Ne Olacak Bu Suriyeliler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Ne olacak bu Türkler demen gerekiyordu. Göçebe gibi geldik yerleştik Türkiyeye adamlar rahatsız oldu. En iyisi suriyeye dönelim biz. 

"Bre" MhmdAlmz ^^D`.  ColdPlay, clock; /confusions never stops/

Buraya reklam alınır. (bu mesaj, site saati itibariyle 3 saat için dikkate alınıp, 1 TbTcoin ile ücretlendirilip değerlendirilmelidir.)

ImagineDragon,Shots.

Aklıma niyeyse GündemGüncel konusundaki @SalihGS ve @ShockMan tartışması geldi. Yaşasın imam,önder,dünyanın lideri TayyiBetDin. Dinimize bet oynayan Güzel, amin. 

--

Konu içi, @Seminerist tuttum fikrini. 

ne diyon hocam allahaşkına

https://www.youtube.com/watch?v=OdVJ6LcCEQ0

asdfasdfasdfsd

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    umit bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Ne olacak bu Türkler demen gerekiyordu. Göçebe gibi geldik yerleştik Türkiyeye adamlar rahatsız oldu. En iyisi suriyeye dönelim biz. 

Buraya reklam alınır. (bu mesaj, site saati itibariyle 3 saat için dikkate alınıp, 1 TbTcoin ile ücretlendirilip değerlendirilmelidir.)

ImagineDragon,Shots.

Aklıma niyeyse GündemGüncel konusundaki @SalihGS ve @ShockMan tartışması geldi. Yaşasın imam,önder,dünyanın lideri TayyiBetDin. Dinimize bet oynayan Güzel, amin. 

--

asdfasdfasdfsd

^^D

Türk'lerden bahsetmiş ama o coğrafya'da ilk kim bulunmuş. Kimler sırasıyla o coğrafyadan geçmiş. Benim gördüğüm yada okuduğum(, dokümanı olur mu o belgelerin saçmalık. Ama kazılardan birşeyler çıkarmaya çalışıyorlar ancak çok yerel ve her toprak katmanına bakmak mümkün değil) tek bir millet'e{ırka} ait değil. ben de bizden öncekileri(?) işaret ettim. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

En basit Ev kiralamalar memleketimde değişti, burada Diyarbakırda eskiden bir aylık kira depozit veriyordun, Emlakçı payı veriyordun kolayca ev kiralıyordun, şimdi 6 ay kadar kira peşin alıyorlar, kiracı olanın yükü arttı, arkadaşa ev tutamadık geçen çabaladık, parayı denkleştiremedik, bir ara iş yerlerine arapça yazılar asarlardı, bu ara pek göremiyorum, ya da gördüklerim ufaltılmış yazılar, cama falan yazılıyor, ona bir düzenleme getirildi sanırım, İş veren durumuda ayrı yara oldu, ucuz olduğu için Suriyeliler çalışıtırılıyor, insanlarımız perişan durumda, hastanelerde öncelik onlara, bu adam bu ülkeye bunları neden yapıyor anlamıyorum, ve Akp liler kendilerine ve ülkeye bu kadar kötülük eden adamı neden savunuyorlar hiç anlayamıyorum.. Makarna için mi..? ATM kartı için mi? Olabilir..! Ama karşılığı vatan olan bir alışveriş bu..! Karşılığını umarım maddiden fazlası ile ödemek zorunda kalmayız, büyük kısmımızın canına mal olacak bir duruma umarım girmeyiz..

Selam @shockman hocam.. İşte yıllar yıllar önce bizim karşı çıktığımız buydu. Cumhurbaşkanı makamına hakaret etmek vatana ihanet etmek değildi. Başımızdaki herifin karakteri, yaptıkları ve yapacakları ortadaydı. BUna karşı çıktık biz.. ;)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    umit bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

ImagineDragon,Shots.

