folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ortaöğretimde Başörtüsü SerbestOrtaöğretimde Başörtüsü Serbest

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ProBilisim
  ProBilisim's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ocak/2013
  Erkek

  *mını götünü açanlara , ortalıkta *ikişenlere yiğişenlere tek laf etmezsiniz fakat  başını kapatan bi çoçukla uğraşır durursunuz...Tabi yıllarca beyinlere, medeniyetin modernliğin şeffaf giyinmekle akabinde çıplaklıkla oluşacağı aşılandıgı için , şimdiki nesillerinde sendroma girip yobazımsı tavirlar sergilemesi doğal gibi.

   


  Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mataramasuko
  mataramasuko's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Haziran/2006
  Erkek
  umbatu bunu yazdı

  Ailesinin bu tür baskıları yapmasına karşıyım diyen hocam neyin kafası acaba?
  Oldu amınakoyimm adam dilini de öğrenmesin, oda bir dayatım sonuçta.
  Kimin ne taktığı sikimde değil, ama şu yok çocuklukta böyle şeyler dayatılıyor olayları filan canımı sıkıyor. altına yap hocamm, tuvalete gitmek de bir dayatım.

  Not: Kapanacaksın diye her türlü şiddeti çocuğuna reva gören aileler dahil edilmemiştir. konuda geleneğin aile içerisinde öğrenimi açısından bakılmıştır.

  o kadar baskı yapan aile zaten kızını liseye göndermez hatta ortaokula göndermez. her konuda özgürlük diye yırtınır bunlar, iş dine gelince en yobazı bunlar olur. bunlaaaaar başörtülü bacılarımıza dur ya ben ne diyom onu tayyip diyecek :)

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sokoban
  sokoban's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ocak/2010
  Erkek

  Konunun gidişatı şöyle olacak

  Giriş:

  Başörtüsünü savunanlarla karşı olanlar birbirine laf sokacak.

  Gelişme:

  Allah yok din yalan diyen tayfa dinin saçmalığından bahsedecek tabi karşıt görüşlüler de risalelerden cübbelilerden örnekler vererek

  elma ile armutu karşılaştırarak cevap verecekler.

  Sonuç:

  Evrim varsa neden şimdiki maymunlar insan olmuyor ? nidaları eşliğinde big bang'den önce ne vardı sorusuna cevaplar aranacak.

   

  Daha sonra kavga dövüşten konu kitlenecek.


  .
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ersn
  ersn's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 04/Ekim/2011
  Erkek
  AnilCarkci bunu yazdı

  Bu konudan kavga çıkar değerlenir buraları almak lazım

   

  konu ile alakalı olarak ise ben karşıyım ortaolul çocuğunun baş örtüsü ile dolaşmasına ,çocuk o daha.  Özgürlük kısmına gelirsek benim içtiğim alkolede karışmasınlar vergileri düşürsünler amcalar o zaman Ikna olurum Özgürlükçü bir haraket olduğuna.

  adam arsa alır gibi yer alıyor , yatırım yapıyor : )


  küfrederiz villalara kulübeden
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Nikoteen
  Nikoteen's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Temmuz/2005
  Erkek
  ProBilisim bunu yazdı

  *mını götünü açanlara , ortalıkta *ikişenlere yiğişenlere tek laf etmezsiniz fakat  başını kapatan bi çoçukla uğraşır durursunuz...Tabi yıllarca beyinlere, medeniyetin modernliğin şeffaf giyinmekle akabinde çıplaklıkla oluşacağı aşılandıgı için , şimdiki nesillerinde sendroma girip yobazımsı tavirlar sergilemesi doğal gibi.

   

  çünkü bu serbestliği savunmak resmen yobazlıktır keza bunun bir serbestlik olduğunu düşünmektir asıl yobazlık kızlarınız kendi isteğiyle kapanarak gidiyorsa okula amenna ama hepimiz biliyoruz ki o iş öyle olmuyor, hoşgörü dini islamda çocuklarımızı zorluyoruz öncelikle çelişkiler yumağı şu müslümanlar

  Nikoteen tarafından 23/Eyl/14 10:22 tarihinde düzenlenmiştir

  Troubles'll come & they'll pass
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  baristbt
  baristbt's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Nisan/2011
  Erkek

  olum şey çok kötü lan 

  adamlar daha karşı cinsle sağlıklı bi iletişim bile kuramıyor

  sen okullarını ayırıyosun , kafalarını yıkıyosun , bokunu çıkarıp merdiveni bile ayırıyosun (yokamınakoyum)

  mahrem mahrem diyip kapatıyosun.

  adam bırak düzgün bir birlikteliği daha bi kızla konuşamıyor bile ,

  sonra yengesine saplayanlar , baldınızı sikenler , kaynına kayanlar.

  insanları bişeyden ne kadar uzaklaştırırsan o kadar üstüne giderler.

  ne geçiyo yani ellerine , sardı sarmaladı kapattı kafayı gözü eli başı , sonuç ?

