Pakistan'a Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

NmC bunu yazdı:
    -----------------------------

detay bunu yazdı:

Önce ülkem sonra başkası.

her saat dünyada binlerce kişi ölüyor. Doğal afet / savaş yüzünden..

Toplanan paralarla ülkede birçok şey yapılabilirdi. Ülkem insanlarına yeni istihdam sahası açılabilir.

teknolojiye yatırım yapılabilir. bir sürü şey yapılabilirdi.

Önce Kendin sonra Başkası

Afedersin ama ne zaman başkası?

Ülkenin dertleri tamamen bitmeyecek hiçbir zaman.. Mutlaka bir yerlerde paray ihtiyaç olacak. İnsan doyumsuzdur sonu yok isteklerinin..

Önemli olan bu noktada kimin ne kadar ihtiyacı olduğu.. Şu an oradaki insanların paraya yardıma bizden çok çok daha fazla ihtiyacı var.

Açlıktan ölümle pençeleşen birisine yiyecek yardımı yapılması yerine teknolojiye yatırım yapılmasından bahsediyosun ya helal olsun sana ne diyeyim...

sadece oradakilerin değil başka ülkelerinde bizden daha çok ihtiyacı var

Hemde şimdi değil yıllardır.Somali, Afrika, Nijerya vs vs

Önce kendi kardeşini doyur sonra diğerlerini doyurursun.

Bak sokaklarda bir sürü sokak çocuğu var balici tinerci

evsiz insanlar var

aylık 250-300 tl ye geçinmye değil karnını doyurmaya çalışanlar var.

Çöpten yiyecek bulmaya çalışanlar var.

Ülkendeki aç insanları doyur. sonra dışarıya yardımını yaparsın

maaasebeci....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

detay bunu yazdı:

evsiz insanlar var

Ya sabır...

Ben sana gerçek açlıktan bahsediyorum arkadaşım, adamlar yiyecek bulamıyolar. Milyonlarca insan yiyecek yardımına muhtaç...

Adamların ne çöpü kaldı ki yiyecek için karıştırsın, ne kafalarını sokacak bi evi...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

detay bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

püüüü para olsa.. :)

işsizim iş bulana kadar alayına püüüüüüü

örnek a.

Bu adam neden işsiz hemde ne verimli çağında ( bildiğim kadarıyla 20-25 yaş aralığında )

hemde en verimli çağı :)))

şaka bir yana iş bankasına başvurmuştum laleler açık öğretim 4 yıllık almıyorlarmış püüüüüüüüüüüüüüüüü

şuan kariyer netde 260 iş başvurum var aptala döndüm

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

hayatta para yollamam..

Break Dance Bboy MaxeL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Beyler afet bu açlıkmış sefaletmiş yoksullukmuş bunlara benzemez.

Ateş düştüğü yeri yakmasın artık farkına varın olanların.

Olumsuz yorum yapan arkadaşlar bence hayatlarında daha önce bir afetle karşılaşmamışlardır.Yoksa böyle konuşmaları insanlık onuruna yakışmıyor.

Tabi ki ülkemizi düşüneceğiz çevremizde yardıma ihtiyacı olanları düşüneceğiz ama önceliğimiz afetzedeler olmalı her zaman.Orada sadece açlık yok salgın hastalıklar sosyal çöküntü ölümler dramlar var.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

detay bunu yazdı:

NmC bunu yazdı:

detay bunu yazdı:

Toplanan paralarla ülkede birçok şey yapılabilirdi. Ülkem insanlarına yeni istihdam sahası açılabilir.

Afedersin ama ne zaman başkası?

Ülkenin dertleri tamamen bitmeyecek hiçbir zaman.. Mutlaka bir yerlerde paray ihtiyaç olacak. İnsan doyumsuzdur sonu yok isteklerinin..

Önemli olan bu noktada kimin ne kadar ihtiyacı olduğu.. Şu an oradaki insanların paraya yardıma bizden çok çok daha fazla ihtiyacı var.

Açlıktan ölümle pençeleşen birisine yiyecek yardımı yapılması yerine teknolojiye yatırım yapılmasından bahsediyosun ya helal olsun sana ne diyeyim...

evsiz insanlar var

işte anlamadığın nokta burda pakistan bi afrika,nijerya deil.Yardım etmesek bile o insanların dramına duyarsız kalmayalım.en azından dua edelim.burdaki yoksul insanlarla, ordaki herşeyini kaybetmiş bir lokma ekmeğe muhtaç ,onlar için yemeğin sinekli olması bile önemli değil, lütfen burdaki fakir insanlarla ordakileri kıyaslamaya girmeyin durum gerçekten çok vahim...

