Nihal Atsız Belgeseli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IsLaMiC_ForCe
    IsLaMiC_ForCe's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

yesterfox hos bulduk dostum ;)

---

dostum herseyi bilmek zorunda degilim, bilmedigim sey hakkinda konusmam, varsa bildigim kadar konusurum.. kendisiyle ilgili soy kütügü yazdin da neyi ispatladin anlamadim, ben de simdi 16. yüzyila kadar dedelerini kafkas göçmeni yapsam isimler yazsam ne kadar ciddiyse o kadar ciddidir.. yazdiginin ne kadar cok kaynakta gectigi ise saf gercegi degil ne kadar cok kisinin savundugunu gösterir.. her neyse, ben demiyorum ki illa ki safkan türk bile degildi, bu tarzda iddialar var, ve kendisinin de savundugu yöntemler kendisine uygulandiginda farkli bir sonuc ciktigi söyleniyor..

ne var yani? Siz Türk milletinin en büyük son komutanı Atatürk için de safkan Anadolu Türkmeni oldugunu iddia eden ismarlama metinlerede mi inananlardansiniz? Ortaasyada mavi gözlü türkmenler var ya zaten, yüzyillar gecti ama resesif mavi gözlerini hep tasidilar.. Türk-Slavik olsa ne olur? Neremiz eksilir? Nasil hissettigi önemli degil mi, safkan tasiyanlari da görüyoruz üç kurusa ülkesini satarken..

Kafatasi ölcme hikayeleri degil sadece hakkinda cok sey okudum beni güldüren sadece bir örnekti yazdigim, mesela:

Atsız bununla yanına gelenlerin kafasını ölçüp sen %70 sen %50 Türksün fakat Türkiye ve Türkçülük için çalısıp bu açıgını kapatabilirsin diyerek.

bunun gibi.. ne sekilde yaptiysa yapti, siz bunun neresini savunuyorsunuz anlamadim ki yeh yani ama hani neanderthaldik bir ara sonra ates toprak isleme dinler reform rönesans aydinlanma sanayi devrimi fransiz ihtilali demokrasi isciler kardes patron kalles ilerliyor insanoglu pardon hala kafatasi ölcmek??

Türkcülük-Turancilik diye bir kapsamin icine alip beni hedef göstermeye calismani anlamadim.. Mesele Türkcülük degil, öyle bir sey mi yazdim, ipotegine mi aldi patenti mi elinde nihal atsizin? Bir almana "sen führer adolf hitleri sevmeden alman milliyetcisi olamazsin" denilmesine benziyor yaptigin.. cünkü nihal atsiza bir elestiri gözünde türk-turan felsefesine yapilmis gibi geliyor.. ziya gökalp gibi birisiyle yanyana koyulamaz bile bence.. Arkadaslar, ne kadar yaldizli, icinizi, kaninizi oksayarak yazdiysa, insanin icinde bir yerlerdeki o icgüdülere hitap ederek sizi cezbetse de, elle tutulacak bu ülkeyi bir yere götürecek bir şeyi yok.. Türkçü olun, Turani kollayin, ama kimin pesinden gittiginizi iyi acik gözlerle görmelisiniz, sizi ne ilgilendiriyor derseniz ayni ülkede yasiyoruz, gördügüm en tehlikeli akim pkk kürtcülügünden sonra nihal atsiz türkcülügüdür ondan.. ikisi de zit kutuplarda ayni derecede yikicidir.. Hadi diyelim Türkcü Toplumcu Budun Partisi iktidara geldi ne yapacaksiniz? Her kentte oklar ve tabelalarla -ne kadar safkansiniz- ögrenin diye kafatasi ölcüm merkezleri, ayrica sehirdeki ermeni, kürt, yahudi, arab, acem, slavlar icin ya damgalanma, ya saf türk yurdunu terketme ya da sabun olma konusunda ikna politikalari, islam zehirinin Türk töresine zararlari ve gercek Türk dini calismalari, trakya, kuzey irak ege adalari vs derken Dünya Türk olsun dis politikasi bla bla bla.. Neyin hayalini kuruyorsunuz, nasil bir ülke istiyorsunuz??

Paylasim konusunda dikkati dagittiysam peki kusura bakmayin, materyal zaten yukarida izleyene mani olmadik umarim.. Ortaya koyulan materyal ile ilgili buradaki insanlarla izlenimlerini deneyimlerini paylasmak cok dogal olsa gerek ama herhalde.. umarim..

selametle..

"Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı alak'tan yaratmıştır. Oku, Rabbin sonsuz iyilikler sahibidir. İnsana bilmediklerini, ve kalemle öğreten, O'dur."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Nihal Atsız'ın Dr. Rıza Nur'dan aldıgı o aletle kafatası ölçtügü dogrudur.Bunun sebebini ise baal acıklamıs.O zaman Türkçülügün ilerlemesi için yapmıstır.Türkçülük düsüncesi yerlestikten sonra yapılmaz zaten.Bu zamana göre düsünme.Osmanlıdan yeni çıktıgını ve islamcılık gibi görüslerin daha hala karmasa halinde dolastıgını düsün.Nihal Atsız sırf kana göre bakmazdı.Türk menfaatlerine verdigi emek daha öndeydi onun için.Mesela Osmanlıda birçok Türklük menfaatine calısan kişiler vardı.Onları da devsirme oldugu için Türkten saymıcaz mı Türklük adına calıstılar onlar da Türktür der.Nihal Atsız Türktür.Kanı blki yüzde yüz degildir ama diger herseyiyle Türktür.Askerden arapa selam vermemekten atılır hatta.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

IsLaMiC_ForCe bunu yazdı:
    -----------------------------

yesterfox hos bulduk dostum ;)

