folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Nazım Hikmet Ve Türk Askeri

Nazım Hikmet Ve Türk Askeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Nazım hikmetin birazdan parçalrını vereceğim şiiri her yerde bulabilirsiniz.Tamamını kopyalayıp karıştırmak istemiyorum.
    Başlayalım;

Biz Türkler yiğitizdir.
    Yiğitliğin zerresi kaldıysa sende,
    teslim ol.

Evet.Teslim ol diyor.Kime?Türk askerine.Kime teslim olsun kardeşlerine?Onu güllerle karşılayacak olan kardeşlerine teslim olsun.
    Mehmetçik oraya keyfine gidiyor.Moskoflar hiç bir tehdit savurmamışlar,o derece sevdalılar savaşmaya.
    Bunları da geçtim,sen kimsin?Sen kimsin ki Türk askerine "YİĞİTLİĞİN ZERRESİ KALMIŞSA" diyebiliyorsun?
    yiğitliğin zerresi kalmasaydı seni stalin değil de yabancı askerler yaratmaz mıydı?
    m.ö 209 dan beri bu milletin namusunu koumuş olan Türk askerine nasıl bir hakarettir bu?Sen de YİĞİTLİĞİN,ŞEREFİN zerresi kalsa yazar mıydın bunu nazım?

Yitirmedinse insanlığını
    çoluk çocuk naşıyla dolu bir çukurda,
    teslim ol.

Türk askeri bayılır bebekleri öldürmeye değil mi arkadaşlar?öldürmesede bebkleri çukura gömder değil mi?hey gidi koca nazım,bak sen.Bebek,çocuk kılıçtan geçiren Stalin can dostun,tanrın o yapar mı öyle şey?Türk askeri orada ABD  lilerle çocuk gömüyor.vatan şairisin nazım tebrik ederiz...

Ve onların en ucuz ölüm aleti sendin, Ahmet,
    vebalı farelerinden de ucuz.
    Kore'de yağmur mu yağıyor?
    Dinecek.
    Ya defolup gideceksiniz,
    ya denize dökecekler sizi.
    Ne halt edeyim? deme Ahmet,

Neymişsin sen be askerim.Vebalı farelerle de aynı kefeye kondun.DEFOLUP gideceksin Ahmet topraklarından onların.Sen işgal askerisin AHMET.Çok barışçıldır nazımın kardeşleri,istemezler doğunu,boğazlarını,topraklarını.tehdit etmezler seni hiç,sen keyfine gittin oraya ahmet.
    Bak milletim gör,askerine bu lafı edenleri gör,DEFOLUCAKSINIZ diyenleri gör.Ama bir kere olsun kuzeydeki DOSTlarımıza böyle birşey yazmamış soyu bozuğu gör.Kendi askerine defolup gideceksin diyeni gör!Ölmesini bekleyeni gör!

Evini yaktığınız çocuk
    anasının ölüsüne kapanarak
    haykırıyor mu altında yağmurun?
    Yoksa onu görmüyor musun bile?
    Yoksa artık kanıksadın mı?
    Yoksa, Amerikan askeri Sin-Şana girdiğinde
    sen de beraber miydin?
    Gördün mü insanların çırılçıplak soyulup
    benzinle yakıldığını?
    Sen de Japon palasıyla kelle kestin mi?
    Belki de Samvandaydın?
    Ağaçlara saçlarından asılan insanlara
    nişan aldın mı sen de?
    Gebe kadınların ırzına geçip
    sonra dövdün mü öldürene kadar?
    Biliyorum,
    San-Sen Ri'de gözlerini oydukları çocuğun
    fotoğrafını çektiler
    hâtıra diye.
    Bu hâtıranın sende de bir kopyası var mı?
    Biliyorum.
    Vu-Mal-Şoyu alnından mıhladılar duvara,
    bir kâatla beraber.
    İşçiydi, on bir çocuk babasıydı.
    Ve geniş alnıyla birlikte mıhlanan kaat
    emek kahramanlığı diplomasıydı.
    Bilmiyen var mı?
    Yaktınız ekinleri,
    şehirleri uçurdunuz.