--

asdfasdfasdfsd

^^D

Türk'lerden bahsetmiş ama o coğrafya'da ilk kim bulunmuş. Kimler sırasıyla o coğrafyadan geçmiş. Benim gördüğüm yada okuduğum(, dokümanı olur mu o belgelerin saçmalık. Ama kazılardan birşeyler çıkarmaya çalışıyorlar ancak çok yerel ve her toprak katmanına bakmak mümkün değil) tek bir millet'e{ırka} ait değil. ben de bizden öncekileri(?) işaret ettim. 

ilk kim varmış mevzusunun cevabı dinazorlar.

bu konu sosyalist geçinen ama g.tunden korkan güruhun huminizm safsatasından başka birşey değil bence..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Bundan sonra geri donusu yok.

"Suriyeliler" kelimesi bile irkcilik olarak algilanacak 3-5 seneye ve sizde ayiplanacaksiniz...

Biz "Turkiyeliler" dedik yillarca, turkiyede ne kadar hirsiz ipsiz sapsiz orospu evladi kopek varsa doluyordu kibrisa "tourist" olarak kimlikle giriyorlardi, kontrol edin dedik, vatan haini olduk, dinletemedik...

Su anda kibrisli Turk kalmadi adada onuda soyliyeyim. %20-30 civarinda falandir... Gerisi genelde AKP destekcisi "Turkiyelidir". Yada kendine turkiyede "kibrisliyim" diyen, kibristada "turkiyeliyim" diyen garip bir insan toplulugu diyebiliriz... Mal sahibi onlar, isletme sahibi onlar, otel sahibi onlar... "Yatirim" yaptilar... Acun bile otel yapiyor su an :D

Avrupada bir kurtle tanis ilk once turkum der, sonra biraz muhabbet et, kurdum der...

Farkli degil durum, araplar gelip "yatirim" yapiyor turkiyeye su an.Yakinda sizdede akp destekcisi "Suriyeliler" sizden daha fazla olur, malum uruyorlar bol bol... 

Senden daha fazla turkiyeyi sever olur, sen kotu olursun.

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Vay be bizim Taybettin bu Esed kadar olamıyor, 3.000 kadar özel harekat personeli ile ve özel techizatla meclise geliyor.. Kendi milletine güveniyen bir CB.. Gerçekten korkunç bir şey.

geçtim Esedi, benim kadar bile olamamış, bir tane güvenlik olmadan yürüyorum sokaklarda..

neyse, şakası bir yana, bir dünya lideri ile, herhangi bir 3. sınıf ülke başkanını kıyaslamak mantıklı olmamış üstad,

bizim reiz tüm dünyaya meydan okuyan en büyük tehdit, islamın son halifesi, garbı dize getirebilecek zeka vizyon ve donanıma sahip islamın son neferi,

dolayısıyla dış mihraklar tarafından çok daha büyük risk altında. 3000 özel harekat senin gördüklerin, 3000 beyaz sarıklı 3000 de yeşil sarıklı meleklerce ayrıca korunduğunu söyleyen kalp gözü açık şeyhlerimiz var.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Bu konuda sanırım en şanslı mürid benim.Bizim memlekette suriyeli,özbek vb insanlar yok aradı sırada ramazanda geliyo en fazla 3 gün kalıyo gidiyo.Peki neden yok halk mı çok bilinçli barındırmıyor HAYIR,devlet mi bu şehire göndermiyor HAYIR HAYIR....Peki neden yok aq şehri öle küçük ki öle insanlar birbirini tanıyor ki hayat öle pahalı ki yazın ortasında domatesi 7 liraya yiyoruz elin suriyelisi geliyo aç kalıyo burda gecinemiyor gidiyor.Sadece buralarda Rus,Kırgız,Ukraynalılar var ee onlarıda ayıptır sölemesi biz sikiyoz :)

Memleket :08

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Vay be bizim Taybettin bu Esed kadar olamıyor, 3.000 kadar özel harekat personeli ile ve özel techizatla meclise geliyor.. Kendi milletine güveniyen bir CB.. Gerçekten korkunç bir şey.

geçtim Esedi, benim kadar bile olamamış, bir tane güvenlik olmadan yürüyorum sokaklarda..

neyse, şakası bir yana, bir dünya lideri ile, herhangi bir 3. sınıf ülke başkanını kıyaslamak mantıklı olmamış üstad,

bizim reiz tüm dünyaya meydan okuyan en büyük tehdit, islamın son halifesi, garbı dize getirebilecek zeka vizyon ve donanıma sahip islamın son neferi,

dolayısıyla dış mihraklar tarafından çok daha büyük risk altında. 3000 özel harekat senin gördüklerin, 3000 beyaz sarıklı, 3000 de yeşil sarıklı meleklerce ayrıca korunduğunu söyleyen kalp gözü açık şeyhlerimiz var.