---

dostum herseyi bilmek zorunda degilim, bilmedigim sey hakkinda konusmam, varsa bildigim kadar konusurum.. kendisiyle ilgili soy kütügü yazdin da neyi ispatladin anlamadim, ben de simdi 16. yüzyila kadar dedelerini kafkas göçmeni yapsam isimler yazsam ne kadar ciddiyse o kadar ciddidir.. yazdiginin ne kadar cok kaynakta gectigi ise saf gercegi degil ne kadar cok kisinin savundugunu gösterir.. her neyse, ben demiyorum ki illa ki safkan türk bile degildi, bu tarzda iddialar var, ve kendisinin de savundugu yöntemler kendisine uygulandiginda farkli bir sonuc ciktigi söyleniyor..

ne var yani? Siz Türk milletinin en büyük son komutanı Atatürk için de safkan Anadolu Türkmeni oldugunu iddia eden ismarlama metinlerede mi inananlardansiniz? Ortaasyada mavi gözlü türkmenler var ya zaten, yüzyillar gecti ama resesif mavi gözlerini hep tasidilar.. Türk-Slavik olsa ne olur? Neremiz eksilir? Nasil hissettigi önemli degil mi, safkan tasiyanlari da görüyoruz üç kurusa ülkesini satarken..

Kafatasi ölcme hikayeleri degil sadece hakkinda cok sey okudum beni güldüren sadece bir örnekti yazdigim, mesela:

Atsız bununla yanına gelenlerin kafasını ölçüp sen %70 sen %50 Türksün fakat Türkiye ve Türkçülük için çalısıp bu açıgını kapatabilirsin diyerek.

bunun gibi.. ne sekilde yaptiysa yapti, siz bunun neresini savunuyorsunuz anlamadim ki yeh yani ama hani neanderthaldik bir ara sonra ates toprak isleme dinler reform rönesans aydinlanma sanayi devrimi fransiz ihtilali demokrasi isciler kardes patron kalles ilerliyor insanoglu pardon hala kafatasi ölcmek??

Türkcülük-Turancilik diye bir kapsamin icine alip beni hedef göstermeye calismani anlamadim.. Mesele Türkcülük degil, öyle bir sey mi yazdim, ipotegine mi aldi patenti mi elinde nihal atsizin? Bir almana "sen führer adolf hitleri sevmeden alman milliyetcisi olamazsin" denilmesine benziyor yaptigin.. cünkü nihal atsiza bir elestiri gözünde türk-turan felsefesine yapilmis gibi geliyor.. ziya gökalp gibi birisiyle yanyana koyulamaz bile bence.. Arkadaslar, ne kadar yaldizli, icinizi, kaninizi oksayarak yazdiysa, insanin icinde bir yerlerdeki o icgüdülere hitap ederek sizi cezbetse de, elle tutulacak bu ülkeyi bir yere götürecek bir şeyi yok.. Türkçü olun, Turani kollayin, ama kimin pesinden gittiginizi iyi acik gözlerle görmelisiniz, sizi ne ilgilendiriyor derseniz ayni ülkede yasiyoruz, gördügüm en tehlikeli akim pkk kürtcülügünden sonra nihal atsiz türkcülügüdür ondan.. ikisi de zit kutuplarda ayni derecede yikicidir.. Hadi diyelim Türkcü Toplumcu Budun Partisi iktidara geldi ne yapacaksiniz? Her kentte oklar ve tabelalarla -ne kadar safkansiniz- ögrenin diye kafatasi ölcüm merkezleri, ayrica sehirdeki ermeni, kürt, yahudi, arab, acem, slavlar icin ya damgalanma, ya saf türk yurdunu terketme ya da sabun olma konusunda ikna politikalari, islam zehirinin Türk töresine zararlari ve gercek Türk dini calismalari, trakya, kuzey irak ege adalari vs derken Dünya Türk olsun dis politikasi bla bla bla.. Neyin hayalini kuruyorsunuz, nasil bir ülke istiyorsunuz??

Paylasim konusunda dikkati dagittiysam peki kusura bakmayin, materyal zaten yukarida izleyene mani olmadik umarim.. Ortaya koyulan materyal ile ilgili buradaki insanlarla izlenimlerini deneyimlerini paylasmak cok dogal olsa gerek ama herhalde.. umarim..

selametle..

Ben sana soy kütügünü yazarak bir şey ispatladım demiyorum.Alın buyrun araştırın ondan sonra gelin diyorum.Bu sadece yol göstermektir.Ve resmi kayıtları hiçbir zaman kendi isteginle degiştiremzsin.Ne yazık ki H.N.Atsızın böyle bir yetkisi yoktu malumatınız.Yazdıklarım resmidir de demiyorum bunuda yanlıs anlarsınız.Arastırın resmi kayıtlar ile örtüşmezse o zaman kendi kendine bir soy kütügü yazmıstır denir.

Bak senin yargılamanın dısardan nasıl göründügünü göstermek için örnekleme yapıyorum " Siz hz.muhammedin gerçekten Tanrı ile konsutugunu ısmarlama metinlerede mi inananlardansınız ?" 

M.K.Atatürk bilindigi gibi selanik dogumludur.Dedeleri Anadoludan göçmüş Yörük Türkmenlerindendir.Bu belgeler ile kanıtlanmıs bir gerçektir.Şimdi tabi senin mantıgın ile yaklasırsak Bu gerçek ile birlikte hemen hepsi ısmarlama metin.

Bu konuda hiçbir şey bilmedigin o kadar açık ki,verdigim örnekte anladıysan Atsız bile kafatası ölçümüne inanmadıgını görürüsün bunu anlatmak için örnek verdim.Şimdi sen öyle bir ön yargı ile yaklasıyorsun ki sanki Atsızın yaptıklarının sünnet oldugunu ve her Türkçü elinde ölçüm alti ile gezip milletin kafasını ölçtügünü sanıyor olmanı yine verdigim örnege karsı verdigin ""bunun gibi.. ne sekilde yaptiysa yapti, siz bunun neresini savunuyorsunuz anlamadim" cevabından anlamak hiçte güç degil.

