folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Okullarda Tablet Dağıtımı Ve Sonuçları

Okullarda Tablet Dağıtımı Ve Sonuçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Eğitim sistemi o kadar boktan bi haldeki.

Örneğin Batman'da bir anadolu lisesine gidiyorsunuz.

Daha sonra İstanbul'da Silivriye taşındınız.

Okul puanın Silivri'deki bir okulla denk değilse ve torpilin yoksa kendini Şile'de bir okulda görebilirsin.

Çizgi film ve oyunlar küçük nesilleri kendine bağımlı yapmış halde.

60-70'e yakın yeğenim var alayı çizgi film bağımlısı resmen.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

yok hoca bunlar arka bahçe fln oluşturamaz

zaten ılımlı islam bitti

şimdi modern islam

amerikanın bu badem bıyıklı tayfaya kısa bir zaman daha ihtiyacı var sonrası malum yeni bir oluşum

bilirsiniz kim amerikanın önüne yatarsa hükümeti kapar...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Devlet çocuklara ücretsiz kitap'ta veriyor.

Şimdi çocuklar o kitapları yırtıp yırtıp yakıp yangın çıkarsa, evi ocağı yaksa bu durumda o çocukların ailesi mi suçlu devletmi suçlu sence ?

Birincisi o kitaplar yakılmak için değil okumak için veriliyor.

Bir ikincisi aileler o kitapları yaktıklarında yangın çıkabileceği bilincini çocuklara vermesi gerekmez mi ?

Aynı şekilde, tabletler eğitimi kolaylaştırmak için, bilgiye erişimi kolaylaştırmak için veriliyor.

Aileler çocuklara tablet'te ders çalışmak yerine oyun oynamayı gösteriyorsa bu; ailelerin suçudur zaten.

Öküz altında buzağı aramak diye bir deyim var, seninki de o hesaba dönmüş biraz hocam.

Senin mantığa göre internet'i yaygınlaştırdığı için yine hükümet suçlu..

CEO tarafından 30/Ağu/14 14:45 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Şimdi çocuklar o kitapları yırtıp yırtıp yakıp yangın çıkarsa, evi ocağı yaksa bu durumda o çocukların ailesi mi suçlu devletmi suçlu sence ?

Bir ikincisi aileler o kitapları yaktıklarında yangın çıkabileceği bilincini çocuklara vermesi gerekmez mi ?

Aynı şekilde, tabletler eğitimi kolaylaştırmak için, bilgiye erişimi kolaylaştırmak için veriliyor.

Aileler çocuklara tablet'te ders çalışmak yerine oyun oynamayı gösteriyorsa bu; ailelerin suçudur zaten.

Öküz altında buzağı aramak diye bir deyim var, seninki de o hesaba dönmüş biraz hocam.

aslında cevap yazmayacaktım ama bu fikri söylemek istiyorum..

hocam bunu dağıtan adamlar öğrencilerin ders çalışmayacağını, oyunlara, internete bağlanacağını zaten biliyorlar.. Daha önceki mesajımda yazdım, bu olayı isviçre de finlandiya da yapsalardı olurdu. Çünkü oranın insanları bilinçli insanlar ve çocuklarını doğru şekilde yetiştiriyorlar. O sebeple bize her alanda fark koymuşlar (tabii dolandırıcılıkta bizim elimize su dökemezler)

Şimdi bizim toplumumuzdaki aileler genel itibariyle cahil, çocukların durumları da bunu gösteriyor. Devlet de bunu biliyor. Bu tabletlerin dağıtılınca çocukların oyun oynayacağını biliyorlar. Bunu bile bile yapıyorlar gibi görünüyor. Çünkü her iktidar cahil bir halk ister. Çünkü cahil insanı kandırmak çok kolaydır.. Bu sebepten dolayı mantıklı görülüyor.

Ama şöyle olsaydı; Bu tabletler gördüğüm kadarıyla android işletim sistemine sahip, yani açık kaynak. Devlet bu tabletleri dağıtmadan önce bu sistemleri özelleştirebilirdi. Gerekli yazılımları kurarak bir arkadaşın dediği gibi belirli zamanlarda interneti açtırarak, kalan zamanlarda meb okullarında internete girmeye izin vererek yapabilirdi. Gerekli yazılımlar yüklenerek kütüphanelere erişim sağlanabilirdi. Oyun,program  v.s. yüklenmesi engellenebilirdi. İstenirse bu tarz değişik yapılabilinirdi. Kimse yapamasaydı gelselerdi bana ben yapardım.

