Müthiş Çalışma (Heykel Traş Sanatı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Turania bunu yazdı:
    -----------------------------

manyaki bunu yazdı:

bloodmage bunu yazdı

Arkadaşım sen neden kendine misyon yüklüyorsun ki ...? Sen heykelin haram olduğunu düşünüyorsan git başka konuyu incele ! Ben müslümanım ve heykelin haram olduğunu düşünmüyorum ve bu tamamen benim görüşüm. Sen neden bana kendi düşüncelerini empoze etmeye çalışıyorsun. Konunun başlığı ''islamda heykel harammıdır'' değil ki! Eğer dini konular hakkında konuşmak istersen , bir sürü islami forum bulabilirsin.İnsanlara kendi düşüncelerini yersiz konularda dikte etmeye çalışırsan küfür de yersin dayak da :) 

Yanlış anlamazsan sevinirim :)

Sus kardiş neler diyosun şimdi cehenneme gitceksin valla :D Ya hayır herşeyi bi kenara bırakalım eğer heykel yapıyoruz, resim çiziyoruz diye cehennemlik olcaksak varsın yanalım.

zaten dinden tek anladığınız CENNET VE CEHENNEM olduğu için başka birşey beklemezdim senden.  

Nolur bekle çok önemliydi benim için :( Ben müslüman değilim dersem susar otururum demişsin. Ben müslüman değilim. Ayrıca da senle muhattap olduğm yok bişey dediğim yok konu başında uzatmaya gerek yok dedim bida da bulaşmadım diğer arkadaşla konuşuyorum. Farkındaysan alıntı yaparken senin yazdıklarını bile almadım ilk postumda. Muhattap olmamaya devam edersen sevinirim.

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

şakirtler doldurdu amk forumubunların dinlefalan ilgisi yok bunlar cahil adamlar.... forumda ilahiyat okuyan müritte var bu arada bir kere olsun tartışmadım adamla.... cahillik başka birşey değil.

"bea"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

şakirtler doldurdu amk forumubunların dinlefalan ilgisi yok bunlar cahil adamlar.... forumda ilahiyat okuyan müritte var bu arada bir kere olsun tartışmadım adamla.... cahillik başka birşey değil.

Biz cahiliz bi aydın siz varsınız zaten bu memlekette.

AMA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM. CAHİLDEN ZARAR GELMEZ BU MEMLEKETE GELMEMİŞTİR. SENİN GİBİ ÇAKMA AYDINDAN GELDİĞİ KADAR.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

sadece forumu doldursalar gene iyi de heryerdeler.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yazarlığa merak sardığım son 3 senemde birşey çok fazla dikkatimi çekmiştir. KELİME BİLGİSİ.

Kuran'ın yazım dili ile yaşantınızda kullandığının öncelikli dilinizin çatışması sonucu ortaya çıkan çakışmış anlamlar var ne yazıkki.

Kuran'da bahsedilen ve öğrenilmeye çalışıldığında insanları 2 ye hatta 3 e bölen sonuçlar ortaya çıkıyor.

O zamanın anlatımı, düşünce şekli ve tabiki dili nedeniyle, basit bir kelime bilgisizliği yüzünden ortaya 8 sayfa saçmalaştırılmış tartışma çıkıyor.

Senin dilinde put, heykel ile aynı anlama mı gelir ?

Heykel bir lanse dir. Kafanda canlanan nesne veya şahıs, hammaddeye giydirilir.

Put nedir peki ? Put, sadece kelime anlamı ile dahi dinsel anlamlar taşır.

Şimdiki yüzyılda, 2011 yılındasınız ve sanat birçok kola ayrılmış durumda.

HEYKELCİLİK PUTPERESTLERİN İCADI DEĞİLDİR. Bunu bir kavrayın.

Kuran'da bahsedilen konu tanrılaştırılan cisimlerin, yani putların üzerinden anlaşılacak türdendir.

Eski dönemlerde tanrılaştırılmış bir idol getirilip sergilenseydi eğer, sizin bu tepkilerinize destek olabilirdim.

