folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Okullarda Tablet Dağıtımı Ve Sonuçları

Okullarda Tablet Dağıtımı Ve Sonuçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Tablet dağıtımına bende karşıyım. Sebebine gelince millet olarak okumayı unuttuk resmen. Kitap okumak varken tablet nedir ya.Üstelik daha küçük yaşta tabletin ışığıyla gözler ne hale gelecek.Hem oyun oynamaktan başka bişey yapmıyorlar çevremden biliyorum.Asosyal içine kapanık bir nesil yetişiyor bence.

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

gözlemlediğim kadarıyla türkiyedeki gençlerden çok umudum yok.. küçük yaştakileri görünce davranışları, konuşmaları, hareketleri ne bileyim çok farklı geliyor bana.. aileler nasıl eğitiyorlar, okulda nasıl eğitim alıyorlar kafam almıyor.. 

bu teknoloji çağı bizim insanımıza pek yaramıyor gibi görünüyor.. 

tablet için bir sürü spekülasyon yapılabilir aslında benim söylediğim sadece bir tanesinin olma ihtimali.. 

bu tableti isviçre, finlandiya gibi ülkelerde dağıtsaydı devlet, oradaki öğrenciler bunu yararlı bir araç olarak kullanırlardı, çünkü cidden öyle. otobüslerde, trenlerde görüyorum çocukların neler yaptığını.. telefonla bile konuşmuyorlar dışarda, her yerde ücretsiz gazeteler var, bölgelerine göre fransızca, almanca olarak.. herkes kitap okuyor, gazete okuyor v.s. benzerini almanya da da gördüm.. 

bu insanlara tablet, bilgisayar verirsen, eğitimi için kullanırlar. bizim gibi geri kalmış toplumlara verirsen oyun için kullanır.. hemen hemen her çocuk, ailesine bilgisayar aldırırken ders çalışacağım bahanesiyle aldırır ama kaçı bunu yapar? ben de buna dahildim tabii..

gerek okulda, gerek ailede eğitim iyi verilmediğini düşünüyorum.. bunları dağıtanlar da bu öğrencilerin tablet ile ders çalışmayacaklarını biliyor zaten .. bilgisayar da verseler sonuç aynı olacak.. çünkü bizim çocuklar eğitimden çok boş işlerle meşgul olmayı seviyorlar.. Hal böyle olunca, eğitimsiz, vasıfsız bir nesil yetişiyor..

şimdi söyleyeceklerim biraz siyasete girecek ama, iktidarlar eğitimsiz, sorgulamayan halk isterler, çünkü onlar daha kolay kandırılabilirler.. Süslü sözlerle kolaylıkla her şeye inandırabilirler.. Sorgulamayı bilmeyen, araştırmayı bilmeyen insanlara her şeyi yaptırırsınız.. Ben iktidar olsam, partimin geleceği için halkı aptallaştırmak için elimden geleni yapardım ki görünen o ki öyle yapıyorlar.. Artık cahil bir toplum yetişiyor.. lise mezunu insanların bir çok şeyden haberi yok.. Bırakın lise mezunu, artık üniversite mezunları bile zır cahil olarak diplomalarını alıyorlar.. 

Kendi sınf arkadaşlarımdan, üniversitedeki arkadaşlardan biliyorum, mesleği hakkında doğru dürüst bilgisi olmadan diplomalarını alıp iş hayatına katılıyorlar ya da işsiz sürüsüne.. Ama olabildiğince cahil, sisteme köle olmuş, 2 kuruşa kandırılıp, "Allah seni başımızdan eksik etmesin, sen olmasan biz açlıktan ölürüdk" zihniyetine büründürülmüş insanlar bunlar.. Ve şuan ki çocukların büyüdüklerini düşünemiyorum.. inanın türkiyenin 20 yıl sonraki halini idrak edemiyorum... 

gereksiz bir korku mu bilmiyorum ama ülkenin durumunun iyiye gittiğini düşünmüyorum..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Mokoko

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Selamlar,

Demin bir tartışma yaşadım.. Birisi Okullarda tablet dağıtımının bilinçli olarak eğitimi baltalamak amaçlı olarak yapıldığını iddia etti.

