folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder One Punch Man Anime Dizi

One Punch Man Anime Dizi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Şuanda ilk sezonu bitirdi 12 bölümle , Saitama dediğimiz bir kahramanın hikayesini anlatıyor.  kel , rahat bi herif.  Önüne gelen tüm düşmanları tek yumrukla indiriyor ama çılgına dönüyor yinemi tek yumruk felan diye gurur yapıyor, bir çok yerinde espriler felan var komik yani izleyin  , rick and morty den sonra buda çerezlik çok hoş bi dizi :) Diziyi çoğu dizi sitesi veriyor link verme gereği duymadım.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Son yıllarda izlediğim en sağlam animeydi.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Baya iyiydi hakikaten de son bölüm, bölüm olarak iyi ama bir final değildi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Animesi şimdi 1 sene ara verir mangasınıda okudum. Mangayla hemen hemen bitişik gidiyorlar çok sıkıntı.

Ama izlenesi tabiki

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

dizideki en güzel şey karakter gelişimi altında saatlerce gereksiz dialog ve flashbacklerle dalga geçmeleri

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Kesinlikle izlenmeli. 

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek

Çerezlik zayıf bir seri

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MorganBlacK
    MorganBlacK's avatar
    Erkek

rick and morty nin devamını isterdim ya her gece uyumadan bi bölüm iyi gidiyordu. Artık buna bakarız

Osuranın karşısında sıçmazsan götü yok derler.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    _karantina_ bunu yazdı

Çerezlik zayıf bir seri

Anime kültürünün ne kadar olduğunu bilmiyorum ama bu basit yorumla çok da fazla olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimalle Türkiye'deki ergen tayfasının izlediği genel popüler seriler harici yapımları izlemedin.

Kısaca bilgi vermek gerekirse one punch man, one diye takma isim kullanan bir elemanın 2009 yılından beridir kendi blogunda comic maker(olması lazım) adlı dandik programı kullanrak dandik çizimlerle çıkarttığı ama herika bir hikayeye sahip web comictir.

One ın blogu:

http://galaxyheavyblow.web.fc2.com/

Zamanla popüler olan seriyi takip eden mangakalardan yuusuke murata, one denen elemana teklif götürüp onun hikayesini mangaya uyarlamak istediğini söylüyor. Aralarında anlaştıktan sonra 2012 yılında önce gene webde yayınlanan young jump web comics olarak daha sonra weekly shonen jump dergisinde yayınlanmaya başlıyor.

Giderek artan popülaritesini gören ünlü anime yapımcısı madhouse (bilinen popüler serileri; death note, hellsing ultimate OVA, paprika, perfect blue, balck lagoon, beyblade ve yüzlercesi. Daha fazla bilgi için: https://en.wikipedia.org/wiki/Madhouse_%28company%29)

seriyi anime olarak yayınlamak için anlaşıyor. Böylece shonen serilerine yeni bir soluk getiren one punch man anime serisi doğmuş oluyor.

Ama maalesef her anime bölümü için mangadan 3 chapter harcadıkları için doğal olarak anime serisi mangaya çok yaklaştı. Bunun sonucunda 12. bölümde animeye son verdiler. Son derken tamamen bitti olarak alglanmasın. Bu kadar popüleritesi artarak devam eden bir seriyi büyük ihtimal madhouse bırakmayacaktır. Tahminim en geç 1-2 sene sonra manga sayısı arttığı için 2. sezonu çekerler.

Bu arada yukarıda mesajını alıntıladığım arkadaşa ithafen, şu anda seri daha 12 bölüm çıkmış olmasına rağmen myanimelistte 10. sırada 9.08 puan almış durumda (84k küsür kişinini oyu ile)

Yani seriye çerezlik zayıf bir seri demek abesle iştigal.

Zaten forumda beni tanıyıp anime tavsiyesi almış birçok arkadaş bu mesajımı görünce izlemeye başlayacaktır :)

Edit: Ayrıca anime serisinden sonra mangasını takip etmek isteyenler(ingilizce):

Orijinal one yapımı(sitye kayıt olmanız lazım): https://bato.to/comic/_/comics/onepunch-man-artist-one-r9123

Yuusuke murata versiyonu(anime bundan uyarlanıyor): http://manga.life/read-online/OnepunchMan

torpedo_XL tarafından 22/Ara/15 03:08 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

çerezlik, zayıf ?

kafanıza darbe aldınız sanırım

izledim gayet iyiydi

soundtracklar da tam isabet

bu seri uzun olsaydı ismini zikretmek istemediğim animeden bile çok sevebilirdim

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

bu animeler  tüm yaşlar için mi hocam ?   yoksa biraz daha küçük yaşlar için mi. hiç izlemedim  sorumuzu mazur görün

Toplam Hit: 3977 Toplam Mesaj: 32
one punch man tek yumruk adam