*Nix‘Çiler !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

musdawdaf bunu yazdı:
    -----------------------------

an itibariyle fedora 16 tamamen coktu

recovery yapmayı dusunmuyorum zaten bi hata alıyordum onceden de

yine en guvenilir kapımız olan ubuntu 10.04 lts den devam

fedora çok iyi, güzel eşyler yapıyor fkat şu çökme sorunları benide delirtmişti.Kde'ye geçmiyorum bilde, adam gibi durduğu zaman sayısı az.Fakat gnomela birlike bile çöküyordu.

Ubuntu lts'leri çok daha sağlam oluyor.Fakat mint kurdum.Tavsiyemdir hocam.Problem yaşamıyorum.

Ah birde GUİ mac 'inkine benzese...OTurup ben yapıcam sonunda bi tane.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

musdawdaf bunu yazdı:

an itibariyle fedora 16 tamamen coktu

recovery yapmayı dusunmuyorum zaten bi hata alıyordum onceden de

yine en guvenilir kapımız olan ubuntu 10.04 lts den devam

fedora çok iyi, güzel eşyler yapıyor fkat şu çökme sorunları benide delirtmişti.Kde'ye geçmiyorum bilde, adam gibi durduğu zaman sayısı az.Fakat gnomela birlike bile çöküyordu.

Ubuntu lts'leri çok daha sağlam oluyor.Fakat mint kurdum.Tavsiyemdir hocam.Problem yaşamıyorum.

Ah birde GUİ mac 'inkine benzese...OTurup ben yapıcam sonunda bi tane.

Bu sadece Fedoranın bir sorunu degil eger ubuntu lts tarzi dagitim kullanmıyorsan hepsinde var maalesef

11.10 yuklesem oda zart diye bi yerde cokebiliyor repair yapınca hemen duzeltilebiliyor artık.

Burada yazdık cokuyor falan diye bunu her yukledigimizde cokuyor diye algılamamakta lazım  :D.Millet okuyup son surumlerden soguyacak.

Begenilen dagitimlarin en son surumleri genelde gayet saglam ve stabildir.Ozellikle yeni kullanıcılar son surumleri Ubuntu 11.10, Fedora 16 falan yuklese daha kullanıslı olur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ahaha :D windowstan daha az çöktüğü, daha sorunsuz olduğu kesin tabi.

ubuntu LTS iyidir de linux mint te güzel kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

ahaha :D windowstan daha az çöktüğü, daha sorunsuz olduğu kesin tabi.

ubuntu LTS iyidir de linux mint te güzel kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar.

zumsuk ubuntu için mac teması bulursan  paylaşırmısın tabi denediğin güzel birşeyler

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Search.asp?Murit=zumsuk&Yer=Konu

abi burda bir yerde vardı fakat nerde hatırlamıyorum, linux kısmına gel, mutlaka paylaştım.HAngi konudaydı emin değilim.Direkt iatkos kurup geçtim şimdi :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Bir ara, apple kurdum hackintosh, bir defasında sadece ekranı görebildim net ve diğer bağdaştırı ayarı yapamamıştım,

C:'yi biçimlendirip kurdum, ama açılmıyor sistem bir kere açık görebildim bir ton hata veriyor ölüm ölüm apple kurmak.

Ki başardım başaramadım arası bir şey, daha önce apple'la sevişmiş birinin yardımına ihtiyacım olacak :)) Bileniniz varsa süper olur.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

Bir ara, apple kurdum hackintosh, bir defasında sadece ekranı görebildim net ve diğer bağdaştırı ayarı yapamamıştım,

C:'yi biçimlendirip kurdum, ama açılmıyor sistem bir kere açık görebildim bir ton hata veriyor ölüm ölüm apple kurmak.

Ki başardım başaramadım arası bir şey, daha önce apple'la sevişmiş birinin yardımına ihtiyacım olacak :)) Bileniniz varsa süper olur.

iatkos l1 de sıkıntı çıkmadı.Bende ilk kurduğumda 16. denememde mi ne tamamen kurabildim.Kext'ler ölüm.Aslında apple bilgisayar olsa sıkıntı değil.Tek sorun başka bilgisayarlar için, başkaları tarafından(amatör coderlar genellikle) yapılması.Apple yapıp vermiyor kısacası

http://www.tahribat.com/Forum-Macos-Lion-Final-Surumu-Olan-145293/

ayrıca

http://www.tahribat.com/Forum-Mac-Os-Lion-147385/

http://www.tahribat.com/Forum-Mac-Hakkinda-Yararli-Bilgiler-145526/

iatkos dene hocam.Bende pek sorun çıkartmadı.Sen herşeyi düzgün yaptığın sürece oda düzgün çalışıyor :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

Unutmusum yazmayı kızdım kendime harbi.

Mandriva ın tutarsız politikaları yuzunden bircok calısanı ayrılıp kendi dagıtımınlarını olusturdular.Ayrıca ben de turkiye destek grubunda bulunuyorum.

Neyse dagıtımın adi Mageia.Daha ilk surum cıktı sadece.Kullanım olarak oldukca kolay ve hız bakımından da cok iyi olan bu dagıtımı denemek isteyenler

www.mageia.org adresinden bi ziyaret edip bakabilir.

Ekran goruntuleri ve daha cok bilgiyi de ekleyecem bi kac aksama

Hatta ilk kurulus mesajını da atayım

Paris, September 18th 2010

As you may have heard, the future of the Mandriva Linux distribution is unclear.

Most employees working on the distribution were laid off when Edge-IT was liquidated. We do not trust the plans of Mandriva SA anymore and we don't think the company (or any company) is a safe host for such a project.

Many things have happened in the past 12 years. Some were very nice: the Mandriva Linux community is quite large, motivated and experienced, the distribution remains one of the most popular and an award-winning product, easy to use and innovative. Some other events did have some really bad consequences that made people not so confident in the viability of their favourite distribution.

People working on it just do not want to be dependent on the economic fluctuations and erratic, unexplained strategic moves of the company.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi madem yeni bir oluşumv ar şunu iletmek lazım : basit, kullanıma hazır, kararlı (ha bire çökmeyen) birşey olmalı.

gnome-shell süper ötesi bir ilaç.Bunun üstüne çökmemeyi ve hızı başarırsa tamamdır.

Bence odaklanmaları gereken konu : dosya kopyalama, resimleri sorunsuzca açma (ve videoları hemde büyük olanları) , açılış ve kapanış sürelerini hızlandırmaktır.

---

dedem kullanabilsin yani.

Bunun yanında çok sağlam grafik olmalı.Arayüz güzel dursun.Öyle unix ler gibi görünmesin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

pc de mac os kullanıyorum oldukça güzel !

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
Toplam Hit: 15211 Toplam Mesaj: 104