folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Okullarda Tablet Dağıtımı Ve Sonuçları

Okullarda Tablet Dağıtımı Ve Sonuçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Demin bir tartışma yaşadım.. Birisi Okullarda tablet dağıtımının bilinçli olarak eğitimi baltalamak amaçlı olarak yapıldığını iddia etti.

Şöyle ki; devlet, tableti alan düşük-orta seviye ailelerde olan çocukların derslerden kopacağını, başarılı öğrenci olamayacağını biliyor. Onları oyuna, internete v.s. bağımlı kılarak ders çalışmalarına engellemek amaçlı olduğunu söyledi. 

Şimdi çevremdeki akrabaların çocuklarına baktığımda ya da dışarda gördüğümde bir çok çocuk ellerinde tabletler ve sürekli oyun falan oynuyorlar ya da facebook gibi yerlerde dolaşıyorlar. normalde böyle bir lükse sahip olmayanlar da bu furyanın kurbanı gibi. En basitinden kendi akrabalarımın çocuklarını sürekli oyun oynarken görüyorum, ve ziyaret ettiğimde hiç ders çalıştıklarına denk gelmedim.. Zaten eskiye oranla ders durumları kötüleşmiş.. Burdan genelleme yapmak ne kadar doğru bilmiyorum..

Şimdi tv izleyemediğim için türkiye gündemini pek takip edemedim.

İddia şu; sanırım düz liseler kapatılmış, sınavda başarılı olamayan öğrenciler imam hatip liselerine kayıt ediliyormuş (bi habere denk geldim fatih altaylı nın kızı bile oraya kaydedilmiş diye..) Hal böyleyken, çocukların eğitimini en asgari seviyeye indirip, ders çalışmalarını engelleyerek imam hatip liselerine alarak, rahmetli erbakan ın dedği arka bahçeyi oluşturmak mıdır?  Malum, imam hatip mezunları genel olarak şuanki hükümetin zihniyetini desteklemekte.. (istisnalar vardır elbette ama ekseri böyle diye görüyorum)

Ne kadar açık olabildim bilmiyorum ama kısaca söylersem, bu tablet dağıtılma işi, öğrencileri eğitimden uzaklaştırmak, sınavlarda başarısız olmasını sağlayarak imam hatip liselerine doldurmak ve gelecek yıllar için kendilerine oy kaynağı yaratmak amaçlı mıdır? 

Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.. Çünkü bu son sistem değişikliklerinden haberim yok pek.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

sanmıyorum hocam ya. doğru öğrenciler imam hatiplere kaydırılmak isteniyor ama tablet dağıtımını da bunun bir parçası görmek biraz saçma gibi. benim çocukluğumda tablet yerine mahalle maçı seçeneği vardı ve ders yerine o daha ilgimi çekerdi. şuan çocukların elinden elektronik cihazların düşmemesinin sebebi yozlaşmışlık. mal bir nesil yetişiyor bence.

lepusmorris tarafından 30/Ağu/14 00:42 tarihinde düzenlenmiştir

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

Valla gunydn bunlari gecde olsa farkedeblmk  yinede guzel hala umut var.

Turkiyede  egtm sistemi cok iyiyms gibi bide tablet dagtyn hemi ve bunlari cocuklar ders calissin die :) 

Haddi len ordan  orda donen rantin reklamin  senin bu saydiklarin sadece yogurdun kaymagi hocam emin  ol.

Turkiyede yapilan hic bisey durup dururken  hayrina veya bu millet icin yapilmaz .

Oyle gozukur sadece.

Bu konu guzel ama tartisabilene siyasete giricek  bi kac kendini bilmez cikip  tayyibi savncak falan derken konu silincek

Ama dedgm gibi bunlari farketmek dile getirmek yinede bi umut var  :) 

Nev-i Şahsına Münhasır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

Valla gunydn bunlari gecde olsa farkedeblmk  yinede guzel hala umut var.

Turkiyede  egtm sistemi cok iyiyms gibi bide tablet dagtyn hemi ve bunlari cocuklar ders calissin die :) 

Haddi len ordan  orda donen rantin reklamin  senin bu saydiklarin sadece yogurdun kaymagi hocam emin  ol.

Turkiyede yapilan hic bisey durup dururken  hayrina veya bu millet icin yapilmaz .

Oyle gozukur sadece.

Bu konu guzel ama tartisabilene siyasete giricek  bi kac kendini bilmez cikip  tayyibi savncak falan derken konu silincek

Ama dedgm gibi bunlari farketmek dile getirmek yinede bi umut var  :) 

Galiba zorlu grubuna peşkeş çekilmişti,malı götürüler yine.

HolyReform tarafından 30/Ağu/14 00:45 tarihinde düzenlenmiştir

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

kendini devletin başına koy  ve neden çocukları gerizekalı yapmak gibi bi isteğin olsun ? 

devlet öğrenciye kitabını defterini ücretsiz veriyordu. şimdi tabletide ücretsiz verdi.  verse bi dert vermese bi dert.  bence vermeleri iyi oldu. çalışmayan öğrencilerde ailelerinin problemi.   adam gibi takip etsinler kontrol altına alsınlar çocuklarını. 

zaten yakında çıkar kokusu başarılı bi olaymı yoksa değilmi diye.  

