folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ordumuz Sizce Hangi Tüfeği Kullanmalı?

Ordumuz Sizce Hangi Tüfeği Kullanmalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

öncelikle 5.56mm mermiler kevlar zırhı delemiyor:D Bunu soyleyeyim. 5.56mm kullancağıma 14 lü alırım.

Bence en iyi tufek ak-103 ve ak-105 tir.  Bunların ak-47 den farkı,  7.62mm meri atmalarına rağmen ak47 kadar sekmemeleridir. ve bazı parçaları plastik oldugu için hafif tufeklerdir. Tabi bu tufekleri sadece rus ordusu kullanıyor:D 7.62mm mermi kevlar zırhı,çeliği, duvarı,ağacı aklınıza gelebilecek çoğu şeyi deler veya parçalar.

Mesela kafaya gelse kafayı kopartır.Kola gelse kolunuz kopar:D 7.62mm böle bişidir. G-3 lerde 7.62 kullanıyor ama eski tüfek:S 

TSK ak-103 tipinde bir tüfek almayacaksa , g3 lere ve ak47 lere devam etsinler.  HK-33 çok boqtan bi tufek :S Bunun bedelini çok fena öderiz. Acayip karşıyım hk-33 e.

HK serisinin en iyisi HK-417 dir.  7.62mm mermi atar. ve bir çok aksesuar takılabilir.   Ama biz hk serisinin en dandik modelini alıyoruz işe bak ya!

HK-33 şehir içinde bile kullanmam öle tufek olmaz ya:S Resmen kandırılıyoruz ya:S Hemde doğuda böle bir pkk sorunu varken. HK-33 kullanmak intihardır.

Long Live Turkey..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Türkiye cografyası itibariyle standart silah kullanımına uygun bir ulke degildir. amerikan m serisini alırsan -30da karın altında buz tutar silahın, mermiyi tas atar gibi elle atarasın artık dusmana. doguda G-3 ve ak-47 kullanımına kesinlikle devam edilmelidir. step arazide M serisi kullanılabilir. batıda, trakyada yagmuru camuru goz onune alıp hk-33 kullanılabilir. eger bu maddi olarak agır geliyor ve tek duzen silah kullanmak istiyorlarsa G-3 asla degistirilmemelidir. her kosulda calısabilen ve vurdugunu deviren guzide bir silahtır.
     ak47 değil ak 49 koçum.bilmiyorsan bilene sor bari. tuğrul baba komandoymuş doguda. mesaj yazarmı bilmem ama bordo berellerin kullandığı silahta m16 dır deler geçer kalbe veya karaciğere degmediği sürece öldürmez yağmurdan tozdan fazla etkilenmez abd nin ırakta hala kullandığı silahtır.  m16 yı tek gecerim hem hafif hemde kullanışlı. sonrasında ak49 gelir. sokarım 47 yede mg3 e de a6 yada  

g3 mü? onunda a.q ben. yarak gibi tüfek yagmur yagdı ters cevir çalışmaz  toz girdi çalışmaz sikerim öyle tüfeği.

m serisi buz tutarmış :) a.q gabarda-45 i görmediysem göt olayım. yeterki sen ateşle silahı. mermi zaten bahane bekliyor çeker gider hedefine.buzdan elimize yapışırdı bu dogru ama sen tetiğ bastıysan uçar gider mermi.

neyse uzattım, varsa yoksa m16 ak 49  kanasa laf yok o ayrı tek tir adı üstünde TEK...

ha bide şu var o silahları kullanabilecek babayiğit vatanseverler önemli yoksa silahın a.q ben. mermim bitti cebimdeki son mermiyi çıkardım ama kısmet değilmiş kobra ve skorsky ler yetişti.

gerçi bunları yaşadıkta ne oldu geldik burda kürtle pkk yı ayırt edemeyen amcıklarla yüzgöz olduk asıl mesele bu.

yok kürtlerin a.q yok en iyi kürt ölü kürt.

ozaman bende diyorumki türküm diye geçinipte t.c için b,ir mermi atmamışların taAAAAA a.q ben ..

ne oldu ne değişti? yakıştımı ne size nede bana?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    bence ilk önce harita belirlemek gerek de_dust yada awp'lerden biri olur bazen bıçaklada kapışabiliriz. 4-4 iyi aslında :D Yaw bırakın ordunun işi bunlar gerek duyulacak yerde değiştirirler. Bi ton para verip m-16'yla bıldırcın mı avlıyacak tsk bu zamanda? Dewamlı savaş halinde olan ülkeler yüksek maaliyetli silah alırlar. Örn: (u.s.a)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:

