Mx Linux

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    WarHead bunu yazdı

Sen hiç Q4OS kullandınmı 20 mb ram 'de bile calışıyor.. Bunun sistem üzerine hafif bir linux dağıtımı yoktur, olmazda, olamazda..

Hocam şuan elimin altında kullandığım sistemim...

Architecture: i686
    CPU op-mode(s): 32-bit
    Byte Order: Little Endian
    CPU(s): 2
    On-line CPU(s) list: 0,1
    Thread(s) per core: 1
    Core(s) per socket: 2
    Socket(s): 1
    Vendor ID: GenuineIntel
    CPU family: 6
    Model: 14
    Model name: Genuine Intel(R) CPU T2050 @ 1.60GHz
    Stepping: 8
    CPU MHz: 1067.000
    CPU max MHz: 1600,0000
    CPU min MHz: 800,0000
    BogoMIPS: 3192.66
    L1d cache: 32K
    L1i cache: 32K
    L2 cache: 2048K
    Flags: fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx constant_tsc arch_perfmo n bts aperfmperf pni monitor est tm2 xtpr pdcm dtherm

Q4OS ile hiç kasmadan çok rahat kullanıyorum.  bir çok linux dağılımında donma vs sorunlar yaşadım. 1.  40 yakın linux dağılımlarını denedim. ben  ölü sistemler için en ideal linux dağılımı bu bence.

Ben böyle Doğrudan yazıyorum, ama yanlış anlamayın. 

1. kısım için söyleyecek bir şeyim yok.ama

Ölü sistemler kısmını anlamadım. Bilgisayarın gayet güzel. 

20mbRam derken,  her'âlde 200mbRam demek istedin değil mi?

tşkler.

Bi'de başka bir konudan hatırladığım kadarıyla; 5 yıl kadar Çin'de kaldığını yazmıştın.

Merak ettiğim bir diğer nokta; çince'yi öğrenebildin mi, yada konuşma kısmı belki ama yazma kısmını da öğrenebildin mi?

Bi'de sanırım, bu Çince bölge bölge değişiyor, konuşması ve yazması. Geçen, Doğu Türkistan'lı biriyle tanıştım 25 yaşında, Çinli bi bayanla sohbet halindeydi lâkin derdini anlatamıyordu. Daha önceden tanıştığımızdan dolayı Aynı Çinli hatuna benimde ingilizce anlatmamı istiyordu ^^D`

Gerçi Hatun baya yetenekliydi. Aynı hatun Başka birine ingilizce birşeyler anlatıyor, banada soruyordu. Bende bildiklerimi anlattım filan ama bu Çince biraz yaş iş gibi geldi. ......  '^^"

ne dersin bu Çince konusunda?

RitmFarbRacourci tarafından 19/May/19 19:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

usbden kullanmak için çok ideal ve çok kapsamlı. mesela slax bomboş geliyor mx çok dolu. hddye kuracak olsam bilmiyorum seçer miyim ama usbden çalıştırmak için daha işlevlisi yok bence. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    aylmz bunu yazdı
    317seref bunu yazdı

Hocam hep sorayım diyordum da hep içimde tutuyordum.Affına sığınarak ve özür dileyerek sorayım istiyorum.
    Sakat mısın sen hocam? yazış tarzı cümlenin anlamından başka bir anlama sıçrama kullandığın göze çok itici ve kaba gözüken noktalama işaretleri... bilemedim sosyal mecrada mı böyle takılıyorsun yoksa gündelik hayattada mı böylesin?
    dersen ki sanane kardeşim ben böyle kendimi ifade ediyorum bu benim yaşam tarzım saygı duyarım ancak cevaplarsan kafama uzun süredir takılan bir soru işaretini gidermiş olursun
    saygı ve sevgiler

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum

Daha önce açıklamıştı hocam , fakat okumamış denk gelmemiş olabilirsin görme ile ilgili bir sıkıntı var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

hafif diye linux kuruyom windowstan çok kasıyor

1 hafta önce 5 tane linux denedim hepsi aynı bok dedim go windows 7

ilerde belki kullanırım

belki sıkıntı sende bence :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    WarHead bunu yazdı

Sen hiç Q4OS kullandınmı 20 mb ram 'de bile calışıyor.. Bunun sistem üzerine hafif bir linux dağıtımı yoktur, olmazda, olamazda..