Fakat burada yine bir kelime eksikliği mevcut.

ÖZGÜN. Özgün demek, özenmeden, alıntısız ve misalsiz çalışmadır. En azından sanat söz konusuysa.

Basit bir cümle ile anlaşılacaktır ki, ÖZGÜN BİR SANAT ESERİNE, HARAM YAKIŞTIRMASI YAPMAK da nedir ?

Haram dediğiniz anda o esere dinsel bir boyut kazandırmış, insanların beyinlerini bu bağlamda kurcalamış ve günahı boynunuza almış oluyorsunuz zaten.

Ben bu eserlere bakınca, helal olsun ellerine sağlık yapan sanatçının diyorum.

Siz de kalkmış vay gavur vay, insanlara haram şeyleri sunmuş, birde üzerine bilmem kaç milyon dolar almış diyorsunuz.

Sizin açıp okuduğunuz arapça yani orjinal bir Kuran varmıdır ?

Bakın burada oradan buradan edindiğiniz bilgilerle tartışmalara girmeyin.

Açın esas anlamı bozulmamış orjinal dilinde bir KURAN. Okuyabilin öncelikle ve ondan sonra gelip burada ÖZGÜN fikirlerinizi tartışın.

Hem okuduktan sonra daha bilinçli ve ihsan sahibi olursunuz.

KOlay gelsin.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

HAYATTA EN TEHLİKELİ İNSAN KIBLESİ MEKKEDEN AMERİKAYA SAPMIŞ İNSANLARDIR.

YOK SAYIYORUZ BEYLEr MUHATTAP OLMAYIN

"bea"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

diyene bak kesinlikle katılıyorum sana :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

@Nazi_ kardeşim ben anlatamıyorum herhalde bazı şeyleri görünüşü ne olursa olsun heykel haram denmişse her heykel haramdır.

şimdi peygamber efendimiz tütünü ve haşhaşı yasaklamıştır o zamana göre e o zaman kokain yoktu ne bileyim extasy yoktu hap yoktu diye şimdi kalkıp Extasy haram değildir denir mi?

ya da peygamber efendimiz zar atmak haramdır demiş şimdi sen Tavla'ya haram değil diyebilir misin?. Bende oynuyorum tavla vs. ama Haram değil diyemem yani.

ya da çok bilinen alkol örneği var peygamber efendimiz dolaşırken bir köyde görmüş alkol içip birbirine zarar veren insanları ve Alkolü haram kılmış. Sen kalkıp ben kimseye zarar vermiyorum kardeşim Alkol haram olmaz diyebilir misin? 

DİYEMEZSİN. Dersin Peygamberi inkar ederek dersin ya da Müslüman değilsindir dersin EYVALLAH.

bu örnekleri çoğaltabiliriz birşey denmişse bunu zamana göre uyarlama yapılamaz haramsa haramdır sanatsada haramdır adını ne koyarsan koy.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

İnancı doğrultusunda konuya yorum yaptığından mı anladın vatan haini,amerikan uşağı olduğunu.

İmzanda aklındaki sınıflandırmaların örneğini çok güzel bir şekilde anlatmışsın zaten. "İnanan kişi = fikri bana tersse yobazdır, yobazın tam aksi ne olabilir heh buldum Atatürkçü."

İnançları doğrultusunda hayatına şekil vermeye çalışan aynı zamanda da Atatürk'ü bilen ve ona saygı duyan insan evladı yok dimi o aklının odalarında. Ya o'cusun ya bu'cu sana göre. Hele ki bi konuya dini yönüyle yaklaşan bir mürid varsa ve bu senin hayat görüşünle çelişiyosa yobazın önde gideni bayrak taşıyanıdır değil mi?

"YOK SAYIYORUZ BEYLEr MUHATTAP OLMAYIN"  buna çok güldüm ya :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

peri masalıyla yaşıyonuz lan :D

"bea"
Toplam Hit: 16184 Toplam Mesaj: 145