Ölümsüzlük --)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ölüm = dna mızın tasarımı yüzünden vicudun kendini bellibir süreden sonra yenilememesi ve hücrelerin güçsüz kalıp ölmeleri

aslında bu sadece yaşlanarak ölümlerde geçerli DNA mız böle oluşmuş yani kendi kendimizin katilleriyiz denebilir

2000li yılları geçtık ve bilim çok gelişme kaydetti bazı kanser türleri vb. hastalıkların tedavileri bulundu

bilimadamları her geçengün eşi benzeri olmayan DNA mızla daha da çok haşırneşir oluyor ve yeni şeyler bulunuyor

eger biz ölsekbile 2.ve 3.nesillerin ölüm şansı çok düşük ölmemize neden olan DNA mızın 

özellikleri bilindikçe ve bilim ilerledikçe bu bir hayal olmaktan çok ileri görüşlülüğe dönüşüyor 

kimbilir belki şimdi 10yaşında olanlar hiç ölmicek 

(bu arada benim demek istediklerim kaza vb. durumlar harici yani yaşlanarak ölmek için geçerli)

bu arada işi din e dökecekler varsa aranızda dinle alakası olmayan bişi bu nasıl doğacak çocukların cinsiyeti daha 5sene önce

seçilemezken şimdi bir çok ülkede yasak olmasına rağmen şimdi seçilebiliyor(yasak olmayan ülkelerde)

=) hayatın tadını çıkarın her zaman  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

"Her canlı ölümü tadacaktır. " Al -i imran 185

"Onlar için bir ecel tayin ettik ki onda hiç şüphe yoktur" İsrâ, 99

Biz senden önce de hiçbir beşere dünyada ebedîlik vermedik. Şimdi sen ölürsen, onlar baki mi kalacaklardır? Enbiyâ, 34

Yer yüzünde bulunan her canlı fanidir,   Rahmân,26

O, hanginizin daha güzel amel yapacağınızı denemek için ölümü de dirimi de takdir edip yaratandır Mülk, 2 

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. Zâriyât, 51/56

Allah'ın emir ve kazası olmadıkça hiç bir kimseye ölmek yoktur. O, vadesiyle yazılmış bir yazıdır Âl-i İmran, 145

Ölümden kaçıp kurtulma imkânı yoktur

Nerede olursanız olun, tahkîm edilmiş yüksek kalelerde bile bulunsanız ölüm sizi bulur Nisâ, 78

İnsan ne zaman ve nerede öleceğini bilmez. Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurulur: "Kıyametin kopma zamanına ait bilgi şüphesiz Allah nezdindedir. Yağmuru o indirir, Rahimlerde olanı o bilir, hiç bir kimse yarın ne kazanacağını bilmez hiç bir kimse hangi yerde öleceğini bilmez. Şüphesiz Allah her şeyi bilir, her şeyden haberdardır" (Lokmân, 31/34).

DNA mızın tasarımı diye başlamışsın söze fakat o tasarımı yapanın yaratıcı(Allah c.c) olduğunu bilmediğin için ve maddesel sandığın için büyük bir yanılgıya düşmüşsün.

kaza ve kadere inanmayı ütopik olarak düşünmeyi bırak. herşeyin yaratıcısı Allahtır. neyin ne zaman olacağınıda o bilir. insanoğlunun doğuşundan ölümüne kadar tüm fıtratı yazılmıştır. Ölüm bile alemlerin rabbi olan Allah içindir.

kimbilir 1 sn sonra bu bilgisayar başında öleceğimizi ?? yada çalışırken.

sabahları böyle konular açılması ilgimi çekiyor ve sinir oluyorum. ve gün boyunca sonucu olmayan sözlerle tartışılması. niye açıyorsunuzki ? yani ateistsen bile içinde sakla kirletmeyin ortalığı boş yere.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

benim demek istedimi anlamıyorsunuz müslümanlar bile kendi dinini bilmezken

müslümanlık sözde degişmeyen tek din diye geçiyor bende bunainanıyordum 

ki ne zaman gördüm din de var diye başörtü çarşaf giyenleri o zaman anladım

kuran da ne varsa benim için müslümanlık o dur namaz 3vakit alkol serbest örtünme ise sadece 

göğüsleri örtecek şekildedir ,kurban bayramı bu dinde olmayan birşey başörtüde öyle 

getirdiler başımıza yök bilmemne adam bu sene üniversiteleri seneye lise leri ondan sonrada 

ilk okulları mahfedecek belkide 

DNA bu senin yaşamını belirleyen birşey dir sen allah istediği için deil öyle oluştuğun için 