Türkçülük-Turancılık kapmsamına H.N.Atsızı almamam tarihi ve politik hiç bir şey bilmemem demektir.1944 günü aynı isimli davadan yargılanan isimde kendisidir.Bu gün H.N.Atsız ortaya bir ideoloji atmamıstır ki sanki bir idelojisi varmış gibi konsuryosun o bir yazardır.1969 günü mhp yani o zaman ki adıyla milliyetci cephe kurulurken Türkçü kesim aynı yıl tasfiye edilmiş o tasfiye edilen kişilerin görüşleri zamanında aynı davada yargılanan Türkeş bir diaologu oldugu için Türkeşciler Atsızcılar olarak isimlendirilmiş gurubun Türkeşci olmayan tarafının görüşleri o günden bu güne dilden dile Atsızcı olarak kalmış.Bu görüşün ve fikrin tümüne Türkçülük denir.

Tartısmaya girmeden bazı yanlısları düzeltiyorum ki tartışma saglıklı olsun.Bu hedef gösterme degildir.

Politik olarak bir düşünce hiç bir zaman tek taraflı olarak yargılanamaz.Öyle bir yazıyorsun ki bütün doktorinleri kendi düşücene göre yargılıyorsun.Bu yeterli olamaz.İslamiyeti eleştiren bir ateist gibi."Tanrı kendinin bile kaldıramayacagı bir kütle yaratabilirmi ?" "O zaman Tanrı yok." basit sourlarla basit cevaplar vererek. 

Son olarak sorduguna yanıt veriyorum..Ve düzeltme yapıyorum.Türkçülük kimsenin tekelinde olmadıgı gibi buna dair hiçbir şekilde yorum yapmadım.Ama yanlıs anlasılmısm.Şimdi,ümmetciligin olmadığı,arabın,yahudinin,amerikalının,avrupalının yönetimde söz sahibi olmadıgı.Türkün yönettigi bir ülke ardından diger Türkler ile birleşme...din kardeşligi safsatasına inanmayan bir nesil yetiştirme.arabın degil Türk töresinin oldugu bir düzen.Biz bunu istiyoruz kısaca.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

Çok teşekkürler bu belgesel için.

ayrıca rapid den indirenler eğer çalıştıramazlarsa indirdikleri dosyanın ismini küçültsünler ve uzantısını rar yapsınlar.

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IsLaMiC_ForCe
    IsLaMiC_ForCe's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bak baal kardesim, burada bir soy kütügü döktürüyorsun, arastirin da öyle konusun diye tamamliyorsun, sonra da sorgulayinca geri adim atiyorsun, yol göstermektir falan diyorsun.. :) Yok hayir sen sadece, körü körüne bagli oldugun bir kisi veya düsünce sorgulandiginda verilecek refleksi gösteriyorsun, delilin nedir diye sorsam cevab yumusamis hali olmamali, -bir isbatim yok, böyle söyleniyor- olmali, degil mi??

Verdigin örnek ise ne alakasi var, nickime bakip da -dur bir karsi saldiri olsun- psikolojisiyle yazmissin.. :) Cevabini vereyim, evet inananlardaniz.. =)) Cünkü, dinin özü budur, "ismarlama metin" deyimi senin bakis acindir, benim icin ise inanmak icin edindigim kaynaktir.. Muhammed'in Tanrı'nın Elçisi olduguna dair tek kanit, bizzat yine kendisinin bize sundugu kaynaktir. Burada mantik aramadan inanmak zaten inanis seklidir. Herhangi bir baska kaynak arastirarak, Muhammed'in marslilardan ya da cinlerden veya baska bir gezegenden kelam aldigini görmek mümkün degildir.. Nihal Atsiz ise tarihteki bir kisidir, kendisiyle ilgili iddialar sinanabilir, yanlislanabilir, kanitlanabilir, ya da yeni ortaya atilabilir, cünkü kendisi dini bir kisilik degildir.. Nasil bagdastiriyorsun? Simdi boyle sacma bir soru bilincaltindan disa veriyorsa kendini, 1) ya nihal atsizi degil ögrenmis, iman etmissin 2) ya da din olgusunu siyaset olgusuna cekecek kadar dünyadan bi habersin kardesim.. ben ise daha optimist olayim, dilin sürctü degil mi..

Hala ayni seyi söylüyorsun, bak, irkcilik hastaligini resmi ideoloji yapmaya calisan bir kesim, kendi liderinde savunmus oldugu cürük düsünceler acisindan bir kusur gördügünde bizzat onu kendi kapatmaya calismasi en dogal seydir.. Atatürk'ün saf türkmen olmamasi bir problem degil, olamaz ki, ayrica bir de karsi tez de olusturuluyor, bir de delil olarak sunuluyor.. Nedir ispatlanan sey? Bir kere neden böyle bir seye gerek duyulmustur?

Hastalikli bir düsüncenin, Atatürk hakkindaki cabalarina inanmaktansa, bilimin isiginda bildiklerime inanirim daha iyidir.. Beni bu konuda bilgisizlikle, özellikle -hiç bir bilgiye sahip olmamakla- suclayan sen; din, sinif, cinsiyet, irk, mezheb vs gibi olgulardan varolus ve temel olarak kendine irki secmis bir düsünceye sahipken bu isin biliminden daha bir cahil görünüyorsun.. Ama bence degilsin, sadece bahsetmek isine yaramayacakti büyük ihtimalle.. Tipki nihal atsiz icin "kafatasi ölcümüne deger vermedi" demen gibi, EVET VERMEDI CUNKU HAYAL KIRIKLIGINA UGRADI.. =)) Üzerine kuracagi bir altyapi edinemedi..

