folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Neden Mac, Eksi Yönleri Artı Yönleri?

Neden Mac, Eksi Yönleri Artı Yönleri?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

macte metin2 oynayabilir miyim acaba :D

windowstan çok kere döndğm ama bi süre sonra mecbur geri geldim.

macbookum olmadı hiç ama hacintoshla kullandım biraz. aynı pcde linux ve windowsa göre kesinlikle baya bi performans artışı hissettim.

linuxün alayını denedim. en fazla 15 20 gün kullanabildim bi yerden sonra cihaz tıkanıyor kasıyor.

şu ana kadar kullanıdğım en stabil sistem yeni format atılmış hiç bir driver yüklenmemiş windows 7 32bittir :)

daha hızlı bişey görmedim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Holy cevaplari bana cakmis :D uzun uzun tartisirdik seninle ama sende bir microsot kolesisin :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

fanboyluk hakikaten zor is...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Müride ben sana lazım olanları biliyorum şimdi gördüm konunu, işten dönünce pm atarım 

طדṮ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Mac kullandım kullandım ne bulduklarını hala anlayamadım. Tasarımı, pil ömrü güzel ama alternatifsiz değil.

Babanneme falan laptop önermem gerekse mac öneririm. onun dışında iphone a native kod compile etmekten başka hiçbir özelliği yok.

Zaten laptop da (sunum yapmam gerekmediği sürece) kullanmıyorum, sizin mac aldığınız paraya onun 5 katı desktop topluyorum.

2000 yıllarında hatırlarsanız Microsoft, Internet Exploreri windows ile bundle ettiğinde kıyamet kopuyordu, Tekelci deniyordu, Bugün Apple koca bir app store'u tekelinde tutuyor, fanboylar alkışlıyor. Zaten fanboylar herşeyi alkışlıyor. Şöyle beyaz arkaplanın önünde parlak bi cisim döndürüp zoomladılarsa ve üstünde elma varsa gidip alıyorlar. Specler falan hiç önemli değil.

Kodlamak için Mac diyen arkadaşları da kınıyorum, Visual Studio gibi her dili intelisense ve debug yapabilen epic bi IDE varken MAC de ne var?

Prestij için Mac diyen arkadaşlar, prestij yapabileceğiniz birsürü şey varken neden kendinizi Mac e teslim ediyorsunuz? Gidin altın kol düğmesi alın, ya da bir imitasyon rolex alın falan.

Mac OS'u 45 gün kapatmaya gerek olmuyor diyen arkadaşlar, Evde hiç kapatmadığım bir Windows 10 um var. Hibernate ya da Sleep ederseniz hiçbir problem yaşamadan zınk diye açarsınız. O stabilite sorunları XP ve öncesindeydi.

Geçende bir akrabanın evinde birkaç döküman scan ve print etmem gerekti. Yaşadığım sorunlar şunlar:

1) Scan edicem, feederdan sıralı olarak alamadım, tek tek scanledim çünkü scan dialoğunda feeder seçeneği yoktu.

2) Aynı şekilde dökümanları (windowsdaki gibi) toplu seçip sağ tıklayıp print etmek istedim fakat öyle bir seçenek yoktu, sonuç olarak 35 dökümanı tek tek açıp menuden print ederken ağır küfrettim.

3) Del tuşu neden silmiyor? Çünkü cihaz ağır çömezler için üretiliyor da ondan. Bunun neden çalışmadığını çok düşündüm sonunda çöp kutusuna sürükledim.

4) Dökümanları pcdeki diğer usera atmak istedim. GUI de makinanın root klasörünü nasıl saklamışlar öyle çömezler bulamasın diye.

Sonuç olarak productivity dediğinizde Windowsa yaklaşmak için çok yolları var.

5 sene önce aldığım touch screen laptopa alışığım, Inovasyon falan diyorlar yıllardır hala bir touch ekranları yok. Bunların yapacağı inovasyon ya kablosuz kulaklık gibi zihni sinir icadıdır ya mıknatıslı adaptör gibi basit şeylerdir.

Bana göre inovasyon photosynth dir, Kinect'dir, 2003 yılında tanıtımı yapılan Surface'dir, Microsoft Cognitive Services dir, research.microsoft.com dur.

