folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Parfum Tavsiyesi (Erkekler Icin)

Parfum Tavsiyesi (Erkekler Icin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Boyle bir konu acmayi hic aklimdan gecirmezdim ama basimdan ilk kez boyle bir olay gecti.. Daha once bir kac cesit degisik ve populer marka parfumler kullaniyordum ama degistirmek istedim

http://www.tahribat.com/forum/parfum-onerilerine-ihtiyacim-var-208805

bu konudaki onerilen parfumlerin listesini yazip gittim buyuk bi yere, 3 tanesini buldu gorevli kadin hepsini denedim ama pek hosuma giden olmadi.. Sonra kadina dedim ne tavsiye edersin bana bir parfum getirdi  "Bleu de chanel" 

diye, o an pek hosuma gitmedi bi kac parfum daha denedim sonra en iyisi o kadinin tavsiyesi oldugu icin icime sinmeyerek aldim.. Eve giderken parfumu degistireyim dedim donecekken vazgectim sonra :) dedim artik aldin kabullen ..

Neyse eve gittim hazirlandim aksam is yemegi vardi, firmanin 20. yili munasebetiyle..

O ara disarda oturduk bir kac arkadasla sohbet ediyoruz :) eski sekreter abla ve benim hoslandigim bir kiz var o geldi karsimiza oturdu, ben de yanimdaki stajyerle sohbet ediyorum sonra sekreter abla bana parfumumu sordu sasirdim, daha yeni aldigim icin de ismini falan bilmiyordum ama kabinin fotosunu cekmistim onu gosterdim, daha sonra o kiza gosterdi kadin, kiz kipkirmizi oldu (benimle konusurken biraz farkli konusuyor), dedi ki benim en sevdigim en mukemmel parfum bu dedi o yuzden sormuslar zaten, koku ne kadar yayilmissa artik.. Sonra sekreter abla bi seyler anlatti, bu parfumu daha once bi kisi daha kullanmis vs

Yani demek istedigim bugune kadar parfumun cok guzelmis denilen tek olay yasadim :) ozellikle o hoslandigim kizdan boyle bir sey duyunca parfumu tavsiye eden kisiye cok tesekkur ettim :) Boyle bir etkisinin olacagini bilmiyordum..

Biraz pahaliydi ama 117 frank verdim 360 lira civari.. 100 ml..  Turkiyede daha uygun fiyati, belki daha uygun siteler de vardir

http://www.hepsiburada.com/chanel-bleu-de-chanel-edt-100-ml-erkek-parfumu-p-SGCHNBLUEDEE

yorumlarina da bakabilirsiniz.. 

Kisacasi ilk kez parfumumu begenen kisiler oldugu icin boyle bir tavsiye konusu acayim istedim .. Belki isine yarayan olabilir. Acikcasi kokusu hala bana garip geliyor :) biraz kis parfumu

Parfum bakarken denersiniz..

Bu arada parfum analizi yapan arkadaslar var, icerigini vs bilen var mi?

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

bir numaramdır ama edp si iyi değil edtsi candır.%100 öneririm.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Parfüm konusunda standartlarımın dışına çıkmam genelde ama bunu merak ettim.

Çektim fotosunu yarın akşam dutyfree'de bakacağım..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

bende olani edt hocam :) farki bilmiyorum onu verdi sadece.. Baya bir yadirgadim aslinda :) Ama o kizin kipkirmizi halini gorunce her kurusa helal olsun dedim :D boyle bir tepki beklemiyordum cunku

@kaan, hocam benim hala da cok hosume giden bi sey degil acikcasi hele ilk sikildigindan yarim saate kadar.. ondan sonra biraz daha hosuma gitti ama gidip de kendim secmezdim bunu

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

mesele kız  olunca kimin nasıl konu açacağı belli olmuyor demek ki :))

hayırlı olsun hocam,güle güle kullan :)

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rewolt84
    rewolt84's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

karıştırdın heralde sanırım edp olan daha iyisi diye biliyorum

Şimdi bakalım EDP parfüm ve EDT parfüm farkı neymiş?

EDP, Fransızca Eau de Perfume kelimelerinin baş harflerine karşılık gelir ve parfümden sonra asıl esansın %20ye kadar olduğu koku çeşididir. EDT'lere oranla daha kalıcıdırlar e bu sebeple de fiyatları biraz daha yüksektir :)

EDT ise Eau de Toilet kelimelerinin baş harflerinde oluşur ve içlerindeki esans yüzdesi 10'dur. Bunlar EDP'lere kıyasla daha hafif kokulardır. EDP'ler biraz daha ağır,gece kullanılabilecek kokularken, EDT'ler daha hafif ve spor kokulardır. Daha az kalıcı oldukları için fiyatları EDP'lerden daha ucuzdur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Valla anlattıklarından kız daha önce bu parfümü kullanan biriyle birlikte olmuş unutamamış izlenimi aldım.

Niye böyle düşündüm bilmiyorum artık :P İçim mi fesat ne...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

mesele kız  olunca kimin nasıl konu açacağı belli olmuyor demek ki :))

hayırlı olsun hocam,güle güle kullan :)

hocam mesele kiz konusu degil :) ilk kez birileri parfumumu begendi ilginc olan o ama daha ilginci bunu benim hoslandigim kizin soylemesi :) o yuzden daha cok hosuma gitti :)

zaten bana ilk once parfumu soran eski sekreter di... Erkekler de vardi yanimda ama onlardan hic ses cikmadi, onlar da begendiklerini soyleseydi konu acardim herhalde :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Açığını denedim hoşuma gitmedi kış kokusu ne önerirsiniz arkadaşlar :) serin havalarda ağır olmasın baharat-vanilya olabilir.

koray tarafından 26/Ağu/15 23:58 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı

Valla anlattıklarından kız daha önce bu parfümü kullanan biriyle birlikte olmuş unutamamış izlenimi aldım.

Niye böyle düşündüm bilmiyorum artık :P İçim mi fesat ne...

haha olabilir hocam bilemiyorum o kizi cok tanimiyorum :) bi kac kere bi kac kelime konustuk o kadar :) o pazarlama tarafinda calisiyor ben yazilim.. Bi kac kere geldi bi seyler sormaya, adimi da ogrenmis (nasil ogrenmis bilmiyorum), 

neyse Allah nazarlardan saklasin :) 

@rewolt84, acilimlarini biliyordum ama aciklamalarini bilmiyordum sagolasin hocam.. bana bu parfumu gosteren kadin sadece 3 tane cesidir gosterdi onlar da boyutlarla ilgiliydi.. bilseydim boyle cesitleri oldugunu bakardim.. Ama bu bile yeterli

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

hocam nasıl bir parfümmüş acayip merak ettim hb deki yorumları okuyunca insan merakından duramıyor :)

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 3243 Toplam Mesaj: 31
parfum tavsiyes parfum bleu de chanel