   


  http://www.leyladansonra.com/
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yunusdogan
  yunusdogan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2005
  Erkek

  kapanınca şeriaat geliiyoooo diyolar. açılınca ülke orospu oldu diyolar olm ne ayaksınız :D siz

   

  kar yağsa yaz gelsin.. yaz gelse kış gelsin ... aynı hesap..

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KILICH
  KILICH's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Haziran/2010
  Erkek
  ProBilisim bunu yazdı

  *mını götünü açanlara , ortalıkta *ikişenlere yiğişenlere tek laf etmezsiniz fakat  başını kapatan bi çoçukla uğraşır durursunuz...Tabi yıllarca beyinlere, medeniyetin modernliğin şeffaf giyinmekle akabinde çıplaklıkla oluşacağı aşılandıgı için , şimdiki nesillerinde sendroma girip yobazımsı tavirlar sergilemesi doğal gibi.

   

  Aynen Katılıyorum...!


  Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sigortacı
  DJ_Alper
  DJ_Alper's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  açık olana kapan demiyorum :) aslında dahada açılsa yeridir:)

  neyse kapanmak isteyende kapansın 


  Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DeepHouse
  DeepHouse's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ocak/2009
  Erkek

  aslında sorun şurada niye kapanıyor bu cocuklar ?

  ahzap suresi 59. ayete göre :Ey o Peygamber! Zevcelerine ve kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına hep söyle: cilbâblarından üzerlerini sıkı örtsünler, bu onların tanınmalarına, tanınıp da eza edilmemelerine en elverişli olandır, bununla beraber Allah bir gafûr rahîm bulunuyor
  ve yine 
  nur suresi 31. ayete göre :Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz.


  siz türkiyedeki kadınları bası kapalı bacı ve annelerimizi çevirin bakalım niye kapandın sen diye sorun diyecektir ki Allah istiyor biz kapandık deki nerede yazıyor gözünle gördün mü eğer sana bu ayetlerle cevap verebilirlerse ne ala ne kadar güzel islami bilinçli öğrenilmesinin taraftarıyım sırf toplum kapanıyor diye namuslu gözükücem diye kapanılmaz benim Allah'ım rabbim benden istiyor bu dünyanın bi de öbür tarafı var Güneşi doğuran Geceyi gösteren Nimeti veren gökyüzünün ve bizim sanki bir iple sabitlenmiş şekilde boslukta durduran Allah CC istiyor ve biz onun kullarıyız bizi o yarattı bu yüzden Allah için herşeyden vazgeçilir...


  Gelelim işin okul kısmına özgürlükten bahsettiğimiz şu zaman diliminde dahi amerikada londrada fransada bası kapalı sekilde okullara gidilmesinde herhangi bir sakınca yokken (11 eylül bu olayı biraz etkilemiştir tabiki ) nüfün %98 nin müslüman oldugu bir ülkede niye okula gidilmesin ki ? eger kız kendi isteği ile giyiyorsa bi problem yok zaten yine o kız işlediği her günahdan babası ve annesi sorumlu tutulacak evlenene kadar daha dogrusu ergen olana kadar bu yüzden bir seyin yanlıs oldugu iddaa etmek ile o yanlıs iddaayı savunmak cok sakıncaları seylerdir sen Allah in isteğini sırf kendi nefsani duyguların yüzünden istemiyorsan Allah'a şirk koşmuş olmaz mısın ? sonucta nasıl namaz kılana karısılmıyor alkol alana karısılmıyor ise basortu ve dinini yasayanada karısılmaması gerekiyor zaten islamda bunu emreder der ki sen tebliğini yap cünkü bu senin üstüne bir farzdır uygulamak uygulamamak kişiye kalmıstır Allah zaten ona hidayet nasip ederse o olur... 
  yanlışım varsa affolo bildiğim kadarıyla şahsi görüşümü sizinle paylastım.


  Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
Toplam Hit: 8901 Toplam Mesaj: 75