Nokia Lumia Alınır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar;

Öncelikle şu anda beni biraz uzun vadede götürecek, yarı yolda bırakmayacak ve temel ihtiyaçlarımı iyi bir şekilde karşılayacak bir telefona ihtiyaç duymaktayım

Nasıl bir kullanıcıyım?

PC ortamına windowsçuyum mecburen

windows harici bir çok denemelerim oldu ancak uzun sürmedi,

Ofis ortamında haftanın 5 günü çalışıyorum, Microsoft Office Outlook hayatımın en önemli parçası,

Günde ortalama 700 e-mail alıyorum, 150 e-mail yolluyorum, (ekli dosyalar da oluyor baya)

Çok telefon görüşmesi yapıyorum işim gereği,

Android meraklısı değilim, o kadar windows meraklısı da değilim

Fazla oyun meraklısı değilim,

Performans, hız ve şarja önem veriyorum

Fazla uygulama da önemli değil, ihtiyacım olanlar yeterli

İhtiyaç duyduklarım

E-mail alışverişi ve internet kullanımının çok iyi olması gerekli,

Her türlü e-maili kolaylıkla açabilmeli ve kolaylıkla yanıtlayabilmeli,

Media ve office uygulamalarının tatmin edici performansta olması gerekli,

Kameranın çok iyi olmasına gerek yok

Şarj olayında beni yarı yolda bırakmaması gerekli,

Donma, takılma, kayma, algılamama gibi problemlerin olmaması gerekli,

Bluetooth, dosya transferi vs. iyi olmalı,

Çok büyük olmamalı, çok da küçük olmamalı

Bu yazdıklarımdan yola çıkarak, gerçekten Nokia Lumia konusunda tecrübeli olanlar;

"Kardeşim senin Nokia Lumia kullanman gerekli" ya da "Hiç bulaşma kardeşim senin ilacın bu" şeklinde öneride bulunabilirlerse çok memnun olurum.

Fazla vaktim yok. 2-3 gün içinde artık gerçekten adamakıllı telefon almak zorundayım,

Edit: Ayrıca hangi modeli tercih etmeliyim?

Edit 2: Eklemem gereken şey, Blackberry kullandım şirketten, çok sıkıntılı, sorunlu, şarjı 2 saat gitmiyor, artık kullanmak istemiyorum.

Teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

kardeşim senin ip5 e ihtiyacın var :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

şimdi kameraya ihtiyacın yok oyuna android markete de ihtiyacın yok.

ama uzun şarj,hızlı e-mail istiyosun bana kalırsa bunun için en uygun telefonlar tuşlu blackberry ler olur alıştıktan sonra çatır çatır halledersin ms programlarını nasıl halledersin o konuda bir fikrim yok fakat.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı

şimdi kameraya ihtiyacın yok oyuna android markete de ihtiyacın yok.

ama uzun şarj,hızlı e-mail istiyosun bana kalırsa bunun için en uygun telefonlar tuşlu blackberry ler olur alıştıktan sonra çatır çatır halledersin ms programlarını nasıl halledersin o konuda bir fikrim yok fakat.

hocam :)

Edit 2: Eklemem gereken şey, Blackberry kullandım şirketten, çok sıkıntılı, sorunlu, şarjı 2 saat gitmiyor, artık kullanmak istemiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Anladığım kadarıyla senin telefona değil 7 inç tablete ihtiyacın var. Samsung un masaüstü yada disüstü pc de kullanılan windows 8 işletim sistemli tabletleri var. Onlara bakmalısın. E-posta işi ile yoğunsun. 850 e-posta iyi rakam ve hiçbir telefon bu kadar yoğunluğa düzgün cevap veremez diye düşünüyorum.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

E mail trafiği yüksek. Tablet kullansan daha uygun olur. Günde ortalama mail trafiğim toplam 100 civarında. Telde şarjı sömürüyor. Tablette herşey normal. Kullandığım tablet samsung galaxy note 10.1 n8005.  Yinede tel isterim dersen galaxy note 2 kullanan arkadaşlar var onlar sana performans belirtsin.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Dostum Nokia Lumia 820 kullanıyorum dediklerin hepsini rahatlıkla yapabilecek performansta.

Magazası cok iyi olmamakla birlikte vasatta degil, ekran iyi kamera iyi performans hız ve kalite bakımından tavsiye edilir.

Office icerisinde yüklü geliyor dolayisiyla ekli dosyalari acmanda bir sıkıntı çekmezsin,

şarj olayi göreceli bir durum beni gün boyu götürüyor. Bahsettigin 700 e maillik performansı telefon üzerinden yürüteceksen blackbery gibi bununda şarjı 2 saatten öte gitmez.

Parlayan bizi paylar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

gunde 800 e-mail desek duz hesap

hepsine takriben 30 saniye baksan, ekranın 6.6 saat açık kalır demek

buradan yola çıkarak seni hiç bir telefon akşama çıkarmaz

ha 700 mail geliyor ben bakmıyorum hepsine diyorsan kaç mail geldiğini önemi yok

mail gelme aralıklarını sen belirliyorsun, istersen elle guncelleyipde bakabiliyorsun

geri kalan istediklerin için ise 820 derim aslında aşağısada kurtarır seni, sistem yağ gibi akıyor hepsinde ama 820 donanım olarak daha iyi

920 biraz buyuk senin için sanırım 820 ile donanımı aynı kamerası daha iyi ekranı vs i daha buyuk felan

şunuda belirtiyim, kardeşimin teli s3 oldugu için surekli onunkıyle kıyaslıyorum

şarj suresi daha fazla

3g bağlanma gucu daha fazla

wireless bağlanma gucleri arasında dağlar var s3 resmen wifi ozurlu

s3 de rehbere giriş 5 saniye =)

ara sıra takılmalarıda mevcut

DestinatioN tarafından 05/Tem/13 23:57 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

tablet al hocam sen

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

öneriler için teşekkürler, şunları da belirtmeliyim

tablet kesinlikle olmaz, benim telefonu kulağa bir çok kere götürmem gerekecek,

700 e-mailin çoğu ofiste olduğum için okunmadan (okundu olarak işaretlenecek)

dışarı müşteri ziyaretlerine çıktığım zaman bakıp cevaplıyorum ya da hafta sonu yurtdışı maillerine bakıp cevaplıyorum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=-3QBISAAWsk

http://conversations.nokia.com/2013/01/15/nokia-lumia-the-secure-business-smartphone/

http://conversations.nokia.com/2013/01/30/nokia-and-business/

iş için düşünüldüğünde rakip olacak bir cihaz göremiyorum. sadece lumia değil bütün windows phone cihazlar iyidir.

htc 8x düşünebilirsin, boyutu, inceliği falan iyidir.

ama benim önerim lumia 920 dir. çünkü kullanıyorum ve istediğin özellikler fazlasıyla mevcut. 

yukarda verdiğim linkleri incele az çok ingilizcen vardır yoksa da çevir türkçe ye bak. 

ofis yönetimi microsoft un tekelinde olduğu için windows phone sistemli bir cihaz işini asla aksatmaz ve rahatça kullanırsın.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
Toplam Hit: 9330 Toplam Mesaj: 48