Şöyle ki; devlet, tableti alan düşük-orta seviye ailelerde olan çocukların derslerden kopacağını, başarılı öğrenci olamayacağını biliyor. Onları oyuna, internete v.s. bağımlı kılarak ders çalışmalarına engellemek amaçlı olduğunu söyledi. 

Şimdi çevremdeki akrabaların çocuklarına baktığımda ya da dışarda gördüğümde bir çok çocuk ellerinde tabletler ve sürekli oyun falan oynuyorlar ya da facebook gibi yerlerde dolaşıyorlar. normalde böyle bir lükse sahip olmayanlar da bu furyanın kurbanı gibi. En basitinden kendi akrabalarımın çocuklarını sürekli oyun oynarken görüyorum, ve ziyaret ettiğimde hiç ders çalıştıklarına denk gelmedim.. Zaten eskiye oranla ders durumları kötüleşmiş.. Burdan genelleme yapmak ne kadar doğru bilmiyorum..

Şimdi tv izleyemediğim için türkiye gündemini pek takip edemedim.

İddia şu; sanırım düz liseler kapatılmış, sınavda başarılı olamayan öğrenciler imam hatip liselerine kayıt ediliyormuş (bi habere denk geldim fatih altaylı nın kızı bile oraya kaydedilmiş diye..) Hal böyleyken, çocukların eğitimini en asgari seviyeye indirip, ders çalışmalarını engelleyerek imam hatip liselerine alarak, rahmetli erbakan ın dedği arka bahçeyi oluşturmak mıdır?  Malum, imam hatip mezunları genel olarak şuanki hükümetin zihniyetini desteklemekte.. (istisnalar vardır elbette ama ekseri böyle diye görüyorum)

Ne kadar açık olabildim bilmiyorum ama kısaca söylersem, bu tablet dağıtılma işi, öğrencileri eğitimden uzaklaştırmak, sınavlarda başarısız olmasını sağlayarak imam hatip liselerine doldurmak ve gelecek yıllar için kendilerine oy kaynağı yaratmak amaçlı mıdır? 

Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.. Çünkü bu son sistem değişikliklerinden haberim yok pek.. 

hocam tablet işi tamamen rant içindi. bütün ihaleler gibi bu ihaleden birileri güzelce rant sağladılar. ha ben şahsım adına söylüyorum öğrencilerin teknoloji ile tanışmasına sevindim tabi ki. hazıra alıştırdığı doğrudur. kendi gözlemlerimle söylüyorum. eğitim için kullandıklarını pek görmedim. küçük bir kesim. onuda müzik dersi için kullanıyorlardı:)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Selamlar,

Demin bir tartışma yaşadım.. Birisi Okullarda tablet dağıtımının bilinçli olarak eğitimi baltalamak amaçlı olarak yapıldığını iddia etti.

Şöyle ki; devlet, tableti alan düşük-orta seviye ailelerde olan çocukların derslerden kopacağını, başarılı öğrenci olamayacağını biliyor. Onları oyuna, internete v.s. bağımlı kılarak ders çalışmalarına engellemek amaçlı olduğunu söyledi. 

Şimdi çevremdeki akrabaların çocuklarına baktığımda ya da dışarda gördüğümde bir çok çocuk ellerinde tabletler ve sürekli oyun falan oynuyorlar ya da facebook gibi yerlerde dolaşıyorlar. normalde böyle bir lükse sahip olmayanlar da bu furyanın kurbanı gibi. En basitinden kendi akrabalarımın çocuklarını sürekli oyun oynarken görüyorum, ve ziyaret ettiğimde hiç ders çalıştıklarına denk gelmedim.. Zaten eskiye oranla ders durumları kötüleşmiş.. Burdan genelleme yapmak ne kadar doğru bilmiyorum..

Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.. Çünkü bu son sistem değişikliklerinden haberim yok pek.. 

allaha sukur bılgısayarla buyumedık lısede tanıstım bılgısayar ıle google bılmez bır adamdım. eskı donemlerde bılgısayarla erken tanısmıs olsan da yapacakların kısıtlı oldugu ıcın kıtap okuyordun sokakta cıvı mese taso   futbolcu kartlarıyla oynayıp parkta sımıt oynardık :D beyzbol bıle oynamıslıgımız vardır :) 

bır nesıl dusun kımse kıtap okumuyor unıversıteye gıdenıde herseyden bı haber bunun ıcerısınde muhendısı de tıp okuyanı da bılıncsız tamamen. huxleyın cesur yenı dunyası (adamdakı nasıl bır ılerı gorustur 32 de kıtabı yazıyor 2000lerı 2010 ları goruyor ) gıbı herkes yalnızca yapacagı ısı bılıyor baska hıc bırseyden bıhaber. 

90 sonrası yada 92 lılerde bıraz daha ıyı ama sonrasından bır sıkım olmayacak.80lerdekı darbe donemı genclerı ıle su andakı aynı yastakı kesım arasında 200 yıl fılan heralde.

sıstemdekı en onemlı unsur ınsandır. ınsana verılen egıtım aılesınde baslıyor . aklı basında ınsan 1 yada hıc cocuk yapmazken umursamayan ınsan onlarca cocuk yapıyor . senın bılınclı cocugunda ara kalıyor. uzaklasıyor ıyıce. 

burada bıle boyle degıl mı acılan o kadar sacma sapan konu lar yorumlar varken bır cok ınsan yazmıyor ne gerek var yazsam zaten anlamayacak dıyor basıyor gıdıyor. 

ek olarak ta tablet olayında tamamen yozlastırma durumu soz konusu . ınternette oyle kac kısı ozgun haber sıtelerıne gırıyor gunduz vassaf sukru kızılot gıbı yazarları takıp edıyor fınans sıyaset gundem yazarlarını. futboldan bahsetmıyorum zaten. mesela kardesım 93 lu onun donemı arkadasları var bakıyorum sıyası dusunce olarak yalnızca facebook tan gorduklerı var genelınde bazıları bıraz daha bakarak wikipediadan nımetlenıyor :) 

mustafa kemal zamanında ıyılestırmeler yapılmıs okuma oranı kalkmıs yukselmıs baya ınsanlar 60larda 80 lerde cosmuslar ıyıce mılenyumda ıyıce bır gerılesme var. son donemde yapılan olaylar batıya ıtıraz dıyelım ; kabul edılebılır . ama adam mesnevıyı bılmez,farabiyi bilmezi osmanlı tarıhını bılmez . kuantumu manav reyonunda satılan bestseller olmus kıtap oldugunu sanar. bla bla okuyun az okutun cocugunuza bılıncsız bır nesıl yetısmesın. 

ben cocuguma oynaması ıcın 3 yasında tablet almayacagım kıtap okuyacak kıtaptan ogrenecek herseyı. desteklı olarakta retretın dedıgı gıbı kısıtlanmıs ısletım sıstemı belırlı surelerde kullanması amacıyla verılebılır ama kesınlıkle kontrol altında olmalı. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

genel olarak yazacak olursak;

bütün liseler anadolu oldu düz lise kalmadı.yani sınavı kazanamayacan öğrenci imamhatibe gidecek ve çoğu düz lise imamhatip oldu.onun dışında okullarda mescit zorunlu hale geldi.yani namaza giden ve gitmeyen olarak 2ye bölme durumu.imamhatibe giden öğretmenler çocukları din konusunda eğitecek bi yandan da akp adına beyin yıkayıp mürit yetiştirecekler.

eğitim seviyesi ciddi manada düşecek.zaten istedikleri düşünen toplum değilde salak insan kitleleri yetiştirmek.bunun en güzel örneği götünün kılıyım dedikleri mitingi izlemektir.3 kelimeyi yan yana getiremeyen insanlar akpye oy veriyor.e eğitim düşerse bunların işine yarayacak.

gel gelelim benim fikrime.bundan sonra akpliyim.tayyipçiyim.neden ?

cumhurb. seçimlerinde ne chp nede mhp ekemği desteklemedi.desteklediler ama tam kadro olarak desteklenmedi.17m insan oy kullanmaya gitmedi.bi çok yerde, buna benim yaşadıgım şehirde dahil, bi önceki belediye seçimlerinde mhp yada chpnin aldığı yerleri, akp aldı. 