ölüyorsun bunu değiştirseler hep 20yaşında kalsan yada 30herhangibi bir kaza olmadıkça ölmen mümkün deil

eskiden müslümanlığa güvenirdim gurur duyardım ama gördümki dini değiştirenler yüzünden

bu gövenim utanç oldu.İran sözde tam örnek bir müslüman ülke orda kadın 2.sınıf kolu gözükse kolunu kesiyolar

din de vardiye sözde taşlıyorlar bunlar çirkin şeyler ne zaman herkez gider türkçe atmaca kuran deil de 

orjinalini okur o zaman anlar bazı şeyleri ne oluyorsa cahillikten oluyor. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    türkiyede okul olmayan köylerde 1,2 cami var bunun yerine 2okul olsaydi şimdi en gelişmiş medeniyet olurduk!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Evet ben yaratıcı ol dediği için oldum. tüm canlılarda aynı şekilde. yazmıyorum çünkü yazdıkça mantıksız postlar geliyor.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

=) mantık ile ilgili bir konu açtım mantık üstüne ve senin dediğin şeye bak neyse ölürsek birgün tüm gerçekleri anlarız bunu

anlamanın başka yolu yoktur. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------
    türkiyede okul olmayan köylerde 1,2 cami var bunun yerine 2okul olsaydi şimdi en gelişmiş medeniyet olurduk!

camilere el atacağına okul sayısını arttırsan ya aynı oranda ? nie onun yerine?

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:

benim demek istedimi anlamıyorsunuz müslümanlar bile kendi dinini bilmezken

müslümanlık sözde degişmeyen tek din diye geçiyor bende bunainanıyordum

ki ne zaman gördüm din de var diye başörtü çarşaf giyenleri o zaman anladım

kuran da ne varsa benim için müslümanlık o dur namaz 3vakit alkol serbest örtünme ise sadece

göğüsleri örtecek şekildedir ,kurban bayramı bu dinde olmayan birşey başörtüde öyle

getirdiler başımıza yök bilmemne adam bu sene üniversiteleri seneye lise leri ondan sonrada

ilk okulları mahfedecek belkide

DNA bu senin yaşamını belirleyen birşey dir sen allah istediği için deil öyle oluştuğun için

ölüyorsun bunu değiştirseler hep 20yaşında kalsan yada 30herhangibi bir kaza olmadıkça ölmen mümkün deil

eskiden müslümanlığa güvenirdim gurur duyardım ama gördümki dini değiştirenler yüzünden

bu gövenim utanç oldu.İran sözde tam örnek bir müslüman ülke orda kadın 2.sınıf kolu gözükse kolunu kesiyolar

din de vardiye sözde taşlıyorlar bunlar çirkin şeyler ne zaman herkez gider türkçe atmaca kuran deil de

orjinalini okur o zaman anlar bazı şeyleri ne oluyorsa cahillikten oluyor.

arkadaşın DNA sında sorun var. 

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ibosoft bunu yazdı:

PanxeR bunu yazdı:

camilere el atacağına okul sayısını arttırsan ya aynı oranda ? nie onun yerine?

aynı olsun yani demek istediğim zaten eğitim diye bişi yok nesee amann boşverin 2sene önce geldiğimde 

daha modern bi istanbul vardı şimdi geldim durum içler açısı siz boşverin nasıl biliosanız öle düşünün 

benim DNA da sorun olabilir ama seninkinde de var çünki bizi öldürüyor sorunsuz dna =) onun için 

bi 1000 yıl geçmesi gerek. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Güzel yazmışsın.Ama ölümsüzlüğün sadece dna lara bağlı olduğunu düşünmüyorum.Bunun birde bilinç boyutu var. Doğduğumuzdan beri birgün öleceğimiz söylendi durdu...Bizde bu bilgiyi bu şekilde kayıt ettik.Bunu değiştirmek,kendimizi ölümsüzlüğe inandırmak çok çok güç olacaktır...

Bir başka açıdan düşünürsen ölüm diye birşey zaten yok :) Hiçbirşey yoktan var vardan yok olamayacağına göre,biz hep varolacaz..

Her Hakkım Saklıdır
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:

Güzel yazmışsın.Ama ölümsüzlüğün sadece dna lara bağlı olduğunu düşünmüyorum.Bunun birde bilinç boyutu var. Doğduğumuzdan beri birgün öleceğimiz söylendi durdu...Bizde bu bilgiyi bu şekilde kayıt ettik.Bunu değiştirmek,kendimizi ölümsüzlüğe inandırmak çok çok güç olacaktır...

Bir başka açıdan düşünürsen ölüm diye birşey zaten yok :) Hiçbirşey yoktan var vardan yok olamayacağına göre,biz hep varolacaz..

hep var olacağız ama ölüolarak yani sonsuz uyku 

buarada o benim en nefret ettiğim kimya kurallarından biridir çünki elbet birgün bişeyler yok olacak o zaman da aynı şeyi mi savunacaklar 

Toplam Hit: 3810 Toplam Mesaj: 37