folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Nazım Hikmet Ve Türk Askeri

Nazım Hikmet Ve Türk Askeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:
    -----------------------------

mafyakizi bunu yazdı:
    Nazım Hikmet : Beni Stalin yarattı diyen

Türkiye Cumhuriyet'inden Sürülen (Resmi karar ile)

Ardından Rusyaya ayakbastığında eğilip Rus toprağını öpen

Ve Cumhuriyet gazetesi'nin O günkü sayısında Manşete Nazım Hikmet'in
    Resmini koyup İşte Yüzüne Tükürülecek.... kişi diye sür manşete çekilen

Malum çevrelerce vatan sever ilan edilen bir şair

İnsan'ın Yağdı yağmur çaktı şimşek sendemi şair oldun ... .... diyesi geliyor

Ezberci zihniyetin ezberci çocukları...

Keşke bazı konuları yorumlarken kendinizden birşeyler katabilseniz...

Diğer forumlardan, aynı iletileri c/p yapmanın bir mantığı yok... 

hah o ezberci sen değilsin.
    Sen kimle aynı lafları söylüyorsun acaba?
    birilerine ezberci zihniyetin ezberci çocukları demekle maalesef öyle olmuyorlar cicim.
    o zaman sende kendi görüşünün ezberci zihniyetinni ezberci çocuğusun.
    fikrini söylediğinde c/p yaptın gibi bir atlama da herkese nasip olmaz,yeter swool ezberci zihniyetin ezberci çocukları lafını kopyala yapıştır yapma komunist abilerinden
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:

Sicenc3 vatan la ilgili şiir yazmakla vatansever olunsaydı herkes vatansever olurdu.

Sana tavsiyem nazımın bizim radyo daki konuşmalarının bir kitabı var git onu bul oku.

Sovyetler bu sene şukadar buyudu. Söyle işsizlik azaldı cart curt diye ptopoganda yapıyor.

Lenine duyduğu saygının %1 ini Atatürke duymuşmudur.  Vatansever birisi değildi. Zaten

memleket hasreti çekmek için vatansever olmaya gerek yok.

Cumhuriyeti sevmesede topraklarını özler insan. bende hala hilafet ve padişahlık olsa

sistemi sevmediğim halde topraklarımı vatanımı özlerim.

Vatan severlik derken, sence sovyetler Türkiyeye saldırsaydı nazım kimin tarafında olurdu. 

Git nazımı en iyi tanıyan ve savunan birine sor samimi bir şekilde. Sana Sovyetleri der.

Ama komünistinde cahili okumayı sevmeyeni çakilmiyor. 

"Lenine duyduğu saygının %1 ini Atatürke duymuşmudur.  Vatansever birisi değildi "

bunu ulkucu.com'dan yada antikomünüst.com'dan mı c/p mi yaptın ? tabi adam mal ya hem vatanını sewmio hem dünyanın gözleri kapalı alkışladığı o VATAN şiirlerini yazıo vatanım gözümde tütüo dio 2 tane siteden anti nazım makaleleri okumakla Nazımı karalayamazsınız karalanmaz. bu yaptığınız c/p ler ezberci zihniyet ... şu kanıtsız belgesiz vb. salak saçma fikirlerinizi başkalarına empoze etmeye çalışmakla elinize ne geçiyo çok merak ediorum... AA ben şimdi Nazımı savundum bendemi Atatürk'ü sewmiorum şimdi ay ay naptım!!!!!    ZZZzzzzzzzZZZzz 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    mafyakizi bunu yazdı:

---------------------------------------------------------------------------

bu yazının alıntı olduğunu söyleyebilirsin ama asla gerçek olmadığı söyleyemezsin.

dünün rusçularını bu gün vatansever ilan etmeye çalışmanın bir anlamı yok

ayrı onun ismi nazım hikmetov dur.

Gerçek olduğuna inandığın bir oolguyu, kendi yorumlarınla ispatla, sağdan soldan c/p yaparak değil.

O'nun ismi, Nazım Hikmet ya da Nazım Hikmetov değil, Nazım Hikmet Ran'dır.

