folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Nazım Hikmet Ve Türk Askeri

Nazım Hikmet Ve Türk Askeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

bold yazı tipini kullanıyorum.sadece bu konuda değil her konuda.benim bunları yazmam hiçbirşeyi değiştirmeyecek belkide evet.o zaman hiçbirşey tartışılmasın konuşulmasın insanların fikri nasıl olsa değişmez güzel mantık.
    evet asker konusunda hassasım. senin dağdaki sözde gerillaların konusunda hassas olduğun gibi.
    Geçmişi,ne yaptığı şaibeli olan hatta şaibeli değil belli olan biriyle laf dalaşına girmem de çok büyük bir yanlıştır.ama ne kadar saçma şeyler yazdığını başkaları da görmeli diye düşündüm.
    Dağlarda,tarlalarda,,sokaklarda,BARLarda devam et sen böyle,eşitlik,faşizme hayır kisvesi altında senin de ne bklar yediğini biliyorum merak etme.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Komunizm artık bitmiş ve hayatta nerdeyse kalmamış bir yönetim biçimi [Yönetilenlerde var durumu ortada malesef] Bunun sebebiyse uygulanmasının nerdeyse imkansız olduğu bir yönetim şekli yani sadece defterde yazılıp kalınmış bir yönetim biçimi Faşizminde sonu belli olan bir yönetim biçimi [Almanya Ve Hitlerin Sonu] bunun için bırakın bu salak siyasi şeyleri siz Atatürkçü olun marjinal olmayın.Bu bahsettiğiniz 2 yönetim biçimini tutarsanız marjinalleşmeden öte yana gidemezsiniz.Nazım Hikmet hakkında bilgim yok onun için sadece yönetim olarak sölemek istedim.Fakat benim okulumda okul dergisinde Nazım Hikmetin şiiri yer almıştı.Bu kadar kötü biri olsaydı yayınlanmazdı diye düşünüyorum.Ayrıca Türk milleti Türk Askeri konusunda daima hassastır.Kurtuluş Savaşında Mehmetçiğimizin nasıl savaşıp ülkemizden emperyalistleri kovduğu ve refah ve huzura kavuşturduğunun garantisidir.Onun için Türk Askeri daima tetikte halkın aşkı Mehmetçiklerde olmalıdır.Türkiyenin 1 tane dostu yoktur.Onun için ülkemizin bağımsızlığının garantisi Türk Askeridir.Onun için yurdunu vatanını seven kişiler bu konuda hassastır.Her Türk Asker Doğar.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------

bold yazı tipini kullanıyorum.sadece bu konuda değil her konuda.benim bunları yazmam hiçbirşeyi değiştirmeyecek belkide evet.o zaman hiçbirşey tartışılmasın konuşulmasın insanların fikri nasıl olsa değişmez güzel mantık.
    evet asker konusunda hassasım. senin dağdaki sözde gerillaların konusunda hassas olduğun gibi.
    Geçmişi,ne yaptığı şaibeli olan hatta şaibeli değil belli olan biriyle laf dalaşına girmem de çok büyük bir yanlıştır.ama ne kadar saçma şeyler yazdığını başkaları da görmeli diye düşündüm.
    Dağlarda,tarlalarda,,sokaklarda,BARLarda devam et sen böyle,eşitlik,faşizme hayır kisvesi altında senin de ne bklar yediğini biliyorum merak etme.

Biliyorsan bize de söyle, bilelim. Yok öyle ahkam kesmek. Bir zamanlar "Komünizm görüldüğü yerde başı ezilmelidir." diye söz ortaya atıldı, sağolsun MHP'liler :D. Ondan sonra bu sözü Atatürk demiş oluyor dimi. Kimse hakkında bilip bilmeden yorum yapmayın. Nazım'a gelince, bok at izi kalsın ayağına yatıp yafta yapıştırmayın. Size göre  Nazım vatan hainliğine devam ediyor. Ya siz ne yapıyorsunuz, klavyeden vatan kurtarılmıyor öyle.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

buraya tartışmaya gelmedim kesinlikle birkaç şey yazıp gidicem sadece.

