folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Oyun Bağımlılığı İle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

Oyun Bağımlılığı İle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

İşe gir, şöyle yorucusundan. O zaman bulamazsın oynayacak zaman. :D

Almanya Fatihi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

boş vakitlerini oyunla değil de işe girerek yada farklı şeyler yaparak dğerlendir. spor mesela.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Kendine bir amaç edinerek, ben kimsesiz çocuklara matematik dersi vererek boş vakitlerimi ona kanalize etmiştim. 

Daha sonra bir konuda blog yazmaya ardından da model tank/uçak yapmaya başladım

hala oyun oynarım arada kapanıp bir gün oynamışlığımda var ama çoğunlukla vaktimi daha farklı şeylere kanalize edebiliyorum.

oyunların bağımlılık yapma sebebi kolay ulaşım ve kısa sürede başarımlar(achivement) vererek beynin ödül merkezini uyarması. Yerine bir şey koyman yeter

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Yaşadığın sıkıntının aynısını ben de yaşıyorum . Normalde yemeğimi yiyip hemen oyuna oturuyordum, sağolsun eşimin de yardımıyla çocukla ve onunla ilgilenme saatleri belirledik. Eve geldiğimde yemeğimi yiyorum ve 1 saat çocukla ilgileniyorum sonra oyun oynuyorum eşim de dizi izliyor. Uyumadan yarım saat önce de oyunu bırakıyorum. Hafta içi bir gün ya misafir geliyor ya da gidiyoruz oyun oynayamıyorum c.tesi günü de tamamen aile günü oynamıyorum. Şimdi arkadaşlar düşünebilirler yine de çok diye ama eskisine göre çok azalttım . Çocuk biraz daha büyüdüğünde İnşaAllah kitap okuma saatleri de eklemeyi düşünüyorum; bu şekilde yavaş da olsa azaltmaya çalışıyorum. Yerine başka bir şey koymadan bu işten kurtulamazsın. 

İndia İndia !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı

Yaşadığın sıkıntının aynısını ben de yaşıyorum . Normalde yemeğimi yiyip hemen oyuna oturuyordum, sağolsun eşimin de yardımıyla çocukla ve onunla ilgilenme saatleri belirledik. Eve geldiğimde yemeğimi yiyorum ve 1 saat çocukla ilgileniyorum sonra oyun oynuyorum eşim de dizi izliyor. Uyumadan yarım saat önce de oyunu bırakıyorum. Hafta içi bir gün ya misafir geliyor ya da gidiyoruz oyun oynayamıyorum c.tesi günü de tamamen aile günü oynamıyorum. Şimdi arkadaşlar düşünebilirler yine de çok diye ama eskisine göre çok azalttım . Çocuk biraz daha büyüdüğünde İnşaAllah kitap okuma saatleri de eklemeyi düşünüyorum; bu şekilde yavaş da olsa azaltmaya çalışıyorum. Yerine başka bir şey koymadan bu işten kurtulamazsın. 

Senin gibi adamin ne isi var oyunla :)

Selamlar 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Çıkmıyorum? 

ya deli asdhjadhjsahjsas

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    bloodmage bunu yazdı

Selamlar 

Kanka başka bağımlılıklardan kurtulmak için oyuna bağımlı oldım :D Dışarı çıkmıyorum pek

bloodmage tarafından 14/Nis/19 13:07 tarihinde düzenlenmiştir

İndia İndia !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    bloodmage bunu yazdı

Selamlar 

Kanka başka bağımlılıklardan kurtulmak için oyuna bağımlı oldım :D Dışarı çıkmıyorum pek

:) mevzu baska desene 

O zaman en iyisi ne zaman geleceksin buralarw bir buluşma ayarlayalim

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Bir ara kullandığım mail şifresini internetten oluşturduğum uzun bir şifer ile değiştirip oyunlardaki şifremi de aynı şekilde değiştirmiştim. Sonrasında online oyunlara erişimim kalmadı, pişman olduğum anlar oldu, hatta kurtmaya da çalıştım fakat son 3 şifre ile eşleşmesin diye 5-6 defa şifre değiştirmiştim. O derece işimi sağlama aldığımdan hesaplar gitti.

Şimdi de wolfteam oynuyorum. Oyuna girip 1 el oynayıp tekrar işime donüyorum :)

Hemen hemen aynı şeyi bende denemiştim.

LoL oynarken sürekli saçma sapan takımlar gelmesi, küfür-hakaret hat safhada olduğu için sinirlenip oyunu sildim. 1 hafta geçmeden tekrar yükleyip bir müddet yine oynadım. Sonra tekrar sinirlenip oyunu sildim ve hesabın şifresini de klavyeye rastgele tuşlar basarak değiştirdim. Bu da yetmedi şifreyi tekrar kurtaramayayım diye mail adresinide geçici mail adreslerinden birisi ile değiştirdim.

Ama sonuç noldu. 1 ay dayanabildim. Riot' a mail attım böyle böyle pişman oldum diye. Adamlar şak diye hesabımı geri verdiler. :D

Hesabı silin diyorum adamlara. 30 tane soru soruyor. "İlk açtığın kostüm, ilk oynadığın hero... , vs" Tabi haliyle bazılarını hatırlayamadığım için silmiyorlar hesabı. Maksat oyuncu kaybetmemek. Ama geri verin dediğimde anında şak diye.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Oyun oynayanların boş vakti çoktur.

Bende senin gibiydim.

Artık tatsız gelmeye ve stres yapmaya başladı. Birde iş güç derken çoktandır, oynamıyorum zevkli gelmiyor artık.

Oynayacaksan eğer sonu olanları oyna

Darksider, god of war v.b

Online oyunlardan uzak dur.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
Toplam Hit: 4903 Toplam Mesaj: 46
oyun bagimlilik