Peygamberin hadislerine, yada kurandaki ayetlere kafana göre, o eskiden haramdı şimdi değil, o eskiden yasaktı şimdi değil diyemezsin. 1500 yıl önce yasaksa, haramsa bugunde yasak, 1500 yıl sonrada yasak olacak..

Yani bi insan ben hem müslümanım inançlıyım diyor hemde, hadislerle yada yasaklarla çelişiyorsa orda bir sorun vardır..

Birşeyin haram oldugu hadislerde yada kesin kaynaklarda belirtilmiş ise Örneğin içki içmek...

Ya artık harammı kaldı kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz faydası bile çıktı diyerek haram oldugunu inkar edip içmek Ayrı

Yasak oldugunu bilip ama kendi nefsine hakim olmadan içmek Ayrı şeydir.

Diğer bir konu Sen benim namaz kılıp, kuran okumadığımı, Dinimi inancımı neşekilde yaşadığımı emin ol bilemezsin :) Karşındaki insan göründüğünden çok farklı olabilir.

Sonuç olarak ben kimseyi inançlı yada inançsız diye yargılamıyorum herkezin inancı kendine..

Burda bir çok şey anlatmışlar..

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1544

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Karstaki (heykel!) diye adlandırılan beton molozuna göre biraz daha hayalgücüne yakın bişey en azından.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Harika çalışmalar olmuş gerçekten. Bunları yapan insan gerçekten dahi olmalı. 

Heykelle ilgilenen arkadaşlar varsa http://www.sanalmuze.org/sergiler/index03.htm bu kaynak oldukça faydalı olacaktır.

Bu arada forumda tartışmayı(!) gerçekten çok seven arkadaşlarımız var . Olaylara o kadar dar açıdan yaklaşıyorlar ki , bazen asıl konunun kendisini bile göremiyorlar. 

Rica ederim paylaşılan konular ilginizi çekmiyorsa yorum yapmayın , konuları baltalamayın. Eğer hoşunuza gidiyorsa ya da ilginizi çekiyorsa da konuyu zenginleştirin. 

Bu konu ilgimi oldukça çekti ancak yapılan gereksiz tartışma konunun kirlenmesine sebep olmuş ve ben bu kirliliği okumak zorunda değilim. Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir.

İndia İndia !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

siz yani şu heykele haram değil diyenler.

sürekli hakaret etmiş. mal demiş, yobaz demiş, bunları banlayalım demiş, kendi kendine etiketlemiş şakirt demiş. 21 yaşındaki Ricin diye birisi salak salak bir sürü şey zırvalamış sanki bana Abdullah Çatlı olmuşta ülkücü camiada gördüklerinden bahsediyor o kadar güldüm ki o eziğe. o gitsin lise teşkilatçılığı yapsın kapasitesi anca ona yeter. 

Ancak sizin gibi karaktersiz insanlar tartışmalarında hakaret eder çünkü Düşünceleriyle bir yere varamayan insan HAYVAN gibi kendini köşeye sıkışmış hissederek hakaretle ve saldırganlıkla birşeyler yapmaya çalışır. Bu sizin kalitenizdir. zaten sizden oturup adam gibi konuşmanızı hiçbir zaman beklemedim bundan sonrada beklemem. Benim hakkımda hiçbir şey bilmeden sırf Peygamberin hadisini kabul ediyorum diye bunlara maruz kaldım. Ha sizce beni tınlar mı? TINLAMAZ.

Bana deyin ki;

Kardeşim ben müslüman değilim. Sonuna kadar eyvallah der susarım kimseye karışmam. Ama tekrar söylüyorum Heykel Müslüman'lıkta HARAM'dır. 

Siz buna kısaca şöyle diyorsunuz. Ben Müslümanım aslında ama, Heykele haram demeye, Namaz kılmaya, oruç tutmaya Müslümanlığın gereklerini yapmaya hiç GÖTÜM YEMİYO. Ama bi yandan da vicdanım rahatsız. Bu yüzden de kendi kafamda müslümanlığı böyle inşa ediyorum. diyorsunuz.

Size hayli gülüyorum. Son olarak Adam olun, Akıllı olun. Kimseyi etiketlemeyin, 2 tane lafıyla kimseye Hakaret etmeyin. Terbiyeli olun. İNSAN OLUN. 

Ben kötüyüm, siz iyisiniz. Devam.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Turania bunu yazdı:

siz yani şu heykele haram değil diyenler.

sürekli hakaret etmiş. mal demiş, yobaz demiş, bunları banlayalım demiş, kendi kendine etiketlemiş şakirt demiş. 21 yaşındaki Ricin diye birisi salak salak bir sürü şey zırvalamış sanki bana Abdullah Çatlı olmuşta ülkücü camiada gördüklerinden bahsediyor o kadar güldüm ki o eziğe. o gitsin lise teşkilatçılığı yapsın kapasitesi anca ona yeter. 

Ancak sizin gibi karaktersiz insanlar tartışmalarında hakaret eder çünkü Düşünceleriyle bir yere varamayan insan HAYVAN gibi kendini köşeye sıkışmış hissederek hakaretle ve saldırganlıkla birşeyler yapmaya çalışır. Bu sizin kalitenizdir. zaten sizden oturup adam gibi konuşmanızı hiçbir zaman beklemedim bundan sonrada beklemem. Benim hakkımda hiçbir şey bilmeden sırf Peygamberin hadisini kabul ediyorum diye bunlara maruz kaldım. Ha sizce beni tınlar mı? TINLAMAZ.