Bunu yapmadan, oyun canavarlarının eline tablet veriyorlar, interneti açıyorlar ve diyorlar ki ders çalış.. Sonra da devlet bunu iyi niyetle dağıtmış ama öğrenci kötü yönde kullanıyorsa devletin suçu nedir diyorsun? Devlet kendi öğrencilerinin nasıl bir karakter sahibi olduğunu bilmiyor mu? Dediğim gibi bu olay sadece düşük ve orta gelir seviyeli aileleri etkiliyordur. Çünkü yüksek gelire sahip aileler genel olarak zaten bilinçli olduğu için, böyle şeylere düşmeyecektir. Çocuklarının ne zaman oynayıp oynamayacağına onlar karar verebilir. Zaten bu projenin amacı da öbür kitleyi uyutmak, boş bir nesil yetiştirmek ve kendilerine uyan sürüler yaratmaktır. 

Bunu nasıl planlamışlar sence, bu olabilir mi dersen? tayyip paşa 2.5 yıl önceden cumhurbaşkanlığı uçuğanı sipariş etmiş ve dün teslim almışsa bunu da kolaylıkla planlamıştır diyebiliriz

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

eğitime dair pozitif yorumlar milli eğitim bakanlığına, negatif yorumlar aileye gidiyor senin mantığa göre. O zaman devlet bir sik beceremiyorsa zorunlu ilköğretimi kaldırsında eğitimi biz verelim çocuklara.

Tablet dağıtması tabi ki oy toplamak için yoksa kendi elleriyle ya işçi ya oyveren çıkaracakları sistemi kurdular.

Bence de aile suçlu, suçu da Türkiyede kalıp çocuk büyütmeye karar vermesi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

böyle bir plan varsa bile bunu yapanların götünde patlayacak. çünkü 3 yıl 5 yıl sonra çocuklar teknolojiye doyacak ve iyice iç içe olacak. artık empoze edilen herşeyi iç etmiş zombi çocuklar, açlığını kendi kendilerine gidermeye çalışacak ve her önüne geleni gören herkesin edineceği şeyi edinecekler; hayat tecrübesi yani saf bilgi.

işte o gün geldiğind otorite şu şarabı açıp içebilir : 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

hacı kitap veriyorda ilkokul 2 öğrencisinin derslerine yardım edeyim dedim valla içinden çıkamadım ne biçim kitapsa kapasitem kaldırmadı heralde

herneyse bende ilkokul2 kapasitesine ulaşınca ozaman yardım ederim artık didim :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

tablet fikri kesinlikle boktan bir fikir. zaten daha önceden avrupalılar uygulamış ve başarılı olmamış bir sistem bunu bize söylediler. ama kimse dinlemedi. 

bir yandanda tablet fikri iyi bir fikir çünkü bu fikrin temel amacı herkese eşitlik sunabilmek. yani diyarbakırdaki bir çocuğun eline tablet verdin mi, internette var zaten. o çocuk işte hayali neyse internet üzerinden istediğini bulabilecek ve böylece FIRSAT EŞİTLİĞİ sağlanmış olacak.

bunu başka yönlere çekmeyelim lütfen.

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    he. şu tablet dagıtımını savunanlara soruyorum. çocugun gelişimini tablet takip edebiliyor degil mi? neticede bi aracılardan bitanesidir tablet dagitimi, ama gaye degil.
    sonra orada burada göruyor okuyoruz, ekserisi zombi gibi, kime ne yetiştiriyorsa.. aile, ögretmen, egitim bakajlıgı ne bok yiyecekse artık, bütün sorumluluklarından kurtulmuş gibiler.. temel ve orta ögretimde yeri "ölçülü" düzeyde olmalı.
    temel bilimler rehberligi ve mesleki yönlendirmeden sonra, bilgi teknolojileri ve girdileri, alabildigine serbest ve sınırsız olmalı.

zaten pratikleri ve sonuçları yonunden yazmış çogu mürid ve müride.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Devlet;

1) Eğitimin kalitesi artmalı

2) Yeni nesil dindarlaşmalı

3) Eğitim için atılacak adımlar oy için göz boyamalı

4) Eğitim için adım atılırken birkaç yandaşın da cebi dolmalı.

Bu 4 maddeyi birlikte yapmaya çalışıyorlar da 2 karpuz bir koltuğa sığmıyor OECD sıralamamız sürekli düşüyor. Bir ülkenin başına gelebilecek en  kötü şey, yani işgal vs de dahil olmak üzere, eğitiminin kalitesizleşmesidir, bilen adama saygının azalmasıdır, eskiden öğretmenlerin karşsıında herkes el pençe dururken, şimdi öğretmen deyince akla atama bekleyen işsiz güçsüz elemanlar geliyor. Çok vahim çok.

Toplam Hit: 4762 Toplam Mesaj: 50