folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Özel Güvenlik Görevlileri Ölünce Neden Şehit Sayılmıyor ?

Özel Güvenlik Görevlileri Ölünce Neden Şehit Sayılmıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=78742&sayfa=2#807119

okursanız seviirim kamu hizmeti konusunda da burada açıklamayı yaptım

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

kimin şehit olduğunu biz bilemeyiz allah bilir..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    yetkiyse yetki kanunsa kanun demissin ancak ozel guvenlıkcılere verılmıs olan yetkı genısletılmıs tali bir yetkidir asli yetki deqildir. bu yuzden yetkı konusunda katılmıyorum gorusune.ayrıca ınsanları korumak demıssın plajlardakı can kurtaranlarda kamu gorevı yapar onlarda ınsaları korurlar hayatlarını kaybetmekten.ne yani simdi cankurtaran eger bir kaza sonucu ölse odamı şehit..

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    -----------------------------
    http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=78742&sayfa=2#807119

okursanız seviirim kamu hizmeti konusunda da burada açıklamayı yaptım
    okudum tabiki.

mantıksız cevaplar içersinde en mantıklısı Kamu hizmeti geliyor akla.

her nekadar kamu görevi sayılsada ücretini devletten değil özel kurumlardan alıyorlar.

aradaki fark işte burda .

ve demişsinki devlet şehitlik maaşı bağlamamak içinmi şehitlik ünvanı vermiyor ?

buda mantıklı ama ..

şehitlik maaşı bağlamasına gerek yokki ölen güvenlikçilerin yakınları SSK dan  para almıyormu?  

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

özel olduğu için

bknz şehit kimlere denir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    alibaba bunu yazdı:
    yetkiyse yetki kanunsa kanun demissin ancak ozel guvenlıkcılere verılmıs olan yetkı genısletılmıs tali bir yetkidir asli yetki deqildir. bu yuzden yetkı konusunda katılmıyorum gorusune.ayrıca ınsanları korumak demıssın plajlardakı can kurtaranlarda kamu gorevı yapar onlarda ınsaları korurlar hayatlarını kaybetmekten.ne yani simdi cankurtaran eger bir kaza sonucu ölse odamı şehit..
    cankurtaran 5188 e mi tabi  ayrıca bir polis silahıylaoynarken ölünce şehitoluyorsa buda normal

erkan senin dedğine gelince okudum demişsin ama yine okumamaışsın be abicim  nasıl okuyorsun devlet memuru olarak 657 sayılı kanunla devletin kadorosunda görev yapan özel güvenlikçiler de var diyorum onlar ücretini devletten alıyor özel bir yerden değil  örneğin devlet bankasında görev yapan ögg hem 5188 sayılı özel güvenlik kanunu hemde 657 sayılı devlet memurları kanunuyla görev yapıyor  bilmem anlatabiliyormuyum şehit maaşından ziyaze şehit olan ların yakınlarına çocuklarına daha başka ayrıcalıklar tanınıyor  örneğin polis okulu girişleri askeriokul girişleri üniverste harçları var oğlu var 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Şehit, İslam dininde Allah veya dini uğrunda canını feda etmiş her müslümana verilen vasıf ve yüce bir makamdır.

Manevi bir makam olan şehadet İslam dininde çok mühim bir yere sahiptir.. Allah'ın indirdiği Kur'an-ı Kerim'de bir çok yerde bu makama erişenlerin kurtuluşa erdiği ve bu makamdakilerin Ahirette diğer insanlardan üstün olacağı vurgulanır..

Bazı arkadaşlarımız konuyu devletin bir takım yasaları üzerinden evzuya bakarak yorum yapmışlar, şehadet kavramı İslam'dan gelmiştir ve bunun keyfiyetini devlet belirleyemez, belirlese bile bunun hiçbir hükmü yoktur Allah katında..

Şunu da belirtmek isterim ki bu yüce makam; zamanla dini anlamından sıyrıltılıp vatanı uğrunda ölen kimseleri tanımlamak için kullanılmaktadır. İstisnalar haricinde tabii..

yıkılma sakın !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Sana şu kadar söyleyeyim Şehit olurmu olmazmı bilmem ama ?

Sana olmadıklarını kim söyledi ? Şehit olmaları için illa birilerinin onayımı gerekir ?  Bence Din Hocanıza sorun...

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

abi bırak ya bu işleri şehit diye milletin gözünü boyamaktan başka bişey yapılmıyor

adam askeriyede namaz kıldı diye bilmemne cezası alıyo

sonra savaşa gidiyo doğuya gidiyo pkkyı yok etmeye çalışmaya gidiyo gönderenler hadi yavrum kınalı kuzular Allah Allah ya istiklal ya ölüm ölürseniz şehitsiniz vs vs...

bir gariplik yokmu

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı:
    shadowans bunu yazdı:

ayrıca özel bir güvenlik görevlisinin ölmesi nasıl şehitlik sayılabilir onu anlamıyorum..

o zaman kapıcılarda şehit olsun onlarda binadaki insanları koruyor.

ya da bekçiler..

aynı kapı yani...

kapıcılar apartmandaki insaları korumaz googleden kapıcı kanunu araştır öğren görevleri orada yazıyor ;) kapıcılarpolisle aynı yetki ve kanunlaramı sahip apartmanlarda :D yani düşünmeden yazmayın emniyete bağlı bekçiler zaten şehit sayılır

Kapıcımı :|
Toplam Hit: 5727 Toplam Mesaj: 41