folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ordumuz Sizce Hangi Tüfeği Kullanmalı?

Ordumuz Sizce Hangi Tüfeği Kullanmalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

en iyisi cs'deki be ücün biri :D

Lemuria 'nın

werdiği silahlar biraz teknolojik :)

Yetim düşler bekçisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maydonoz07
    maydonoz07's avatar
    Erkek

arkadaşlar Türkiyenin imzalamış olduğu uluslararası anlaşmalar var bu kanunlara göre karşındakinden kat kat üstün güç kullanamazsın zaten hk33 lerde güneydoğuda komando birliklerine bu sebebten dağıtıldı (siktiğimin pkklı piçlerini insandan sayıyolar o babdan)

ordu şuan ya hk33 kullanacak yada aynı nato standartında başka bir silah üretecek nato standartıda 5.45 mm mermi yakan piyade tüfekleri başka alternatifi yok

Türk"üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz, Atsızcıyız, Turancıyız. Basbuğumuz: Atatürk, Yol Göstericimiz: Nihal Atsız, Silahımız: Damarlarımızdaki asil kan, Hedefimiz: Turan! Soyumuz; Saf Türk Soyudur, Dilimiz; arınmıs Türkçe"dir, Töremiz; ne Arap"ın, ne kürdün ne de Batı"nın töresidir, özbeöz Türk"ün töresidir. Türk"ün töre ve kültürünü, yasam tarzı olarak benimseyip yaşar ve yaşatiriz. GökTanrı Türk"ü Korusun..... TÜRK IRKI SAĞ OLSUN....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    sen uluslararası anlaşmalara bakarsan uçaksavarla insana ateş etmekte yasak.takan kim? hiç kimse.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Kızlarıda alsınnar askere :) Moral motive olarak asker gereken seviyeye gelir bu da askerimize biçok konuda yarar saglar bence:) Ama hatunnar cephe gerisi hizmette olsun böle bol bol olsunnar :)) Yoksa cephede konsatrasyon eksiklii olur :)))

En güsel silah moral motive dir bence ;)

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Spetsnaz mı (: hangi yılda kaldın sen hocam. ben cocukken spetsnazların borusu oterdi artık standartları okadar yuksek bir birlik degiller. mevcut zamanda dunyadaki en iyi ozel birlik TSK nın bordo berelileridir. özel kuvvetler hakkında kıyaslama yapma sansını bize sadece özel kuvvetler arası yarısmalar veriyor. bu yarısmalara bakarsak hepsinde bordo berelilerin birinci oldugunu goruyoruz, en yakın diger takım ise almanlar.

bilgi vermek amacıyla yazdım . ayrıca halada faaliyette değildimi ki spetsnaz . bide bordo berelilerle boy ölçüşebilecek (ölçüşemezlerde ) bildiğim sayeret matkal var israil özel kuvvetleri sanıyorum onlar turnuvaya falan katılmadılar. ama harbi düzgün askerler elite birlikler sadece savaşla tecrübe ediliyorlarmış

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaZenci
    beyaZenci's avatar
    Erkek

piyade için bişey diyemem ama jandarma g-3 le devam etmelidir. parçaladığı vücütları gördüm çok etkili.

tek kötü yanı ağırlığı ama onun yerinede g-47 diebilirim g-3 ün biraz ufağı jandarma özel harekatçıların bazıları arazide

bunu tercih ediyor diyebiliyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek
    beyaZenci bunu yazdı:

piyade için bişey diyemem ama jandarma g-3 le devam etmelidir. parçaladığı vücütları gördüm çok etkili.

tek kötü yanı ağırlığı ama onun yerinede g-47 diebilirim g-3 ün biraz ufağı jandarma özel harekatçıların bazıları arazide

bunu tercih ediyor diyebiliyorum.

g-47 yok benim bildiğim türkiyede g-3 hk-33 bi arada natodan ödünç aldığımız g 41 ler var dı g-4 ile başllayan g-41 var
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek
    http://trmilitary.com/forum/modern-piyade-tufegi-uzerine-yorumlar-vt11878.html piyade tüfeği ve mühimmatı  üzerine iyi bir makale
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    maydonoz07 bunu yazdı:

arkadaşlar Türkiyenin imzalamış olduğu uluslararası anlaşmalar var bu kanunlara göre karşındakinden kat kat üstün güç kullanamazsın zaten hk33 lerde güneydoğuda komando birliklerine bu sebebten dağıtıldı (siktiğimin pkklı piçlerini insandan sayıyolar o babdan)

ordu şuan ya hk33 kullanacak yada aynı nato standartında başka bir silah üretecek nato standartıda 5.45 mm mermi yakan piyade tüfekleri başka alternatifi yok

hocam yemi$im natosunu ya! Çıkalım ozaman bu birlikten, adamlar hep bizi kazıklıyor/kandırıyor. Komandolar, pkklılara üstün güç kullanmassa başarılı olamazlar.

