folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ordumuz Sizce Hangi Tüfeği Kullanmalı?

Ordumuz Sizce Hangi Tüfeği Kullanmalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

evet değiğiniz gibi g3 hem atması zahmetli tepmesi sert çabuk ısınabilen ve tutukluk yapabilen bi makina. ordumuz g3 yerine HK -33 kulllanmalı şuanda güney doguda kullanılıyor

en önemli özelliği.tek tetik ezmede 3-lü tekli ve seri atış yapabilmesi.(ayarlanabilir)

görünüşü g3 ün gelişmişidir.

Tam otamatik silah olarakta BIXI

en önemli özelliği çift değişken namlu.namlu ısındıgı zaman çıkart yenisini tak.tam otomatik 2000 metre tesirli atış menzili+nokta atışı dipcik desteği

ve geri tepmememe özelliği.

gerektiği zaman uçak savar olarakta kullanılabilir.:D

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Rus yapımı Kaleşnikov

Amerikan yapımı m-4

İsrail yapımı Uzi SMG

nie böle oldu iki tane böle şey geldi noldu nası oldu kim yaptı????

yıkılma sakın !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Rus yapımı Kaleşnikov - dağ şartlarındaki askerler

Amerikan yapımı m-4 - normal şartlardaki askerler

İsrail yapımı Uzi SMG - polisler

yıkılma sakın !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek

dodobig bunu yazdı:
    -----------------------------
    terörisp piçlerin elinde AK-47 var hem basit hem kullanışlı hemde çok az tutukluk yapıyor.bence keleşe keleş iyidir ama açıkçası silahlardan pek anlamam

AK-47 kesinlikle kullanılmaz çünkü teröristlerin elinde olan bi silah şöyle düşünün bi çatışma cıktı türk askerinde g-3 pkk da keleş var ikisininde sesi farklı ve her ateş edildiğinde kimin nerde olduunu kimden olduunu anlayabilirsin keleş sesini duyarsan bilirsinki türk ordusu keleş kullanmıo demekki burda terörrist var. yani AK-47 kullanmak hiç akıllıca deil zaten önceki dönemlerde bazı subaylar pkk dan ele geçirilen keleşleri kullanıyolardı ama komutanlar buna karsı cıkarak keleş leri toplatıp g-3 verdiler.

bana göre ise askerler buna karar vermelidir çünkü ordaki şartları en iyi onlar bilio. neye ihtiyacı olduunu nasıl  birşey istediklerini askerlere sorup onların direktifleri doğrultusunda bi silah alınmalıdır yada yapılmalıdır. 

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Lemurianın resimlerini koyduğu silahlar zatn özel kuvvetler tarafından kullanılıyor,normal tüfeklerden bahsedioruz.
    bence e g-3 kullanılmaya devam edilmeli.yaralayan silahlardan çok teröristi ölü ele geçirmemize yarayan silahlar gerekli.
    dipnot :g-36 tüfekleri jandarma özel harekat timlerinde kullanılmay başlandı.
    diğer konu ise bullpup silahlarında dezavantajları var özellikle atış sırasında ,g-3 türü tüfeklere göre seri hareket kabiliyeti çok daha az.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    Lemurianın resimlerini koyduğu silahlar zatn özel kuvvetler tarafından kullanılıyor,normal tüfeklerden bahsedioruz.
    bence e g-3 kullanılmaya devam edilmeli.yaralayan silahlardan çok teröristi ölü ele geçirmemize yarayan silahlar gerekli.
    dipnot :g-36 tüfekleri jandarma özel harekat timlerinde kullanılmay başlandı.
    diğer konu ise bullpup silahlarında dezavantajları var özellikle atış sırasında ,g-3 türü tüfeklere göre seri hareket kabiliyeti çok daha az.

Senle birlikte bi kaç arkadaş daha beni yanlış anlamış..belirteyim dedim..koyduğum silahlar birçok ülkede genel piyade tüfeği olarak kullanılmıyor..satışları pahalı çünkü..ayrıca zaten ben o silahları alalım demedim..Bulpup modeli olduklarından dolayı örnek gösterdim ve bu tarz bi silahın geliştirilmesinden bahsettim yerli imkanlarla...Ayrıca bildiğim kadarı ile ülkemizde o silahlardan sadece yok denecek kadar az sayıda Steyr Aug bulunmakta

dont think twice its all right
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaRVeL
    MaRVeL's avatar
    Erkek

TSK en iyisini bilecektir tabiki ama bence artık silah sanayinde yerli üretime daha çok önem verilmeli.Bi silah ar-ge sini başlat belki ilerde dahada iyi silahlar cıkartacaklar ortaya hem şu anki silah ihtiyacını karsılar hem de ilerdeki gelişimi destekler.Benim fikrim tabiki bu...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek

her ne kadar sebebini bilmesem de, bu silahın hosuma gittiğini söyleyebilirim..

Carbine

Colt M4

Colt M4 carbine is basically a shortened M16A2 automatic rifle

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Colt%20M4%20carbine%20is%20basically%20a%20shortened%20M16A2%20automatic%20rifle

taşşaklı silah amma haa

Dur be kadınnnn....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpY-EaFw
    SpY-EaFw's avatar
    Erkek
    WALLACEs bunu yazdı:

Lemuria nın koyduğu resimlerdeki 2. silah çok karizma duruo onu kullanalım:))

ayrıca o en alttaki resim cs deki 4-4 deilmi yav:))

birinin bunu yazmasını bekliyordum :D 

ilk oyu bu sefer ben kullanamadım :Y abi ben kullanmadan oy vermeyin aq
Toplam Hit: 21602 Toplam Mesaj: 64