folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Özel Güvenlik Görevlileri Ölünce Neden Şehit Sayılmıyor ?

Özel Güvenlik Görevlileri Ölünce Neden Şehit Sayılmıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Şehit olmak kavramı aslında baslı basına bir vicdan meselesidir.O kişinin arkadasından onun için duyulan sevginin şiddetidir.Orda ölen insanların ölümü,ne için ve neden oldugu önemsizdir.Görevlerini yerine getirecek ve bunu ölümü dahi göze alarak getirebilcek ahlaki tuttarlılıgı gösterebilen bir kimsenin bedeninin nerede cansız düştügü önemli degildir.O ahlaki gösterebilen bir insan bugun ahmet yarın mehmet için ölebilecek kadar serefli bir insansa ki bu seref üzerine giydigi üniformanın ona yükledigi sorumluluktur.Bu bizim ülkemizde pek yaygın olmayan daha dogrusu onu sehit olarak görmeyen milli görüşcülerde hiç olmayan bir davranış olmadıgı için sehit sayılmaması onlar için normal olsada bizler için çoktan sayılmıştır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ben mistik olarak inanılan şehitlikten bahsetmiyorum burada devletin şehit olarak nitelendirmesinden bahsediyorum her birini koruyandan zaten behsetmiyorum 5188 sayılı kanuna tabi olan özel güvenlik görevlilerin bahsediyorum bu tarz yetkiler sadece onlarda var
    google amcaya sor dememde şuan bilgisayar başında olduğundan en yakın kaynak orası diye peki git nereden öğrenirsen öğren bilediğin ap açık ortada çünkü cahil kalma

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Not : konu kimeşehitdenirdenmez değil sadece DEvletin kimi normal veşehitolarak nitelendirmesiydi  şehitliğin nasıl elde edilmesifilan değil zaten konu polismemuru görevi başında üzerinde üniformavarken  nasıl ölürse ölsün şehit sayılıyor devlet neden şehit saymıyor öggleri

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek
    o da devletin bokluğu

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    öldüğünde devlete hizmet ediyorsan şehit oluyorsun :S

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    öözel güvenlik görevlileri Kamu kurumlarında da çalışıyor örn: belediyeler devlet bankaları metroistasyonları devlet hastaneleri vb.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bir menfaat beklemeden bir yeri korurken

bugün kimse bedavadan polislik yapmıyor ayrıca polis memurluğuda bir meslektir  xz bankanın ayrıcalık tanıması onu yine şehit yerine koymuyor ki bu nomal işçilerin çalışırken kazaya uğramasıyla eş değer ama güvenlik grevlileriiçinbu durum farklı  bu adamlar herne kadar özel şirketlere bağlı çalışsalarda  emniyetmüdürlüğü özelgüvenlik şubemüdürlüğüne bağlı ve emniyetin belirlediği yasalar çerçevesinde görev yapıyorlar kaldıdedğimgibi devletin bünyesinde 657 sayılı devlet memuru kanuna tabi özel güvenligörevlileride var onlarda şehit sayılmıyor vefat ettiklerinde

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaPTiXX
    CaPTiXX's avatar
    Erkek

dinde niyetin önemi vardır..

uğrunda öldüğün işi samimi olarak Allah'ın rızasını kazanmak iiçin yapıyorsan ve yaparken can veriyorsan şehit olursun..

benim bildiğim budur..insanın görevi işlevi ne olursa olsun..

ama dediğim gibi niyet önemlidir..tabiki bi de Allah'ın takdiri.. 

Hakanlar Hakanı, Sultanlar Sultanı Cennetmekan II.Abdulhamid Han..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Kamu hizmeti yapmadığı için olabilirmi.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek
    teröristler tarafından canlarına kıyılan öğretmenlerde şehadet rütbesine erişir kanaatindeyim.nitekim bunlarada şehit deniyor.kamu görevi yapmaması genelleme olarak doğru olabilir sadece..

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
Toplam Hit: 5728 Toplam Mesaj: 41