DkN bunu yazdı:
    Türkiye cografyası itibariyle standart silah kullanımına uygun bir ulke degildir. amerikan m serisini alırsan -30da karın altında buz tutar silahın, mermiyi tas atar gibi elle atarasın artık dusmana. doguda G-3 ve ak-47 kullanımına kesinlikle devam edilmelidir. step arazide M serisi kullanılabilir. batıda, trakyada yagmuru camuru goz onune alıp hk-33 kullanılabilir. eger bu maddi olarak agır geliyor ve tek duzen silah kullanmak istiyorlarsa G-3 asla degistirilmemelidir. her kosulda calısabilen ve vurdugunu deviren guzide bir silahtır.
     ak47 değil ak 49 koçum.bilmiyorsan bilene sor bari. tuğrul baba komandoymuş doguda. mesaj yazarmı bilmem ama bordo berellerin kullandığı silahta m16 dır deler geçer kalbe veya karaciğere degmediği sürece öldürmez yağmurdan tozdan fazla etkilenmez abd nin ırakta hala kullandığı silahtır.  m16 yı tek gecerim hem hafif hemde kullanışlı. sonrasında ak49 gelir. sokarım 47 yede mg3 e de a6 yada  

g3 mü? onunda a.q ben. yarak gibi tüfek yagmur yagdı ters cevir çalışmaz  toz girdi çalışmaz sikerim öyle tüfeği.

m serisi buz tutarmış :) a.q gabarda-45 i görmediysem göt olayım. yeterki sen ateşle silahı. mermi zaten bahane bekliyor çeker gider hedefine.buzdan elimize yapışırdı bu dogru ama sen tetiğ bastıysan uçar gider mermi.

neyse uzattım, varsa yoksa m16 ak 49  kanasa laf yok o ayrı tek tir adı üstünde TEK...

ha bide şu var o silahları kullanabilecek babayiğit vatanseverler önemli yoksa silahın a.q ben. mermim bitti cebimdeki son mermiyi çıkardım ama kısmet değilmiş kobra ve skorsky ler yetişti.

gerçi bunları yaşadıkta ne oldu geldik burda kürtle pkk yı ayırt edemeyen amcıklarla yüzgöz olduk asıl mesele bu.

ozaman bende diyorumki türküm diye geçinipte t.c için b,ir mermi atmamışların taAAAAA a.q ben ..

Erkan hocam konuşmaların sıcacık, Vesselam delikanlı adamsın yanlış anlaşılmasın işime geldi diye demiyom bunları, işime gelen var tabiki ama barıştan, insanlarımızın mutlu olmasından başka bi işime geleni yok. Erdem kokan cümleler.

Her neyse Hocama teşekkür ediyorum, fikrimi diyeyim Bigxi ve m16 lar ile harika iş görülebilir, hafif olması gereken silahlar hususunda ise bi fikrim yok.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:

DkN bunu yazdı:

aslan sakin ol be,simdi ne alaka kurdu turku,pkk si,dkn bi iki rakam yanlis yazdi diye parlamak falan yakismio,surda herkes ii kotu bisiler yazio sen baska bisiye kizdin geldin buraya daldin galiba,senin postlarini takip ediorumda mantikli,arabulucu ve vatanperver birisin yalniz sakin ol.m 16 la r hakkinda hemfikiriz ama,hk -33 de g-3 de kullanmis biri olaraktan,hk ya guvenmediim icin t-40 takmistm silahima,bence sessiz olmasi,namlu agiz alevi olmamasi ve etkili olmasi acisindan her piyade tufeginde bulunmasi gereken bir unsur.

hız emniyettir...!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:

DkN bunu yazdı:
    ak47 değil ak 49 koçum.bilmiyorsan bilene sor bari. tuğrul baba komandoymuş doguda. mesaj yazarmı bilmem ama bordo berellerin kullandığı silahta m16 dır deler geçer kalbe veya karaciğere degmediği sürece öldürmez yağmurdan tozdan fazla etkilenmez abd nin ırakta hala kullandığı silahtır. m16 yı tek gecerim hem hafif hemde kullanışlı. sonrasında ak49 gelir. sokarım 47 yede mg3 e de a6 yada

g3 mü? onunda a.q ben. yarak gibi tüfek yagmur yagdı ters cevir çalışmaz toz girdi çalışmaz sikerim öyle tüfeği.

neyse uzattım, varsa yoksa m16 ak 49 kanasa laf yok o ayrı tek tir adı üstünde TEK...