Tartışma konusu ne olursa olsun, insanların kişiliği ve isimleriyle dalga geçmeyin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek
    SilenC3 bunu yazdı:

"Lenine duyduğu saygının %1 ini Atatürke duymuşmudur. Vatansever birisi değildi "

bunu ulkucu.com'dan yada antikomünüst.com'dan mı c/p mi yaptın ? tabi adam mal ya hem vatanını sewmio hem dünyanın gözleri kapalı alkışladığı o VATAN şiirlerini yazıo vatanım gözümde tütüo dio 2 tane siteden anti nazım makaleleri okumakla Nazımı karalayamazsınız karalanmaz. bu yaptığınız c/p ler ezberci zihniyet ... şu kanıtsız belgesiz vb. salak saçma fikirlerinizi başkalarına empoze etmeye çalışmakla elinize ne geçiyo çok merak ediorum... AA ben şimdi Nazımı savundum bendemi Atatürk'ü sewmiorum şimdi ay ay naptım!!!!! ZZZzzzzzzzZZZzz

profilime bakarsan senden daha çok ülkücü (çapulcu) düşmanı olduğumu anlarsın...

Ayrıca 2 sene önce senden daha çok nazımcıydım. Ama birileri dedi diye nazımcı olmadığım gibi

birileri dedi diye okumayıda bırakmadım. Hep katı Atatürkçü oldugum için nazım şiirlerinde Atatürk

Cumhuriyet ibareleri aradım. Vasiyetindeki bir kelimelik Anıtkabir sözcüğüne bile sevindim.

Lenini çok daha fazla sevip saymasına rağmen. Ama bir süre sonra konuşma röportaj ve şiirleri

beni bitirdi. Çok okursanız kimse söylemeden vatansever olmadığını anlarsınız. 

www.atsizcilar.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:
    mafyakizi bunu yazdı:

---------------------------------------------------------------------------

bu yazının alıntı olduğunu söyleyebilirsin ama asla gerçek olmadığı söyleyemezsin.

dünün rusçularını bu gün vatansever ilan etmeye çalışmanın bir anlamı yok

ayrı onun ismi nazım hikmetov dur.

Gerçek olduğuna inandığın bir oolguyu, kendi yorumlarınla ispatla, sağdan soldan c/p yaparak değil.

O'nun ismi, Nazım Hikmet ya da Nazım Hikmetov değil, Nazım Hikmet Ran'dır.

Tartışma konusu ne olursa olsun, insanların kişiliği ve isimleriyle dalga geçmeyin.

öyle saçma konuşuyorsun ki.
    nazım hikmetle yaşıt değil.nasıl ispatlaması mümkün?internetten veya başka kaynaklardan.tıpkı senin yaptığın gibi.sen kendi fikrini ispatlamaya çalışırken o da kanıtlamaya çalışıyor.bir yorum bir kişinin değildir.bu durumda bu ülkede 2 görüşte 35 milyon yorum olur.burada gelip sen de yorum yapıyorsun ve seninde lafların ççoğu insanın laflarıyla aynı.aman diyim kendini güldürme
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:

mafyakizi bunu yazdı:
    Nazım Hikmet : Beni Stalin yarattı diyen

Türkiye Cumhuriyet'inden Sürülen (Resmi karar ile)

Ardından Rusyaya ayakbastığında eğilip Rus toprağını öpen

Ve Cumhuriyet gazetesi'nin O günkü sayısında Manşete Nazım Hikmet'in
    Resmini koyup İşte Yüzüne Tükürülecek.... kişi diye sür manşete çekilen

Malum çevrelerce vatan sever ilan edilen bir şair

İnsan'ın Yağdı yağmur çaktı şimşek sendemi şair oldun ... .... diyesi geliyor

hah o ezberci sen değilsin.
    Sen kimle aynı lafları söylüyorsun acaba?
    birilerine ezberci zihniyetin ezberci çocukları demekle maalesef öyle olmuyorlar cicim.
    o zaman sende kendi görüşünün ezberci zihniyetinni ezberci çocuğusun.
    fikrini söylediğinde c/p yaptın gibi bir atlama da herkese nasip olmaz,yeter swool ezberci zihniyetin ezberci çocukları lafını kopyala yapıştır yapma münist  abilerinden

Komünist değilim, komünist bir abim de olmadı hiç...