Vaaay be.Şimdi de kırımcı olduk.Şimdi biri çıkar öyle yaptı mı diye soruyor öyle yaptı demiyor der : )
    Sana sorulmadık bir bu kalmıştı Ahmet.Seni tanrısınınaskerleriyle karıştırdı nazım,bilemedi.

Sen tecavüzcüsün ahmet,kafa da kesersin,öldürürsün çoluk çocuk.Yaktın ekinleri,şehirleri uçurdun düşman sana çiçek atarken.
    Ya da nazım kendi gibi haysiyetsiz sandı seni de,ya da beş kuruş daha fazla para aldı,biraz daha yağladı yanındakiler o bunu yazarken.Ya da soysuzluğundan olsa gerek,kanında ne varsa artık.
    Yıllar sonra biri görüp vay be Türk askeri neymiş diyecek.Bir taraftan orhan pamuğa iftiracı diyenler(ki öyledir) nazıma kahraman diyecekler ahmet.körler onlar,anlamazlar ahmet boşver sen.
    Türk askerini,milletin askerini ırza geçmekle,yapmadığı şeyle,kanında olmayan şeyle,dünyanın en merhametli milletine bu yakıştırmayı yapacak kadar şerefsiz olan bir adam kahraman ilan ediliyor ahmet.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    baktım da 2005de bile compü ile Nazım Hikmet üzerine tartışmışsnz:))

All is well
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

Hastalık derecesinde sovyet ve komünizm hayranı olan birisinden ne beklerdinki.

Nazım okadar kominizm ve sovyet aşığıki Asla Türkiye yi va Atatürkü sevememiş.

Attila ilhan da gençken sorsan komünistim derdi. Ama gerçek vatan sever ve ulusalcı bir kişiydi.

Ama nazım asla vatan sever olamamıştır.

www.atsizcilar.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mafyakizi
    mafyakizi's avatar
    Dişi
    Nazım Hikmet : Beni Stalin yarattı diyen

Türkiye Cumhuriyet'inden Sürülen (Resmi karar ile)

Ardından Rusyaya ayakbastığında eğilip Rus toprağını öpen

Ve Cumhuriyet gazetesi'nin O günkü sayısında Manşete Nazım Hikmet'in
    Resmini koyup İşte Yüzüne Tükürülecek.... kişi diye sür manşete çekilen

Malum çevrelerce vatan sever ilan edilen bir şair

İnsan'ın Yağdı yağmur çaktı şimşek sendemi şair oldun ... .... diyesi geliyor

İ.S.O teşekkürler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:
    -----------------------------

Attila ilhan da gençken sorsan komünistim derdi. Ama gerçek vatan sever ve ulusalcı bir kişiydi.

Attila İlhan ve Nazım Hikmet arasında ki ilişkiden haberin yok sanırım... Attila İlhan vatan sever ve ulusalcı bir kişiyse, Nazım Hikmet gibi birisi için Avrupa'ya neden gitti? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:

yuh aq bunu normal kafayla söylüosun dimi sen ya :S nazıma vatan sever olamamıştır demek ne diyim hoca allah akıl fikir versin.

herkezde nazımın vatan sewgisinin %1 i olsa ülke bu halde olmazdır adam herşeyi diyin yok komünist yok atatürk düşmanı ama ülke ve millet sewgisiyle çamur atmayın .... 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:
    dodobig bunu yazdı:

Attila İlhan ve Nazım Hikmet arasında ki ilişkiden haberin yok sanırım... Attila İlhan vatan sever ve ulusalcı bir kişiyse, Nazım Hikmet gibi birisi için Avrupa'ya neden gitti?

Gençken diye özellikle vurguladım. Zaten nazım şiiri yüzünden hapse girdi.

