folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Özel Üniversitede Hukuk Fakültesi

Özel Üniversitede Hukuk Fakültesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek

Merhaba müritler.

Lisede 4. sınıfa geçtim ve lise bitince özel bir üniversitesinin hukuk fakültesini okumak istiyorum.Araştırmama göre 400 gibi bir puan almak gerekiyor.

% 50-75 Burs seçenekleri tercihim.

Bu iş için kafama yatan;

Konya Karatay üniversitesi %50 burslu 393,56366 puan-9850 lira (yıllık)

Uluslararası Antalya Üniversitesi %50 burslu 388,39362 puan -13500 lira (yıllık)

''                          ''               ''                    %75 burslu  396,72145 puan-6750 lira (yıllık)

Sizce bu puanları almam hainde ne yapmam lazım?.

Özel üniversite ortamı nasıl olur?

Sizinde bildiğiniz üniversiteler varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Bunu hesaba katıp yaptın değilmi planlarını?

http://www.gazetevatan.com/-parayi-veririm-tip-okurum-donemi-artik-kapandi-722642-egitim/

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

anladığım kadarıyla şuan lise 3 sün. hedeflerini bu kadar düşük tutma. 1 senede puanını çok artırabilirsin adam gibi bi çalışmayla.

bana güven şayet çalışmaz, yukarıda yazdığın tarz bi okula gidersen kafayı çok vurursun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Avukat müşterimiz var. Yanında stajyer avukat çalıştırıyor. Önüne gelen parasını verip avukat oluyor diyor. Onlarıda angarya işlere koşturuyor. Evrak takibi vs. Eğer %100 indirim alamazsan hiç özel üniversite ile uğraşma. Hem parana yazık, hem vaktine. Devlet üniv. git daha iyi.

mkyb tarafından 02/Haz/15 22:26 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Paran varsa eczacılık oku. Sonuçta eşit ağırlıksın mat geometri yapıyorsundur. Üzerine biraz biyoloji eklersen kazanabilirsin. Hukuk okumanın bi avantajı olduğunu düşünmüyorum. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Sıralaman 150k geçiyor sa git oku kardeşim.  Konya biraz tutucu bir şehir diyorlar ama Antalya güzel dir.  Fiyatlar değişiyor bu sene aşağı yukarı bin tl ekleniyor her sene 

Atakan tarafından 02/Haz/15 23:26 tarihinde düzenlenmiştir

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Hocam genel geçer bir sey degil ancak ufak bir not paylaşayım. Avukat bi akrabam (icra avukati) stajyer alirken bile eğer özelde okuyorsa almiyor. Mantikli veya değil ancak böyle insanlar var haberin olsun. Kolay gelsin 👍😉

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

O fasa fiso gibi geliyo bana hocam.

Hakim savcı açığı çok fazla.Ha gel seni hakim savcı yapalım diyen yok o ayrı mesele.

Hukuk fakültesine gelince durumlar böyle olunca kontenjan artıyo puanlar düşüyo.

Dicle üniversitesi 398 puanla hukuk fakültesine öğrenci alıyo sadece özel üniversitede değil.

http://www.butunsinavlar.com/taban-puanlari-hukuk-fakultesi-puanlari.asp

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

bende inş. 10 gün sonra lys ye giricem. olursa uluslararası antalya üni. istiyorum bil. müh.  :)

olursa buluşuruz :D .P

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

bende inş. 10 gün sonra lys ye giricem. olursa uluslararası antalya üni. istiyorum bil. müh.  :)

olursa buluşuruz :D .P

İnşallah hocam yaa :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Sordugun okul ise hic bir fikrim yok

Ancak bölüm hakkinda bir uzman şöyle demişti

"Hukuk okulda degil mahkemede öğrenilir"

"Hukuk okusanda bir iki cezaevine girmis kisi seni bilgi yönunden onde olacaktir."

Yani kendinizi şu okul  olsun diye kasmayin çünkü hiç bir anlamı yok demisti.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 2640 Toplam Mesaj: 25