Bana Türk ırkının, Oguz boyunun modern antropoloji tarafindan 3e ayrilan hangi grubundan (beyaz, sari, siyah) geldigini söyle.. Sonra o grubun bana fenotipinden ve genotipinden bahset.. Bana resesif ve dominant genlerden biraz bahset.. Brakisefal, mikro ve makrosefal terimleri ne ifade ediyor onu söyle.. Ve bana, bin küsür yilda -sadece beyaz indo-european irkta hemde resesif genetik özellik olarak bulunan mavi gözün- orta asyadan anadoluya oradan balkanlara nasil saf bir türkmen boyunda tecelli edebilecegini söyle.. Bence sen nihal atsizi ezberlemek disinda cok seyde cahilsin de insanlari cahil saniyorsun.. Sıkıyorsunuz, baska bir sey degil.. Atatürk'e en büyük hakareti, onun melez bir Türk ailesinden gelmis olacagini kabullenmeyerek zaten gösteriyorsunuz.. Kurdugu cumhuriyet o yüzden safkan ırk devleti degil, kültür, tarih ve dil bagi olan millet devletiydi..

Eger elinde cetvelle gezmiyorsan, sokakta gördügün, tanistigin insanlari en azindan kafatasini fenotipini incelemek icin göz atarken bulmuyorsan kendini, sen yeterince Nihal atsizi anlamamissin demektir.. Disarida, sanalda, medyada, forumlarda safkanliga, irk cagrisimlarina ne kadar önem verildigini, kafatasinin kasin gözün sacin ten renginin Türklük ölcüsü sayildigini görmüyor degiliz, hic samimi degilsin.. Bak cetvelle gezmiyorsan o zaman Atatürkü cok iyi anlamissindir, ne mutlu türküm diyene söylemini cok iyi anlamissindir.. Atsizcilar, bunu anlayarak da bu ülkede orta asya soylu olmayip da tipki türkmenler gibi slav(arnavut bosnak), kafkasi(gürcü laz abhaz ermeni), irani(fars kürd afgan), sami (arab yahudi)bir cok irk kökeninden Türk milletini olusturmus ve canini vermis insanlari keriz veya köpek yerine koymamiş, saygi duymus olurlar..

"Türkcülük ile atsizin ne alakasi var, olsa kenarindan gecmis birisidir" mi dedim, o kadar cahil oldugumu mu düsünüyorsun.. Simdi, demokrasi düsüncesiyle ile amerikan demokrasisi uygulamasini nasil kiyasliyorsun.. Düsünceyi uygulayan her akim, toplum ya da birey, onu sahiplenmis mi oluyor? Türkcülügü, Turan birligini insanlar Nihal Atsizdan önce duymadilar mi bunu kanitlarsan konu hakkinda cehaletimin özürlerini sunarim. Evet Nihal atsiz türkcülük düsüncesine cok büyük yön vermis, yasatmis biridir.. Ama cagdaslari arasinda dünyayi kasip kavurmus siyasi kisiliklerin karizmasi ve basarisi altinda eziklik yasamis, düsündügü sey tarafindan bakildiginda samimi, ama düsündügü seye karsidan bakildiginda bir hezeyan ve saplanti oldugu görülmüs biridir.. Hitler gibi sac trasi durus ve pozlar veren biriydi atsiz yapmayin biraz at gözlüklerinizi cikartin, herseyi zamanina birakin.. Karl Marx ve komünizm ne ise, asagi yukari Nihal Atsiz ve Türkcülük o derecedir.. Ne birini anlarken öbürünü göz ardi edebilirsin, ne de digerinin varligini öncekinden ayri düsünebilirsin.. Ama istersen o olguyu cok farkli yorumlayabilirsin, bir yorumdur, tabu degildir.. Dedigimi anlaman icin Marx kimdir, komünizmle iliskisi nedir yeterli bilgin oldugunu düsünüyorum..

Son cevabina diyecegim tek sey sudur, evet görünüste güzel diyorsunuz, ancak burada kastettiginiz "Türk" kelimesi nedir, kimdir, kimi ifade eder?? Atsizci kaynaklardan onlarca kaynak getirebilirim ki istedigim bildigim sonucu alayim, ama istiyorum ki samimi atsizcilar erkekce kendilerine yakisir sekilde söylesinler.. Arkasindan bir cevabim olacak.. Biz de onu tartisalim..

Selametle..

"Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı alak'tan yaratmıştır. Oku, Rabbin sonsuz iyilikler sahibidir. İnsana bilmediklerini, ve kalemle öğreten, O'dur."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    İşte sevdiğim tahribat.Budur kardeşim işte..Birbirine tamamen zıt 2 farklı görüş karşılıklı bi tartışma.Fakat bir o kadar da ölçülü.

İlk Nihal Atsız ismini okuyunca işte gene tartışma başlayacak demiştim zaten.

Bi ara forumlarına da üye oldum nedir nedeğildir diye fakat kendimi Nazi sitesinde gibi hissettim.

Şahsen inançlı bi kişinin bu kadar ırkçı olmasını hiç mantığım almadı,almasıda mümkün değil zaten.Bidaha da dönüp bakmadım bile siiteye.

Hangimiz doğarken anne-babamızı seçebiliyoruz ki.Bu yüzden nedir bu kendini (ırkını) üstün görme ,nedir bu düşmanlık.Hepimiz ortak atası Ademle Havva değilmi.Hepimizin eninde sonunda gideceğimiz yer aynı değilmi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Benim geri adım attıgım falan yok çünkü ne yazdıgım bellidir ne savundugum.Sadece elinize fotorafı alın tayyiple karsılastırın diyerek kestirip atman üzerine sana bazı açıklamalarda bulndum bunuda senin insiyatifine bırakıp araştırın dedim.Bu geri adım atmak falan degil bir yanlıs anlasılmayı düzeltmektir.

Sonra bana körü körüne bir seye baglısın diyorsun ki bu senin ne kadar ön yargılı oldugunun açık bir kanıtırdır.Çünkü senin benimle bu tarz konularda kosnusmuslugun yok.Beni tanımıyorsun ama körü körüne baglısın diyorsun üstelik sadece iki mesaj ile bu tanıyı koyan biri açıkca ön yargıldı demektir.

