folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Nufus Artmamasına Rağmen Ev Yapımı Ve Satışının Sürekli Artması.

Nufus Artmamasına Rağmen Ev Yapımı Ve Satışının Sürekli Artması.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Ben daha çocukken yaşadığım yerde ve büyük şehirleri ziyaretimdeki ile yıl 2010-2015-2017 de durumlar birbirinden o kadar farklıki. 

Nufus artışı okadar yüksek olmamasına rağmen ve eski evlerin belki binde biri yıkılmasına rağmen yani nufus neredeyse sabitken konut sayısı nasıl bu kadar katlanabiliyor ?

hadi cep telefonu satışı artışı nı insan anlar , atarsın kırılır eskir. 

restoran sayısı artabilir çünki yiyorsun sonra çıkarıyorsun gidiyor yer kaplamıyor.

şimdi bir kişi birden fazla ev alıyor insanlar yazlık vs alıyor diyebilirsiniz tabi bir yere kadar kabul fakat ev alıp yatırım amaçlı kiraya bile verseniz içine bir hane yerleşmesi lazım eğer bu durum olsaydı sadece milyonlaca boş ev de olurdu ancak görünen durum öyle değil.

istanbul izmir ve ankaraya göç diyebilirsiniz fakat sadece büyük şehirlerde değil küçük şehirlerde de acayip konut artışı var. 

aklımın tek aldıgı şey insanların daha fazla büyük ailelerden çekirdek ailelere hatta tek kişi yaşayan insan sayısının artması.

örnek olarak annemler 5 kardeş ve hepsi bir hanede yaşıyorken şuan 5 kardeşin şuan hepsinin farklı evleri var. 

fakat tek sebep bu mudur ? nasıl oluyor da hala deli gibi konut satışları yapılabiliyor. 

evet param olsa en iyi yatırım aracının altın değil emlak oldugunu düşünüyorum çünki her zaman kiracı bulunabiliyor ve hem altın gibi değeri artarken hemde aynı anda sana gelir elde ettirebiliyor fakat altın oldugu yerde gelir elde ettirmez al sat yapmıyorsan.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

http://www.dapyapi.com.tr/kampanyalar/dap-yapi-izmir

bu arada bu proje için ne diyorsunuz bir 3+1 veya 2+1 alsak 10 yıl vadeli ? hem kira geliri hemde değer artışı ile parasını 5.yıl cıkartır gibi geliyor bana.

http://www.sozcu.com.tr/2017/emlak/dap-izmir-satisa-sunuldu-2056686/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Çok yönlü düşününce , şipşak çözersin bu soruyu.

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Yabancılara konut satışını boşa mı çıkardılar sanıyorsun? Türkiyede 3 milyon suriyeli var güya en az 7-8 milyondur ki bu surileri siktiret en az 10 milyon diğer milletlerden gelen var. 

İstanbulda olup millet nasıl bunun farkına varmıyor anlamıyorum heryer türkmenistanlı kazak afgan pakistanlı kaynıyor. Kısacası bu vatandaşlar oturuyor o evlerde kiracı olarak. kaçak göçek heryerden adam var kimin skinde müteahhit emmilerin cebi dolduktan sonra. Sırça köşklerinde takılıp bunların arasına karışmıyorlar ki. Zkmişim vatandaşı kafası. Biraz gözünüzü açın.

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

http://www.dapyapi.com.tr/kampanyalar/dap-yapi-izmir

bu arada bu proje için ne diyorsunuz bir 3+1 veya 2+1 alsak 10 yıl vadeli ? hem kira geliri hemde değer artışı ile parasını 5.yıl cıkartır gibi geliyor bana.

http://www.sozcu.com.tr/2017/emlak/dap-izmir-satisa-sunuldu-2056686/

Bem bi bakayim buraya ilk defa gordum firmayi .

Ulkede lokomotif sektor insaat .

Gelir vergisi dusurme yontemi

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Benim bir evim yok, para birikimim de yok, ev almak için muazzam faizli kredi çekmek lazım, A. sikiyim böyle hayatın. Millete bakıyorum binayı yıktır müteahhit'e arsayı ver ev diktir kirayla geçin... Lan millette üçer beşer 10'ar 20'şer ev dükkan vs var.

Hayatta 5-0 gerideyim zaten ne olacak lan böyle. Şu ev sahibi olamayıp kirada olan insanların bir evi olsa bu vampir landlord asalaklarından kurtuluruz. Bunlara çalışıyoruz sürekli Yeter ceddini sikiyim yeter. Zaten aradığım kadını bu yüzden bulamıyorum gece gece neyse bir asabilik geldi..