Nazım Hikmet hakkında vatan sevmiyor falan diyenler vasiyet isimli şiirini okusunlar.

ve yine aynı şeyi söyleyenler kurtuluş savaşımızı birde nazım hikmetin ağzından duysunlar.(kuva-i milliye destanı).

ve nazım hikmet hakkında bi şey bilmeyip buraya kulaktan dolma şeylerle yazı yazanlar can dündar'ın Nazım isimli kitabını alsınlar.(Resimli bir kitap anlamanız kolay olsun.içi siyah beyaz siz renklendirirsiniz çok hoşunuza gider böylelikle kitap sevgisinide aşılamış oluruz).

ayrıca Atatürk'e "mavi gözlü dev" unvanını yakıştıran kişiydi.sonra filmi çekilince kendisine yakıştırdılar bu ismi.sırf düşüncelerini sevmiyoruz diye karalamayın adamı.yiğidi öldür hakkını yeme.

edit: 2. sayfaya kadar yorumlarıda okudum rus toprağını öpmekten falan bahsedenler var.vasiyeti 4-5 defa okuyun.ama anlayarak.saygılar.

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

Vatan severlik bence bu ülkenin taşını toprağını sevmek. Memleketi sever gibi sevmek değildir.

Zaten sizinle bu konuda anlaşamıyoruz. Kimse bana nazımın Atatürkü sevdiğini Cumhuriyeti sevdiğini söylemesin.

Yoksa vatanı herkes sever. Doğup büyüdüğü toprağını köpek bile sever. Mesele burada.

Ben önceki postlardan birindede yazdım. 2 sene öncesine kadar nazımcıydım. En sevdiğim şairdi.

Ve bu dünyada Atatürk ten başkasının görüşlerine tenezzül etmem. Kimse dedi diye nazım okumayı bırakmadım.

Çok okuduğum için nazımın gerçek kişiliğini anladım. Ben özellikle röportajlarını ve bizim radyodaki konuşmalarını

Tüm nazım severlere okumalarını tavsiye ederim. Sovyet hayranlığı hastalık derecesindedir. 

Kaç tane kitabını okudum. Şiir kitaplarından başka röportaj makale gibi yazılarınıda bolca okursanız ve Atatürkçü iseniz

emin olun ne demek istediğimi anlayacaksınız. 

www.atsizcilar.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anidamage
    Anidamage's avatar
    Erkek

Normalde isimleri ele almayı ve tarışmayı sevmem.

ve zaman kaybındanda başka bir işe yaramadığı düşüncesindeyim.

Herneyse Nazım Hikmet konusuna gelince sırf Ata için "burjuva" kelimesini kullandığı için antipatim vardır. bkz:http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=burjuva+kemal

Bu arada komunizim adı altında kürt ırkcılığı yapan birçok insana rastlamak olağan bir hale geldi artık günümüzde. Dikkat etmek lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:
    ----------------------------

yakında görmezsen asıl ozaman üzülmeye başla. Zire 2025 te kro nüfüsu Türk nüfusunu aştığında

istanbulun bazı semtlerinde oldugu gibi heryerde akşam 9 dan sonra sokağa çıkılamayacak. Hergün 10 larca şehit vereceğiz.

Ninemiz yaşındaki kadınlara tecavüzler edilecek. Kızlarımız krolar yüzünden sokağa çıkamayacak.

Siz hala ötün Türk kürd kardeştir diye. Ozaman görüşeceğiz sizinle.

Edit : sedat pekerin a.qqq

götünden birşeyler uydurma bilmiyorsan öğren. 

Bir ülkücüler Çapulcu degildir Her Saftan Çürükler Çıkar Atsız atayı bile kendi emellerinize alet ettiniz ikincisi Türk Ve Kürt Kardeştir İsteyene Kendimden İspatlarım Bu arada bana kro dedigin için tşk ederim kro kürtçede gır kökünden gelir yani pehlivan kuvvetli demektir. Ben bir insanı değerlendirirken veyahut bir kızla gezerken bu kızın kürt veya türk olması benim için pek önem arzetmez sonuçta ikiside benim namusumdur ha ermeni filan girerse iş değişir sizin yüzünüzden benim gibi kürt olupta milliyetçi olanları sogutacaksınız geçmişler kürtler yok tecavuz yok şu yok bu daha o küçük beyninize her ırkta kötü ve ya iyi insanlar olacagını kabullendiremediniz ona bakarsan benim tanıdıgım türk bir adam kendi kızına sulanıyor diye kürt damadı tarafından vuruldu ben bunu gösteripte türklerin hepsi böyledir mi diyecegim lütfen aklı selim şeyler yazın 2025 yakındır gelir ve bu dediklerin olmazsa ne diyeceksin bütün kürtlerden özür mü dileyeceksin.

