folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Oyun Bağımlılığı İle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

Oyun Bağımlılığı İle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Kucuklugumden beri sıkı bir bilgisayar oyuncusu oldum. Fifalar, silkroadlar, Warcraft, age of, NFS, dota, Lol, pubg derken geldim 24 yasıma. Hala evdeki emektarla oyun oynamaya uğraşıyorum ama son 6 aydır oyun oynarken cidden zevk almadığımı farkettim. Sadece bir alışkanlık halini aldı, oynarken zevk almıyorum ama oynamazsam da eksik kalacakmış gibi hissediyorum. Sigara gibi yani anlayacağınız. Ustuune bi de artık bu durum beni asosyallestirmeye ve tembellestirmeye başladı. Yani benim stres atmak icin yapmam gereken bilgisayar oynama işlemi beni daha da çok strese sokan bir döngü halini aldı ve ben de bu duruma bir dur demek istiyorum.

siz bununla basa çıkıyor musunuz? Nasıl çıkıyorsunuz? Oyun oynamayı nasıl bıraktınız onun yerine neler yaptınız?

Dentist tarafından 14/Nis/19 10:51 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Hocam demekki vaktin cok nasil o kadar vakit bulabiliyorsun bos vakitlerini daha dolu seyler yaomaya ada o zaman zaten vaktin olmayacagi icin otelersin ama oyun cok onemli bir sey gibi oyuna vakit ayirirsan yine ayni yere gelirsin

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

5 sene Knight  Online oynadim. 6-7 sene Dota, 2 sene Wow oynadim. 7 sene CS, half life .... Diger irili ufakli oyunlari saymiyorum bile.

Nasil mi kurtuldum?
    Cozum: 1 Gun icinde butun oyunlari bilgisayardan silip bir daha hic bir oyun yuklemeyerek. O gunden sonra ne knight ne dota ne wow.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Bir ara kullandığım mail şifresini internetten oluşturduğum uzun bir şifer ile değiştirip oyunlardaki şifremi de aynı şekilde değiştirmiştim. Sonrasında online oyunlara erişimim kalmadı, pişman olduğum anlar oldu, hatta kurtmaya da çalıştım fakat son 3 şifre ile eşleşmesin diye 5-6 defa şifre değiştirmiştim. O derece işimi sağlama aldığımdan hesaplar gitti.

Şimdi de wolfteam oynuyorum. Oyuna girip 1 el oynayıp tekrar işime donüyorum :)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Manita yapacaksın çirkin veya güzel demeden :-))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

daha kötü bir bağımlılığa geç oyunda neymiş dersin onda debelenirsin 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@izzmarit 'ess der ki; "Bırak'arak".

Bağımlılığından kurtulabilirsin.Ama kolay değil, tabii. İrade gerekir.  

Tabii, bi Yoksunluk hissedeceksin, normal.

Direnirsen, kazanırsın.

Oyunlar dışında, Merak ettiğin başka şeyler yok mu? Özellikle, elektronik aletler ve kullanımları haricinde.

RitmFarbRacourci tarafından 14/Nis/19 11:20 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Oyunu silip yeter a.q. deyip birdaha kurmamak. En etkilisi bu sanırım. KO ve travian ve facebook oyunlarını bu şekilde bıraktım. Bağımlılık yaratacak oyunlara bulaşmamaya çalışıyorum. Pubg henüz başlamadım. Sıkıldıkça Rocket league oynuyorum. Bazen haftada 15-20 saat bazende 1-2 saat.

Düzenli spor yapmaya çalış. Alıştıktan sonra spor yapmayınca eksikliğini hissediyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek

Düşünerek. 

Yararı yoksa üstüne zararı da varsa, çok sevdiğin oyun olsa bile bırakmak gerekiyor. Bunların yerine kendini geliştirebileceğin ve aynı zamanda sana zevk veren şeyleri oyunun yerine koyman gerekiyor. Örneğin; dizi-film, kitap okumak, dil öğrenmek vs...

Geçen yaz cs go'yu bırakıp satranç oynamaya başladım, yazın da go öğrenmek istiyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Çıkmıyorum? 

Çok sıkılıyom
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

bende tam tersi :) ufaktan idarelik sistemi kurdum sayılır da bağlancak oyun bulamıyorum lan diyorum o kadar para verdik oyun yok oynayacak kendimi enayi gibi hissediyorum 
    neyse gireyim paladinse sıkıla sıkıla oynayayım bari :D 

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
Toplam Hit: 4962 Toplam Mesaj: 46
oyun bagimlilik