PC'nin Sonu Gelir Mi Sizce ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Günden güne kişisel bilgisayar satışlar düşüyormuş. Ancak tablet ve akıllı telefon satışları artıyor. Açıkçası bazen bende üşeniyorum evde bilgisayarı açmaya telefondan giriyorum internete. Continiumm tarzı (basit bir aparat ile telefon bilgisayar kasası gibi oluyor) bir teknoloji Android veya iOS'a gelirse bilgisayarlara öldürücü darbeyi vurur diyorum ben.

https://www.youtube.com/watch?v=ZkxgZUIFtxA

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Masaüstü ölse bile dizstüler kolay kolay ölmez.  Sonuçta bir bilgisayar her zaman lazım.

İşletim sistemi olarak da Android tabanlı veya ChromeOS gibi bulut sistemler kullanılacak diye düşünüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Pc nin sonu gelmez o zımbırtı eninde sonunda gene pc ye dönüşür. İnsanlar sıkılıyor yeni şeyler araştırıyor, ama ihtiyaçlar eninde sonunda o aleti gene aynı forma sokar die düşğnüyorum. 

Ha senin sorduğun soru, Windows biter mi ise oda ms nin elinde 

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Son 3-4 yıldır 106 ekran tv'yi monitör niyetine kullanıyorum.

Uzanırım yatağa dizidir, oyun oynamadır hepsini masa üstü ile hallederim.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Masaüstü bilgisayarımdan aldığım zevki başka hiçbir aletten alamadım. Olmuyor. O fareyi tutmak, o ekrana 20 cm yaklaşmak, düzgün bir klavye...

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Masaüstü bilgisayarımdan aldığım zevki başka hiçbir aletten alamadım. Olmuyor. O fareyi tutmak, o ekrana 20 cm yaklaşmak, düzgün bir klavye...

Dediğim sistemde zaten klavye ve fare yine var hocam. Sadece kasa yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

kapitalizm oyunları yavaş yavaş gelişiyor yoksa kasalar telefon boyutunda olurdu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

ben telefonu pc'den kullanıyorum :)

ben de sevgiden yanayım...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

ben telefonu pc'den kullanıyorum :)

tam tersi oluyormu telefonun klavyesini kullansam ekranı fare gibi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek

Telefonlar kolaylık ama hiç bir zaman PC nin yerini tutmaz. Masaüstü de devam eder sürekli. Sonuçta bir oyun oynayabilmek için lazım. Laptoplar aşırı pahalı bu konuda.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

gelecek boyle olacak hocam, imac dedigin sey yillardir var ama ileriki versiyonlarda bence harddisk vs hic bir sey olmayacak, her sey basit bir cam ve internet uzerinden olacak hatta ilerde cam da degil yansima olacak..  mobil platformlar hayata girdikten sonra zaten heryerdeler ve gunden gune artiyorlar ve artacaklar. O yuzden gelecekte yazilim uzerine dusunen arkadaslar masaustu programlari yerine cloud computing, big data, mobile development alanlarina yonelmeliler tabi bir de web de bu isin icinde ve olmeyecek..

daha once bir prototip uzerine calisan insanlar vardi, bilgisayar kasasi gibi, telefonda ozellestirmeler yapma imkani veriyorlardi, boylece ihtiyaca gore parca degistirerek telefonu bir ust segmentasyona adapte edebilir hale getirebiliyorlar. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 4294 Toplam Mesaj: 42
pc