De Get Yalan Dünya...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

işte çapulcuların yarısının kro oldugunun canlı kanıtı. Türk milliyetçiliği yapmak krolara kaldıysa halimiz yaman.

Ayrıca o dediğin olaylar islamdan önceki Türk tarihinde yani Türk Töresinin yaşandığı dönemde kesinlikle olmazdı.

Ama ozamanlar Türk Türkten başkasıylada evlenemezdi. Bu hak sadece kağanlarda vardı. Onlarında çocukları kağan olamazdı.

Yani Türk hernekadar ahlaki açıdan Tüm dünyaya örnek bir toplum idiysede islam adı altında araplaşmak ve krolarla araplarla vs..

evlenmek suretiyle bu milli ahlak ve Töresini tamamen yitirmiştir. Dolayısıyla kendini Türk sanan bu yaratıklar ne benim gözümde Türk değildir.

Mesela Asyada doğu Türkistanda hala islama rağmen Türk Töresi yaşatılır. Onlarda kesinlikle böyle pislikler olmaz.

Ama arap kültürünü benimsemiş ve kızını kroya verecek kadar kansız bir insandan Türk davranışları beklemek zaten saçmalıktır.

www.atsizcilar.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:

Vatan severlik bence bu ülkenin taşını toprağını sevmek. Memleketi sever gibi sevmek değildir.

Zaten sizinle bu konuda anlaşamıyoruz. Kimse bana nazımın Atatürkü sevdiğini Cumhuriyeti sevdiğini söylemesin.

Yoksa vatanı herkes sever. Doğup büyüdüğü toprağını köpek bile sever. Mesele burada.

Ben önceki postlardan birindede yazdım. 2 sene öncesine kadar nazımcıydım. En sevdiğim şairdi.

Ve bu dünyada Atatürk ten başkasının görüşlerine tenezzül etmem. Kimse dedi diye nazım okumayı bırakmadım.

Çok okuduğum için nazımın gerçek kişiliğini anladım. Ben özellikle röportajlarını ve bizim radyodaki konuşmalarını

Tüm nazım severlere okumalarını tavsiye ederim. Sovyet hayranlığı hastalık derecesindedir. 

Kaç tane kitabını okudum. Şiir kitaplarından başka röportaj makale gibi yazılarınıda bolca okursanız ve Atatürkçü iseniz

emin olun ne demek istediğimi anlayacaksınız. 

'bu dünyada Atatürk ten başkasının görüşlerine tenezzül etmem' demişsin..keşke nazımı o kadar okuyacağına atatürkü okusaydın..ırkçılık yapıp sonrada atatürkü savunmak nasıl oluyor..hemde bu kdar atatürkçü olduğunu söyleyerek..yoksa biz mi yanlıs biliyoruz atatürkçülüğü..

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Cehaletten baska birsey degil hoca,tarih bilmeyen adamla siyaset bilmeyen ideoloji nedir bilmeyen adamla tartisilmaz.

Boyle bir konu acan adam Nazim'in 23 Sentlik Askerinden bir haber, Kuvayi Milliyet destanindan bir haber adamdir.Tarih nasil tartisilir bilmeyen adamdir.Mustafa Kemal ulusal burjuvazinin en milliyetci ornegidir.Burjuva demek her zaman kotumudur ? Iste ideoloji bilmeyen adam bunu hakaret olarak algilar.Gidin tarih ogrenin,gidin ideoloji nedir ogrenin sonra gelin tartisalim.

Herkes rahatina baksin.

Korede savasan turk askeri diye masummu olacak,amerkanin cakalligini yapsak bile sereflimi olacagiz.Bizim icin yuz karasi olan bir gercegi amerikanin cakalligini yapmayi namus seref sayan zihniyetin milliyet perverliginden suphe ederim ! Kore savasini bilmeyen adam,strateji bilmeyen adam,duygusal yazar...siz burada tarih konusmuyorsunuz,siyaset tartismiyorsunuz, tipik vatan millet sakaryaci tartismadan uzak ,bilgilden uzak ,asilsiz temeller uzerinde konuyu ilerletmeye calisiyorsunuz.

Konu kitlenmis su mesaji dusup tekrar kitleyeyim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 6391 Toplam Mesaj: 61