folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ortaöğretimde Başörtüsü Serbest

Ortaöğretimde Başörtüsü Serbest

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Ortaöğretimde başörtüsü serbest

22 Eylül 2014 19:14 (Son güncelleme 22 Eylül 2014 19:39)
    Başbakan Yardımcısı Arınç "MEB'e bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte yer alan 'başı açık' ibaresi ve aynı bendin son cümlesi yürürlükten kaldırıldı" dedi.

ANKARA

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: "Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasının E bendinde yer alan 'başı açık' ibaresi ve aynı bendin son cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır."

Bu sefer dillendirmeden çat diye değiştirdiler yönetmeliği, ben olumlu buluyorum değişikliği, polisler ve yargı çalışanlarına da serbest olursa en azından bu konuda ülkede bir özgürlük ortamı olacak. 

Siz ne düşünüyorsunuz, buyrun sohbete :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

Bu konudan kavga çıkar değerlenir buraları almak lazım

konu ile alakalı olarak ise ben karşıyım ortaolul çocuğunun baş örtüsü ile dolaşmasına ,çocuk o daha.  Özgürlük kısmına gelirsek benim içtiğim alkolede karışmasınlar vergileri düşürsünler amcalar o zaman Ikna olurum Özgürlükçü bir haraket olduğuna.

anil tarafından 22/Eyl/14 20:05 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Başörtülüler başı açıklara baskı uygulayacak kardeş. Şeriat geliyore...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

dogal...

Edit : Dalga gecmiyorum dogal. Orf adet'e gore kapali olanlar var ve insanlari oldugu gibi kabul ederek kendi cocugunu kendi orfune adetine inancina gore kapatmasini kabul etmek gerekli bence.

rakkoc tarafından 22/Eyl/14 20:07 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

10 yaşındaki çocukların dini vecibelerine uygun olarak kapatılamaması büyük bir eksiklikti. Şimdi Allah'larına daha yakın olacak, daha iyi birer birey olarak büyüyecekler. Çocuk istismarı diye ağlayan uzman zırvalarına da hazırlıklı olmakta fayda var. Ama neyse ki dini savunan, dinin dünya üzerindeki savunucusu müthiş hükümet mensuplarımız var ve onların sayesinde böyle çatlak sesleri çıkmadan engelleyeceğiz.

Austen tarafından 22/Eyl/14 20:13 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

10 yaşındaki çocukların dini vecibelerine uygun olarak kapatılamaması büyük bir eksiklikti. Şimdi Allah'larına daha yakın olacak, daha iyi birer birey olarak büyüyecekler. Çocuk istismarı diye ağlayan uzman zırvalarına da hazırlıklı olmakta fayda var. Ama neyse ki dini savunan, dinin dünya üzerindeki savunucusu müthiş hükümet mensuplarımız var ve onların sayesinde böyle çatlak sesleri çıkmadan engelleyeceğiz.

Rahmetlinin son sözleri. Birazdan linç edilir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

her noktasına katılıyorum. fes, cübbe ve sarık kaidelerini de içeren kılık/kıyafet yönetmeliklerini de bekliyoruz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1 saatte Türkiye!

Murat Karayılan: Süreç bitti!

Bülent Arınç: Ortaöğretimde başörtüsü serbest!

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

şimdi halifelik gelsin diyenlerde olur  sanki ilk 4 halifeden başka HAK halife varmı gibi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

18 yaşından genç insanlar için bu tür zorunlulukların ortadan kaldırılması gerekli. Birey 18 yaşına geldiğinde kendi karar verebilmeli, kapanacaksa kapanır, budist olur ya da ateist olur. Kendi karar verebilmeli. Ailelerin yetişkinlik yaşına gelmeyen bu insanlara baskı yapmasının önü açılmış oldu. KARŞIYIM!

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

olabilir.Müslüman topraklardayız .gayet normal sadece xokunu çıkarmamak lazım.

asonumuz  İran misali olmasında .

böyle olmasında 

samaccc tarafından 22/Eyl/14 20:39 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 8911 Toplam Mesaj: 75