Sakin ol hoca, kocum falan ne oluyor tanısıyormuyuz? ha ak-47 ha 49 ne fark eder. ayrıca bordo bereliler m-16 degil m-4 kullanıyorlar. yerine gore hareket kabiliyetinin kısıtlı oldugu yerlerde mp5 kullanıyorlar. parakros yarısmasınıda mp5 kullanarak birinci bitirdiler. sende bir bilene sor istersen. abd ordusu kendi kullanım alanına gore silah uretir. tankından helikopterine piyade tufeginden uniformasına kadar hepsi col iklimi step arazi icin tasarlanmıstır. Türkiye ırak degil. toz toprakta her silah calısır. sen o silahı trakyada havuz gibi 1metre suya, çamura sok bakim. gel karın altına sok. abd hayatında karlı iklimde silahmı kullanmısta bu kosullara gore silah ureticek. Kannas dedigin silahı artık butun ordular envanterinden cıkardı, anca teroristler veya direniş grupları ucuzlugundan dolayı kullanıyor. bu silahın yerini m-24 ve m-95 ler aldı, alıyor. ak 101 serisine kadar olan ak ler 2. dunya savası standartlarında bir silahtır. stg 44 kopyasıdır. o tutukluk yapan g-3 ler 1967lerden kalma silahlar. bırakta tutukluk yapsın. yeni yerli uretimlerin hicbiri sorun yasatmıyor. 1968 yılından beri yerli uretim yapılıyor bu silahta. bu yuzden eksi bircok silah var. bukadar eski silahların sorun cıkmarması normaldir. dedigimi yine tekrarlıyorum Türkiyenin farklı cografyalarında farklı silahlar kullanılmalıdır.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:

Sakin ol hoca, aslan falan ne oluyor tanısıyormuyuz? ha ak-47 ha 49 ne fark eder. ayrıca bordo bereliler m-16 degil m-4 kullanıyorlar. yerine gore hareket kabiliyetinin kısıtlı oldugu yerlerde mp5 kullanıyorlar. parakros yarısmasınıda mp5 kullanarak birinci bitirdiler. sende bir bilene sor istersen. abd ordusu kendi kullanım alanına gore silah uretir. tankından helikopterine piyade tufeginden uniformasına kadar hepsi col iklimi step arazi icin tasarlanmıstır. Türkiye ırak degil. toz toprakta her silah calısır. sen o silahı trakyada havuz gibi 1metre suya, çamura sok bakim. gel karın altına sok. abd hayatında karlı iklimde silahmı kullanmısta bu kosullara gore silah ureticek. Kannas dedigin silahı artık butun ordular envanterinden cıkardı, anca teroristler veya direniş grupları ucuzlugundan dolayı kullanıyor. bu silahın yerini m-24 ve m-95 ler aldı, alıyor. ak 101 serisine kadar olan ak ler 2. dunya savası standartlarında bir silahtır. stg 44 kopyasıdır. o tutukluk yapan g-3 ler 1967lerden kalma silahlar. bırakta tutukluk yapsın. yeni yerli uretimlerin hicbiri sorun yasatmıyor. 1968 yılından beri yerli uretim yapılıyor bu silahta. bu yuzden eksi bircok silah var. bukadar eski silahların sorun cıkmarması normaldir. dedigimi yine tekrarlıyorum Türkiyenin farklı cografyalarında farklı silahlar kullanılmalıdır.

Dkn Hocam (dedigimi yine tekrarlıyorum Türkiyenin farklı cografyalarında farklı silahlar kullanılmalıdır. ) Bence Konuya son noktayı çoktan koymuşsun gibi, Buda demek oluyorki Ordu üst düzey uzmanlarının bilgilendirmeleri ile sonuca ulaştırılabilecektir, arkadaşlar çok güzelde tespitlerde bulunmuşlar aydınlandık bir yerde ama Dkn Hocam yine en güzelini demiş. Tebrikler.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

o silahı direk tanıdım zaten :D 4-4 :D:D yazcaktım arkadaş benden önce yazmış :D

fikir olarakta ZaYGo hocama katılıyorum. silahlardan anlamam ama dedikleri mantıklı geldi. bu arada arkadaşlar silahları ezberlemişsiniz amk :D

edit : son 2 mesaj uzun die okumamıştım :D şimdi okudum dkn hocamında dedikleri mantıklı geldi :D editten önceki son cümlede hala hemfikirim :D

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiNki
    kiNki's avatar
    Erkek
    bence kaleşnikof en iisi..bakıma ihtiyaç duymuyo + hafif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarizmaTurk
    KarizmaTurk's avatar
    Erkek
    G3 Değiştirilmese en qüzeli tabiki sonuçta tam etkili! Öldürmez parçalar!!! Alternatif silah çok G3 harici olacaklar arasında çokta ayrım yapılmaazz.!
Toplam Hit: 21603 Toplam Mesaj: 64