folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Profesyonel Fenerler: El Feneri, Kafa Feneri, Av Feneri Ve Diğerleri

Profesyonel Fenerler: El Feneri, Kafa Feneri, Av Feneri Ve Diğerleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Cupofcoffee bunu yazdı

Aslında bir süredir barete takabileceğim bi kafa feneri arıyorum, decathlonda geonute marka manyetik göz gibi olanları vardı onlardan alıyorum bi yere çarpınca düşüp kayboluyordu ama kullanışlılık olarak çok memnundum . decathlonda satmayı bıraktı o ürünü.  sarjlı güzel ve çok pahalı olmayan bi kafa feneri arıyorum yani.   model tavsşyesi alırım.

Baretin resmini gönderin uygun fener bakalım.

Bir de meslek nedir? Ona uygun bakalım. 

balik_ tarafından 24/Nis/21 23:16 tarihinde düzenlenmiştir

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

@balik_ Gemi de makine dairesinde kullanmak için tavsiye edebileceğin ufak fener cebine girecek bir fener tavsiye edebilirmisin. Makine genelde aydınlık oluyor da iş yaparken çok lazım oluyor birseylerin içine fener tutup bakmak gerekiyor, öyle 50-100 metre koydum mu aydinlatacak cinsten değil de 10-12 metre civarında tabi birde sağlam ben çok düşünüyorum feneri biraz dayansın istiyorum birazdan kastım 7-8 ay yeter diğer kontrat başka fener bakariz :)

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Cupofcoffee bunu yazdı

Aslında bir süredir Baret'e takabileceğim bi Kafa Feneri arıyorum, Decathlon'da GeoNute marka Manyetik Göz gibi olanları vardı, onlardan alıyorum bi yere çarpınca düşüp kayboluyordu ,ama Kullanışlılık olarak çok memnundum . decathlon_da satmayı bıraktı o ürünü.  Sarjlı güzel ve çok pahalı olmayan bi Kafa Feneri arıyorum yani.   model tavsiyesi alırım.

Marka Model önermeyeceğim ama, bu, kep'lere takılan Kasasından Sabit Mandallı fenerler oluyor, bakış açısı da değişebiliyor. bulabilirsen bunlardan kullanabilirsin.

~@~

@EvSiz (^^`) bu arada 7-8ay derken, batarya'lar StandBy olarak fenere takılı haldeyken enerjisini korusun diyorsun değil mi?

normal El fenerleri işini görür gibi, bu kumanda pilleriyle çalışanlar, veya AAA pilleri mi ne deniyordu. 

~@~

bu arada Elektrik kart'lı devreleri olan Led'li fenerlerde ,kart, Led'in batarya'dan çekeceği akım'ı düzenliyor sanırım. 

çünkü benim fenerlerde, aydınlatma gücü Kararlı değil. ilk başlarda gözümü alıyor, sonlara doğru rahat ediyorum. aydınlatma olarak ikisinin ortası yok heralde. ^^D` 

bu Led lambalar da Dim'mer'le veya potansiyometre'yle beraber çalışamıyor gâliba. 

RitmFarbRacourci tarafından 01/Haz/21 15:50 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

@RitmFarbRacourci Enerjisini korusun demiyorum bozulmasın 7-8 ay yeterli. Normal bir fenerle gittim geçen kontrat hoşuma gitmedi.

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    evsiz bunu yazdı

@RitmFarbRacourci Enerjisini korusun demiyorum, bozulmasın 7-8 ay yeterli. Normal bir fenerle gittim, geçen kontrat hoşuma gitmedi.

hâ, sen sertifika'lı garantili birşey al o zaman. 

bu , @CukurOva'nın kullandığı, polislere özel ekipmanlardan olabilir. şok'a,düşmeye,su'ya, dayanıklı bir'şey. hatta Askeri malzemeleri kaliteli ürünleri satan dükkanlardan bakabilirsin. 

