Ne Olacak Bu Suriyeliler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

adalara gittim geçen. 20 kişi 20 bisiklet kiralamış arapça çığlıklar ve naralar atarak bağırarak ordan oraya atıyorlar kendilerini. 

kadınlara bir bakışı var kendilerine bakan insanlara bir bakışı var görmeniz lazım insanlığınızdan utanırsınız. bakışları taciz ve küfür dolu.

ilk fırsatta ananızı sikicez bakışı.

birdaha da adalara gideni siksinler net.

başımıza bu vahşi oç larını başımıza saranların allah belasını versin dicemde. belki de vermiştir. izliyoruz işte şimdilik. 

tabi lan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı

Ben baska ulkeye mülteci gitsem utanır kösede otururum kurallara uyarım. Bu insanların derdi ne? 

Mülteci olarak gitsen zaten kamp harici dışarı çıkman hem izne dayalı hemde olur hemde o şehirden dışarı çıkman yasak olurdu. Dünyada böyle bu. Ancak biz adamlara göçmenmiş gibi davranıyoruz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Hiç bir şey olacağı yok. Bir zamanla Osmanlı ne yaptıysa bugün de AkOsmanlı aynı şeyi yapıyor.

www.tithack.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Shephard bunu yazdı

birde bunların içinde Türkmenim diye gezenler vardır ki , bizden daha çok türkiyeye yerleşmişlerdir.

+1
    Sorun sadece suriyeliler değil ortalık bir o kadar Iraklı Pakistanlı veya Afgan kaynıyor çoğu taktiği kapmış türkmenim diyorlar, ne işleri var burada amk.. Üst komşu suriyeliydi ama sakin bir aileydi ara ara ses gürültü yapıyorlardı ama çıkıp uyarınca sorun kalmıyordu, öylesine sözüm yok ama yan apratmanda ıraklılar var onun yanındaki apartman yine öyle, sokağın sonu ve aşağısında bu dediklerimin akrabaları var, hepsi medeniyetsiz barbar amk birde it sürüsü gibi her yerdeler, markette falan hep görüyorum çoğu Irak türkmeniyiz diyorlar, defolun gidin türkmenliğinizi ırakta yaşayın amk bize ne ? Hepsinin işi var altında arabaları var kısaca keyifleri yerinde, ben bu ülkenin vatandaşıyım ya kendi vatanımda bu kadar boynu bükük kalmayı nasıl hak ederim, böyle zulüm olmaz galiba dünyada eşi görülmemiş bir durum bu...

Sanırım bu zulüm en zirveye ulaştığında kurtulacağız, bedeli ne olacak bilmiyorum veya bizi neler bekliyor bilmiyorum, sakin kalarak alışmaya ve kabul etmeye çalışıyorum ama olmuyor olmaz abi olamaz, biz başkayız onlar başka ve bir an önce gitmeleri lazım...

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Neden birlikte mutlu olamıyoruz?

E onlar yokken de mutlu değildik ki biz. 

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

güzel önerilerim varda yazamam. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Sadece suriyeliler değil ki.. ülkeye elini kolunu sallayan giriyor. Afgan'ı, özbekistanlısı her taraf mülteci doldu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

GusFring öncelikle sosyal deney kısmında  harikasın misafir etmeyecek yok ama iş ciddiye binince orta da adam yok 

Kim ne derse desin ben karşıyım , neye mi benden vergi alıp zengini zengin yapıp garibana  geldiğinde  herkese iş bulacak değiliz diyen bir zihniyet , daha sonra da  çıkıp biz onları yedirir içiririz derken kimin parasını kime yediyorsun ben anlamadım babanın parası mı benim param o :), ben eğitimde sağlıkta düzgün yaşamıyorken onlar çalışmadan ay sonunda atm ye gidip  benle aynı ücreti alıyorlar buna ne diyeceksiniz , benim esnafımdan vergi alacaksın opnlardan vergi almadan iş yeri açmalarına müsade edecek ve de  hepsinide yardımda bulunacaksın , ülkelerinde savaş var ama  bayramda kimse savaş var demeden memleketine koşabiliyor valizlerini alıp. Bir de cumhurbaşkanı bize ödenecek para ödenmedi diye sızlarken onlara şu kadar harcama  yaptık diyor benim vatandaşım soğanı 10 tl yerken onlara destek verip vatandaşımı ikinci sınıf vatandaş yapmak bana mantıklı gelmiyor Kendi vatandaşını  neden  yedirip içirmiyorsun . Kemal sunal ın bir flmi vardı ev arıyordu evler mark üzerinden  hep diyordu ya Türkiye de  yaşamıyoruz şimdi  bende aynısını diyorum kendi vatanımızda  2.sınıf  vatandaş konumuna  geldik. Acaba  merak ediyorum bizde savaş olsa bizi de bünyelerine alırlar mıydı hiç zannetmiyorum .Türkün Türkten başka dostu yok bence :)En son video ya ya dikkat edin biz ölmüşüz zaten ağlayanımız yok ki  ve de kimse  benim aklımla dalga geçmesin :)

https://www.youtube.com/watch?v=p34DtcIAcEA

https://www.youtube.com/watch?v=Mh70qe0IXs4

https://www.youtube.com/watch?v=SieLc-JAVcg

https://www.youtube.com/watch?v=g9w9BWepCt8 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Fatihliyim Yarısı Suriyeli..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bide kadınlarının kucağında çocuk görmezsem şaşarım

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 5419 Toplam Mesaj: 49
suriye suri