folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Profesyonel Fenerler: El Feneri, Kafa Feneri, Av Feneri Ve Diğerleri

Profesyonel Fenerler: El Feneri, Kafa Feneri, Av Feneri Ve Diğerleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Fener seven ve fenerlere ilgi duyan herkesi bu başlık altında bu konuda bilgi alışverişinde bulunmaya davet ediyorum. Teknolojinin gelişmesi, doğa sporlarına ilginin artması, uluslararası ticaretin gelişmesi, mikro çiplerin yaygınlaşması gibi durumlar profesyonel el feneri. tüfek feneri, kafa feneri ve diğer fenerlerin  gelişimini hızlandırıp kullanımını yaygınlaştırdı. Herkes kullandığı fenerler hakkında bilgi verirse bu konuda birbirimize faydalı olacağımızı düşünüyorum. Profesyonel el fenerleri, kafa fenerleri ve tüfek fenerleri ve bunlarla ilgili bataryalar ve aksesuarlar hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Teşekkürler. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar.

Fener seven ve fenerlere ilgi duyan herkesi bu başlık altında bu konuda bilgi alışverişinde bulunmaya davet ediyorum.

Teknolojinin gelişmesi, doğa sporlarına ilginin artması, uluslararası ticaretin gelişmesi, mikro çiplerin yaygınlaşması gibi durumlar profesyonel el feneri, tüfek feneri, kafa feneri ve diğer fenerlerin  gelişimini hızlandırıp kullanımını yaygınlaştırdı. Herkes kullandığı fenerler hakkında bilgi verirse bu konuda birbirimize faydalı olacağımızı düşünüyorum.

Profesyonel el fenerleri, kafa fenerleri ve tüfek fenerleri ve bunlarla ilgili bataryalar ve aksesuarlar hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Teşekkürler. 

düzenlemeye takılma.

~@~

profesyonel değil ama, Led ışığı odaklanabilir ve Lazer'i de olan, aynı yöne bakan bir Fener çeşidi gördün mü, yada denk geldin mi?

RitmFarbRacourci tarafından 20/Nis/21 00:13 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    balik_ bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar.

Fener seven ve fenerlere ilgi duyan herkesi bu başlık altında bu konuda bilgi alışverişinde bulunmaya davet ediyorum.

Teknolojinin gelişmesi, doğa sporlarına ilginin artması, uluslararası ticaretin gelişmesi, mikro çiplerin yaygınlaşması gibi durumlar profesyonel el feneri, tüfek feneri, kafa feneri ve diğer fenerlerin  gelişimini hızlandırıp kullanımını yaygınlaştırdı. Herkes kullandığı fenerler hakkında bilgi verirse bu konuda birbirimize faydalı olacağımızı düşünüyorum.

Profesyonel el fenerleri, kafa fenerleri ve tüfek fenerleri ve bunlarla ilgili bataryalar ve aksesuarlar hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Teşekkürler. 

düzenlemeye takılma.

~@~

profesyonel değil ama, Led ışığı odaklanabilir ve Lazer'i de olan, aynı yöne bakan bir Fener çeşidi gördün mü, yada denk geldin mi?

Böyle bir fenere denk gelmedim. Belki de vardır. Ancak böyle bir fenerin tasarımında bazı zorluklar vardır. Aynı anda iki farklı tür olan led ve lazer ışık kaynaklarını çalışacak, bu ışık kaynakları tek bir reflektör içerisinde "analı-kızlı" diyebileceğimiz bir yansıtma sistemi ile yansıtılacak ve açma kapama butonu, modları değiştirme butonu gibi butunlar farklı olacak, her iki ışık kaynağına farklı elektrik akımları verilecek vs. Bu fenerin tüfeklerde kullanılacağını varsayarsak, buna alternatif çok güzel tüfek fenerleri bulunmaktadır. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    balik_ bunu yazdı
    balik_ bunu yazdı

... 

..

