folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Okulda Dayak Yeseniz Ne Yaparsınız?

Okulda Dayak Yeseniz Ne Yaparsınız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Blue_moon bunu yazdı:
    -----------------------------

ortaokula giderken daha dün gibi hatırlıyorum bizim hocaların tümü ortaokul mezunuydu.

Eskiden öğretmen ihtiyacı olduğu için ortaokul mezunlarını bile öğretmen yapmışlardı

ee tabi doğal olarak az eğitimli insanlar oldukları için öğrencilere çok eziyet ediyorlardı 

öğrenciler de korkudan kimseye sesini çıkaramıyordu şimdi biraz daha düzelmiş gördüğüm kadarıyla

iyi hatırlıyorum bizim derse giren öğretmenlerin tümünün elinde sopa vardı sopasız öğretmen yoktu

şimdi bazı okullarda öğretmenlerin sopa ile dolaşması yasaklanmış, zaten öle olması da gerekiyordu

-----------------------------

şimdi biraz düzeldi evet ama bu sefer öğrenciler bir birlerine giriyor 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    burda herkez aga olur dayı olur zaten herkez bişeler söler kacı dogru kacı yanlış umarım hepsi dogrudur herkezın söledıgı :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

bizim öğretmen bizim sınıfı komple cetvelle patakladı da ne oldu

aynen devam

Koca hestiy aya bedenem ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek
    bu eğitim sisteminde dayak yemeden ilk orta lise bitiren ben tanımıyorum. dayak normal bişey olmuş okullarda , çünkü hoca dedikleri memurlar zaten eğitimsiz cahil tipler , hayat görüşü olmayan , öğrenci yetiştimek gibi bir amacıda olmayan basit insanlar ne yazıkki ,iyi hocalarda var tabiki kendini yetiştirmiş olanlar yada o tip hocaların dayak attığını görmedim. okullarda dayak bir gerçek ise önlemenin tek yolu öğretmen eğitimine önem vermektir. ülkenin en büyük sorunu bence eğitim, hiç bir iktidar sorun çözmek amacıyla gelmediğinden ve eğitim yatırımlarının meyveleri gelecek seçimlere kadar toplanamayacağından Atatürk'den sonra hiç bir hükümet eğitim adına bir politika bile geliştirmedi. okulları kendi haline bıraktı, kemal abinin dediği gibi özelleşse daha bile iyi olabilir şu haline göre, okul-öğrenci arasında bir müşteri-şirket ilişkisi kurulur ama bunda ne sorun varki şu çağda devlet -vatandaş ilişkisi bile müşteri-şirket ilişkisine döndü nerdeyse ama ne yazıkki vatandaşlık hizmeti alabileceğin devleti seçmek gibi bir hakkın yok, ama eğitim alacağın okulu seçebilirsin, mesela çocuğunu dayak atılan bir okula göndermezsin dolayısıyla o okula parada vermezsin. en iyi hizmeti verebilen okulların çok öğrencisi ve müşterisi olur, müşterilerinden kazandıkları paranın önemli bölümünü eğitime yatırmak zorunda kalırlarki para kazanmaya devam edebilsinler.

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 3886 Toplam Mesaj: 35