Bahsettiğin cümleyi herhangi bir kitap ya da makale de göster,  Nazım Hikmet'în sizin deyiminizle, vatan düşmanı olduğuna inanırım.

Kurduğum cümleleri başka yerlerden alıntı yapacak kadar ezik değilim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:
    SilenC3 bunu yazdı:

"Lenine duyduğu saygının %1 ini Atatürke duymuşmudur. Vatansever birisi değildi "

bunu ulkucu.com'dan yada antikomünüst.com'dan mı c/p mi yaptın ? tabi adam mal ya hem vatanını sewmio hem dünyanın gözleri kapalı alkışladığı o VATAN şiirlerini yazıo vatanım gözümde tütüo dio 2 tane siteden anti nazım makaleleri okumakla Nazımı karalayamazsınız karalanmaz. bu yaptığınız c/p ler ezberci zihniyet ... şu kanıtsız belgesiz vb. salak saçma fikirlerinizi başkalarına empoze etmeye çalışmakla elinize ne geçiyo çok merak ediorum... AA ben şimdi Nazımı savundum bendemi Atatürk'ü sewmiorum şimdi ay ay naptım!!!!! ZZZzzzzzzzZZZzz

profilime bakarsan senden daha çok ülkücü (çapulcu) düşmanı olduğumu anlarsın... 

ulan nesi kanıtsız :D
    bu adma ubnu yazdı mı yazmadı mı :D
    diyorsun ki yazdıklarıyla karalayamazsın sonra diyorsun ki yazdığı vatan şiirleri ,vatan severliği.nasıl yargılayacaksın eleştireceksin adamı?yazdıklarıyla tabi.ahaha komedi ya : )
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mafyakizi
    mafyakizi's avatar
    Dişi

başka işimiz gücümüz yok vatan haini ilan edilenlerin hayatlarınımı okıycaz. 

size tek bir soru? vatanını seven bir insan rus toprağını öpermi?

bizim o zaatın şiirlerine bi şi dediğimiz yok hatta

Alparslan türkeş meclis kürsüsünde okumuştur onun bir şiirini.

lakin kaynatmakla katranı olmuyor şeker.

İ.S.O teşekkürler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:
    SilenC3 bunu yazdı:

hocam ülkücü sevmem diyonda nihal atsız noluyo? 

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

@dodobig hocam Atilla İlhanın vatanseverliğini savunurken insanın son düşüncesi önemlidir demişsin, Nazım Hikmetin ilk düşünceleri belki de Mustafa Kemali anlayamamak üzerine kurulmuştu, komünizm bağımlısıydı fakat son düşüncelerini günümüzde yaşayan kim bilebilir? Bir insanın fikirleri zaman içinde değişebiliyor bunu hepimiz biliyoruz, misalen şuanki cumhurbaşkanının 1995te ,cumhuriyet rejimi sona ermiştir, diye demeci vardı şimdi cumhurbaşkanı kendisi..Fikirler değişebiliyor

Ben diyorum ki Türk kültürüne bilimine sanatına sporuna siyasetine eğitimine ülküsüne vs hatta Türklükten geçtim insanlık için uğraş vermiş kişileri kınamayalım artık böyle tartışmalar bizi bir yere götürmüyor. Aramızda metallica bilmem ne dinleyenler var metallicanın Türk milliyetçiliğiyle alakası yok ama konser bileti alıp gidebiliriz dinlemeye.. Bize ne Atatürkümün içtiği rakıdan yediği zeytinden, yaptığı icraatine bakarım. Yani demek istiyorum ki Nazım Hikmet şairdir şiirleri açısından eleştirilmelidir kaldı ki burdaki tartışmalarımız hep kuru kulaktan dolma bilgilerle ya da forumlarda okuduklarımızla oluyo sonra da kavgaya dönüşüyo

All is well
Toplam Hit: 6389 Toplam Mesaj: 61