Böyle bir fenere denk gelmedim. Belki de vardır.

Ancak böyle bir fenerin tasarımında bazı zorluklar vardır. Aynı anda, iki farklı Tür olan Led ve Lazer ışık kaynaklarını çalışacak, bu ışık kaynakları tek bir Reflektör içerisinde "analı-kızlı" diyebileceğimiz bir yansıtma sistemi'yle yansıtılacak. ve açma kapama butonu, modları, değiştirme butonu gibi butonlar farklı olacak, her iki ışık kaynağına, farklı elektrik akımları verilecek vs. Bu fenerin tüfeklerde kullanılacağını varsayarsak, buna alternatif çok güzel tüfek fenerleri bulunmaktadır. 

Lazer'in ve Led'in, Aynı ekseni paylaşmalarına lüzûm yok. bu, odaklanabilir Led'li  El Fenerlerinde Reflektör yok.

Paralel de olsa olur. ama el içine sığsın, ve boyu da Orta Parmak büyüklüğünde olsa iyi olurdu. Çantaya sığacak şekilde.

RitmFarbRacourci tarafından 20/Nis/21 00:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı
    balik_ bunu yazdı

... 

..

Böyle bir fenere denk gelmedim. Belki de vardır.

Ancak böyle bir fenerin tasarımında bazı zorluklar vardır. Aynı anda, iki farklı Tür olan Led ve Lazer ışık kaynaklarını çalışacak, bu ışık kaynakları tek bir Reflektör içerisinde "analı-kızlı" diyebileceğimiz bir yansıtma sistemi'yle yansıtılacak. ve açma kapama butonu, modları, değiştirme butonu gibi butonlar farklı olacak, her iki ışık kaynağına, farklı elektrik akımları verilecek vs. Bu fenerin tüfeklerde kullanılacağını varsayarsak, buna alternatif çok güzel tüfek fenerleri bulunmaktadır. 

Lazer'in ve Led'in, Aynı ekseni paylaşmalarına lüzûm yok. bu, odaklanabilir Led'li  El Fenerlerinde Reflektör yok.

Paralel de olsa olur. ama el içine sığsın, ve boyu da Orta Parmak büyüklüğünde olsa iyi olurdu. Çantaya sığacak şekilde.

Tarif ettiğinize benzer şekilde tabanca fenerleri var. Ancak odaklamalı değil ve genellikle lümen gücü 500 lümen ve altında fenerler. https://a.aliexpress.com/_vExZCP

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

İstenen fenerin hangi görevlere hizmet edeceği belirlenirse daha isabetli öneriler olabilir. Örneğin kamp, doğa yürüyüşü, edc, tüfek feneri, tabanca feneri, uzun menzil, cepte taşınabilir, yüksek lümen, geniş açı, ışık odaklama, modlar vs.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

bildiğimiz El Feneri işte. arada gece araziye yürüyüşe çıkıyorum. aydınlatma yok. yolun ucunu odaklayınca güzel gösteriyor. 

lazer'i de işaretlemek için kullanıyorum. gece-gündüz bâyâ iş'e yarıyor. ikisi de aynı yapı(gövde) içerisinde olsun istedim. Sözlü anlatımlarımı anlamadıklarında, lazer aracılığıyla işaretleyerek anlatıyorum orta mesafede. 

ortasında lazer olup, lazer'in etrafında da çember şekilde dizilmiş led'li olan El fenerleri var da, bu el Fenerlerinde led kısmı pek aydınlatıcı değil. 

lazer'i de ayrı taşıyınca unutuyorum çoğu zaman. kalem gibi olanlar da baston gibi oluyor. ^^`

silah namlusu altına takılan pek işimi görmez. 

mavi renkli lazer'i gün ışığında kullanmadım. etkili bir'şey mi , dikkat çekiyor mu?