Sonra ben Atsızcılık diye bir kavramın olmadıgını söylürüm H.N.Atsızı yanlıs anlamam diye bir sonuc çıkmaz.Çünkü Türkçülük ayrı bir yerdedir kişiler ayrı bir yerdedir.Ben bir ideolojiyi savunuyorum.Sende kalkıp kişilerle ideolojileri aynı yerde toplayıp onu savunları kişiler üzerinden yargılıyorsun.

Ben sana orada dinine inananlardansınızmı yoksa inanmiyanlardanmısnız mı diye bir soru hiç bir zaman sormadım.Üstüne basarak söylüyorum.Dısardan ön yargıların ile öyle gürnüyorsun dedim.Kendini dısardan görmen için yoksa banane istedigine inan inan umrumda degil.Şimdi ırkcılık senin için bir hastalık sa benim içinde senin düşündüklerin hastalık.Bunlar göreceli şeylerdir.

İlk önce konu Atsız üzerindeki yanlıs anlasılmayı düzeltmemden açıldı nerelere geldi.Turancılık ve Türk birligi zaten Ziya Gökalpin kaleme aldıgı bir çok kitapta belirtilmiştir.Şimdi ben önceki komunda demedim mi Bu ikisi şuanlık söylenmesse olmaz olamaz ikisini aynı katagori içinde tutmak gerekir.Senin Atsızı üzerindeki yargıların herhalde belirtigin üzere müslüman olmayısıdır.Çünkü bilmyene vardır bu adam samanist diyerek pazarda dmates satar gibi birilerine bazı duyguları ve inancları yüzünden sevmedign bir kişiye cephe almaları için dolaylı yoldan hedef göstermen ne kadar mantıklı ben sana soruyum şimdi bu seni hakılı çıkarırır mı.

Her nekadar ümmetci ve çerkesde olsa Mehmet Akif Ersoya karsı saygıszlık kimse etmiyecegi gibi ülkesi için çarpsıp sehit olan kürt,laz,çerkezede kimse saygsızlık etmez.Sen şimdi bunuda geri adım dersin.Hayır bunları geri adım olarak algılamanın tek sebebi tanımadıklerına tanıyormus gibi davranmadır.

Hayır.ATATÜRK'e o bir safkan degildi çünkü kurdugu cumhuriyet safkan degil diyerek yaklasmak onu bir diktatör olarak görmektir.Çünkü Atatürk kendi çıkarları yada istekleri için degil o döenmin kosullarını yerine gitirmiştir.Cumhuriyetk kurulmadna önce halk osmalının yönetim seklinden yeni çıkmısken böyle bir devlet kurması ve bunun karsından bunun hak tarafından anlasılmasını beklemek Atatürk'e asıl hakarettir.

Bana verdgin örnek sadece mavi gözün avrupalı kavimlere ait oldugunu söylemenden öteye geçmiyor.Kaldı ki kavimler göçüyle Türkler sadece anadoluya degil bir çok cografi bölgeye gitmiştir.Ve insan bulundugu bölgeye adepte olurken vucududa degişiklige ugrar.Hadi onu geçtim tatısmaya bile degmez. Peki bunu söylemeık ve savunmak bu ülkede ne kadar dogru onun  biliyormusun.Dört bir yandan Türk kimligi  asilmile edilip etnik unsurlerın çıkarılarna hibe eden bir dış kuvvet varken.Medya ve birçok kurum satılmısken.Nasıl olursa böyle düşünerek bu çıkaralra dolaylı yoldan hizmet ettignizi göremezsiniz.Bu kadar mı körsünüz.Bilinen her türlü kavramlar,savaş,vb tarihi olaylar çarptıılırken.Atanın Türk olmadıgını savunmak ne demek ?Bir yandan araplasan halk bir yadan batı öznetigli alıp basını giderken.

Bak sana söyliyim İşte bizim Türkçülügümüz bu asimilenin ortadan kalkması,araplasmanın olusmaması içindir.Etnik unsurlar üzerinde bizi bu tip söylemler ve politikalarla onlara karsı bir sucumuzun oldugu düşüncesine vardırıp yaptırım uygulatmak.İşte bu noktada Irkcılık kürtcülüge karsı uygulanan ve uygulanması gerek yegane çözümdür.Halkların kardeşligi,din kardeşligi adı altında yapılan bir çok eylem bize bunun bir çıkmaz yol oldugunu gösterir.Artık 80'lerde degiliz.Bu yüzden bu söylemler boş.Demir demiri keser.Ve unutlmaması gereken bir şey daha.Doga sadece güçlüyü kabul eder.

Son olarak toparlarsak ; Kişileri degil ideolojileri tartısıcaksın.Marksın sacı sakalı uzundu kesin yolda bir dilenci gördü vb cümleler ile kişiler üzerinden düşünceleri eleştirmeyelim.Bahsettgim gibi Atsız Türkçülügü benimseyen bir insandır o kadar.Daha neyini tartısıyoz.Bana Türkçülügü eletiştir.Atsızı degil,tabi ki Hitlerden etkilenicekti.Çünkü hem karziması hem icraatları ile zamanında pek çok kişiyi etkilemiştir hitler.

Zaten şu da moda.Ama bunun altında dolaylı bir yönledirme ve psikoljik etki var.Kısaca ikisi aynı görüşü sacı sakalı ve düşüncleri itibaryile bezeşiyor ve hitlerin sonu nasılsa bu görüşü benimsyenlerde sonu böyle olusak söyle olucak diyerek karsındakinin dolaylı etkileme yönetemidir.Kaldı ki Hitler basarızlıgı düşüncelerinin yeterszigilinden degildir.Taktik hatalardandır.

