Nissan Juke

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Beyle tasarım dışında düşünceniz nelerdir ? arka koltuları falan nasıl ? geniş mi 4*2 ile araziye gidilir mi ? clıo vardı sattım sayılırda :=)

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çok tipsiz ve genelde direksiyon koltuğunda bayan gördüğüm için midir nedir bayan arabası  diye bilinçaltıma işlemiş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çok tipsiz ve genelde direksiyon koltuğunda bayan gördüğüm için midir nedir bayan arabası  diye bilinçaltıma işlemiş. 

Yahu benim çok hoşuma gitti kullanma fırsatım olmadı ama.Çok uç noktalarda bir araba ya seversin ya sevmezsin sıradan değil.arka koltukları ve bagajı aklıma takılıyor.  55-60 arası bütcem var. Yalan yok bi mazda 3 olsa oda güzel olur :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

valla hocam teknik özelliklerinden pek anlamadığımı belirtmekle birlikte, bence tasarımı leş ve pek satan bir araba olduğunu düşünmüyorum. Şahsen nerde bir juke görsem çöpe atacak parası olan adam gözüyle bakıyorum. Anca takılmalık genç arabası olarak alınabilir. Arazide falan randıman vereceği düşüncesinde değilim. Yine de bilen birine danışmak lazım. 

Avukat/Hukukçu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Hocam her ne kadar tipsiz gelse de iç hacminin geniş olduğunu söylemişti bir arkadaşım. 

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

2012 model Juke 1.5 DCI 110 Beygirlik motor var hocam bende 4 yıldır bende araç.

Tasarım Hakkında;

- Tasarımını beğenen yada nefret eden insan çok şahsen ben beğeniyorum zaten beğenmesem binmezdim.

Motor ve Mekanik;

- Bilindiği üzere mekanik aksam komple renault tarafından üretiliyor. Motor,şanzuman,akü,turbo vs vs fakat güç ve tork anlamında çok tatmin edici bir araç.

Bakım;

- Nıısan servisleri bakım konusunda çok pahallı 10.000 km bir bakım yapılıyor ve 750-800 tl arası fiyatlarda. Renault servislerinde de bakım yaptıranlar olduğunu duydum ama kendim tecrübe etmedim :)

Kronik Problemler;

- Bu konuda çok problemleri olan bir araç yada bana denk geldi bilmiyorum ama araştırdığım kadarıyla yaşadığım sorunların hemen hemen hepsini yaşayan bir çok insan var. Neymiş sorunlar ?

1) 8000 Km de Klima hortumu patladı --> Servise götürdüm kronik problem yeni hortum üretildi dediler, garanti kapsamında değiştirdiler.

2) 10.000 Km de direksiyon kutusunda sıkıntı oluştu. Garanti kapsamında değiştirdiler.

3) 14.000 Km de Turbo hortumu patladı bundan dolayı partikül filtreside doldu arabada nerdeyse yağ kalmamış. Servise götürdüm hortum değiştirildi fakat partikül temizlenmemiş veya değiştirilmemiş bundan dolayı çok sonralarda sorun yaşadım genel müdürlüğe kadar aradım kavga dövüş derken temizlediler.

4) 58.000 km de fren muşuru arıza verdi. Değiştirildi.

5) 65.000 Km de bu sefer turbo borusu patladı göt gibi yolda kaldım kurban bayramı sabahı. özel servisten parça buldum gelip taktılar akşam taktıkları parçada patladı :)

Yani sözün özü aracın özellikler turbo aksamında çok problemler yaşanıyor ve kronik bu problemler.

Tabi yeni modellerde düzeltmişlerdir belki bilemiyorum :)

Ama aracın içine oturduğunda o sürerkenki aldığın haz hissiyat o sınıf araçların hiç birinde olduğunu düşünmüyorum ki bir çok araç kullanan biri olarak bu yorumu yapıyorum.

Arka koltuklar dar, yani aile arabası değil. Bagaj da küçük :/

Gelelim en önemli konuya, nedir bu ?

!!!!! SAVRULMA !!!!!!

Evet hocam arac sınıfının en savrulan aracı :D yüksek tecrübelerle sabittir :)

şaşi uzun ve dar olduğu için araçta çok kopmalar oluyor virajlarda ama esp denen teknoloji sayesinde ciddi anlamda yolda tutuyor seni araç ama bunu 1,2,3,4,5 hissettikten ve alıştıktan sonra artık kendin savrulsun istiyorsun çok tatlı bir hissiyat veriyor :D ki şahsen kendim virajlara deli dolu dalıyorum sırf bu hissiyat için.

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam almayı düşünürsen 63bine eniştem qashqai satıyor. köpek gibi yaktığı için lpg taktıracaktı ben lpg taktırıp rezil etme arabayı sat dedim ondan satıyor.

2012 model. full servis bakımlı.sağ ayna kırıldı serviste değişti. KMsini tam bilmiyorum da 30bin civarıdır.net sorar öğrenirim.

beyaz 1,6 benzin. tekna versiyonu.