Hocalar siz bu bağnaz adama bakmayın kendisi koyu bir microsoftudur aksinide yazamaz.

Macbook candır, ben de aldıktan sonraki ilk 20 gün ben buna windows kuracam diyen bir yobazken ( 21 yıllık windows kullanıcısıydım ) şimdi windows bir cihaz kullandığım zaman bu ne iğrenç ekran bu ne biçim pil süresi bu fan sesi nerden geliyor bu ne biçim lag falan diyorum.

Üstte yazılan tüm konular ( print hariç ki onuda yapmanın yolu var ) kullanım alışkanlığı ile alakalı.

O incelikte bu kadar performans gösretip pili de öyle uzun giden cihaz yok hocam,kusura bakmayın..

The Beginning and The End.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı

Genelde Ubuntu kullanıyorum. Lazım olmadıkça Windows açmıyorum. Ben bile Ubuntu dan Windows a geçtiğimde "geldi yine tipini s**tigim" diyorsam Mac kullananlar neler demez :))

(1-2 saatlik bir kullanma fırsatı yakaladım. )

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

anlayamazsınız...

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Mac cihazların donanımlarına özel yazılım yapıldığı için çok verimli çalışması olağan. Bunun benzeri de microsoft surface pro da mevcut. 

Ben mesela mac cihazları beğeniyorum, sessiz, hafif, hızlı ve şarj süreleri çok iyi. Ama benim gibi bilgisayarda oyun oynamak dahil her boku yapmak isteyenlerin işini görmüyor. 

Windows artık son derece sorunsuz hale geldi, ssd taktın mı hızlanıyor, güzel bi işlemci varsa düşük güç tüketiyor buna bağlı olarak şarj süresi artıyor ve sessizleşiyor. 

Bence mac, bilgisayara virüs girmesin, ben istemeden hiç bi bok yüklenmesin ve basit olsun diyenler için.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Mac kullandım kullandım ne bulduklarını hala anlayamadım. Tasarımı, pil ömrü güzel ama alternatifsiz değil.

Babanneme falan laptop önermem gerekse mac öneririm. onun dışında iphone a native kod compile etmekten başka hiçbir özelliği yok.

Zaten laptop da (sunum yapmam gerekmediği sürece) kullanmıyorum, sizin mac aldığınız paraya onun 5 katı desktop topluyorum.

2000 yıllarında hatırlarsanız Microsoft, Internet Exploreri windows ile bundle ettiğinde kıyamet kopuyordu, Tekelci deniyordu, Bugün Apple koca bir app store'u tekelinde tutuyor, fanboylar alkışlıyor. Zaten fanboylar herşeyi alkışlıyor. Şöyle beyaz arkaplanın önünde parlak bi cisim döndürüp zoomladılarsa ve üstünde elma varsa gidip alıyorlar. Specler falan hiç önemli değil.

Kodlamak için Mac diyen arkadaşları da kınıyorum, Visual Studio gibi her dili intelisense ve debug yapabilen epic bi IDE varken MAC de ne var?

Prestij için Mac diyen arkadaşlar, prestij yapabileceğiniz birsürü şey varken neden kendinizi Mac e teslim ediyorsunuz? Gidin altın kol düğmesi alın, ya da bir imitasyon rolex alın falan.

Mac OS'u 45 gün kapatmaya gerek olmuyor diyen arkadaşlar, Evde hiç kapatmadığım bir Windows 10 um var. Hibernate ya da Sleep ederseniz hiçbir problem yaşamadan zınk diye açarsınız. O stabilite sorunları XP ve öncesindeydi.

Geçende bir akrabanın evinde birkaç döküman scan ve print etmem gerekti. Yaşadığım sorunlar şunlar:

1) Scan edicem, feederdan sıralı olarak alamadım, tek tek scanledim çünkü scan dialoğunda feeder seçeneği yoktu.

2) Aynı şekilde dökümanları (windowsdaki gibi) toplu seçip sağ tıklayıp print etmek istedim fakat öyle bir seçenek yoktu, sonuç olarak 35 dökümanı tek tek açıp menuden print ederken ağır küfrettim.

3) Del tuşu neden silmiyor? Çünkü cihaz ağır çömezler için üretiliyor da ondan. Bunun neden çalışmadığını çok düşündüm sonunda çöp kutusuna sürükledim.