Hocam şuan elimin altında kullandığım sistemim...

Architecture: i686
    CPU op-mode(s): 32-bit
    Byte Order: Little Endian
    CPU(s): 2
    On-line CPU(s) list: 0,1
    Thread(s) per core: 1
    Core(s) per socket: 2
    Socket(s): 1
    Vendor ID: GenuineIntel
    CPU family: 6
    Model: 14
    Model name: Genuine Intel(R) CPU T2050 @ 1.60GHz
    Stepping: 8
    CPU MHz: 1067.000
    CPU max MHz: 1600,0000
    CPU min MHz: 800,0000
    BogoMIPS: 3192.66
    L1d cache: 32K
    L1i cache: 32K
    L2 cache: 2048K
    Flags: fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx constant_tsc arch_perfmo n bts aperfmperf pni monitor est tm2 xtpr pdcm dtherm

Q4OS ile hiç kasmadan çok rahat kullanıyorum.  bir çok linux dağılımında donma vs sorunlar yaşadım. 1.  40 yakın linux dağılımlarını denedim. ben  ölü sistemler için en ideal linux dağılımı bu bence.

Ben böyle Doğrudan yazıyorum, ama yanlış anlamayın. 

1. kısım için söyleyecek bir şeyim yok.ama

Ölü sistemler kısmını anlamadım. Bilgisayarın gayet güzel. 

20mbRam derken,  her'âlde 200mbRam demek istedin değil mi?

tşkler.

Bi'de başka bir konudan hatırladığım kadarıyla; 5 yıl kadar Çin'de kaldığını yazmıştın.

Merak ettiğim bir diğer nokta; çince'yi öğrenebildin mi, yada konuşma kısmı belki ama yazma kısmını da öğrenebildin mi?

Bi'de sanırım, bu Çince bölge bölge değişiyor, konuşması ve yazması. Geçen, Doğu Türkistan'lı biriyle tanıştım 25 yaşında, Çinli bi bayanla sohbet halindeydi lâkin derdini anlatamıyordu. Daha önceden tanıştığımızdan dolayı Aynı Çinli hatuna benimde ingilizce anlatmamı istiyordu ^^D`

Gerçi Hatun baya yetenekliydi. Aynı hatun Başka birine ingilizce birşeyler anlatıyor, banada soruyordu. Bende bildiklerimi anlattım filan ama bu Çince biraz yaş iş gibi geldi. ......  '^^"

Özelden yaz skype adresini saat 7 gibi haber bültenlerini anlatayım sana.  övünmek gibi olmasın 3 dil biliyorum ihraçat uzmanıyım bu arada mukavva sektöründe.  bayramdan bayrama geliyorum memleketimi en son geldiğimde cinde bahar bayramı vardı subat ayında o zaman geldim.

Emekli
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    WarHead bunu yazdı

Özelden yaz Skype adresini, saat 7 gibi haber bültenlerini anlatayım sana.  Övünmek gibi olmasın 3 dil biliyorum, ihracat uzmanıyım bu arada mukavva sektöründe.  Bayramdan bayrama geliyorum memleketime, en son geldiğimde Çin'de  Bahar bayramı vardı Subat ayında, o zaman geldim.

O zaman pm'den geliyorum. 

Çince bilmediğini imâ etmedim.

Sonra iletişim kanalı değiştiririz. 

RitmFarbRacourci tarafından 20/May/19 18:15 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2511 Toplam Mesaj: 13
distrowatch mx linux