şehir içi 50-55 şehir dışı 40-42 civarı yakıyor.

otomatik vites.

edit: yaklaşık 7 8 ay bu aracı ben de kullandım. yukarıdaki sorunların hiç birini yaşamadım :D arka koltuk ferah bagaj yeterli.

araçta bulabildiğim tek kusur bu kasaya 1,6 motor az geliyor. ışıkta yeşil olunca kökledin mi biraz bopuluyor motor.

96 corolla ile kafa kafaya anca çıkıyor ışıktan :)

diğer türlü sürüş keyfi falan on numara. park olayı da muazzam 2010 civicten daha kolay park edebiliyorum.rahat araç.

ama işte o yakıt yokmu o yakıt :D

joe_black tarafından 13/Eki/16 12:00 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    AdReNaLiNe bunu yazdı

2012 model Juke 1.5 DCI 110 Beygirlik motor var hocam bende 4 yıldır bende araç.

Tasarım Hakkında;

- Tasarımını beğenen yada nefret eden insan çok şahsen ben beğeniyorum zaten beğenmesem binmezdim.

Motor ve Mekanik;

- Bilindiği üzere mekanik aksam komple renault tarafından üretiliyor. Motor,şanzuman,akü,turbo vs vs fakat güç ve tork anlamında çok tatmin edici bir araç.

Bakım;

- Nıısan servisleri bakım konusunda çok pahallı 10.000 km bir bakım yapılıyor ve 750-800 tl arası fiyatlarda. Renault servislerinde de bakım yaptıranlar olduğunu duydum ama kendim tecrübe etmedim :)

Kronik Problemler;

- Bu konuda çok problemleri olan bir araç yada bana denk geldi bilmiyorum ama araştırdığım kadarıyla yaşadığım sorunların hemen hemen hepsini yaşayan bir çok insan var. Neymiş sorunlar ?

1) 8000 Km de Klima hortumu patladı --> Servise götürdüm kronik problem yeni hortum üretildi dediler, garanti kapsamında değiştirdiler.

2) 10.000 Km de direksiyon kutusunda sıkıntı oluştu. Garanti kapsamında değiştirdiler.

3) 14.000 Km de Turbo hortumu patladı bundan dolayı partikül filtreside doldu arabada nerdeyse yağ kalmamış. Servise götürdüm hortum değiştirildi fakat partikül temizlenmemiş veya değiştirilmemiş bundan dolayı çok sonralarda sorun yaşadım genel müdürlüğe kadar aradım kavga dövüş derken temizlediler.

4) 58.000 km de fren muşuru arıza verdi. Değiştirildi.

5) 65.000 Km de bu sefer turbo borusu patladı göt gibi yolda kaldım kurban bayramı sabahı. özel servisten parça buldum gelip taktılar akşam taktıkları parçada patladı :)

Yani sözün özü aracın özellikler turbo aksamında çok problemler yaşanıyor ve kronik bu problemler.

Tabi yeni modellerde düzeltmişlerdir belki bilemiyorum :)

Ama aracın içine oturduğunda o sürerkenki aldığın haz hissiyat o sınıf araçların hiç birinde olduğunu düşünmüyorum ki bir çok araç kullanan biri olarak bu yorumu yapıyorum.

Arka koltuklar dar, yani aile arabası değil. Bagaj da küçük :/

Gelelim en önemli konuya, nedir bu ?

!!!!! SAVRULMA !!!!!!

Evet hocam arac sınıfının en savrulan aracı :D yüksek tecrübelerle sabittir :)

şaşi uzun ve dar olduğu için araçta çok kopmalar oluyor virajlarda ama esp denen teknoloji sayesinde ciddi anlamda yolda tutuyor seni araç ama bunu 1,2,3,4,5 hissettikten ve alıştıktan sonra artık kendin savrulsun istiyorsun çok tatlı bir hissiyat veriyor :D ki şahsen kendim virajlara deli dolu dalıyorum sırf bu hissiyat için.

Teşekür ederim ama arka koltukları dar ise almam :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Hocam almayı düşünürsen 63bine eniştem qashqai satıyor. köpek gibi yaktığı için lpg taktıracaktı ben lpg taktırıp rezil etme arabayı sat dedim ondan satıyor.

2012 model. full servis bakımlı.sağ ayna kırıldı serviste değişti. KMsini tam bilmiyorum da 30bin civarıdır.net sorar öğrenirim.

beyaz 1,6 benzin. tekna versiyonu.

şehir içi 50-55 şehir dışı 40-42 civarı yakıyor.

otomatik vites.

edit: yaklaşık 7 8 ay bu aracı ben de kullandım. yukarıdaki sorunların hiç birini yaşamadım :D arka koltuk ferah bagaj yeterli.

araçta bulabildiğim tek kusur bu kasaya 1,6 motor az geliyor. ışıkta yeşil olunca kökledin mi biraz bopuluyor motor.

96 corolla ile kafa kafaya anca çıkıyor ışıktan :)

diğer türlü sürüş keyfi falan on numara. park olayı da muazzam 2010 civicten daha kolay park edebiliyorum.rahat araç.

ama işte o yakıt yokmu o yakıt :D

yok hocam benzinli araba almam .D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Evet kadin ya da gay arabasi diyorlar opel tigra gibi .

Tipi yaramaz 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

i30 

Toplam Hit: 3848 Toplam Mesaj: 37
araba araba nissan juke