folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öss"Ye Hazırlanan Lise Öğrencisi Nasıl Ders Çalışmalı?(Önerileriniz)

Öss"Ye Hazırlanan Lise Öğrencisi Nasıl Ders Çalışmalı?(Önerileriniz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Az önce,hem okulu hem üniversite sınavına hazırlığı nasıl bir arada yürütebilirim diye düşünüyordum.Bir de size danışayım dedim.Şuan düz lisede 3.sınıf sayısal öğrencisiyim.Fen ve matematik netlerim çok kötü(Ulan fenin kötü,matematikiğin kötü ne işin var sayısalda diye düşünebilirsiniz,inanın ben de bilmiyorum).Sebebi daha 5.sınıftan yerine oturmamış sayısal temelim.Daha yeni yeni adam gibi çalışmaya başlıyorum.Çalışmaya başlayınca da nasıl çalışacağımı bilmiyorum.Şimdi bikaç sorum var;

1-Dershaneye gidiyorum,yeterince kaynağım var,vitamin ders cdlerim var bunun yanında ekolhoca ve türevleri ders videolarını indirip izlesem Öss klasmanında zaman kaybetmiş olur muyum?

2- Bilgi kuramıydı trafikti zarttı zurttu okul sınavlarından,öss'ye hazırlanamıyorum,bu konudaki öneriniz nedir ?

3-Önümde 1,5 yıl var,geçmişin telafisi için ne önerirsiniz?

Hani bir dağ olur,zirveye çıkmak için yarışmalar düzenlenir,insanlar dağın yamacından başlar ama benim durum dağın dibinden başlamak gibi birşey.Tahribat.Com üniversiteli genç mürit ve mürideleri barındırdığı için,engin tecrübelerinizden yararlanmak istedim.Hörmetler...

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

sözel yapabiliyosan direk kafadan bölümü değiş derim ...

sayısalcı olarak fen hocalarım ve matematik hocalarıma bol bol söwerim ...

sözelden 45 te 41 net yaptım zamanında :) 250 ham aldım sözelden :)

hepsi son senemdeki edebiyat hocam sayesinde :) ama sayısal derslerimi anlatanlara ise hep söwdüm bi bok anlatamadıkları için ...  

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek
     Lise 2'den sonra bölümünü değiştiremiyorsun.Zaten ben sayısalda kalmak istedim,herşeye rağmen seviyorum.

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    sıçarken bile test çözmen gerekiyo bol bol test çözücen

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

bu uzun bi maraton gibi düşün gücünü son zamanlara saklamaya gayret et. denemelerin nerdeyse hepsinde türkiye derecesi yapan arkadaşım asıl sınavdan 3 ay once saldı çalışmayı, kaldı tıpın birine. diyeceğim şudur son 3 ayı çalış önceside şart tabi ama son 3 ay elzemdir öss gibi için.

nasıl çalışıyım dersen nerde çalışa biliyosan orda çalış nasıl rahat oluyosa. şuna karar ver bi konuyu okuyunca mı daha ii anlıyosun biri anlatınca mı?buna karar ver ona göre çalış. bi de tavsiyem çalıştığın konuyu başkalarına anlat anlattıkça başka yönlerini görürsün. bazı konular eklenince nasıl oldu bilmem ama düz össyken hocalar okulda ders işlemezdi son sınıfta(cins olanlar hariç) ogleye kadar ders çalışırdım sonrada maç yapardık bilgisayar odasının anahtarın kopyalamıştım ekiple kantır fifa 2005 oynardık ders yokya bu b.kları yemeseydim şimdi daha çok fırsatları olan bi ilde öğrencilik yapardım.haa memnunm bölümümden aslı aileniz istediği için bölüm yazmayın

edit:

bide  başkalarının çözemediği soruları çözmeye gayret et. onlar seçilip gelir daşşaklı soru olur bu sayede matım 45soruda 2 yanlışım oldu oda yanlış okuma vs vs sözeli hiç sormayın yarı yarıya yanlıştı

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

AlienOne bunu yazdı:
    -----------------------------
     Lise 2'den sonra bölümünü değiştiremiyorsun.Zaten ben sayısalda kalmak istedim,herşeye rağmen seviyorum.

Hocam lise sonda bile bölüm değişebilirsin ama sunu söliyim eğer say örencisiysen kendini yırtman lazım sürekli ama sürekli soru çözmen lazım bi mat sorusunu en

pratik yoldan çözmelisin yoksa öss denen canavarda takılır kalırsın okul derslerini sakın ihmal etme çünki bu çalışmamanın telafısi var ama okul notlarının yok

diploma notu çok önemli bence öncelikle onu düşünmelisin gerisi sana kalmış bide bi konuyu işlerken özellikle sözelde okuduktan sonra özet çıkar acayıp faydası olur

Not:bu kadar sey anlattım aq ben bi türlü alışamadım derse :)

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek
    aslında bi dene belki sınıfı değiştirebilirsin sözele geçemesen ile eşit ağırlığa geçme ihtimalin vardır belki son sene...