Bahsettigim gibi,ülkemin cografi konumu geregi içine girdigi büyük projeler neticesinde ona biçilen görevi yerine getirmesi için hazırlanmakta yardımcı olunan etnik unsurlar birinci koşulu olsuturuyor.Bu koşullar ilk aşamada ayrılıkcı bi tavır içersinde kendi kimliklerinin ırkcılıgını üstlenmektir.Örnek olarak kürtler ve pkk.pkk kurulus itibari ile marksist-leninist olarak başladı ardından bu görüşten vaz geçerek kürt ırkcılıgı yapmaya başladı.Bu etnik milliyetcilik ülke içinde yayılmacı politikalar ile hızlı nüfüz artısı ile desteklenip bütün bölgeler işgal edildi.Başta 3 büyük kent ve kıyı şehirlenirmiz turzim bölgelermiz.Artık bu bölgelere yerlesen kürtler kendi içlerinde çeteleşip bölgesel üstünlük kurmaya basladılar.İlk ayırımda yine onlardan gelerek basladı.kürt isyanları ve kürdistan terakki cemiyetleri ile yola çıkıldı.

İkinci unsur ümmet ve tarikatlar ; Bir bir egitilen turuva atları zaten halkımın zayıf noktası olan dinin üzerinden etkili bir oyun oynandı.Tarikatler kuruldu içinde Atatürk ve kurdugu lak rejime karsı din üzerinden yakıcı eylemler baslatıltı baslatması için emir verildi.F.G kısaca fetto tarikatı bugün hukumetten polise bir çok kurumun içine sızarak faaliyet göstermektedir.Ve halk kendi öz bengliginden ayrılarak araplasmaya kendi töresini unutturulmaya karsı bir politka izlenilmekte.

üçüncü unsur,batılılasma adı altında kendilerine ilerici görünümü veren ahlak yıkıcılar.Bunlar medyanın ve belli kurumların içine yerlesmiş olan kesimdir.Bunlar düşünce ve insan hakları adı altında Ataya Töreye Türk'e iftirada bulunup asaglayarak kafa karstırmak ile görevlidirler.

Şimdi vatanıı seven sayan bir evlat genç hangi çagrıya güvenerek gençliginin verdigi heyecan ve ateşle savasıcak.

1.Halkların kardeşligi mi ? Hani o hep etnikleri ayrılıkcı fikirlerni malzeme olan söze

2.Din kardeşligine mi ?Truva atlarının kol gezidigi ve dillerinden etsik olmayan söze

İçimizdeki araplar belki gercekten o maksatla olamsada gidip din kerdeşligi diyor fakat kime hizmet ettigini bilmiyor.Çünkü mekanizma öyle ayarlanmıs

İçmizde ki etnikler halkların kardeşligi diyor o belki maksatı baska olsada dedigim gibi mekanizma ayarlı

Peki budurmda kim bu düzenin karsında olucak.İki yapay düşman ikiside birbirne zıt fakat aynı amaca hizmet veriyorlar.Hem Türkçü,töresine tarihine  baglı,hem,laik,hemde bu düzenin karsında olucak duracak kadar ateşli.Bunları hangisi bir araya toplar.Devamlı sabır edenlerin görüşleri mi.Yoksa Atsızın yada Türkçü fikirlermi.Ne yapılsın çicekmi atılsın.Gerçekci olun artık biz ırkcılık yapıyoz onlarda bu yüzden daga cıkıyor söylemleri 80 lerde kalmaktadır geçti o gunler geçti ne yazık ki artık devir kan devridir.Çiçek atıp aglama devri degil.Bu düşüncede olanların ateşli ve saldırgan olması gerekir çünkü düşman karsımızda uzakta degil.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    Dreamtn bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:

Benim geri adım attıgım falan yok çünkü ne yazdıgım bellidir ne savundugum.Sadece elinize fotorafı alın tayyiple karsılastırın diyerek kestirip atman üzerine sana bazı açıklamalarda bulndum bunuda senin insiyatifine bırakıp araştırın dedim.Bu geri adım atmak falan degil bir yanlıs anlasılmayı düzeltmektir.

Sonra bana körü körüne bir seye baglısın diyorsun ki bu senin ne kadar ön yargılı oldugunun açık bir kanıtırdır.Çünkü senin benimle bu tarz konularda kosnusmuslugun yok.Beni tanımıyorsun ama körü körüne baglısın diyorsun üstelik sadece iki mesaj ile bu tanıyı koyan biri açıkca ön yargıldı demektir.

Sonra ben Atsızcılık diye bir kavramın olmadıgını söylürüm H.N.Atsızı yanlıs anlamam diye bir sonuc çıkmaz.Çünkü Türkçülük ayrı bir yerdedir kişiler ayrı bir yerdedir.Ben bir ideolojiyi savunuyorum.Sende kalkıp kişilerle ideolojileri aynı yerde toplayıp onu savunları kişiler üzerinden yargılıyorsun.

Ben sana orada dinine inananlardansınızmı yoksa inanmiyanlardanmısnız mı diye bir soru hiç bir zaman sormadım.Üstüne basarak söylüyorum.Dısardan ön yargıların ile öyle gürnüyorsun dedim.Kendini dısardan görmen için yoksa banane istedigine inan inan umrumda degil.Şimdi ırkcılık senin için bir hastalık sa benim içinde senin düşündüklerin hastalık.Bunlar göreceli şeylerdir.

İlk önce konu Atsız üzerindeki yanlıs anlasılmayı düzeltmemden açıldı nerelere geldi.Turancılık ve Türk birligi zaten Ziya Gökalpin kaleme aldıgı bir çok kitapta belirtilmiştir.Şimdi ben önceki komunda demedim mi Bu ikisi şuanlık söylenmesse olmaz olamaz ikisini aynı katagori içinde tutmak gerekir.Senin Atsızı üzerindeki yargıların herhalde belirtigin üzere müslüman olmayısıdır.Çünkü bilmyene vardır bu adam samanist diyerek pazarda dmates satar gibi birilerine bazı duyguları ve inancları yüzünden sevmedign bir kişiye cephe almaları için dolaylı yoldan hedef göstermen ne kadar mantıklı ben sana soruyum şimdi bu seni hakılı çıkarırır mı.

Her nekadar ümmetci ve çerkesde olsa Mehmet Akif Ersoya karsı saygıszlık kimse etmiyecegi gibi ülkesi için çarpsıp sehit olan kürt,laz,çerkezede kimse saygsızlık etmez.Sen şimdi bunuda geri adım dersin.Hayır bunları geri adım olarak algılamanın tek sebebi tanımadıklerına tanıyormus gibi davranmadır.

