folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Özel Üniversitede Hukuk Fakültesi

Özel Üniversitede Hukuk Fakültesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Tekkeli bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

O fasa fiso gibi geliyo bana hocam.

Hakim savcı açığı çok fazla.Ha gel seni hakim savcı yapalım diyen yok o ayrı mesele.

Hukuk fakültesine gelince durumlar böyle olunca kontenjan artıyo puanlar düşüyo.

Dicle üniversitesi 398 puanla hukuk fakültesine öğrenci alıyo sadece özel üniversitede değil.

http://www.butunsinavlar.com/taban-puanlari-hukuk-fakultesi-puanlari.asp

hakım savcı acıgını kapatmak ıcın mı bolum acıyorlar :D 

sen hıc bakanlıgın alımlarını takıp edıyormusun zılyon tane avukat var acıkta pıyasada ıssızlerde var bakanlık alımı sınırlı sayıda yapıyor her sene tas catlasa 100 200 alım yapıyor 

okullarda ıkıncı ogretım koydular kontenjanlar 2 katına cıktı. 

eczacılık fılan yazmıslarda bos muhabbet eczacılık . paranı devletten gec alırsın arada dondurecek paran olması lazım .herhangı bır esnaftan farkın yok gereksız yere okuyorsun . 

avukatlıkta da karakter meselesı karakterıne uygunsa yaparsan yapamazsan devlete atanmak ıcın kpss gırer yırtrınır durursun.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Sordugun okul ise hic bir fikrim yok

Ancak bölüm hakkinda bir uzman şöyle demişti

"Hukuk okulda degil mahkemede öğrenilir"

"Hukuk okusanda bir iki cezaevine girmis kisi seni bilgi yönunden onde olacaktir."

Yani kendinizi şu okul  olsun diye kasmayin çünkü hiç bir anlamı yok demisti.

Bölüm Hakkında bir sıkıntı yok hocam. Abim hukuk fakültesi mezunu.Amaç üniversiteler. 

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Eczacilik guzeldir ilk etapta arkanda 150 milyarin olsa yeter kendini dondurursun devlet odemeleri fix 105 sonra yapilir. Genelde depodan vade ortalamasi 90 100e denk gelir ilk girdigin icin extra vade filan alamazsin tabi. Az bucuk isini bilirsen 5 ay icinde kar etmeye baslarsin.

Nakit param olsa diploma kiralar yapardim mis gibi is biraz gozacik olacan o kadar aylik kafadan 10 15 kazaniyon cok islek bi yerde olmasan bile.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

Eczacilik guzeldir ilk etapta arkanda 150 milyarin olsa yeter kendini dondurursun devlet odemeleri fix 105 sonra yapilir. Genelde depodan vade ortalamasi 90 100e denk gelir ilk girdigin icin extra vade filan alamazsin tabi. Az bucuk isini bilirsen 5 ay icinde kar etmeye baslarsin.

Nakit param olsa diploma kiralar yapardim mis gibi is biraz gozacik olacan o kadar aylik kafadan 10 15 kazaniyon cok islek bi yerde olmasan bile.

Deme öyle deme kararımızı değiştirme 

Beslenme ve diyetik nasıl gençler 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Tekkeli bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

O fasa fiso gibi geliyo bana hocam.

Hakim savcı açığı çok fazla.Ha gel seni hakim savcı yapalım diyen yok o ayrı mesele.

Hukuk fakültesine gelince durumlar böyle olunca kontenjan artıyo puanlar düşüyo.

Dicle üniversitesi 398 puanla hukuk fakültesine öğrenci alıyo sadece özel üniversitede değil.

http://www.butunsinavlar.com/taban-puanlari-hukuk-fakultesi-puanlari.asp

Ön yargıyla tercih yapmamanı öneririm.

Etraftaki kulaktan dolma bilgilerle kendine yol çizme. Her yıl böyle spekülasyonlar ortaya çıkar. Önemli olan kanunlaşmış, yazılı olanlardır. Hakkın neyse orada yazar. Ve bunlar bir anda değiştirilemez. Şimdi değişse bile hemen seni etkilemez. En kötü tercih döneminden sonra diğer seneye seni etkiler. Bu sebeple şimdi ne geçerliyse onu takip et, iyice sindir.

Ortam değişken olur. Her okulda aynı olmaz. Fakat özel üniversitede okuyorsan sadece bursla, indirimle bu yola girmemeni öneririm. Ailenden destek gelmesi gerekir. Derslerini sıkı tutman gerekir. Bursla gireceğin okulda tek dersin yaz sınavlarına ve derslerine girebilmek için para ödemen gerekebileceğini unutma. Bursa güvenipte girer parasız okurum diye düşünme. Hukuk kolay bir bölüm değil. Belirli bir sınır var diye biliyorum. O sınırı geçip belirli derslerden kalırsan ya da seneye bırakırsan bursunun iptal olduğunu hatılrıyorum. Tabiki bunu iyi arşatırmak lazım. Bendeki kulaktan dolma bilgiler. Değişmiş olabilir.

Ucu ucuna hesap yapma. Özel üniversite demek para demek. Okula para vermesen de çevresine, kantinine, arkadaşlarına geçirdiğin vakte para harcaman gerekir. Psikolojik olarak seni etkileyebilir. Asosyal de olabilirsin, başkalarıyla gezebilmek için elindekinden fazla harcayıp ortamlara akan birisi de olabilirsin. 

Devlette bu çok rastlanmaz. Ama özelde durum farklı. Mümkünse özelde okuyan seninle aynı gelire ve sosyal statüye sahip insanlarla bunu tartışmanı öneririm. Herşey okulda ve bölümde bitmiyor. 4-5 yılını bu okulda geçireceksin. Belki de daha fazla. Planlarını sadece puan üzerinden yapma.

Eğer bu sene tutturamazsan, 10-20 puan yüzünden saçma harcamalara ve yükün altına girip istemediğin bir şehirde okumaktansa 1 sene daha bekle tekrar gir daha iyi puan al istediğini yap. Sonra düzeltmesi daha zor oluyor emin ol.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Konya' da okuma da nerde okursan oku. Gençliğinin en güzel yıllarını harcama o şehirde

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_zannoq
    by_zannoq's avatar
    Erkek

antalya ve konya'da da bulundum ikiside leş şehirler az biraz kas istanbulda bi özel üni ye gel.

afedersiniz ama elalem denilen toplumun amınakoyim! https://twitter.com/anarsikherif burada bazen karalıyorum birşeyler : http://anarsikherif.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

Eczacılık fakültesi hukuktan daha fazla puan istiyo hocam.Ben saysaldan sınava grersem dibe vururum çünkü eşit ağırlıkçıyım fizik kşmya biyoloji yok.

Fakat deli gibi fizik kimya biyoloji yapmam lazım.O meslek benim için olmaz.

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

Kazan git oku. Mezun olana kadsr bende biraz para biriktirmis olurum bi is yapariz hemso seninle :D

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

Kazan git oku. Mezun olana kadsr bende biraz para biriktirmis olurum bi is yapariz hemso seninle :D

2005 e kadar eczanemiz vardı ya bizim :) güzel günlerdi :) bakalım yazdım bunuda

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
Toplam Hit: 2645 Toplam Mesaj: 25