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

Şimdi tablette kendini kaybedip dersleri küllüm bırakacak bir öğrenci tablet olmasada bir şekilde dersten kaytarır ama zaten derse karşı hevesi olupta imkan olmadığı için bilgi teknolojilerini kullanamayan bir öğrencinin eline tablet geçerse okul performansı çok daha artabilir bence bu biraz fazla muhalif bir komplo teorisi olmuş

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Küçük Kızkardeşim de 8 yaşından beri laptop var. 2 yıldır da tablet var. Şuan 15 yaşında.  

Tabi oyun da oynuyor ama dersleri gayet ii. Sınıfının birincisi.  

Kısaca bu iş kişiye ve ailenin ilgisine göre değişiyor.  Bunun elektronik cihazlarla pek ilgisi yok. 

Cep telefonu konusu biraz farklı tabi.  Bu sene aldım abisi olarak 1 telefon.  Sene sonunda ders performansı na bakıp bu konuya yazarım. 

Onun dışında kuzenlerim arkadaşlarımın çocukları ve kardeşlerini de gozlemledim. Tableti olup ta dersleri ii olmayan sadece 2 kişi gördüm. Onun da kaynağı tablet değil.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

yillardir bitmedi su seriat gelecek aglakligi. boyle birseyi iddia eden veya inanan biri potansiyel olarak her boka inanabilir bence. sut dagitimi icin de bi senaryo uyduralim; cocuklari sutu sabah icer, sabah ne yapilir? namaza kalkilir. o zaman sut'u, cocuklar sabah namazini kilsin diye dagitiyorlar. bu mantikla yola cikarsan iyi-kotu herseyi seriat gelecek sacmaligina baglayabilirsin.

ha egitim sistemi cok mu iyi? tabi ki hayir. rezalet durumda. keza tablet dagitiminda yandaslarin cebine para girmedi mi? tabii ki girdi. ama arkasindan boyle bir niyet aramak en yalin tabirle bok atmaktir.

Triumph tarafından 30/Ağu/14 00:56 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Tableti verirsin içerisinde kısıtlandırılmış işletim sistemi olur. öğrenci tc kimliğiyle girer önüne dersleri gelir; örneğin kimya dersini açar, interaktif deneylerini yapar, sonra değerlendirmeye geçer ve en son testine geçer. sonra hatalı olduğu kısımları gösteren uygulama açılır vs vs. Sen çocuğun eline doğrudan android tablet verir içine de hiç bir yazılım atmazsan bir boka yaramaz.

Tespit edilen zararlar:

1. müfredat için geliştirilmiş bir yazılım yok

2. malzemesi aspest içeriyor

3. devletin kasasına zarar

Sonuç ne oldu? Birileri şov yaptı, birileri para kazandı, fakir olan türk halkının cebinden dünya kadar para boşuna harcandı.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Yazdım yazdım sildim, ne diyeceğimi bilemiyorum. Partisi pırtısı ideolojisi fark etmez, insanlarda hakikaten bir mantık fukaralığı başlamış. Koca bir nesil sosyal medya ve arabesk rap dalgalarıyla telef oldu gitti resmen.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bence tablet işi kesinlikle kötü bir fikir değildi.

teknolojiyle bir eğitim verilmesini amaçlıyordu bence.

ama eğitim sistemi , sen ne zamandır yoksun bilmiyorum ama gitgide kötüye gidiyor.

öğretmenlerin öğrencileri ezdiği düşünülerek ellerinden çok hakları alındı ve öğrenci-veli odaklı bir sistem oluşturuldu.

böylelikle öğretmenler öğrencilere hatta ne oldum delisi velilerle uğraşmaktan çocukla ilgilenemez oldular.

öğretmen şikayet hattımız var artık düşün. otu boku şikayet etsinler diye..

sınıfta kalma kalktı. bir boy sayıyorlardı unuttum ama abuk sabuk kuralar kondu.

lisede adını yazamayan öğrenci lise diploması alıyor abimin öğrencisi

sistem bu öğrenciyi kolluyor

hal böyle olunca öğretmenler eğitim kalitesini bilinçli şekilde düşürmeye başladı. anlayacağın lanet olsun diyorlar.

tabi öğretmen öğretmek istemeyince öğrencide daha beter oldu.

bizim gençlerin aklı fikri facebook. oyun falan dediğin gibi..

tablet değilde bilgisayar versek sonuç aynı olurdu

yıldızlara bakın diye teleskop versek karı kızı dikizlerler :)) birinin aklına gelirmi acaba kutup yıldızı nerde? büyük ayı ?küçük ayı ?bakayım

lise mevzusuda şöyle orta okulda beliri puanla mezun oluyor sonra puanına göre okul tercih yapıyorsun

aynı üniversite gibi kazanıp okuyorsun.

güya kalite çoğalacak hepsini anadolu yaptılar ama ingilizce yok :)))

imam hatiplere rağbette şundan kaynaklanıyor ilahiyatçılar çok çabuk atanıyor ya

ilahiyatada imam hatipten kolay geliyor ondan diye düşünüyorum.

bide bizim millet imam hatip deyince sanki ordan mezun olan evliya olacak zannediyor.

evde kuran öğretmeye üşenenler imam hatibe yazıdırıyor.

belirli yaşa gelmiş bir ergeni ayrım yaparak dizginleyemezsin sonuçta hormonlar izin vermez.

hangi yaşta nasıl bir arkadaş ilişkisi olması gerektiğini anlatırsın biz buna aile eğitimi diyoruz :)

sonrasında çocuğuna güvenir olacakları kontrol edersin hepsi bu..

yani tablete takılma.

o güzel bir uygulama ama çarpık temele kaliteli sıva atmak gibi..

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 4724 Toplam Mesaj: 50