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

haitinin %1i gelmiş diyorsun da haiti için konserler falan duzenlendi ve bende dahil herkes biletlere saldırdı 20 ye yakın sanatcı geldi onlar sayesinde bayabi yüklü bağış kazanıldı oyle bir organizasyon oluşsa çok güzel olur

Zamanı durduramazsın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

detay bunu yazdı:

-----------------------------;

dayı adamlar ölüyo sen 1 gün daha çıkarabilrsin ama onlar çıkaramaaz bugün onu kurtar yarın kendinide kurtarabilirsin

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertcan
    mertcan's avatar
    Erkek

detay bunu yazdı:

yani diyosunki once can sonra canan

ortada  milyonlarca insanin hayati soz  konusu.

bu senin insanlik gorevin.

bari bu konu altinda kuru bos milliyetcilik yapmassan.

-------------------------------

Avrupa'nın görmezden geldiği Pakistan'a yardım elini Türk ve Müslüman kimliğimizle uzatalım.

:)

ingilterede yasiyom dun arabada radyo dinlerken haberlerde  diger ulkelere  veryansin yapiyorlardi.

en  fazla  yardimin yapildigi ulke  ingiltere.

bu  tur  konularda gavur dedigimiz  insanlar bizden  daha  muslumanlar  bu  gercek.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Pakistan'a yardım yapmamaya teşvik etmek herşeyi bırak nankörlükten ve cahillikten başka birşey değildir. Kurtuluş mücadelesinde verdikleri desteğin haddi hesabı yok. Bunun yanında, bugüne kadar her zaman uluslararası camiada Türkiye'nin yanında oldular. Biz bu desteğin yarısını gardaşım gardaşım diye geçinenlerden görmedik. Üstüne ırkdaş(!) olmalarına rağmen her fırsatta posta koymaya kalktılar.

Pakistan kimi cahillerin düşündüğü gibi alakasız bir İslam devleti değil. Orayı bilinci, aklı başı yerinde en yobazından en Atatürkçüsüne herkes sever. Bugün baktığınızda her türlü sitede yardım toplanıyor. Buna da aklınız ermiyor değil mi? Bu iş Filistin yardımına benzemez. Orası satıcı arapların memleketine benzemez. Tabi İslam ülkesi olması batıyorsa onu bilemem. Her fırsatta dine saldıranlar İslam cumhuriyeti diye gocunuyor olabilirler. Sonra da insanlığın ve ahlaki değerlerin dinden üstün olduğunu iddia ederler. E insancıl kardeş madem öyle düşünüyorsun dini İslam olanlar insan değil mi? Onlara gelince yardım yapmam, hepsi gebersin türünden yorumlar yapılıyor. İyi yapmayın yapın diyen yok. Bir alakasız devlet olsa neyse diyeceğim. Ama dünden bugüne kadar yanında olanlara böyle davranıyorsan sende zerre kadar vefa yok demektir. Nankörsündür. Sen bugün başkasına değil kendi devletine de yardım yapmazsın.

Vefa duygusunu kaybedip, bütün bu şartlar altında bugün sadece kendi devletime diyen yarın bir savaş çıktığında sadece kendime der. Vefasızlığı tetikleyecek kadar bencillik duygusu taşıyanlar ancak kendilerini düşünürler. Ülkedeki fakirlere yardım yapmanın sonu gelmez. Adama 10 bin verirsin yarın 15 bin ister. İçinde yok adamın. Çalışacak olan inşaatta da çalışır, tarlada da çalışıyor. Fakat afet gibi durumla fakirlik bir tutuluyor. Bir insan fakirse kendi düşmüş demektir. Eğer durum afetse Allah düşürür. Yarın bir deprem oldu. Bütün evler, iş yerleri yıkıldı diyelim. Ne yapacak bu insanlar? Bu kişi fakirde olabilir. İş adamı da. Doğaya karşı elden pek birşey gelmiyor. Fakirlikle afet arasındaki farkı bile göremiyorlar ne diyeyim.

Diğer yandan Türkiye'nin doğusuna yapılan yardımların büyük bölümünün nerelere gittiği ortada. Adam ekmeğini yiyor tabağına sıçıyor. Oraya yardım yapacağıma biraz vefa gösteririm Pakistan'a yardım yaparım. İslam devletiymiş, bilmemne devletiymiş benim için önemi yok. Bize yardıma koşmuş insanları gözardı edemem. Göz göre göre nankörlük edemem. Bu sebeple her türlü yardıma açığız.

Bir arkadaş İngilizler çok yardım etmiş bizden daha müslümanlar demiş. İngilizlerin Pakistan üzerindeki emelleri konusunda bilgi eksikliği var sanırım. O yaptıkları yardımları ne amaçlarla yaptıklarını sağır sultan biliyor. Bir zahmet araştırın.

λ
Toplam Hit: 4823 Toplam Mesaj: 38