Bana deyin ki;

Kardeşim ben müslüman değilim. Sonuna kadar eyvallah der susarım kimseye karışmam. Ama tekrar söylüyorum Heykel Müslüman'lıkta HARAM'dır. 

Siz buna kısaca şöyle diyorsunuz. Ben Müslümanım aslında ama, Heykele haram demeye, Namaz kılmaya, oruç tutmaya Müslümanlığın gereklerini yapmaya hiç GÖTÜM YEMİYO. Ama bi yandan da vicdanım rahatsız. Bu yüzden de kendi kafamda müslümanlığı böyle inşa ediyorum. diyorsunuz.

Size hayli gülüyorum. Son olarak Adam olun, Akıllı olun. Kimseyi etiketlemeyin, 2 tane lafıyla kimseye Hakaret etmeyin. Terbiyeli olun. İNSAN OLUN. 

Ben kötüyüm, siz iyisiniz. Devam.

Arkadaşım sen neden kendine misyon yüklüyorsun ki ...? Sen heykelin haram olduğunu düşünüyorsan git başka konuyu incele ! Ben müslümanım ve heykelin haram olduğunu düşünmüyorum ve bu tamamen benim görüşüm. Sen neden bana kendi düşüncelerini empoze etmeye çalışıyorsun. Konunun başlığı ''islamda heykel harammıdır'' değil ki! Eğer dini konular hakkında konuşmak istersen , bir sürü islami forum bulabilirsin.İnsanlara kendi düşüncelerini yersiz konularda dikte etmeye çalışırsan küfür de yersin dayak da :) 

Yanlış anlamazsan sevinirim :)

İndia İndia !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

bloodmage bunu yazdı

Arkadaşım sen neden kendine misyon yüklüyorsun ki ...? Sen heykelin haram olduğunu düşünüyorsan git başka konuyu incele ! Ben müslümanım ve heykelin haram olduğunu düşünmüyorum ve bu tamamen benim görüşüm. Sen neden bana kendi düşüncelerini empoze etmeye çalışıyorsun. Konunun başlığı ''islamda heykel harammıdır'' değil ki! Eğer dini konular hakkında konuşmak istersen , bir sürü islami forum bulabilirsin.İnsanlara kendi düşüncelerini yersiz konularda dikte etmeye çalışırsan küfür de yersin dayak da :) 

Sus kardiş neler diyosun şimdi cehenneme gitceksin valla :D Ya hayır herşeyi bi kenara bırakalım eğer heykel yapıyoruz, resim çiziyoruz diye cehennemlik olcaksak varsın yanalım.

since 2005 // tbt
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

kardeşim sencesi bencesi yok bu müslümanlığın sence günah bence değil böyle birşey yok yani. 

Burası bir FORUM. Herkes kendi düşüncesini söyleyecek ki burası renklensin. Ama işte bazı zihniyetlerin ülkede 80 yıldır yaptığı gibi kendinden başka hiçbir görüşe saygıları yok sürekli silmeye bastırmaya çalışıyor o yüzden hazmedemiyor.. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

manyaki bunu yazdı:

bloodmage bunu yazdı

Sus kardiş neler diyosun şimdi cehenneme gitceksin valla :D Ya hayır herşeyi bi kenara bırakalım eğer heykel yapıyoruz, resim çiziyoruz diye cehennemlik olcaksak varsın yanalım.

zaten dinden tek anladığınız CENNET VE CEHENNEM olduğu için başka birşey beklemezdim senden.  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

bloodmage bunu yazdı:

Harika çalışmalar olmuş gerçekten. Bunları yapan insan gerçekten dahi olmalı. 

Heykelle ilgilenen arkadaşlar varsa http://www.sanalmuze.org/sergiler/index03.htm bu kaynak oldukça faydalı olacaktır.

Bu arada forumda tartışmayı(!) gerçekten çok seven arkadaşlarımız var . Olaylara o kadar dar açıdan yaklaşıyorlar ki , bazen asıl konunun kendisini bile göremiyorlar. 

Rica ederim paylaşılan konular ilginizi çekmiyorsa yorum yapmayın , konuları baltalamayın. Eğer hoşunuza gidiyorsa ya da ilginizi çekiyorsa da konuyu zenginleştirin. 

Bu konu ilgimi oldukça çekti ancak yapılan gereksiz tartışma konunun kirlenmesine sebep olmuş ve ben bu kirliliği okumak zorunda değilim. Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir.

Sonuçta burası herkezin düşüncesini paylaştıgı biryer.Herkez olumlu düşüecek diye birşey yok.Beğenende beğenmeyende çıkacaktır.Beğenen yazsın beğenmeyen yazmasın ne kadar saçma bir cümle.İsteyen istediğini yazar buna sen yada başkası karışamaz ( tabiki hakaret yada kurallara aykırı birşey yazmadığı sürece ).

Snde beğenmediğin yorumları görmezden gelir yada yorumlarsın.Beğenmeyen yazmasın diyemezsin 

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
Toplam Hit: 16133 Toplam Mesaj: 145