şu an nerede ikamet ediyorsun bilmiyorum ama, etrafta kesinlikle böyle kaliteli askerî malzemeler satan bayî filân vardır. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    evsiz bunu yazdı

@balik_ Gemi de makine dairesinde kullanmak için tavsiye edebileceğin ufak fener cebine girecek bir fener tavsiye edebilirmisin. Makine genelde aydınlık oluyor da iş yaparken çok lazım oluyor birseylerin içine fener tutup bakmak gerekiyor, öyle 50-100 metre koydum mu aydinlatacak cinsten değil de 10-12 metre civarında tabi birde sağlam ben çok düşünüyorum feneri biraz dayansın istiyorum birazdan kastım 7-8 ay yeter diğer kontrat başka fener bakariz :)

BLF A6 hocam. Sudan etkilenmez, tam bir cep feneri, gerekirse uygun aparat ile kafa feneri olarak da kullanılabilir. Profesyonel özellikler mevcut. Biraz daha uygun fiyatlı olarak Convoy S2+ SST40 modeli (maximum 1800 lümen) veya Convoy S2+ CSLNM1.TG modelini (maximum 1000 lümen) tavsiye ederim. BLF A6 için instagram: @aseltekelektronik sayfasına göz atabilirsiniz. BLF A6 ve Convoy fenerleri için tamir hizmeti de veririm. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Cupofcoffee bunu yazdı

Aslında bir süredir Baret'e takabileceğim bi Kafa Feneri arıyorum, Decathlon'da GeoNute marka Manyetik Göz gibi olanları vardı, onlardan alıyorum bi yere çarpınca düşüp kayboluyordu ,ama Kullanışlılık olarak çok memnundum . decathlon_da satmayı bıraktı o ürünü.  Sarjlı güzel ve çok pahalı olmayan bi Kafa Feneri arıyorum yani.   model tavsiyesi alırım.

Marka Model önermeyeceğim ama, bu, kep'lere takılan Kasasından Sabit Mandallı fenerler oluyor, bakış açısı da değişebiliyor. bulabilirsen bunlardan kullanabilirsin.

~@~

@EvSiz (^^`) bu arada 7-8ay derken, batarya'lar StandBy olarak fenere takılı haldeyken enerjisini korusun diyorsun değil mi?

normal El fenerleri işini görür gibi, bu kumanda pilleriyle çalışanlar, veya AAA pilleri mi ne deniyordu. 

~@~

bu arada Elektrik kart'lı devreleri olan Led'li fenerlerde ,kart, Led'in batarya'dan çekeceği akım'ı düzenliyor sanırım. 

çünkü benim fenerlerde, aydınlatma gücü Kararlı değil. ilk başlarda gözümü alıyor, sonlara doğru rahat ediyorum. aydınlatma olarak ikisinin ortası yok heralde. ^^D` 

bu Led lambalar da Dim'mer'le veya potansiyometre'yle beraber çalışamıyor gâliba. 

Akıllı fenerlerde sürücü devreleri bulunur. Bu devreler modları, akımı, elektronik soğutmayı, hafızayı düzenler. Ve tabiki daha birçok görevden sorumludurlar. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Motorun gidonuna bağlayıp, karşıdan gelen şeritteki arabanın tam suratına çarpacak ve kör edebilecek düzeyde bir fener önerebilir misiniz? Tesisatı çok yormasın ve kesinlikle kör edici olması lazım. Dikkat çekmesin, adam zınk diye frene basıp arabadan inmek zorunda kalsın

Easx tarafından 02/Haz/21 15:25 tarihinde düzenlenmiştir

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Motorun gidonuna bağlayıp, karşıdan gelen şeritteki arabanın tam suratına çarpacak ve kör edebilecek düzeyde bir fener önerebilir misiniz? Tesisatı çok yormasın ve kesinlikle kör edici olması lazım. Dikkat çekmesin, adam zınk diye frene basıp arabadan inmek zorunda kalsın

Bu senaryo büyük kazalara yol açabilir. Dolayısıyla başınız ağrır. Bunun yerine motorlar ve bisikletler için üretilen bisiklet modlu fenerler vardır. Bu mod bir yandan karşıya veya arkaya ışık verirken, bir yandan da küçük ışık titreşimleri üreterek motorcuları ve bisikletli sürücüleri sıkıştıran araçlara işin tadını kaçırmayacak kadar uyarı verir. Motocuların ve bisikletlilerin fark edilmesi konusunda farkındalık yaratır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    balik_ bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Cupofcoffee bunu yazdı

.. 

~@~

Akıllı fenerlerde Sürücü Devreleri bulunur. Bu devreler; modları, akımı, elektronik soğutmayı, hafızayı düzenler. Ve tabiki daha birçok görevden sorumludurlar. 

bu, aklıma hiç gelmemişti.