Adamlar ztn doğma/büyüme dağdalar.Bide sen komandolara dandik tüfek verirsen o iş yatar... Bu sebepten bide hk33 dağıtıolar diosun, e heralde teröre karşı bişi yapılamaz. Ha çıkalım natodan ozaman biz veya silahlarla ilgili uluslar arası antlaşmaları iptal edelim.Ha illa rusyadan tufek almayız diyosanız almanlar HK417 diye  bir tüfek yapmı$lar. 7.62X51mm gibi bir muazzam mermi atan, muazzam bir tüfek ve birçok aksesuar takılabiliyor.(m4 karabine gibi)

Terörlerin elinde ak-47 ler var. 

Adamlar vurduğu zaman bizimkiler şehit olcak. Biz vurduğumuz zaman onlar sadece yaralancak. Ya dağdaki çatışma şartlarında bir terör ölene kadar orda çatışmaya devam eder ve diğerleri onu kurtarmak için çatışmayı bırakmazlar.. HK-33 polislere verilecek standartta bir tüfek bence.Dağ şartlarında attığı mermiden ötürü etkisiz kalıcak:S

Long Live Turkey..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

orospu çocukları dedi ki atın silahlarınızı biz 2. dünya savaşında kullanılanları falan kullanıyorduk.Dediler ki insan haklarına aykırı.Teröristleri vurdumu indiriyorduk.Şimdi hkm ler falan var döt verenler insan hakları diye değiştirdi.Bir kaç kez sıkıcan ki yere düşsün.

Teröristler ne yapıyor?Topuk koparan mayın kullanıyor.Mayınlar nırmalde parmakları falan kopartır.Bir şekilde protez falan oluyor fakat topuk koparanda dize kadar çıkabiliyor bazen ipnelere nedne insan hakları yok.

Konuşmayacağım amk.Az kaldı genel kurmay başkanını çok severdim od ageçn yine laiklikle ilgili konuşma yapmış.Sıradan sövücem bir gün içeri atacaklar ama ne zaman bakalım.

Türkiye ye derler terörle mücadele yasasını değiştir ab için değiştiririz terörle mücadele edemeyiz.Göz altı süreniz 48 saat uzun 24 saat yapın deidler yaptık.Londrada metro saldırısında 1 hafta gözaltında tutular.Ab istiyor biz yapıyoruz böyle devletin aq.

Ya asker vır vır vır.Tamam mehmetçiklere laf yok ama genelkurmay başkanı?Laiklik gidiyorda laiklik gidiyor.O zaman müdahile et.Yok edemeyiz neden %47 geldiler askere karşı düşmanca tutum olur.O zaman birader müdahile et mq.

O kadar jitemci var.Daha fazla jiteme adam sok girsin bütün gizli örgütlere ondan sonra kafa yıkamaya başlasın.Bütünleştirici politika içinde.Laiklik nedn iyidir neden cumhuriyet iyidir neden şeriat, komünizm, faşizm kötüdür millete anlatsın.NEden çalışmalıyız.Neden herkez Türk bir birimizi sevmeliyiz.

Adam gibi yıkasın milletin kafasını.Zor diyeceksiniz.KArdşeim bu ülkede mitçi mafya oluyor o kolay bu mu zor saçmalamayın ya.Biraz daha dikkat etsinler.

Yani milletten tutun devlete kadar sıralı hata zinciri mq.HErkez akpden şikayetçi 2 kişiden biri akpli  nası iş bu.

Ordu ab abd akp hikaye amaç Türkiye yi bölmek.İstediğimiz silahı kullanabilmeliyiz.

11 askerin öcünü alamadık bana ne hangi silahı kullanmışız?Kendimizi kandırmaktan başka ne olacak?Siyasi alanda bittik askeri alanda elimiz kolumuz bağlı kaldı.İstersen 300 sene sonrasının silahı kullanalım neye yarar mq. 

Toplam Hit: 21601 Toplam Mesaj: 64