RitmFarbRacourci tarafından 20/Nis/21 01:58 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

bildiğimiz El Feneri işte. arada gece araziye yürüyüşe çıkıyorum. aydınlatma yok. yolun ucunu odaklayınca güzel gösteriyor. 

lazer'i de işaretlemek için kullanıyorum. gece-gündüz bâyâ iş'e yarıyor. ikisi de aynı yapı içerisinde olsun istedim. Sözlü anlatımlarımı anlamadıklarında, lazer aracılığıyla işaretleyerek anlatıyorum orta mesafede. 

ortasında lazer olup, lazer'in etrafında da çember şekilde dizilmiş led'li olan fenerleri var da, led'li fener kısmı pek aydınlatıcı değil. 

lazer'i de ayrı taşıyınca unutuyorum çoğu zaman. kalem gibi olanlar da baston gibi oluyor. ^^`

silah namlusu altına takılan pek işimi görmez. vv,

mavi renkli lazer'i gün ışığında kullanmadım. etkili bir'şey mi , dikkat çekiyor mu?

Anladım hocam. Benim tüfek feneri olarak tasarladığım fenerin ışığı hedefe "daire içerinde nokta" olarak gidiyor. Apartmanın 5. katından bahçeye tuttuğumda yerde 10-13 cm çapında nokta gösteriyor. 150 metreye kadar net görüş sağlıyor. Belki bu tür bir fener hem genel amaçlı hem de lazer niyetine kullanılabilir. Mavi lazer kullanmadım bilmiyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

Anladım hocam. Benim tüfek feneri olarak tasarladığım fenerin ışığı hedefe "daire içerinde nokta" olarak gidiyor. Apartmanın 5. katından bahçeye tuttuğumda yerde 10-13cm çapında nokta(daire) gösteriyor. 150metreye kadar net görüş sağlıyor. Belki bu tür bir fener hem genel amaçlı hem de lazer niyetine kullanılabilir. Mavi lazer kullanmadım bilmiyorum. 

tüfek fenerinden foto atabilir misin?

her kat 3metre desek, kat aralıklarını da yuvarlasak, kabaca ~17-18metre.

bende Panter marka , Alüminyum kasalı, mercek'li(odaklanabilir) bir el feneri var, o da bu mesafelerde aydınlatıyor. ama alüminyum olmasına rağmen Ağır. plastik kasa'lı olan var, o biraz dâhâ Hafif. niye bilmiyorum, çok hoşuma gidiyor bunlar. ^^`

cepte taşınabilir ve ışık odaklamalı , 2 güzel tanım. bunlar önceliğim biraz da.

RitmFarbRacourci tarafından 20/Nis/21 02:15 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

Anladım hocam. Benim tüfek feneri olarak tasarladığım fenerin ışığı hedefe "daire içerinde nokta" olarak gidiyor. Apartmanın 5. katından bahçeye tuttuğumda yerde 10-13cm çapında nokta(daire) gösteriyor. 150metreye kadar net görüş sağlıyor. Belki bu tür bir fener hem genel amaçlı hem de lazer niyetine kullanılabilir. Mavi lazer kullanmadım bilmiyorum. 

tüfek fenerinden foto atabilir misin?

her kat 3metre desek, kat aralıklarını da yuvarlasak, kabaca ~17-18metre.

bende Panter marka , Alüminyum kasalı, mercek'li(odaklanabilir) bir el feneri var, o da bu mesafelerde aydınlatıyor. ama alüminyum olmasına rağmen Ağır. plastik kasa'lı olan var, o biraz dâhâ Hafif. niye bilmiyorum, çok hoşuma gidiyor bunlar. ^^`

cepte taşınabilir ve ışık odaklamalı , 2 güzel tanım. bunlar önceliğim biraz da.

Benim av feneri şu: https://www.instagram.com/p/CLNzbT4FBDm/?igshid=8nz84mcmzswd

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

instagram hesabım yok. kötü oldu. 

RitmFarbRacourci tarafından 20/Nis/21 02:50 tarihinde düzenlenmiştir