folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Profesyonel Fenerler: El Feneri, Kafa Feneri, Av Feneri Ve Diğerleri

Profesyonel Fenerler: El Feneri, Kafa Feneri, Av Feneri Ve Diğerleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    balik_ bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Cupofcoffee bunu yazdı

.. 

~@~

bu arada Elektrik kart'lı devreleri olan Led'li fenerlerde ,kart, Led'in batarya'dan çekeceği akım'ı düzenliyor sanırım. 

çünkü benim fenerlerde, aydınlatma gücü Kararlı değil. ilk başlarda gözümü alıyor, sonlara doğru rahat ediyorum. aydınlatma olarak ikisinin ortası yok heralde. ^^D` 

bu Led lambalar da Dim'mer'le veya potansiyometre'yle beraber çalışamıyor gâliba. 

Akıllı fenerlerde Sürücü Devreleri bulunur. Bu devreler; modları, akımı, elektronik soğutmayı, hafızayı düzenler. Ve tabiki daha birçok görevden sorumludurlar. 

bu, aklıma hiç gelmemişti.

Akıllı fenerlerde genellikle elektronik soğutma sistemi bulunur. El fenerinin sıcaklığı X dereceye ulaştığında, ışık seviyesi bir alt seviyeye düşürülür. Bazı fenerlerde zaman ayarlı soğutma sistemi bulunur. X zaman sonra ışık seviyesi bir alt seviyeye düşürülür. Kullanıcılar genelde fenerin kısa bir süre sonra bayıldığını, fenerin veya pilin bozuk veya kalitesiz olduğunu düşünürler. Ama tam tersine bu kalitenin ta kendisidir. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Motorun gidonuna bağlayıp, karşıdan gelen şeritteki arabanın tam suratına çarpacak ve kör edebilecek düzeyde bir fener önerebilir misiniz? Tesisatı çok yormasın ve kesinlikle kör edici olması lazım. Dikkat çekmesin, adam zınk diye frene basıp arabadan inmek zorunda kalsın

Bu senaryo büyük kazalara yol açabilir. Dolayısıyla başınız ağrır. Bunun yerine motorlar ve bisikletler için üretilen bisiklet modlu fenerler vardır. Bu mod bir yandan karşıya veya arkaya ışık verirken, bir yandan da küçük ışık titreşimleri üreterek motorcuları ve bisikletli sürücüleri sıkıştıran araçlara işin tadını kaçırmayacak kadar uyarı verir. Motocuların ve bisikletlilerin fark edilmesi konusunda farkındalık yaratır.

Hocam benim farkındalık yaratmam için adamı afallatıp arabadan bir şekilde kaçmadan indirmem gerekiyor. Açıkçası kaza yapıp ölmesi çok umrumda olan bir durım değil. Tam aksine ailesi ve kan bağı bulunan herkesle birlikte parçalanarak ölmesi hoşuma gider. Bu durum sadece kendim keyif alamadığım için beni üzer. 

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Bu aralar kişiye özel profesyonel el feneri yapıyorum. İsteyen olursa yardımcı olurum. Günlük kullanıma yönelik bir modelimin bazı özellikleri şöyle:

Lümen: 1800
    Aydınlatma mesafesi: Yaklaşık 200 metre 
    Profesyonel modlar: Evet
    Kullanıcı modları değiştirebilir mi?: Evet
    Mod hafızası: Var
    Pil: 18650
    Pil kontrol modu: Var
    Su geçirmezlik: 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar
    Düşmeye karşı dayanıklılık: 1 metre
    Kaybolmaya karşı önlem: Fosforlu düğme ve conta ile pasif gece aydınlatması
    Gövde: Uçak sınıfı alüminyum
    Tamir, bakım, garanti, teknik destek: Var

İstediğiniz zaman istediğiniz modda kullanabilirsiniz, kullanıcılar elle programlayabilirler. Yüzdelik oranlar ışık parlaklığını gösterir. Örneğin %100, 1800 lümene eşittir. %0.1, ay ışığından birazcık fazladır. Örneğin polisler %100, %20, hızlı yanıp sönme modunu tercih ediyorlar. %50, %10, %1, %0.1 çoçuklar için güvenli ve uygun.%100 (tek mod) tüfek feneri olarak kullanıldığında uygundur. Bisiklet ile gezenler bisiklet modu olan seçeneklerden birisini kullanabilirler vs.

Modlar:
    • %100 (tek mod)
    • %100, %20, %1.
    • %100, %35, %10, %1, %0.1.
    • %100, %20, hızlı yanıp sönme.
    • %1, %10, %35, %100.
    • %1, %20, %100.
    • %1, %20, %100, hızlı yanıp sönme, bisiklet ışığı, pil kontrolü, yardım sinyali.
    • %50, %10, %1, %0.1.
    • %0.1, %1, %10, %50.
    • %0.1, %1, %10, %35, %100, hızlı yanıp sönme, bisiklet ışığı, pil kontrolü.
    • %0.1, %1, %10, %35, %100.
    • %0.1, %1, %10, %50, hızlı yanıp sönme, bisiklet ışığı, pil kontrolü, yardım sinyali.

Kafa feneri olarak kullanılabilir, tüfek feneri olarak kullanılabilir vs.vs. birçok profesyonel özellik mevcut.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

Bu aralar kişiye özel profesyonel el feneri yapıyorum. İsteyen olursa yardımcı olurum. Günlük kullanıma yönelik bir modelimin bazı özellikleri şöyle:

İstediğiniz zaman istediğiniz modda kullanabilirsiniz, kullanıcılar elle programlayabilirler. Yüzdelik oranlar ışık parlaklığını gösterir. Örneğin %100, 1800 lümene eşittir. %0.1, ay ışığından birazcık fazladır. Örneğin polisler %100, %20, hızlı yanıp sönme modunu tercih ediyorlar. %50, %10, %1, %0.1 çoçuklar için güvenli ve uygun.%100 (tek mod) tüfek feneri olarak kullanıldığında uygundur. Bisiklet ile gezenler bisiklet modu olan seçeneklerden birisini kullanabilirler vs.

Modlar:
    • %100 (tek mod)
    • %100, %20, %1.
    • %1, %10, %35, %100.
    • %1, %20, %100.
    • %1, %20, %100, hızlı yanıp sönme, bisiklet ışığı, pil kontrolü, yardım sinyali.
    • %50, %10, %1, %0.1.
    • %0.1, %1, %10, %50.
    • %0.1, %1, %10, %50, hızlı yanıp sönme, bisiklet ışığı, pil kontrolü, yardım sinyali.

Kafa feneri olarak kullanılabilir, tüfek feneri olarak kullanılabilir vs.vs. birçok profesyonel özellik mevcut.

Fiyat nedir hocam?

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı
    balik_ bunu yazdı

Modlar:
    • %100 (tek mod)
    • %100, %20, %1.
    • %1, %10, %35, %100.
    • %1, %20, %100.
    • %50, %10, %1, %0.1.
    • %0.1, %1, %10, %50.

Fiyat nedir hocam?

Sadece el feneri 500 tl. Tavsiye ettiğim bataryalar 80-100 tl civarında. Tavsiye ettiğim şarj aleti 50 tl civarında.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Sipiariş üzerine kişiye özel farklı özelliklerde profesyonel fenerler de yapabilirim. Ama bunun için beklemeniz gerekecek. Örneğin daha büyük batarya ile çalışan, daha fazla lümen veren, belirli ışık açısına sahip, belirli renk tonu veren, daha basit modları olan, daha uzak mesafeyi aydınlatan vs vs.