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek
     Ben değiştiremezsin diye biliyorum,m.yardımcısı da öyle söylüyor kaldı ki ben bölüm değiştirmekten çok kendi bölümümde başarılı olmak istiyorum.Tavsiyelerinizi not ediyorum teşekkürler

-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek
    valla bu sene bizim son ama bi kız tm'den bizim sınıfa yani sözele geldi ama son senede değiştirmeni tavsiye etmiyorum diyodu bizim müdür yardımcısı

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Sayısal alanı ilgilendiren bölümlerden test çöz ve seviyeni iyi belirle. Diyelim konuların hiç birni bilmiyorsun.

Bu başlangıç seviyen olacak. Varmak istediğin noktayı iyi belirle. Mesela işletme istiyorsun veya makina mühendisliği vs.

Kaç puan ve kaç net yapman gerekiyor kabaca bunları belirle. Bunlar somutlaşınca önünü daha iyi görebilirsin. Mesala şu

anda 10 mat 10 fen 25 türkçe yapabiliyorsun. Yapman gereken de 35 mat 35 fen 35 türkçe. Bu hedefe ulaşmak için 1.5

senen var yani 3 yarıyıl dönemi diyelim. Kaydetmen gereken gelişmeyi dönemlere böleceksin. Bunları yazılı hale getirip

düzenli bir şekilde tablo yap ve görünür bir yerde dursun. Parçalara böldüğün zaman hedefinin zorluğu gözüne

görünmeyecektir ve ara hedefler çok önemlidir. Bunun dışında branş bazında tüm konuların olduğu bir liste edin

(Dershanelerde olabiliyor) Konuları çalıştıkça ardından testler çözdükçe çalıştığın konunun yanına işaret koy. Böylelikle

çalışma hızını da görülebilir kılacaksın. En son çalışma programı yapmalısın. Durumuna göre uygulayabileceğin basit hafif

bir program.(Havada kara yaparım diyeceğin cinsten.) Daha sonra hafif ve sürdürebilir bir programı uygulayabildiğini

gördüğünde çıtanı zaten yükselteceksindir. düzenli çalışmaya alışınca bir şeylerin değiştiğini görmek seni motive edecek

ve hedeflerine kolay ulaşacaksın. Hedeflerine ulaşamadığın zaman telafi edeceğin şeyleri de belirlersen daha iyi olur.

Nihayetinde elinden gelenin en iyisini yapmanın rahatlığıyla sınava girersin ve sonuç ne olursa olsun gelecekte kendini

kontrol etme becerisine sahip olabileceksin.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek

kuytul bunu yazdı:

Sayısal alanı ilgilendiren bölümlerden test çöz ve seviyeni iyi belirle. Diyelim konuların hiç birni bilmiyorsun.

Bu başlangıç seviyen olacak. Varmak istediğin noktayı iyi belirle. Mesela işletme istiyorsun veya makina mühendisliği vs.

Kaç puan ve kaç net yapman gerekiyor kabaca bunları belirle. Bunlar somutlaşınca önünü daha iyi görebilirsin. Mesala şu

anda 10 mat 10 fen 25 türkçe yapabiliyorsun. Yapman gereken de 35 mat 35 fen 35 türkçe. Bu hedefe ulaşmak için 1.5

senen var yani 3 yarıyıl dönemi diyelim. Kaydetmen gereken gelişmeyi dönemlere böleceksin. Bunları yazılı hale getirip

düzenli bir şekilde tablo yap ve görünür bir yerde dursun. Parçalara böldüğün zaman hedefinin zorluğu gözüne

görünmeyecektir ve ara hedefler çok önemlidir. Bunun dışında branş bazında tüm konuların olduğu bir liste edin

(Dershanelerde olabiliyor) Konuları çalıştıkça ardından testler çözdükçe çalıştığın konunun yanına işaret koy. Böylelikle

çalışma hızını da görülebilir kılacaksın. En son çalışma programı yapmalısın. Durumuna göre uygulayabileceğin basit hafif

bir program.(Havada kara yaparım diyeceğin cinsten.) Daha sonra hafif ve sürdürebilir bir programı uygulayabildiğini

gördüğünde çıtanı zaten yükselteceksindir. düzenli çalışmaya alışınca bir şeylerin değiştiğini görmek seni motive edecek

ve hedeflerine kolay ulaşacaksın. Hedeflerine ulaşamadığın zaman telafi edeceğin şeyleri de belirlersen daha iyi olur.

Nihayetinde elinden gelenin en iyisini yapmanın rahatlığıyla sınava girersin ve sonuç ne olursa olsun gelecekte kendini

kontrol etme becerisine sahip olabileceksin.

Teşekkürler kuytul,söylediklerini uygulamaya başlıyorum

-
Toplam Hit: 8958 Toplam Mesaj: 27