Hayır.ATATÜRK'e o bir safkan degildi çünkü kurdugu cumhuriyet safkan degil diyerek yaklasmak onu bir diktatör olarak görmektir.Çünkü Atatürk kendi çıkarları yada istekleri için degil o döenmin kosullarını yerine gitirmiştir.Cumhuriyetk kurulmadna önce halk osmalının yönetim seklinden yeni çıkmısken böyle bir devlet kurması ve bunun karsından bunun hak tarafından anlasılmasını beklemek Atatürk'e asıl hakarettir.

Bana verdgin örnek sadece mavi gözün avrupalı kavimlere ait oldugunu söylemenden öteye geçmiyor.Kaldı ki kavimler göçüyle Türkler sadece anadoluya degil bir çok cografi bölgeye gitmiştir.Ve insan bulundugu bölgeye adepte olurken vucududa degişiklige ugrar.Hadi onu geçtim tatısmaya bile degmez. Peki bunu söylemeık ve savunmak bu ülkede ne kadar dogru onun  biliyormusun.Dört bir yandan Türk kimligi  asilmile edilip etnik unsurlerın çıkarılarna hibe eden bir dış kuvvet varken.Medya ve birçok kurum satılmısken.Nasıl olursa böyle düşünerek bu çıkaralra dolaylı yoldan hizmet ettignizi göremezsiniz.Bu kadar mı körsünüz.Bilinen her türlü kavramlar,savaş,vb tarihi olaylar çarptıılırken.Atanın Türk olmadıgını savunmak ne demek ?Bir yandan araplasan halk bir yadan batı öznetigli alıp basını giderken.

Bak sana söyliyim İşte bizim Türkçülügümüz bu asimilenin ortadan kalkması,araplasmanın olusmaması içindir.Etnik unsurlar üzerinde bizi bu tip söylemler ve politikalarla onlara karsı bir sucumuzun oldugu düşüncesine vardırıp yaptırım uygulatmak.İşte bu noktada Irkcılık kürtcülüge karsı uygulanan ve uygulanması gerek yegane çözümdür.Halkların kardeşligi,din kardeşligi adı altında yapılan bir çok eylem bize bunun bir çıkmaz yol oldugunu gösterir.Artık 80'lerde degiliz.Bu yüzden bu söylemler boş.Demir demiri keser.Ve unutlmaması gereken bir şey daha.Doga sadece güçlüyü kabul eder.

Son olarak toparlarsak ; Kişileri degil ideolojileri tartısıcaksın.Marksın sacı sakalı uzundu kesin yolda bir dilenci gördü vb cümleler ile kişiler üzerinden düşünceleri eleştirmeyelim.Bahsettgim gibi Atsız Türkçülügü benimseyen bir insandır o kadar.Daha neyini tartısıyoz.Bana Türkçülügü eletiştir.Atsızı degil,tabi ki Hitlerden etkilenicekti.Çünkü hem karziması hem icraatları ile zamanında pek çok kişiyi etkilemiştir hitler.

Zaten şu da moda.Ama bunun altında dolaylı bir yönledirme ve psikoljik etki var.Kısaca ikisi aynı görüşü sacı sakalı ve düşüncleri itibaryile bezeşiyor ve hitlerin sonu nasılsa bu görüşü benimsyenlerde sonu böyle olusak söyle olucak diyerek karsındakinin dolaylı etkileme yönetemidir.Kaldı ki Hitler basarızlıgı düşüncelerinin yeterszigilinden degildir.Taktik hatalardandır.

Bahsettigim gibi,ülkemin cografi konumu geregi içine girdigi büyük projeler neticesinde ona biçilen görevi yerine getirmesi için hazırlanmakta yardımcı olunan etnik unsurlar birinci koşulu olsuturuyor.Bu koşullar ilk aşamada ayrılıkcı bi tavır içersinde kendi kimliklerinin ırkcılıgını üstlenmektir.Örnek olarak kürtler ve pkk.pkk kurulus itibari ile marksist-leninist olarak başladı ardından bu görüşten vaz geçerek kürt ırkcılıgı yapmaya başladı.Bu etnik milliyetcilik ülke içinde yayılmacı politikalar ile hızlı nüfüz artısı ile desteklenip bütün bölgeler işgal edildi.Başta 3 büyük kent ve kıyı şehirlenirmiz turzim bölgelermiz.Artık bu bölgelere yerlesen kürtler kendi içlerinde çeteleşip bölgesel üstünlük kurmaya basladılar.İlk ayırımda yine onlardan gelerek basladı.kürt isyanları ve kürdistan terakki cemiyetleri ile yola çıkıldı.

İkinci unsur ümmet ve tarikatlar ; Bir bir egitilen turuva atları zaten halkımın zayıf noktası olan dinin üzerinden etkili bir oyun oynandı.Tarikatler kuruldu içinde Atatürk ve kurdugu lak rejime karsı din üzerinden yakıcı eylemler baslatıltı baslatması için emir verildi.F.G kısaca fetto tarikatı bugün hukumetten polise bir çok kurumun içine sızarak faaliyet göstermektedir.Ve halk kendi öz bengliginden ayrılarak araplasmaya kendi töresini unutturulmaya karsı bir politka izlenilmekte.

üçüncü unsur,batılılasma adı altında kendilerine ilerici görünümü veren ahlak yıkıcılar.Bunlar medyanın ve belli kurumların içine yerlesmiş olan kesimdir.Bunlar düşünce ve insan hakları adı altında Ataya Töreye Türk'e iftirada bulunup asaglayarak kafa karstırmak ile görevlidirler.

Şimdi vatanıı seven sayan bir evlat genç hangi çagrıya güvenerek gençliginin verdigi heyecan ve ateşle savasıcak.