Ama insanın son düşüncesi önemlidir bence. Atiila ilhan son 20-25 yılında gerçek bir vatan sever ve ulusalcıdır.

Avrupa birliğine karşıdır. staline ve sovyetlere hakaret bile etmiştir. Kaç kere zaman içinde yolculuk u izledin

kaç kitabını okudun attila ilhanın. Kulakdan dolma bilgilerle ahkam kesme burada. 

www.atsizcilar.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

mafyakizi bunu yazdı:
    Nazım Hikmet : Beni Stalin yarattı diyen

Türkiye Cumhuriyet'inden Sürülen (Resmi karar ile)

Ardından Rusyaya ayakbastığında eğilip Rus toprağını öpen

Ve Cumhuriyet gazetesi'nin O günkü sayısında Manşete Nazım Hikmet'in
    Resmini koyup İşte Yüzüne Tükürülecek.... kişi diye sür manşete çekilen

Malum çevrelerce vatan sever ilan edilen bir şair

İnsan'ın Yağdı yağmur çaktı şimşek sendemi şair oldun ... .... diyesi geliyor

Ezberci zihniyetin, ezberci çocukları...

Keşke bazı konuları yorumlarken kendinizden birşeyler katabilseniz...

Diğer forumlardan, aynı iletileri c/p yapmanın bir mantığı yok...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

Sicenc3 vatan la ilgili şiir yazmakla vatansever olunsaydı herkes vatansever olurdu.

Sana tavsiyem nazımın bizim radyo daki konuşmalarının bir kitabı var git onu bul oku.

Sovyetler bu sene şukadar buyudu. Söyle işsizlik azaldı cart curt diye ptopoganda yapıyor.

Lenine duyduğu saygının %1 ini Atatürke duymuşmudur.  Vatansever birisi değildi. Zaten

memleket hasreti çekmek için vatansever olmaya gerek yok.

Cumhuriyeti sevmesede topraklarını özler insan. bende hala hilafet ve padişahlık olsa

sistemi sevmediğim halde topraklarımı vatanımı özlerim.

Vatan severlik derken, sence sovyetler Türkiyeye saldırsaydı nazım kimin tarafında olurdu. 

Git nazımı en iyi tanıyan ve savunan birine sor samimi bir şekilde. Sana Sovyetleri der.

Ama komünistinde cahili okumayı sevmeyeni çakilmiyor. 

www.atsizcilar.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:
    dodobig bunu yazdı:

Gençken diye özellikle vurguladım. Zaten nazım şiiri yüzünden hapse girdi.

Ama insanın son düşüncesi önemlidir bence. Atiila ilhan son 20-25 yılında gerçek bir vatan sever ve ulusalcıdır.

Avrupa birliğine karşıdır. staline ve sovyetlere hakaret bile etmiştir. Kaç kere zaman içinde yolculuk u izledin

kaç kitabını okudun attila ilhanın. Kulakdan dolma bilgilerle ahkam kesme burada.

Herşeyden önce insanlarla beyin fırtınası yapmasını öğren, ahkam kesmek vb. cümle ve kalıplar lugatımda yer almıyor. kendi insiyatifimle ilgili emin olmadığın konular hakkında yorum yapma. Aynı durum diğer insanlar için de geçerli...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mafyakizi
    mafyakizi's avatar
    Dişi

Ezberci zihniyetin ezberci çocukları...

Keşke bazı konuları yorumlarken kendinizden birşeyler katabilseniz...

Diğer forumlardan, aynı iletileri c/p yapmanın bir mantığı yok... 

---------------------------------------------------------------------------

bu yazının alıntı olduğunu söyleyebilirsin ama asla gerçek olmadığı söyleyemezsin.

dünün rusçularını bu gün vatansever ilan etmeye çalışmanın bir anlamı yok

ayrı onun ismi nazım hikmetov dur.

İ.S.O teşekkürler
Toplam Hit: 6340 Toplam Mesaj: 61