chpden desteklediğim muharrem ince vardı.onunda allah belasını diyorum.adam çıktı söledi ekmeği sevmemiş laf geveliyor.lan öküz bu iş ideoloji işimiydi ki ? ekmeği kim biliyordu ki.amaç tayibin kazanmamasıydı fakat çalışma yapmadılar. ne kılıçtar nede bahçeli tam olarak çalışmadılar.seçmenlerini gazlamadılar.halka gelincede oy vermeye gitmediler.sonrada sorunca ağlarlar.

bu saatten sonra bende cebimi ve kendimi düşünürüm.şimdi herkes burda klavye başında bana yardıracak.yardırma zamanı oy verirkendi.orda oy vermemişsin sonra gelip bu akpnin amk dersin.

biz burda laga luga edelim tayyoş yeni yarım katrilyonluk uçağını alsın.bu devirde fakirede bir tekme sen atacaksın.bizim bu halk eğitilmez.adam göz göre göre çaldım paraları diyor halen hüloo diyen bi halk varsa kimse kusura bakmasın ben onları savunacak kadar mal değilim.

yeni türkiye mi ? even tamamen yeni türkiye.çünkü atatürkün türkiyesi tamamıyle bitti tayyipin türkiyesi var artık.

bunların tamamı benim fikrimdir.karşı fikre saygı göstermeye çalışın lütfen.zaten kimse karşı fikri dinlemediği için bu haldeyiz.

yaşasın tayyip erdoğan!!

Ekerci tarafından 30/Ağu/14 01:58 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

turkiye=bocek gibi yasadigi halde cok sukur diyen insanlarin diyari.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Akp düşük gelirli kitleyi nasıl tavlayacağını biliyor. Bunlar belki senelerce tablet fln görmiyceklerdi ama bütün çocuklara tablet dağıtıldı. Halk ztn cahil tablet kullanan çocuk bilgisayar öğrendi sanıyorlardır.

Ama dersleri geriletmenin kimseye bi faydası yok. Ztn derslerle ilgilenen de yok, önemli olan işte çoluk çocuk ayak bağı olmadan çalışacak yaşa gelene kadar bişeylerle oyalansın meşgul olsun. sonra bi kağıt verilir bunlara kendini adam sansın diye. Kalifiye çıkıp çıkmaması önemli değildir, zaten pek fazla iş de olmadığından bunların önemi yoktur.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

bana göre; amerikada halkın ekseriyetinin hayatı seks uyuşturucu holywood vs bunlardan ibaret. bok gibi eğitim var.(harika okullara da sahipler, buradan abd de eğitim hiç yok vs anlaşılmasın). seçimlere katılım oranları da %50-60 bandında olur hep. yani adamın eline uyuşturucusunu karıyı kızı ver koy önüne tv yi keyfi yerinde olsun. başka şeyler içinde kafa yormasın mantığı var.

akp son 4 seneden beridir bunun müslüman versiyonunu inşa ediyo bence.  ver kömürünü bonzaisini feysbukunu bol yoğunluklu din sömürüsünü(iktidarın arka bahçesi imam hatipler). halk ucuz yollu kafayı bulsun, sanal ortamlarda beyni sulansın, ortadoğunun islam dünyasının kahramanı olduğumuzu filan zannetsin. hükümette malı götürsün ülkeyi parsel parsel satsın. çocuklara tablet dağıtana kadar adam gibi müfredat hazırlasın. uzun vadeli eğitim projeleri ortaya koysun. ara eleman sıkıntısına çözüm getirsin- meslek liselerini ıslah etsin. öğretmenlerin öğretmenlik yapmasını sağlasın.

üniversitelerdeki olmayan eğitimden hiç bahsetmiyeyim.

kim demişse doğru demiş akp bilinçli olarak dağıttı o tabletleri.

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rewolt84
    rewolt84's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

Şimdi tablette kendini kaybedip dersleri küllüm bırakacak bir öğrenci tablet olmasada bir şekilde dersten kaytarır ama zaten derse karşı hevesi olupta imkan olmadığı için bilgi teknolojilerini kullanamayan bir öğrencinin eline tablet geçerse okul performansı çok daha artabilir bence bu biraz fazla muhalif bir komplo teorisi olmuş

+1

Toplam Hit: 4787 Toplam Mesaj: 50