Şuralara iyi güldüm. ^^D`

Bi de  kalanD yayınlanan bir haber vardı. İşte 86'daki Challenger uzay aracını atmosferi terk derken mi ne düşüren sarıklı bi şeyh'in haberini yapmışlardı. Gül gül ölmüştüm. Aynı zamanda Çok acıklı ya. -.-,

RitmFarbRacourci tarafından 20/Haz/19 12:26 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Planlama yapılıp geri gönderime çalışmaları olsa dahi büyük bir bölümü Türkiyede kalacaktır. Hepsini geri göndeririz treni kaçtı, boşuna bu düşünceye kapılmayın.

Her ne kadar planlı gitselerde, Alman halkı Türklerin geri döneceğini beklemiş ama bilindiği üzere büyük bir bölümü kaldı. Geçici işçi görüldükleri için kalma ihtimalleri üzerine pek durulmamış. Dolayısıyla o kuşak ve onların çocukları Almanyada pek uyum sağlayamadıkları için Alman-Türk sorunları bir dönem çok yükselmişti. Alman hükümeti bunun farkında olduğu için 3. kuşağin adaptasyonu için çalışmalar yapmış ve bunun meyvesini  almıştır.

Sizlerde iyi biliyorsunuz ki bu adamlar gitmeyecek. O yüzden onların bu ülkeye uyum sağlaması için planlamalar yapılmalıdır.

Suriyelileriniçlerinde kaliteli elemanların tespit edilip ülke içinde değerlendirilmesi gerekiyor. En basit örneğini vereyim. Ortadoğuda kaç astronot var, bilen var mı ? Türkiye dahil tüm ortadoğuda tek bir astronot vardı. Muhammet Ahmed Faris. Bu adam türkiyeye mülteci olarak geldi. İş aradı, mesleği ile ilgili iş bulamadı. Ve almanlar gelip ailesi ile adamı götürüp, üniversitelerinde iş verdiler. Bizde istanbul üniversitesinde astronomi bölümü var. Bu adamı al 4 k maaşa bırak ders versin, ulan sadece gördüklerini anlatsa yeter. Ama vasıfsız suriyeliler iş bulduk, bu adamı değerlendiremedik.

Bildiğim, duyduğum bu adam gibi bir çok kaliteli insanı ab ülkeleri Türkiyeden alıp götürüyor ve bize donla denize giren, nargile içen kişiler kalıyor.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    HoLyCat bunu yazdı

https://www.ensonhaber.com/bakan-soyludan-suriyeliler-degerlendirmesi.html

"BUNLAR BİZİM KARDEŞLERİMİZ"

Dün akşam Habertürk TV'de Veyis Ateş'in konuğu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyelilerin gelmemesiyle ilgili çalışmalar yaptıklarını belirterek; "Niye doğuda sınırımıza duvarlar yaptık. Çok önemli teknolojik avantajlarla dolu sınırlarımızı donatmaya çalışıyoruz? 2027 sonu itibarıyla bütün deniz sınırlarımızı radarlarla donatıyoruz. Aynı zamanda biz bu toplulukları kırmamalıyız. Gelmemesini temin edecek yöntem bulmalıyız. Bunlar bizim kardeşlerimiz. Şu soruyu soruyorum kendimi: Bu adamları sınır dışı ediyoruz, bunlar bizim kardeşlerimiz. Bunlar yarın Türkiye ile ilgili kötü bir algı oluşturacaklar. Aslında bu bir tezgâh. Ben bunu yapmazsam oradan akım sürekli devam edecek." dedi.

Konu kapanabilir... 

Anamı hiç suriyeli ye siktirtmedim, babamda suri silmedi. Benim kardeşim değiller xd

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 5477 Toplam Mesaj: 49
suriye suri