folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder [Php] Yandex Diske Sql Yedeği Alıyoruz

[Php] Yandex Diske Sql Yedeği Alıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

merhaba

bildiğiniz üzre yandex diskin webdav erişimi mevcut, bunu php ile kullanıp yedekleri buraya almaya karar verdim, aşağıdaki gibi ufak birşey yazdım denedim çalışıyo.

kullanıcağınız veritabanını vs girin, yandex disk kullanıcı adı/şifrenizi girin çalışsın.

aldığı yedeği önce bulunduğu yerde "backups" adında bir klasöre atar(yani böyle bir klasör oluşturup yazma izni verin), sonra verdiğiniz yandex disk klasörüne upload eder.

yandex diski webdav ile bilgisayarınıza eklerseniz windows taki zamanlanmış görevleri kullanarak ordaki sql yedeklerinide periyodik olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

bunun için bir .bat dosyasının içine : "xcopy z:\dbBackups\*.sql c:\Users\john\dbBackups" yazıp kaydedin, sonra zamanlanmış görevlere ekleyin sizin belirlediğiniz zamanda çalışsın.

http://pastebin.com/ScF5V6Dv

edit: konu yandex ve webdav dan açılmışken symbian s60 v3 ve sonrası telefonların nerdeyse hepsi webdav a bağlanabiliyo, internet paketiniz varsa telefon/bilgisayar arasında iletişim için kullanabilirsiniz

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

çizik

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

güzelmiş hocam çizik.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

freud konuş bence haklısın. iyimiş eyw

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencbeyin
    gencbeyin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sen ne mübarek bi adamsın hocam, aradığım şey karşıma çıktı birden :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

:| aradığım şey gözümün önündeymiş ve ben onu bulamamışım. saolasın 10gb lik free backup sahibi olduk.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

bi sn detaylı bilgi almam lazım bu konuda.. açacağım konunun üzerine denk geldi eyw. açmaya gerek kalmadı o halde :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

@retret hocam sanırım webdav ile bağlanınca 3gb veriyo, kendi windows uygulamasını yükleyince 10 gb mi ne yapıyo alanı, her davet ettiğin üye içinde alan ekliyo sanırım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

güzelmiş saol hoca

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    freudSusHaksizsin bunu yazdı

@retret hocam sanırım webdav ile bağlanınca 3gb veriyo, kendi windows uygulamasını yükleyince 10 gb mi ne yapıyo alanı, her davet ettiğin üye içinde alan ekliyo sanırım

10 gb lik bir hesaba da bağlansa 3gb mi kullanabiliyoruz? 3gb de işimi görür en baba veritabanım 2.3gb yi aşmıyor ama 10gb olsa çok daha iyi olur tabi.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    freudSusHaksizsin bunu yazdı

10 gb lik bir hesaba da bağlansa 3gb mi kullanabiliyoruz? 3gb de işimi görür en baba veritabanım 2.3gb yi aşmıyor ama 10gb olsa çok daha iyi olur tabi.

retret dediğin doğru senin 10gb kullanabiliyon.

freud. ilk mail açınca 2 -3 gb sonra yandesk.diski pcye kurunca biraz arttıyo 7 falan sanırım. sonra bir iki skko dosya yükleyince de 10gbye çıkıyo. ondan sonra istersen disk programını sil kullanm önemli değil. bi def kullansan yeter. daha sonrası için her davet ettiğin kişi diski indirip kullanırsa en az 1 dosya yüklerse sana 500 mb ona 1gb ek alan  geliyoo..

Toplam Hit: 4214 Toplam Mesaj: 25