4) Dökümanları pcdeki diğer usera atmak istedim. GUI de makinanın root klasörünü nasıl saklamışlar öyle çömezler bulamasın diye.

Sonuç olarak productivity dediğinizde Windowsa yaklaşmak için çok yolları var.

5 sene önce aldığım touch screen laptopa alışığım, Inovasyon falan diyorlar yıllardır hala bir touch ekranları yok. Bunların yapacağı inovasyon ya kablosuz kulaklık gibi zihni sinir icadıdır ya mıknatıslı adaptör gibi basit şeylerdir.

Bana göre inovasyon photosynth dir, Kinect'dir, 2003 yılında tanıtımı yapılan Surface'dir, Microsoft Cognitive Services dir, research.microsoft.com dur.

Hocalar siz bu bağnaz adama bakmayın kendisi koyu bir microsoftudur aksinide yazamaz.

Macbook candır, ben de aldıktan sonraki ilk 20 gün ben buna windows kuracam diyen bir yobazken ( 21 yıllık windows kullanıcısıydım ) şimdi windows bir cihaz kullandığım zaman bu ne iğrenç ekran bu ne biçim pil süresi bu fan sesi nerden geliyor bu ne biçim lag falan diyorum.

Üstte yazılan tüm konular ( print hariç ki onuda yapmanın yolu var ) kullanım alışkanlığı ile alakalı.

O incelikte bu kadar performans gösretip pili de öyle uzun giden cihaz yok hocam,kusura bakmayın..

boş yazmışsın hacı. bak adam demiş ki bunları bunları yapmak istedim yapamadım. sen de gelmişsin demişsinki adam fan boydur takmayın apple candır vs vs vari yazmışsın.

kendi yorumum olarak; mac'in tasarımı ve duruşu cidden çok iyi. wow oluyorsun performans kısmında da iyi gerçekten fakat şunu gözden kaçıramayız. 7bin tl verip 3 bin tl lik windows ile kıyaslamak mallıktır yani. getirin 2 tane 7bin tl lik mac ve windows laptop koyun yan yana perf. karşılaştırın o zaman tamam derim.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Benim macbook alma nedenim windows olunca yeğenlerim hep oynuyordu. Alıyorlardı oyun kuruyorlardı. Dedim macbook alam wndows olanı onlara verdim macbook da bende. Geldiklerinde hiç açmazlar. Oyun yok içinde :) kurulurmu kurulur. Apple storda var. Ama geta yok çocukların oynadığı yeni nesil oyunlar yok mesela. Memnununm. Adamlar kaliteli üretmişler. Touncpad mesela. Çok kullanışlı. Eşimin iş yerinde lenova vardı. Geçen gitirdi yazılımsal bi sorun. Çok fark var abi. Maus takıp kullandım onu. Bunda maus ile de rahat Touncpad ile de nahat çalışıyorsun. Batarya falan o mevzulara girmiyeceğim. Donanım alınabilir. Ama tasarımları çok güzel. İşletim sistemi kullanışlı. Zaten ofis işi yapan için microsoft office var. Adobenin ps lrs ae hepsinin uyumlusu var. Bu güne kadar pek hata vermedi. Sadece el captan dan yosemiteye geçerken java ile ilgili bir sorun oldu onuda hallettim zaten. Alınabilir. İlk defa kullanacakları başta sıkar ama sonra alıştın mı bırakamazsın. Her türlü yazılımı kolaylıkla bulabilirsiniz. Mesela leptoplarda alt kapağını sökmek işkence bunda öyle değil vidaları aç alt kapak kople çıkıyor. Remi sök işlemciyi değiştir. Çok kolay yani. Windowsta yapıpta macde yapamayacağınız (ki sanal windows kurabilirsiniz onda halledersiniz belki) oyun galiba.Steam da macbook uyumlu oyunlar var ama hiç denemedim. İyi para iyi ürün. Adamların politikası bu galiba. Aslında birazda zevk meselesi. Ben ikinci el aldım satan adam kullanamadığı için sattıyordu. İkinci el temiz bulursan daha ucuza alırsın.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 5050 Toplam Mesaj: 47
macbook