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Noyan bunu yazdı

Benim bir evim yok, para birikimim de yok, ev almak için muazzam faizli kredi çekmek lazım, A. sikiyim böyle hayatın. Millete bakıyorum binayı yıktır müteahhit'e arsayı ver ev diktir kirayla geçin... Lan millette üçer beşer 10'ar 20'şer ev dükkan vs var.

Hayatta 5-0 gerideyim zaten ne olacak lan böyle. Şu ev sahibi olamayıp kirada olan insanların bir evi olsa bu vampir landlord asalaklarından kurtuluruz. Bunlara çalışıyoruz sürekli Yeter ceddini sikiyim yeter. Zaten aradığım kadını bu yüzden bulamıyorum gece gece neyse bir asabilik geldi..

Aynen kiradayım kardeşim , üzdün :) 

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

Yeni konut yapildikca insanlar daha iyisinde daha pahalisinda daha elit olan yerdeki evde oturmak istiyor. Statu sembolu ve guven icin talep ediyorlar yeni ve pahali daireleri. Cevrene bak eline daha fazla para gecse nerdeyse herkes evini degistirmek ister. Ayrica su an ev arkadasindan veya ailesinden ayrilip yeni eve cikmak isteyen milyonlar var. Hepsi maddi sebeplerden aileleriyle vs kaliyor. Istanbulda pansiyonlarda yasiyor insanlar eve cikacak maddiyatlari olmadigi icin. Piyasa kendini surekli orantiliyor arza talebe gore. 20 milyon ev de yapsalar bos kalmaz daireler fiyat uygun olduktan sonra. Sirada milyonlarca insan var o evleri dolduracak

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

köylerden kentlere göçler bile ciddi artış sağlar. E her sene bayağı bir ev yıkılıyor. Evlenen insanlar oluyor. mesela 1 evde 5 kişi yaşıyor 3 çocuk var. 3 ü evlenince hop otomatik 3 ev. bunun yatırımı cartı curtu var. Para kastırıp daha iyi eve çıkmak için çabalayanlar var ... Bir de kara para aklamak için parayı betone gömenler var o da ayrı mesele...

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Mesela bizim mahalle dengeyi bozan iyi bir örnek . . arz talep her yerde aynı olmuyor . 

Adam 6 kattan fazla ev vermiyor . Boş parseller in boyu 350 500m2  civarı . Daire boyları 2+1 3+1 istisnalar dışında hep böyle . Ve ortalama 200 yeni apt yapıldı 10 yılda belki daha fazla . 

Şimdi bu neyi bozuyor . 

Oturduğu  semtte az millete para var . Ve cevreden bilenler bu mahalleye kapak atmak istiyor .

Şöyle söyliyim . 500.000 TL altı 0 boş daire sayısı %10 bile değildir onların da satılmama nedeni sahibidir apt mana bilmediği adam istemiyor ve satmıyor dur . İnanmazsınız mahallede 1 yıl öncesine kadar emlakçı da yoktu satılan topraktan satılır dı .........

Sen kalite yap bak bakalım satılıyor mu satılmıyormu . Karını düzgün ayarla bak bakalım satılıyor mu satılmıyormu .

E böyle olunca müteahşt bakıyor deli gibi satılıyor 5 mahalle ilerde adam yapıştırıyor apt 100 daire satış yok neden çünkü mahalle çöp hiç bir şey yok   daire pok fiyat pok  muhit pok binalarda iskan sıkıntı vs vs vs vs . 

Emlak sayısını en çok bozan şey BENCE  .

Kalitesiz konum 

Kalitesiz çilik

Aşırı yüksek fiyat 

D_a_p yapı gibi büyük firmaların bok gibi devasa projeleri . Millette gidip orda oturmaya başlıyor . Sanki ucuz sanki kaliteli sanki kar elde edecek .

EN ÖNEMLİ ETKEN İSE NE KADAR MAHO ÖKÜZ VARSA PARALI VE 1.000.000 TL SİNİ 2.000.000 YAPMANIN EN KOLAY YOLUNUN EV YAPMAK OLDUĞUNA İNANDI .

samaccc tarafından 21/Eki/17 09:07 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Sonuç S.... Poponun davası olmaz. Paran yoksa aylık en az 10.000 tl gelirin düdüklenmeye devam olacaktır.

Toplam Hit: 3347 Toplam Mesaj: 26
ev konut para güç