1.Halkların kardeşligi mi ? Hani o hep etnikleri ayrılıkcı fikirlerni malzeme olan söze

2.Din kardeşligine mi ?Truva atlarının kol gezidigi ve dillerinden etsik olmayan söze

İçimizdeki araplar belki gercekten o maksatla olamsada gidip din kerdeşligi diyor fakat kime hizmet ettigini bilmiyor.Çünkü mekanizma öyle ayarlanmıs

İçmizde ki etnikler halkların kardeşligi diyor o belki maksatı baska olsada dedigim gibi mekanizma ayarlı

Peki budurmda kim bu düzenin karsında olucak.İki yapay düşman ikiside birbirne zıt fakat aynı amaca hizmet veriyorlar.Hem Türkçü,töresine tarihine  baglı,hem,laik,hemde bu düzenin karsında olucak duracak kadar ateşli.Bunları hangisi bir araya toplar.Devamlı sabır edenlerin görüşleri mi.Yoksa Atsızın yada Türkçü fikirlermi.Ne yapılsın çicekmi atılsın.Gerçekci olun artık biz ırkcılık yapıyoz onlarda bu yüzden daga cıkıyor söylemleri 80 lerde kalmaktadır geçti o gunler geçti ne yazık ki artık devir kan devridir.Çiçek atıp aglama devri degil.Bu düşüncede olanların ateşli ve saldırgan olması gerekir çünkü düşman karsımızda uzakta degil.

Senin bu düşüncelerine karşı bir sürü kelime sarf edebilirim , Fakat İslamic sana cevabını verecektir , Diye düşünüp aranıza girmiyorum .

Merak ettiğim devir kan devriyse onada eyvallahımız var bizim .

Fakat sen öldürdükçe biteceğinimi zannediyorsun .

Bak kardeşim bu ülkenin yüzde 90 ı ya da 80 i müslüman Sen bu kadar müslüman olan bir ülkede dini çıkarmaya çalışıp sadece Türklük kurmak istiyosun.

Davalarımız aynı aslında senle TURAN fakat sen dinsiz Turan ben dinini koruyan Turandan yanayım Çünkü kim ne derse desin Osmanlıdan kalan bu topraklar Türk toprağından çok islam toprağı olmuştur ve öyle devam edecektir İnşallah ben ve benim gibi düşünenler oldukça . Bu konuda dişe diş kana kan bende varım. Korkum yok Allaha çok şükür , Ama sen bu ülkede dinsiz Turan yapamazsın ! Yaparsan benim gibileri bulursun karşında aynı davada birbirimizi harcarız olur biter kim kaybetti Türkler Aslında dışarının istediğide bu değilmi ?

Burdan Şu noktaya geliyorum gel ırkçılık yapmayı ve Türküm diyip bu ülkeyi benimseyen insanlarıda Turana kat onlarla bir ol İslamı karşına alma İslam ile yürüceksen yol arkadaşın bile olurum .

Birde Fetto dediğin yani Fetullah Gülen Hoca , Belki sevmezsin belki saygıda duymazsın ? Ama lakin senin benim Türklük için yapamadığını o yapıyor yanlışmıyım

Azcık Yiğiti öldür hakkını veren kavramına gel

Ne mi yaptı ;

Türk okulları açtı Türkçeyi heryere yaydı.

Türkleri insanlara anlattı Türklerin nasıl iyi nasıl adam gibi olduklarını .

Türkçe Olimpiyatları Düzenledi. vs.. vs..

Şimdi elini sol tarafına koy ve deki objektif olarak ben Türkçülük için ne yaptım bu adam ne yaptı benim Amerikan yanlısı dediğim adam Türkçeyi ismini duymadığım ülkelerde yaydı. Ben ne yaptım O binlerce kişiye Türklüğü Türkçeyi anlattı ben kaç kişiye Türkçe öğrettim . Bi cevap ver kendine için rahatsa sorun yok . !

Birde dersinki ben ilerde yapacağım eyvallah derim ama göstersene uygulamada kim senin beyenmediğin Hoca kadar Türkçeyi ilerletiyor Türkiyeyi tanıtıyor ? 

Ki onun kurslarında yetişen çocuklara bak, bide başka yerlerde yetişen çoculara emo memo tikky toko ... 

Selametle .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    aynısını yazmışım kusra bakmayın silinmesini rica ediyorum .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bang-bang
    bang-bang's avatar
    Dişi
    Dreamtn öldürmekle öldürmek arasında fark var erkekler zavallı  yaratıklar, teröristin dağa çıkmasını bekleyip onunla orada çatışmak kadar saçma bir şey olamaz, bunların yeri belli yurdu belli istihbarat teşkilatın var polisin var jandarman var, evlerini basıp bebeklerine kadar öldüreceksin bir tane tohum bile bırakmayacaksın, mezarları bile olmayacak beton fabrikalarında yakacaksın, hatta belki bu yaratıkların iç organları sıcakken alınıp ihtiyaç insanların yaşamı kurtarılabilir, hatta düşünsene ihraç bile edilebilir böylecene bir çuval pisliği paraya çevirmiş ülkeye hizmet eder hale sokmuş olursun, tohumsuz diken üreyemez bir soyu kurutmak yetişkin erkeklerini öldürerek mümkün olamaz, geriye intikam alcak kimseyi bırakmamak gerekir. Atsız gibi adamlar çok yumuşak adamlardı, inönünün kemalizmi yıkmasının sebebi pasif türkçülerdir, tabi kemalizmin ulus anlayışı bizimkisiyle çok farklı kemalizm düpedüz sosyal demokrasiye dayalı çoklu etnik yapının dil ve kültürde buluşturulmuş hamur olarak milliyetçiliğe yaklaştırılmış hali.  Atsız gibi adamlar ırkçı denmesine bile şaşırıyorum ayrıca Atsızın kaç kitabını okudunuz da onu eleştiriyorsunuz siz ne sertlik ne de sert tutum görmüşsünüz.

Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma. bang-bangle arkadaşsan ona asla yamuk yapma.
Toplam Hit: 6208 Toplam Mesaj: 40